Weebly ve Shopify

Weebly ve Shopify


İşlevsel ve çekici e-ticaret web siteleri oluşturmaya gelince, en uygun web sitesi oluşturucusunun seçimi gerçek bir zorluk olduğunu kanıtlıyor.

Bu, özellikle en popüler web oluşturma platformları ve temel özellikleri hakkında bilgi sahibi olmayan yeni başlayanlar ile ilgilidir. Weebly ve Shopify, kaliteli çevrimiçi mağazaların başlatılmasını ve yönetilmesini mümkün kılan iki web sitesi oluşturucusudur..

Hızlı Anlık Görüntü:

WeeblyWeebly – özellikleri, esnekliği ve uygun fiyat politikası nedeniyle dünya çapında popülerlik kazanmıştır e-ticaret web tasarım niş ünlü bir temsilcisidir. Platformun temeli 2006 yılına dayanıyor. O zamandan beri, değerli bir e-Ticaret web oluşturma aracı olmak için ciddi dönüşümlere uğradı.. weebly.com

ShopifyShopify – şu anda sektör lideri olarak kabul edilen, dünyaca bilinen e-ticaret yazılımıdır. Platform, kapsamlı ve güçlü bir özellik setine, yüksek kaliteli e-Ticaret şablonlarına, özelleştirme araçlarına ve çok sayıda entegrasyona sahip olabilir. Hizmeti kullanarak, parametrelerinden ve özelliklerinden farklı olarak küçük ve büyük çevrimiçi mağazaları etkili bir şekilde başlatabilir ve yönetebilirsiniz.. Shopify.com

Bu kararı sizin için kolaylaştırmaya karar verdik ve Shopify vs Weebly karşılaştırmasını hazırladık. Her iki platformun da dikkatinize değer olduğunu göstermek için bu web sitesi oluşturucularının ana özelliklerine e-Ticaret açısından odaklanacağız. Şimdi başlayalım.

1. Kullanım Kolaylığı

 • Weebly. Ayrıntılı ve bilgilendirici bir başlangıç ​​kılavuzu ile Weebly, bu platforma başka bir platformdan geçecek kullanıcılar için akıllı bir seçimdir. Web sitesi istatistikleri, blog yorumları, mağaza siparişleri, faydalı ipuçları vb.Dahil olmak üzere gerekli bilgilere hızlı erişim sağlayan anlaşılabilir bir gösterge tablosu ile birlikte gelir..

  Weebly Editör

  Platformun en önemli özelliği, bir “kutu modeli” kullanmasıdır, yani sayfaya ekleyeceğiniz tüm içeriğin, sayfayı sürükleyip bıraktığınızda belirli kaplara (kutular) düştüğü anlamına gelir. Bu yaklaşım nedeniyle, ihtiyacınız olan içeriği bir temadan diğerine aktarırken sorun yaşamayacaksınız.

  Weebly ile güçlü bir e-Ticaret sitesi oluşturmak için hiçbir kodlama becerisi veya deneyimi gerekmez. Sadece işinize en uygun temayı seçin ve beğeninize göre özelleştirin. Herhangi bir Weebly şablonuna kolayca entegre edilebilen düzinelerce uygulama ve widget (slayt gösterileri, resim galerileri, sesler ve video dosyaları, haritalar, arama kutusu vb.) Arasından seçim yapın. Sayfaya ekleyebileceğiniz öğe sayısı sınırsız.

  Weebly Gösterge Tablosu

 • Shopify. Shopify söz konusu olduğunda, orada bir şeyleri bozamazsınız. Bu web sitesi deneyim ve bilgi ne olursa olsun, bu web sitesi oluşturucu herhangi bir kullanıcı için güzel bir seçim yapmak özellikleri biridir. Platforma kaydolduktan sonra, web oluşturma sürecinin tüm aşamalarını kolaylıkla ve rahatlıkla elde etmek için yönergeleri izleyin.

