Webnode ve WordPress karşılaştırması

Webnode ve WordPress, nişlerinde zaten ün kazanmış olan web oluşturma platformlarıdır. Çok çeşitli araçlar, mükemmel web tasarım özellikleri ve gelişmiş web oluşturma yaklaşımları sunan farklı hedeflere hizmet ederler.


  • Webnode kullanıcı dostu ve sezgisel bir arayüze sahip bir bulut web sitesi oluşturucusudur. Şablon galerisi çok yönlü ve etkileyici. Sistem esas olarak iki tür web sitesi oluşturmak için kullanılır – kişisel / iş projeleri ve web mağazaları. Özellik seti, bu büyük görevlere odaklanır ve geniş bir tasarım özelleştirme araçları yelpazesi sunar.

  • WordPress herhangi bir tanıtım gerektirmez. Bu, dünya çapında popülerliğe sahip olan ve farklı web oluşturma görevlerini çözmeyi mümkün kılan CMS’dir.. Eğer bir acemi iseniz, sistemin ustalaşması kolay değildir. Buna alışmak ve web oluşturma sürecinin karmaşıklıklarıyla nasıl başa çıkılacağını öğrenmek zaman alır.

WordPress ile Webnode karşılaştırması, platformların web sitesi oluşturma, basitlik ve özellik kümelerine yaklaşımlarında çok farklı olduğu için ilk bakışta makul görünmüyor. Ancak bu, bu güçlü seçenekler arasında seçim yapamayacağınız anlamına gelmez. Şimdi, basit ve karmaşık web tasarım projelerinin tamamlanması için hangi sistemin en iyi sonucu verdiğini ve hangi kullanıcı kategorilerinin bunları daha uygun bulabileceğini öğrenelim.

1. Kullanım Kolaylığı

  • Webnode. Web sitesi oluşturucu ilk bakışta oldukça basit ve sezgisel görünüyor. Keşfetmeye başladığınızda, gerçekten kullanışlı ve kullanımı kolay olduğundan emin olursunuz. Hangi web tasarım deneyimine sahip olduğunuz önemli değil – Webnode’u kullanmak hiç de zor olmayacak. Sonuç aynı zamanda beklentilerinize de ulaşacaktır.

    Webnode Editör

    Sistemin gösterge paneli anlaşılabilir ve seçeneklerle aşırı yüklenmiyor. Platformun sürükle ve bırak editörü, gerekli web sitesi bölümlerini eklemeyi ve değiştirmeyi ve içeriği yüklemeyi mümkün kılar. Web sitenizi nasıl düzenleyeceğinizi öğrenmek için sistemin oluşturduğu ipuçlarını izlemeniz yeterlidir.

    Webnode Sayfa Ekle

  • WordPress. WordPress bir CMS’dir ve açık kaynaklı yazılımdır. Böylece, ustalaşmak hiç de kolay değildir. Burada keşfedilecek birçok seçenek vardır, hizmetle bir web sitesi oluştururken karşılaşabileceğiniz potansiyel risklerden bahsetmiyoruz.

    WordPress Görsel Editör

    Aynı zamanda, yetenekli web tasarımcıları, yeni web sitesi kodlarını düzenlemek veya yazmak için HTML / PHP bilgilerini kullanarak şablonları özelleştirmeyi mümkün kıldığından WordPress ile çalışmayı sever. Ayrıca kişiselleştirilmiş web sitesi tasarımı elde etmek için ücretsiz ve ücretli eklentileri buraya entegre etme fırsatı da vardır. Böylece, deneyimli web tasarımcıları burada daha fazla özgürlüğe sahiptir ve bilgilerini tam özellikli projeler başlatmak için kullanabilirler..

Webnode ve WordPress karşılaştırması. İki sistemin kullanımı oldukça farklı yaklaşımlar web sitesi oluşturma sürecine. Webnode, standart bir gösterge tablosu ve çeşitli web tasarım özelliklerine sahip klasik, kodsuz bir web sitesi oluşturucusudur. Sistemi yeni başlayanlar için güzel bir başlangıç ​​yapan budur. WordPress, belirli kodlama arka planını ve deneyimini gerektiren daha karmaşık bir araçtır. Daha fazla seçim özgürlüğü sağlar ve daha profesyonel web siteleri oluşturmaya izin verir. Platform, web tasarımı profesyonelleri için en iyi şekilde çalışır.

