Webydo ve Wix

Süre Wix web sitesi oluşturucu 2007’den beri Flash tabanlı bir platform olarak pazara girdi., Webydo ilk çıkışını 2013’te yaptı.


Genel Bakış Karşılaştırma Tablosu

WebydoWix
Kullanım kolaylığı:4/55/5
Özellikleri:5/55/5
Tasarımlar:4/55/5
Destek:5/55/5
Fiyatlandırma:4/55/5
Genel puanı:4,6 / 55/5

Yüzeyde her iki platformun çok benzer olduğu görülebilir: ön uç düzenlemeyi, dahil barındırma, hazır şablonlar, kolay entegre edilebilir widget’lar vb..

Ancak, daha derine inerseniz, bu web sitesi oluşturucularının her biri benzersiz bir özellik kümesi ve fırsatlar sunan oldukça farklı olduğunu göreceksiniz..

Kısa bir not: Bu karşılaştırma makalesini güncellerken acele eden ve hızlı bir cevap almak isteyenler için bu özet özeti ve Webydo vs Wix Genel Bakış Karşılaştırma Tablosunu eklemeye karar verdik:

Webydo açıkça profesyonel tasarımcılar ve ajanslara yönelik, barındırılan, kodsuz bir web tasarım paketidir. Wix, yeni başlayan bir kitleye hitap eden bir sürükle ve bırak site oluşturucusudur. Ama gerçekten uzun cevabı okumalısın �� .

# 1 Kullanım Kolaylığı

 • Wix. Wix çok kolay. Kayıt sihirbazını bitirdiğinizde, inşaatçıya yönlendirileceksiniz veya Wix ADI arayüz. Oluşturucu sürükle ve bırak ve satır içi düzenlemeyi destekler: araç çubuğundan bir tasarım öğesi veya widget seçin, sayfaya sürükleyin ve bırakın. Daha fazla düzenleme için öğeye çift tıklayın.

  Wix Editör

  Wix ile kısıtlama yoktur – öğeleri tuval üzerinde istediğiniz yere yerleştirebilirsiniz. Bir yandan, bu gerçekten cömert. Öte yandan, bu yaklaşım birçok istenmeyen senaryoya yol açabilir.

  İlk, ‘kutular’ düzeninin bulunmaması nedeniyle yeni bir öğe eklemek için sayfanın en üstünde bir kabus olabileceğini varsayalım. Yeni nesneniz için yer açmak için mevcut tüm öğeleri birer birer aşağıya kaydırmanız gerekir.

  İkinci, bu yaklaşım temaları değiştirmeyi imkansız hale getirir – mevcut tasarımınızı sonsuza dek değiştirebilirsiniz, ancak temanızı değiştirmek için şablonlar dizinine geri dönemezsiniz. Sitenizi başka bir Wix şablonu kullanarak acil olarak yeniden yapılandırmanız gerekiyorsa, sitenizi en baştan tekrar oluşturabilir ve ardından Premium hesabınızı bu siteye taşıyabilirsiniz.

  Müşteri her zaman haklı değildir. Birçok site üreticisi, kullanıcılarının gelecekte gereksiz hayal kırıklıklarından kaçınmaları için belirli yapısal sınırlamalar uygular. Bazıları, eşleşmeyen renk şemalarından ve tasarımla ilgili diğer aksaklıklardan kaçınmak için kullanıcıların bireysel renkleri seçmesine izin vermez – sadece renk paletleri -.

 • Webydo. Wix’e benzer şekilde Webydo, kullanıcıların tuvallere sürükleyerek sayfa öğeleri eklemesine ve kullanıcı dostu bir WYSIWYG düzenleme ortamında değişiklik yapmasına izin verir. Ancak, yeni başlayan bir kitleye yönelik olmaktan çok uzak.

  Webydo Editör

  Sistemin daha dik bir öğrenme eğrisi vardır. Photoshop veya InDesign geleneğinde tasarlanmıştır, bu da profesyonel, tasarıma özgü araçlarla dolu olduğu anlamına gelir.

  Bu aslında en önemli fark. Webydo öncelikle karmaşık arayüzlere aşina olan profesyonel tasarımcılar için tasarlanmıştır. Kontrol paneline girdikten sonra, tasarlamakiçerik, ve Ön izleme modları.

  Tasarım modu İçerik modunu içerik düzenleme amaçlıyken tasarımı oluşturmanızı sağlar. Yani en gerçekten kullanışlı. Tasarım Yönetim Sistemini açmak zorunda kalmadan müşterilerinize içerik düzenleme erişimi verebilirsiniz. Dahası, sadece ilgili onay kutusunu işaretleyerek belirli öğeleri CMS kullanıcıları tarafından düzenlenemez hale getirebilirsiniz. Wix ile bu mümkün değil.

Wix ve Webydo. Her iki web sitesi oluşturucu da yaptıkları işte mükemmel: Wix önerir süper kolay arayüz yeni başlayanlar için Webydo sağlar tam yüklü web tasarımı tasarım hakkında bir iki şey bilenler için araç seti.