  Shopify Gösterge Tablosu

  Çevrimiçi mağazanız için gerekli tüm ayarları yaptıktan sonra, Shopify Storefront Editor’ı kullanarak tasarımını geliştirebilirsiniz. Ekranı iki bölüme ayırarak çevrimiçi mağazanızı oluşturma işlemini özellikle kolaylaştırır: değişiklikleri yapacağınız ve bu değişikliklerin yansıtılacağı.

  Bir başka Shopify avantajı, ücretsiz iOS ve Android uygulamalarıyla birlikte gelmesidir e-Ticaret sitenizi hareket halindeyken yönetmenizi mümkün kılar. Mobil cihazınızda yaptığınız tüm değişiklikler çevrimiçi mağazanız ve Shopify POS ile otomatik olarak senkronize edilir.

Weebly ve Shopify. Kullanılabilirlik açısından, Weebly Shopify’dan biraz daha basittir. Bu web sitesi oluşturucu ile web oluşturma sürecinin nüansları mastering fazla zaman harcamak gerekmez. Sadece bir şablon seçin ve her zaman elinizin altında olan sezgisel arayüzü ve basit web tasarım araçlarını kullanarak ihtiyaçlarınıza göre özelleştirin.

2. Özellik Seti ve Esneklik

 • Weebly. Web sitesi oluşturucu, esneklik ve işlevselliğin etkili kombinasyonunu sunar. Herkesin iyi bir çevrimiçi mağazayı başlatmak ve başarıyla yönetmek için kullanabileceği kapsamlı bir e-ticaret özellikleri seti ile birlikte gelir. Web sitesi oluşturucunun e-ticaret odağı, sistemin 2018’de Square tarafından satın alınmasından sonra daha da belirgin hale geldi.

  Weebly e-Ticaret

  Weebly artık entegre alışveriş sepeti, sipariş ve envanter takibi, esnek nakliye seçenekleri, envanter yönetimi, kupon kodları, fiziksel / dijital ürünler, filtrelenmiş ürün arama, mobil mağaza, basit ve kullanışlı ürün yükleme ve yönetim süreci gibi birçok niş özel özellik sunuyor vb.

  Katalog derleme işlemini hızlandırmak için ürünleri CSV dosyalarından kolayca yükleyebilirsiniz. Weebly, IFTTT avantajlarından yararlanır ve kullanıcılara otomatik etkinlikler ve görevler geliştirmek için farklı ürünler ve uygulamalar arasında bağlantı kurma fırsatı sunar. Ürünlerinizi veya hizmetlerinizi sosyal ağlar veya diğer kaynaklar aracılığıyla tanıtmak söz konusu olduğunda bu çok uygundur.

  Sistem ayrıca, müşterileri web mağazasıyla ilgili tüm etkinlikler, haberler, güncellemeler, özel teklif indirimleri ve diğer önemli şeyler hakkında bilgilendirmenize yardımcı olacak kullanışlı bir e-posta pazarlama özelliği sunar..

  Weebly Uygulama Merkezi

  Weebly’nin Uygulama Merkezi dinamik olarak gelişiyor ve bunlardan herhangi biri yalnızca birkaç tıklamayla çevrimiçi mağazanıza entegre edilebilen bir dizi hizmet ve uygulama sunuyor. Benzersiz içerik oluşturmak için kullanılan uygulamalar arasında Canlı Sohbet, PinPoll ve Call-Out-Box yer alır..

 • Shopify. E-Ticaret yazılımı işlevsellik açısından kesinlikle üst sıralarda yer almaktadır. Web sitesi oluşturucu, hem çevrimiçi mağazaları geliştirmek hem de yönetmek ve perakende mağazanızda ürün satmak için kullanılabilir. Seçilen seçeneğe bakılmaksızın, sunulan esneklik ve özellik setinden hayal kırıklığına uğramayacaksınız.

  POS yazılımı ile çevrimiçi mağaza sahipleri, harici kart terminallerini kullanma, birden fazla personel hesabı oluşturma, çevrimdışı modda siparişleri kabul etme, diğer Shopify yazılım programlarıyla entegre etme vb. gelişmiş iş yönetimi.