2. Özellik Seti ve Esneklik

  • Webnode. Web sitesi oluşturucu, çekici ve işlevsel bir web sitesi başlatmak için gereken çeşitli özelliklerle birlikte gelir. Hizmete kaydolur girmez, birden fazla araç içeren bir gösterge tablosuna erişirsiniz.

    İyi bir web sitesini başlatmak ve yönetmek için burada yapabileceğiniz şey, web sitesi bölümlerini veya sayfalarını eklemek ve düzenlemek, bir alan adı kaydetmek, profilinizi düzenlemek, web sitesi istatistiklerini görüntülemek, iş arkadaşlarını davet etmek, web sitesi ayarlarını değiştirmek vb. , kapsamlı e-Ticaret ve blog seçenekleri, zengin tasarım özelleştirme araçları seti, projenizin ima ettiği kadar sayfa oluşturma fırsatı vb..

    Webnode e-Ticaret

    Webnode uygulamalar ve widget’lar açısından zengin değil. Bunun yerine, tasarımını çeşitlendirmek ve performansını artırmak için farklı içerik blokları ekleyebilirsiniz. Burada bir web mağazası açmak mümkündür, ancak özellikle büyük bir mağaza oluşturmak istiyorsanız, işlevselliği sizin için yetersiz olabilir. Burada yapabileceğiniz, ürün eklemek ve yönetmek, ödeme ve gönderim ayarlarını ve diğer gerekli parametreleri ayarlamaktır.

    Aynı zamanda, Webnode, ürün dışa / içe aktarma, ürün varyantları oluşturma ve kupon kodları oluşturma vb. Gibi bir dizi zorunlu e-ticaret özelliğinden yoksundur. Uzun süreli planlarınız varsa bu bir engel olabilir..

    Dahası, Webnode çok dilli web sitelerinin oluşturulmasına izin veren 20’den fazla dili desteklemektedir. Bu hizmetin başka bir avantajı. Ayrıca gerektiğinde geri yükleyebilmek için web sitenizin yedek sürümünü de oluşturabilirsiniz..

    Webnode Ayarları

    Web sitesi oluşturucu, arama motorlarında projenizin daha yüksek sıralamasına katkıda bulunan güzel SEO seçeneklerine sahiptir. Web sitenizin konumlarını artırmak için meta etiketleri doldurabilir, başlıkları, URL’leri vb. Özelleştirebilirsiniz. Sistem otomatik olarak site haritasını oluşturur ve bunu kendi başınıza yapmanız gereğini ortadan kaldırır..

  • WordPress. Platform, farklı web sitesi türleri oluşturmak için gereken gelişmiş web tasarım özellikleri ve araçları sunar. Ancak WordPress’in başlangıçta bir blog platformu olarak bilindiğini unutmayın. Sistemle diğer proje türlerini başlatmak için kodlama becerilerinizi kullanmanız ve birden çok eklentiyi entegre etmeniz gerekir. Bu çok zaman ve çaba gerektirir ve bu da deneyim gerektirir.

    WordPress Web Sitesi Özelleştirmesi

    CMS, web sitenizin işlevselliğini artırmak için ücretsiz ve ücretli eklentilerin entegre edilmesini sağlar. Web üzerinde birçoğu var. Üçüncü taraf web tasarımcıları tarafından yeni eklentiler geliştirilmektedir. Bu tür eklentiler kullanıyorsanız, ücretli olanları seçmek ve güvenilir uzmanlarla uğraşmak mantıklıdır.

    Bunun nedeni, eklentileri web sitenize kötü amaçlı kodlarla entegre etme riskinin olmasıdır, bu da daha fazla çalışması, SEO konumları, trafik ve diğer önemli parametreler üzerinde olumsuz etkisi olabilir. Ne kadar çok eklenti entegre etmeye karar verirseniz o kadar sık ​​güncelleme yapmanız gerekeceğini unutmayın. Bu da çok zaman alır ve özel niş bilgisi gerektirir.