# 2 Özellik Seti ve Esneklik

 • Webydo. Webydo’nun özellikler kümesi, kodsuz bir şekilde site oluşturma arzusu olan hedef müşterinin ihtiyaçlarını temsil eder. Bu nedenle, oluşturucu temel olarak reklam öğelerinin kodlayıcılara dış kaynak sağlamak zorunda kalmadan yaratıcı web sitelerini çizebileceği ve bunları eylem halinde görebildiği bağımsız tasarımcılar ve tüm ajanslar için bir web tasarım stüdyosu olarak çalışır..

  Webydo İçerik Modu

  Aynı nedenden dolayı bir dizi benzersiz yönetim ve markalama çözümü sunarlar: Markanızı Oluşturun, Müşterimi Faturalandır, Birden Çok Katkıda Bulunan ve daha fazlası.

  Webydo Markası

  Genişletilebilirlik hakkında konuşan Webydo, çok sayıda uygulama ve widget’a (mağaza uygulamaları hariç) sahip olamaz. Daha çok statik bir web sitesi oluşturucusudur: bir prototip çizer ve daha sonra kodunu dışa aktarırsınız ve özel değişiklikler yapılması gerekiyorsa geliştiricilere iletirsiniz.

  Bloglama ve e-Ticaret. Sistem, ihtiyaç duyduğunuz kadar ürünü kolayca ekleyebileceğiniz kendi e-Ticaret çözümünü sunar.

  Webydo e-Ticaret

  Web sitenize haber veya başka tekrar eden yayınlar eklemek için Blog modu sunarlar. Bu özellik, gelecekteki tüm yayınlarınız için tek tip bir şablon oluşturmanıza olanak tanır (böylece müşterileriniz kendi başlarına yeni girişler ekleyebilir).

  Webydo Blogu

  Ayrıntılı Webydo’muzdaki özelliklerin tam listesine bakın gözden geçirmek.

 • Wix. Wix, tasarımla ilgili daha az özellik sunar, ancak çevrimiçi rezervasyon, canlı sohbet, takvim vb. Gibi daha fazla uygulama ve widget sunar. Wix Uygulama Marketi. Hem ücretsiz hem de premium çözümler var.

  Wix Uygulama Marketi

  Wix esas olarak küçük işletme sahiplerinden daha sık olmayan son kullanıcıları hedeflediği için, ekipleri sürekli olarak farklı sektörler için hazır ‘anahtar teslim’ çözümler üretmeye çalışıyor. Böylece, WixHotels’i zaten piyasaya sürdüler&Restoranlar.

  Wix Restoranları

  İyi haber şu ki Wix’in kendine ait e-Ticaret ve Blog motorlar. Gerçekten etkileyici değiller, ancak iyi görünümlü bir web mağazası veya blog kurmak ve korumak için yeterli özellik sunuyorlar. Örneklerini görebilirsiniz bloglar, dosyalarını ve e-Ticaret projeler gerçek Wix tabanlı web sitelerinde.

Webydo ve Wix. Webydo, örneğin kodsuz paralaks kaydırma veya akıllı stil editörü gibi tasarıma özgü özellikler sunmaya odaklanırken, Wix iş widget’larının cephaneliğini sürekli olarak geliştirir.

# 3 Tasarımlar

Tasarım Karşılaştırma Tablosu

WebydoWix
Şablon Sayısı:32Yüzlerce
Özel Temalar:&# X2714; EVET✘ HAYIR
Tema Maliyeti:BedavaBedava
Görsel Editör:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
Duyarlı tasarım:&# X2714; EVET&# X2714; EVET HAYIR
CSS Kod Düzenleme:&# X2714; EVET✘ HAYIR
 • Wix. Wix ile boş bir düzen veya güzel tasarımlarından birini kullanarak bir web sitesi oluşturmaya başlayabilirsiniz. Sadece birini seç ve kendininkini yap. Seçim muazzam.

  Tek dezavantajı, kullanıcıların şablon değiştirememesi.

  Tüm Wix tabanlı web siteleri en başından beri mobil cihazlara uygundur. Wix’in siteniz için otomatik olarak oluşturduğu mobil sürümü beğenmediyseniz, aynı sürükle ve bırak arayüzünü kullanarak değiştirebilirsiniz.

  Sadece Mobil düzenleme ve görünümü değiştirin (web sitenizin normal görünümünü etkilemeden). Ayrıca, yalnızca mobil cihazlara yönelik özellikler de ekleyebilirsiniz. Başa Dön Düğmesi, Mobil İşlem Çubuğu, diğerleri arasında.

 • Webydo. Webydo ile üç seçeneğiniz vardır: boş bir tuval, bir düzen ve hazır bir tasarım (en fazla 30 tema vardır). Ancak, tasarımın her öğesi% 100 özelleştirilebilir olduğundan, bu bir sorun olmamalı. Dahası, çoğu tasarımcı zaten site hakkında kendi vizyonuna sahiptir ve boş bir düzen ile başlama eğilimindedir..