  Shopify Satış Noktası

  Shopify, kapsamlı senkronizasyon ve entegrasyon seçenekleri nedeniyle kalabalığın arasından sıyrılıyor. Özellikler, çevrimiçi mağaza performansını artırmayı ve diğer sistemler tarafından ima edilen işlevselliği kullanmayı mümkün kılar. Böylece, müşteri tabanını genişletmek ve satış miktarını artırmak için Shopify hesabınızı Amazon’daki hesabla senkronize etmek mümkündür.. Aynı şey Xero, Quickbooks vb.Gibi diğer popüler dış hizmetler hakkındadır..

  Müşterilerini alışveriş sürecine dahil etmek için Shopify son zamanlarda gelişmiş Artırılmış Gerçeklik aracını tanıttı. Müşterilerin ilgilendikleri ürünleri farklı açılardan görmelerini mümkün kılar.

  Müşterilerin bilgi ve ödemelerinin güvenliği ve gizliliği, Shopify’ın endişe duyduğu bir diğer konudur. Sistemin geliştiricileri, her çevrimiçi mağazayı yetkisiz üçüncü taraf erişiminden ve hileli eylemlerden korumak için özel önlemler aldı. Web sitenizin güvenliğini artırmak için, yakın zamanda uygulanan Sahtekarlık Koruması özelliğini kullanabilir veya SSL Sertifikasını çevrimiçi mağazaya bağlayabilirsiniz.

  Yazılım, kapsamlı çok kanallı destek seçenekleri sunar. Fiziksel ve dijital ürünlerinizi etkili bir şekilde görüntüleyebileceğiniz ve tanıtabileceğiniz sosyal ağlar ve diğer hizmetler ile ortaklık ilişkileri kurmuştur..

Weebly ve Shopify. Shopify kesinlikle karşılaştırmanın lideri. Sistem güçlü bir özellik seti, kapsamlı tasarım özelleştirme araçları, pazarlama seçenekleri, müşteri katılımı özellikleri, iyi SEO ayarlama parametreleri sağlar. Herhangi bir vicdani girişimci için çok önemli olan web mağazası yönetimi ve kontrol sürecinden sorumludur..

3. Tasarımlar

Tasarım Karşılaştırma Tablosu

WeeblyShopify
Tema Sayısı:5553
Tema Maliyeti:Bedava$ 0- $ 180
Tema İçe Aktarma:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
Tema Değişimi:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
Mobil Cihazlar İçin Optimize Edildi:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
CSS Kod Düzenleyici:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
 • Weebly. Tasarım açısından Weebly, web oluşturma becerilerine, deneyimlerine ve kullanıcıların ihtiyaçlarına bağlı olarak 3 seçenek sunar. Böylece, hazır şablonlar kullanılabilir, seçilen bir temayı özelleştirebilir veya kişisel bir şablon oluşturabilir ve entegre edebilirsiniz.

  Weebly geliştiricileri zamana ayak uydurmak için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştıklarında, platform e-ticaret mağazanızı mobil tarama için iyi optimize edecek geniş kapsamlı yeni duyarlı şablonlar sunar. Kendi şablonunuzu yükleme fırsatı da vardır – kendiniz oluşturduğunuz veya üçüncü taraf tasarımcılardan satın aldığınız şablon.

  Ancak bu, mobil duyarlı e-Ticaret projeleri oluştururken eski temaları kullanamayacağınız anlamına gelmez. Bu amaçla Weebly, çevrimiçi mağazanıza mobil görünüm ve işlevsellik kazandıracak entegre bir mobil düzenleyiciye sahiptir. Web sitenizi (masaüstü veya mobil) düzenlerken kullandığınız moddan bağımsız olarak, tüm değişiklikler otomatik olarak senkronize edilir.