    CMS olan WordPress, web sitesini kendi başınıza barındırmanız gerektiğini ima eder. Projenizi sistemde barındırmak mümkündür, ancak başka bir barındırma sağlayıcısıyla anlaşma fırsatı da vardır. Bunun dışında, veritabanına erişim sağlamak için WordPress hesabınızı bir üçüncü taraf hizmetiyle entegre edebilirsiniz. Dosya yapılandırmalarıyla daha fazla çalışabilmek için buna ihtiyaç vardır.

Webnode ve WordPress karşılaştırması. Özellik kümesi ve esneklik söz konusu olduğunda, WordPress’in Webnode ile karşılaştırıldığında çok daha fazla seçeneğe sahip olduğuna şüphe yoktur. Ancak, platformla web sitelerini başlatmak zaman, çaba, beceri ve deneyim gerektirir. Eklenti ve kod entegrasyonu ile nasıl başa çıkacağınızı bilmek, barındırma seçmek ve gerekli web sitesi ayarlarını yapmak zorundasınız. Başka bir deyişle, neredeyse sıfırdan bir web sitesi oluşturmanız gerekiyor.

WordPress’in tek önemli sorunu gelişmiş spam riskleridir. Aynı şey Webnode için de söylenemez. Bu, daha basit web sitesi oluşturmak için şablonlar ve tasarım özelleştirme araçları ile birlikte gelen standart bir web sitesi oluşturucusudur. Sistemin bazı özellikleri oldukça güçlü, diğerleri ise zayıf. Bununla birlikte, Webnode yeni başlayanlar için hala daha basit bir çözüm olmaya devam ediyor.

3. Tasarımlar

WebnodeWordPress
Tema Sayısı:20010k
Ücretsiz Temalar&# X2714; EVET&# X2714; EVET
Ücretli Tema Maliyeti:BedavaSerbest to $ 299
Duyarlı tasarım&# X2714; EVET&# X2714; EVET HAYIR
Sektöre Göre Sırala:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
CSS Kod Düzenleme:✘ HAYIR&# X2714; EVET
  • Webnode. Sistem şablonu koleksiyonu oldukça kapsamlıdır ve şu anda yaklaşık 200 tema içermektedir. Bununla birlikte, kaliteleri birinci sınıf değildir. Şablonlar standart görünüme sahiptir ve modası geçmiş olmasa bile oldukça benzer, vasattır. İyi haber şu ki, duyarlılar ve sistemin sunduğu araç setini kullanarak özelleştirilebilirler.

    Uygun bir önizleme seçeneği, yayınlanmadan önce değişiklik yapmak için devam eden çalışmanın görülmesini sağlar. Sistemin web tasarım sürecinde şablonun değiştirilmesine izin vermediğini unutmayın. Bu, seçim yaparken ciddi bir değerlendirme gerektirir.

  • WordPress. WordPress, farklı nişlere uyacak ücretsiz ve premium temalara sahiptir. Bununla birlikte, hepsi (premium örnekler dahil) benzer görünüyor. Açık kaynaklı bir program olan WordPress, CSS dosyalarına erişim sunar. Bu, profesyonel web geliştiricilerinin web sitelerine benzersiz bir görünüm vermelerini mümkün kılar.

    Stil, tipografi, başlıklar, yazı tipi parametreleri, renkler, arka plan ve diğer ayarları değiştirebilirsiniz. Tasarım fikirleriniz ve tercihiniz ne olursa olsun, WordPress onları hayata geçirmeyi mümkün kılacaktır. Bu becerilere sahip değilseniz, şablon özelleştirme seçenekleriniz oldukça sınırlı olacaktır.

Webnode ve WordPress karşılaştırması. Tasarım özelleştirme söz konusu olduğunda, WordPress ayrı bir liderdir, ancak sadece yeterli kodlama becerisine sahip kullanıcılar için. Aksi takdirde, platformla olağanüstü tasarım oluşturmak zor olacaktır. Webydo tasarım seçenekleri daha sınırlıdır, ancak yeni başlayanların ihtiyaçları ve becerilerine ulaşacaklardır.