  Tasarımcılar, farklı ekran boyutları ve cihazlar için kesme noktaları oluşturarak sitelerinin tüm sürümlerini (mobil, tablet ve masaüstü) tek bir kontrol panelinden kolayca yönetebilir.

Wix ve Webydo. Her iki web sitesi kurucusu da tasarım açısından tam kişiselleştirme özgürlüğü sağlar ve müşterilere profesyonel görünümlü temalar sunar. Ancak Webydo’nun profesyoneller için daha uygun olabileceğini unutmamalıyız.

4. Müşteri Desteği

 • Webydo. Webydo’nun Desteği direk olarak yönetici panelinizde Canlı Sohbet aracılığıyla sağlanır – bunu çok uygun buluyoruz. Ve gerçekten işe yarıyor! Sorularımızı cevaplamaları bir dakikadan az sürdü (FYI: Webydo’nun ücretsiz bir sürümünü kullanıyorduk).

  Sohbetin yanı sıra geleneksel bir e-posta hizmeti ve bir bilgi tabanı var. Ayrıca, bir hata bildirerek veya bir özellik önererek doğrudan Ekibiyle iletişime geçebilirsiniz. Diğer Webydo kullanıcıları tarafından önerilen özelliklere öncelik vermek için de oy verebilirsiniz.

  Webydo, yeni, uzun süreli ve potansiyel kullanıcılar da dahil olmak üzere ABD müşterileri için telefon desteği sağlıyor.

 • Wix. Wix 75 milyondan fazla web sitesine hizmet verdiğinden, yalnızca e-posta desteğine sahip olmaları tesadüf değildir. Ayrıca Wix Öğrenim Merkezi var.

Webydo ve Wix. Webydo, profesyonel canlı yardım sunduğu için burada kazanıyor. Bununla birlikte, Wix düzenleyicinin kullanım kolaylığı göz önüne alındığında, canlı desteğe neredeyse hiç ihtiyacınız olmayacak.

5. Fiyatlandırma Politikası

 • Wix. Wix 5 paket + ücretsiz plan sunuyor. Maliyetleri farklıdır (yıllık / aylık faturalandırma). Hesabınızı yeni sürüme geçirmeyi düşünürken, en temel Etki Alanına Bağlanpaket ($ 4.50 / mo) yine de Wix reklamları göstermeniz gerekecek.

WebydoWix
Fiyatlandırma Seçenekleri:✓ Profesyonel ($ 90 / ay);
✓ Takım (180 $ / ay);
✓ Ajans ($ 480 / mo).
Domain Etki Alanını Bağlayın ($ 4.50 / mo);
✓ Kombo ($ 8.50 / mo);
✓ Sınırsız ($ 12.50 / ay);
Com e-Ticaret ($ 16.50 / ay);
✓ VIP ($ 24.50 / ay).
Özellikleri:Hosting Ücretsiz Hosting;
✓ Beyaz Etiket;
✓ Müşteri Faturalandırması;
✓ Özel Hesap Yöneticisi.
Plan Serbest Plan;
✓ Yüzlerce Ücretsiz Tema;
✓ Çevrimiçi Mağaza;
✓ Sınırsız Bant Genişliği.
 • Webydo. Ücretsiz bir sürümü ve üç ücretli aboneliği var. Tam yüklü deneyimi sunan 7 günlük ücretsiz bir deneme sürümüyle de başlayabilirsiniz..

  Profesyonel, Ekip ve Ajans, Site Dışa Aktarma özelliğiyle gelir; sitenizi tasarlamayı bitirdiğinizde sitenizin HTML ve CSS kodunu kolayca dışa aktarabilir ve sitenizi başka bir yerde barındırabilirsiniz.

Wix ve Webydo. Webydo kullanmaya karar verdiyseniz, bu varsayılan olarak düzinelerce web sitesi oluşturacağınız anlamına gelir ve örneğin ‘Pro’ planı oluşturacağınız tüm 10 web sitesi arasında ayrılacaktır. Bu nedenle, her iki web sitesi oluşturucunun da makul fiyatlı olduğunu düşünüyoruz.

Sonuç

Hem Webydo hem de Wix ekipleri yaptıkları konusunda çok tutkulu. Aralarındaki en büyük farklılıklardan biri hedef kitledir: Webydo, web tasarımcıları için profesyonel bir araç olarak kendini gösterirken, Wix’in son kullanıcının ihtiyaçlarını karşılaması daha olasıdır.

Bu karşılaştırma sadece birkaç farklılığı işaret ediyor, bu yüzden her iki platformu da kendiniz test etmenizi öneririm (her ikisi de ücretsizdir, bu yüzden sadece zamanınızı ve çabalarınızı riske atıyorsunuz):

İle Websitenizi Oluşturun

Webydo

VEYA

Wix

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map