 • Shopify. Sistem, e-ticaret şablonlarının hoş bir seçimini sağlar. Daha iyi kalite ve daha derin özelleştirme seçenekleri sunan ücretli tasarımlarla ücretsiz ve ücretli varyantlarda mevcutturlar. Bugün itibariyle 10 ücretsiz şablon ve kullanıcıların göz atabileceği 51 ücretli tema var. Ücretli tasarımların maliyeti, uygulanan özelleştirme derecesine ve tasarım karmaşıklığına bağlı olarak 140 $ ‘dan başlar. Arama ve zaman ekonomisinin kolaylığı için şablonlar tematik kategorilere ayrılır. Tasarım özelleştirme araçlarından faydalanarak daha iyi bir cazibe vermek için ilgilendiğiniz şablonu seçmek size kalmıştır.

  Böylece, Shopify gelişmiş kullanır Sıvı aracı çevrimiçi mağazanızı tamamen özelleştirmenize izin vermek için. Araç, iş ortaklarını ve müşterilerini etkileme fikri olan yeni başlayanlar ve web tasarım profesyonelleri için harika bir çözüm olacaktır. Birden fazla araca erişim, nasıl yapılır kılavuzları, teknik ipuçları, Sıvı dil kaynakları ve daha fazlası için üstün tasarım özelleştirme deneyimi sunar..

  Entegre sistem şablonlarının yanı sıra, Shopify ayrıca Pixel Union, Happy Cog ve Clearleft (ücretsiz ve ücretli) gibi popüler tasarımcılar tarafından geliştirilen temaları seçmeyi mümkün kılar. Uygun HTML / CSS düzenleme becerileriniz varsa, istediğiniz tasarımı seçebilir ve programlama bilginizi kullanarak benzersiz hale getirebilirsiniz..

Weebly ve Shopify. Tasarım yönünden bahsetmişken, Shopify daha çok tercih edilen bir seçenek olduğunu kanıtlıyor. Sistem, benzersiz olağanüstü tasarımlar oluşturmak için kod düzenleme becerilerini kullanma fırsatı anlamına gelir. Birden fazla tasarım özelleştirme seçeneğine, yüksek kaliteli şablonlara ve gelişmiş Sıvı araçlarına erişim sağlayan sürükleyici web tasarım deneyimi sağlar.

4. Müşteri Desteği

 • Weebly. Kullanıcılar Weebly’den farklı müşteri destek hizmetlerinden yararlanabilirler. Karşılaştığınız sorun ne olursa olsun, kesinlikle Weebly ekibi tarafından sağlanan profesyonel yardım alacaksınız.

  Böylece, kontrol panelindeki değerli ipuçlarını ve açılır pencereleri kullanabilir, telefon / e-posta / canlı sohbet yardımını deneyebilir veya Weebly Yardım Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Hizmetin müşteri destek ekibiyle platformun Facebook veya Twitter’daki sosyal ağ hesaplarıyla iletişim kurmak da mümkündür.

 • Shopify. Web sitesi üreticisi tarafından sağlanan müşteri destek seçenekleri kesinlikle abonelik yatırımlarına değer. Platform, birçok konu, bölüm, ipucu, nasıl yapılır kılavuzu vb. İçeren bilgilendirici bir foruma sahiptir. Canlı Sohbet veya e-posta yoluyla Shopify Guru ile iletişime geçmek de mümkündür..

  Sadece takılmak ve konuşmak isteyen kullanıcılar için Shopify ayrı bir konu dışı forum bölümü sunar. Dahası, yazılımın sistemle ilgili birçok eğitici video ve öğretici içeren kendi YouTube kanalı var.

Shopify ve Weebly. Hem Weebly hem de Shopify güvenilir müşteri destek seçenekleri sunar, ancak Shopify çok çeşitli çözümlere erişim sağlar. Kullanıcılar günün herhangi bir saatinde hizmetin müşteri destek ekibiyle iletişim kurma, nasıl yapılır kılavuzlarına göz atma, Shopify Guru ile iletişim kurma, sistemin kanalındaki YouTube videolarını izleme ve kendi sorularına cevap bul.