4. Müşteri Desteği

  • Webnode. Web sitesi oluşturucu güçlü müşteri destek servisiyle övünemez. Bu, sunulan hizmetlerin kalitesi ile ilgili değil (iyi bir seviyede), ancak mevcut seçeneklerin listesi hakkında. Webnode ile çalışırken, yalnızca bilgi tabanı birçok makale ve sık sorulan sorular kategorilere ayrılmıştır.

  • WordPress. Açık kaynaklı bir program olarak WordPress hiçbir müşteri destek hizmeti sunmaz. Ancak sistemin topluluğu oldukça güçlü ve kapsamlıdır. Hizmetle ilgili tüm soruların yanıtlarını almanız için tek seçenek budur. WordPress forumlarına veya forumlarda bulunan konulara göz atmak için zaman ayırın resmi WordPress topluluğu.

WordPress ve Webnode Karşılaştırması. Sistemlerin hiçbiri birden fazla müşteri destek seçeneği sunmamaktadır. Webnode kullanıcıları bilgi tabanında yeterli bilgi alırken, WordPress hayranları topluluk kaynaklarına sorularının yanıtlanması için ulaşabilir.

5. Fiyatlandırma

  • Webnode. Sistem başlangıçta ücretsiz bir web sitesi oluşturucu olarak konumlandırılmıştır. Keşfetmeye başladığınızda, iyi bir sonuca ulaşmak ve web sitenizi çevrimiçi hale getirmek için ücretli planlardan birine yükseltmeniz gerektiğini öğreneceksiniz. Bunlar Sınırlı Plan, Mini Plan, Standart Plan ve Profi Planıdır. Planların maliyeti, sağlanan şartlara göre ayda 3,95 dolar ile ayda 19,95 dolar arasında değişiyor.

    WebnodeWordPress
    Fiyatlandırma Planları:&# X2714; Sınırlı (3,95 $ / ay);
    &# X2714; Mini ($ 5.95 / mo);
    &# X2714; Standart($ 11.95 / ay);
    &# X2714; Profi ($ 19.95 / ay).
    &# X2714; Hosting (10 $ / ay);
    &# X2714; eklentiler ($ 20- $ 50 / ay).
    Özellikleri:&# X2714; Ücretsiz konaklama;
    &# X2714; Form oluşturucu;
    &# X2714; Çok dilli web sitesi;
    &# X2714; Üyelik.
    &# X2714; Açık kaynak;
    &# X2714; Güçlü Topluluk;
    &# X2714; Derin Özelleştirme.
  • WordPress. Platform herhangi bir kullanıcı için tamamen ücretsizdir. Bu, hizmetin kullanım maliyeti ile ilgili olduğunda geçerlidir. Ancak, barındırma, premium şablonlar, eklentiler ve uzantılara daha fazla yatırım yapmaya hazır olun. Potansiyel riskleri en aza indirmek ve iyi sonuç elde etmek istiyorsanız, bu seçenekler için ödeme yapmak mantıklıdır.

Webnode ve WordPress karşılaştırması. Bu hizmetlerden herhangi biriyle bir web sitesi oluşturmanın son maliyeti, ihtiyacınız olan özelliklerin yelpazesine, sahip olduğunuz becerilere ve uzun vadede almayı umduğunuz sonuca bağlıdır. WordPress web siteleri genellikle daha pahalıdır, ancak aynı zamanda tam özelliklidirler ve böylece etkili iş tanıtımı için daha fazla şans sunarlar.

Sonuç olarak

Her iki web oluşturma platformunu da analiz ettikten sonra, bunların oldukça farklı olduklarını fark ettik. Bunun başlıca nedenleri, sistemlerin doğası ve web oluşturma sürecine sundukları yaklaşımdır. Webnode standart bir web sitesi oluşturucu olsa da, WordPress bir compex açık kaynaklı CMS’dir.

Webnode ile herhangi bir kullanıcı, burada özel bir kodlama bilgisi gerekmediği için kişisel veya ticari kullanım için güzel bir web sitesi başlatabilir. WordPress söz konusu olduğunda, durum tam tersidir. Platform daha fazla esneklik ve daha gelişmiş işlevsellik sağlar. Ancak boşuna olmak için, web tasarım becerilerine ve deneyime sahip olmalısınız.