5. Fiyatlandırma Politikası

 • Weebly. Fiyatlandırma söz konusu olduğunda, Weebly’nin her ihtiyaç ve bütçeye uygun farklı teklifleri vardır. Platform ücretsiz bir sınırsız plan ve 4 ücretli plan (Başlangıç, Profesyonel, İş, Performans) sunar. Web sitesi oluşturucusunun ücretsiz bir sürümünü seçerseniz, sistem reklamlarından sıkılmazsınız.

  Bunun yerine, web sitenizin altbilgisinde küçük bir Weebly bağlantısı bulunur. Ücretli planların maliyeti, en ucuz reklamsız Başlangıç ​​Planı için 8 $ / ay ile başlar ve işletme sahipleri için en iyi olan gelişmiş Performans Planı için 38 $ / ay’a ulaşır.

 • WeeblyShopify
  Fiyatlandırma Seçenekleri:✓ Başlangıç ​​(8 $ / ay);
  ✓ Profesyonel (12 $ / ay);
  ✓ İşletme (25 $ / ay);
  ✓ Performans (38 $ / ay).
  ✓ Lite (9 $ / ay);
  Shop Temel Shopify (29 $ / ay);
  İfy Shopify ($ 79 / ay);
  ✓ Gelişmiş Shopify (299 $ / ay).
  Özellikleri:Plan Serbest Plan;
  G Sürükleyin&Damla Editörü;
  Options Üyelik Seçenekleri;
  ✓ Çevrimiçi Mağaza;
  ✓ E-posta Pazarlama Kampanyaları.
  ✓ Sınırsız sayıda ürün;
  ✓ Ücretsiz SSL sertifikası;
  Reports Mesleki raporlar;
  ✓ Terk edilmiş araba kurtarma;
  Report Gelişmiş rapor oluşturucu;
  ✓ Gerçek zamanlı nakliye hizmeti.
 • Shopify. Yazılım, 14 günlük deneme süresi boyunca hiçbir zaman ücretsiz olarak verilen güçlü özelliklerini test etmeyi mümkün kılıyor. Ücretli plan için yeni sürüme geçmeye hazır olduğunuzda ve web mağazası geliştirmeniz üzerinde çalışmaya başlar başlamaz, dört ücretli abonelik arasından seçim yapabilirsiniz. Bunlar: Hafif, Temel Shopify, Shopify ve Gelişmiş Shopify. Planların maliyeti aylık 9 $ ile başlar ve aylık 299 $ ‘a ulaşır. Ücretli abonelikler arasındaki fark çoğunlukla sundukları araçlar ve özelliklerle ilgilidir.

  Hizmet, sistemden veya herhangi bir nedenle sunduğu koşullardan memnun olmayan tüm kullanıcılara 14 günlük para iade garantisi verir. Shopify’ın sistemde yapılan finansal işlemler için komisyon ücreti talep ettiğini unutmayın.

  Yüzde, kullanılan plana bağlıdır. Genellikle% 0,5 ile% 2 arasında değişir, ancak terimlere bağlı olarak gelişmiş planda% 0’a bile düşürülebilir..

Weebly ve Shopify. Weebly ve Shopify, kullanıcıların ihtiyaçları, iş hedefleri ve bütçeleri bakımından farklılık gösteren güzel fiyat politikaları sunmaktadır. Bununla birlikte, Shopify’ın hakim kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayan daha kapsamlı planları vardır. Fiyat aralığı da oldukça geniştir, bu da kullanıcıların bütçelerine en uygun aboneliği seçmelerini sağlar.

Sonuç olarak

Peki, sonunda hangi seçeneği seçmelisiniz – Weebly veya Shopify? Bu, iş uzmanlığınıza ve web oluşturma ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Mesele şu ki, her iki platform da tam özellikli, esnek ve işlevseldir, ancak her biri farklı gereksinimleri karşılamak için kullanılır.

Weebly çoğunlukla küçük ve orta ölçekli çevrimiçi mağazaların geliştirilmesine odaklanırken ve bunu yapmak için daha sınırlı bir özellik sunarken, Shopify küçük ve orta ölçekli web mağazalarının yanı sıra hipermarketleri başlatmak için muazzam e-ticaret özelliklerine erişim sağlar..

Her iki sistemi de inceledikten sonra, Shopify’ın uzun vadeli hedefleri ve güçlü hedefleri olan girişimciler için en iyi seçim olduğu sonucuna varabiliriz..

WeeblyWeebly küçük ve orta ölçekli çevrimiçi mağazalar oluşturmak için iyi bir seçim olan e-Ticaret pazarının en eski temsilcilerinden biridir. Sistem orta fiyatlıdır ve işletme sahipleri arasında popüler olan şey budur. Yaklaşık 38 $ / ay karşılığında, sınırsız sayıda ürün, işlem ücretlerinin yokluğu, kupon kodları oluşturma fırsatı ve kendi alan adınıza yerleşik bir alışveriş sepeti ekleme olanağı sunan tam özellikli bir çevrimiçi mağaza alacaksınız. weebly.com

ShopifyShopify e-ticaret web inşası ihtiyaçlarının geniş bir yelpazesini karşılayabilecek ünlü ve en güvenilir e-Ticaret yazılımıdır. Sistem, farklı e-Ticaret odağı, yüksek kaliteli şablonlar, derin tasarım özelleştirme araçları ve makul fiyatlandırma politikası nedeniyle kalabalığın arasından sıyrılıyor. Platform son derece esnektir ve bu, onu nişe özgü birçok özellik ve işlevle güçlü bir çevrimiçi mağaza işletmek isteyen girişimciler için en iyi çözüm haline getiren şeydir.. Shopify.com

Bununla birlikte, son seçiminiz mevcut iş gereksinimlerinize ve bütçenize dayanmalıdır. Esnek tasarım ayarları, uygun fiyatlandırma politikası ve etkileyici sektöre özgü özelliklere sahip güçlü bir e-ticaret projesine yatırım yapmaya hazırsanız, Shopify kesinlikle kullanılacak platformdur.

Genel Bakış Karşılaştırma Tablosu

WeeblyShopify
Kullanım kolaylığı:Weebly ve ShopifyWeebly ve ShopifyWeebly ve ShopifyWeebly ve ShopifyWeebly ve ShopifyWeebly ve ShopifyWeebly ve ShopifyWeebly ve ShopifyWeebly ve ShopifyWeebly ve Shopify
Özellikleri:Weebly ve ShopifyWeebly ve ShopifyWeebly ve ShopifyWeebly ve ShopifyWeebly ve ShopifyWeebly ve ShopifyWeebly ve ShopifyWeebly ve ShopifyWeebly ve ShopifyWeebly ve Shopify
Tasarımlar:Weebly ve ShopifyWeebly ve ShopifyWeebly ve ShopifyWeebly ve ShopifyWeebly ve ShopifyWeebly ve ShopifyWeebly ve ShopifyWeebly ve ShopifyWeebly ve ShopifyWeebly ve Shopify
Müşteri desteği:Weebly ve ShopifyWeebly ve ShopifyWeebly ve ShopifyWeebly ve ShopifyWeebly ve ShopifyWeebly ve ShopifyWeebly ve ShopifyWeebly ve ShopifyWeebly ve ShopifyWeebly ve Shopify
Fiyatlandırma:Weebly ve ShopifyWeebly ve ShopifyWeebly ve ShopifyWeebly ve ShopifyWeebly ve ShopifyWeebly ve ShopifyWeebly ve ShopifyWeebly ve ShopifyWeebly ve ShopifyWeebly ve Shopify
Genel puanı:Weebly ve ShopifyWeebly ve ShopifyWeebly ve ShopifyWeebly ve ShopifyWeebly ve ShopifyWeebly ve ShopifyWeebly ve ShopifyWeebly ve ShopifyWeebly ve ShopifyWeebly ve Shopify

Şimdi Shopify’ı deneyin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map