Sonuç şudur: Eğer bir acemi iseniz, Webnode daha makul bir çözümdür. Ancak, web tasarım deneyimine sahip olduğunuz ve profesyonel bir web sitesi çalıştırmak istediğiniz için şanslıysanız, WordPress sizin için en iyi şekilde çalışacaktır. İyi şanslar!

Genel Bakış Karşılaştırma Tablosu

WebnodeWordPress
Kullanım kolaylığı:Webnode ve WordPress karşılaştırmasıWebnode ve WordPress karşılaştırmasıWebnode ve WordPress karşılaştırmasıWebnode ve WordPress karşılaştırmasıWebnode ve WordPress karşılaştırmasıWebnode ve WordPress karşılaştırmasıWebnode ve WordPress karşılaştırmasıWebnode ve WordPress karşılaştırmasıWebnode ve WordPress karşılaştırmasıWebnode ve WordPress karşılaştırması
Özellikleri:Webnode ve WordPress karşılaştırmasıWebnode ve WordPress karşılaştırmasıWebnode ve WordPress karşılaştırmasıWebnode ve WordPress karşılaştırmasıWebnode ve WordPress karşılaştırmasıWebnode ve WordPress karşılaştırmasıWebnode ve WordPress karşılaştırmasıWebnode ve WordPress karşılaştırmasıWebnode ve WordPress karşılaştırmasıWebnode ve WordPress karşılaştırması
Tasarımlar:Webnode ve WordPress karşılaştırmasıWebnode ve WordPress karşılaştırmasıWebnode ve WordPress karşılaştırmasıWebnode ve WordPress karşılaştırmasıWebnode ve WordPress karşılaştırmasıWebnode ve WordPress karşılaştırmasıWebnode ve WordPress karşılaştırmasıWebnode ve WordPress karşılaştırmasıWebnode ve WordPress karşılaştırmasıWebnode ve WordPress karşılaştırması
Müşteri desteği:Webnode ve WordPress karşılaştırmasıWebnode ve WordPress karşılaştırmasıWebnode ve WordPress karşılaştırmasıWebnode ve WordPress karşılaştırmasıWebnode ve WordPress karşılaştırmasıWebnode ve WordPress karşılaştırmasıWebnode ve WordPress karşılaştırmasıWebnode ve WordPress karşılaştırmasıWebnode ve WordPress karşılaştırmasıWebnode ve WordPress karşılaştırması
Fiyatlandırma:Webnode ve WordPress karşılaştırmasıWebnode ve WordPress karşılaştırmasıWebnode ve WordPress karşılaştırmasıWebnode ve WordPress karşılaştırmasıWebnode ve WordPress karşılaştırmasıWebnode ve WordPress karşılaştırmasıWebnode ve WordPress karşılaştırmasıWebnode ve WordPress karşılaştırmasıWebnode ve WordPress karşılaştırmasıWebnode ve WordPress karşılaştırması
Genel puanı:Webnode ve WordPress karşılaştırmasıWebnode ve WordPress karşılaştırmasıWebnode ve WordPress karşılaştırmasıWebnode ve WordPress karşılaştırmasıWebnode ve WordPress karşılaştırmasıWebnode ve WordPress karşılaştırmasıWebnode ve WordPress karşılaştırmasıWebnode ve WordPress karşılaştırmasıWebnode ve WordPress karşılaştırmasıWebnode ve WordPress karşılaştırması

Webnode ile web sitesi oluşturma

Bedava

Howard Twitter profilim Facebook profilim e-mail Linkedin profilim

yazar hakkında

Ben Howard Steele, bu web sitesinin kurucusu ve genel yayın yönetmeni. Web oluşturma 10 yılı aşkın ile bu görev BT olmayan bir kişi için ne kadar karmaşık ve yorucu biliyorum. Hangi hizmeti seçeceğinize karar veremiyor musunuz? Benden tavsiye istemekten çekinmeyin. Sadece web sitenizin ihtiyaçlarını tanımlayın, size memnuniyetle yardımcı olurum.

Anasayfa »Karşılaştırma» Webnode vs WordPress

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map