Weebly ve WordPress Karşılaştırması

Weebly ve WordPress Karşılaştırması


Weebly ve WordPress arasında seçim yapmadan önce, bir kullanıcı iki popüler web sitesi üreticisinin sahip olduğu tüm önemli farklılıkları açıklığa kavuşturmalıdır..

Beklenecek zorluklar nelerdir? Kullanması kolay mı? Yazılımı kullanarak ne tür web siteleri yapabilirsiniz? Seçim, daha sonraki projenin başarısını ve sitenizi büyütme ve tanıtma yöntemlerini tanımlayacaktır..

Hızlı Anlık Görüntü:

WeeblyWeebly – çok basit ve uygun fiyatlı bir sürükle ve bırak web sitesi kurucusudur. Kullanıcıların incelemelerine göre, platformun kullanımı son derece kolaydır. İnşa süreci sıfır kodlama veya teknik beceri gerektirir. Dahası, sistem açık kaynaklı bir platform olmamasına rağmen HTML / CSS’sine erişim sağlar, bu da WordPress ile karşılaştırıldığında daha az kişiselleştirme özgürlüğü anlamına gelir. Weebly.comWeebly – çok basit ve uygun fiyatlı bir sürükle ve bırak web sitesi kurucusudur. Kullanıcıların incelemelerine göre, platformun kullanımı son derece kolaydır. İnşa süreci sıfır kodlama veya teknik beceri gerektirir. Dahası, sistem açık kaynaklı bir platform olmamasına rağmen HTML / CSS’sine erişim sağlar, bu da WordPress ile karşılaştırıldığında daha az kişiselleştirme özgürlüğü anlamına gelir.

WordPressWordPress – Dünya çapında milyonlarca kullanıcı ve canlı web sitesi ile dünyanın en popüler açık kaynaklı CMS’sidir. Temel avantaj, kullanıcıların web sitesi tasarımı, özelleştirme, yönetim ve tanıtım üzerinde tam kontrole sahip olmalarıdır. Sürükle ve bırak özelliği yoktur, yani kullanımı biraz daha karmaşıktır. Aynı zamanda, sonsuz eklentiler hile yapacak. WordPress.org

İki platform birçok açıdan farklılık gösterir. Farklı düzenleme ve özelleştirme araçlarıyla birlikte gelirler. Çeşitli esneklik seviyeleri sunarlar. Bununla birlikte, hala ortak bir şeyleri var. Weebly ve WordPress, kullanıcıların farklı türlerde profesyonel web siteleri oluşturmalarına ve bu web sitelerinde canlı yayın yapmalarına yardımcı olur. Yani, hangisini seçmek daha iyidir ve neden?

1. Weebly ve WordPress ne kadar popüler??

Web sitesi oluşturucuları, farklı kullanıcı kategorileri ile son derece popülerdir. Her ikisi de bir süredir web arenasında. Weebly 2006 yılında kuruldu, WordPress 2003’te ilk kez geri döndü. WP internette çok sayıda web sitesine sahip olmasına rağmen, web sitesi oluşturma gazileri olarak adlandırılabilir. Kullanıcı istatistiklerine bakalım.

Weebly Kullanım İstatistikleri

Yaklaşık 15 yıl boyunca, Weebly son derece popüler hale geldi. En başından beri kullanıcılarla pek ünlü olmasa da, platform, sürükle ve bırak web sitesi oluşturucularının endüstride bir devrim yarattığı 2012’den itibaren popülerlik patlamasını yaşadı..

Weebly Kullanım İstatistikleri Weebly canlı web siteleri. Kaynak: https://trends.builtwith.com/cms/Weebly

Bugün, son analitik araştırmaya göre yazılımın dünya genelinde 892.976 canlı web sitesi var. İstatistikler WordPress rakamları kadar ezici olmasa da, Weebly’nin hala en büyük web sitesi oluşturma endüstrisi isimlerinin en üst listesinde olmasına rağmen biraz küçümsenmiş gibi görünüyor..

Ayrıca okuyun: Weebly incelemesi.

WordPress Kullanım İstatistikleri

WordPress, yıllardır küresel olarak kullanıcılar için 1 numaralı seçim olmuştur. Platform o zamandan bu yana 2003’te piyasaya sürüldü. O zamandan beri, mevcut web sitesi oluşturucularının hiçbirinin canlı web sitelerinin yanı sıra kullanıcı miktarı açısından lider olma şansı yoktu..

CMS, birkaç yıl önce büyük kullanıcıların düşüşüyle ​​birkaç iniş yaptı. Ancak, WordPress 24, 808 989 canlı web sitesi ile zirveye çıktı. Resmi istatistikler Haziran 2019’a göre, yani web sitesi sayısı zaten arttı.

WordPress web sitesi sayısı WordPress canlı web siteleri. Kaynak: https://trends.builtwith.com/cms/WordPress

Her iki platformun başlangıçta ücretsiz olduğu ve kutunun dışında bir dizi harika özellik sunduğu gerçeği göz önüne alındığında, bu popülerlik şaşırtıcı değildir. Weebly ve WordPress’in bu kadar yüksek popülaritesini tanımlayan yönleri araştırmamızın zamanı geldi.

Ayrıca okuyun: WordPress incelemesi.

Weebly ve WordPress Karşılaştırması: Weebly’nin popülerlik açısından hâlâ yapacak çok işi var. WordPress’in milyonlarca kullanıcı ve canlı projeyle kazanılan kazanan olduğu için iki platformu karşılaştırmamız yanlış olur..

2. Weebly ve WordPress Web Siteleri Neler İçin İyi??

Weebly ve WordPress farklı türden web siteleri oluşturmak için tasarlanmıştır. Kullanıcılar, şirketlerini veya işletmelerini çevrimiçi olarak temsil etmek için küçük işletme siteleri, ürün, blog, portföy vb. Satmak için dijital mağazalar oluşturmak için ihtiyaç duyduklarında platformları kullanmakta özgürdürler..

Öte yandan, yaklaşım farklıdır. Weebly hepsi bir arada bir çözümdür. Bu, sistemin devam eden web sitesi bakımı ve desteğiyle ilgileneceği anlamına gelir. Sadece uygun bir plan seçmeniz ve tüm özellikleri tek bir kit içinde almanız gerekir.

WordPress ile durum farklı. Açık kaynaklı motor, temel olarak yeni içerik ekleyebileceğiniz, bölümler veya kategoriler oluşturabileceğiniz içerik yönetim sistemi olarak gelir. Tamamen işletilen bir projeye sahip olmak için, barındırma ve alan adı kaydına da dikkat etmeniz gerekir. Özellikle Bluehost gibi WordPress için optimize edilmiş barındırma sağlayıcıları kullanılıyorsa, bu görev korkutucu olmayacaktır. WP sitenizle sorunsuz entegrasyon sağlar ve sizin için güncellemeler, güvenlik ve diğer teknik konularla ilgilenir.

Uygulamada neye benziyor?

Örneğin, küçük bir işletme sitesi oluşturmanız ve hangi platformun daha iyi olduğunu bilmeniz gerekir. Seçim esas olarak tüm yapım sürecini kontrol etmek veya WordPress ile bazı sorunları ayrı ayrı yönetmek veya Weebly karşısında tam zamanlı bir web sitesi oluşturma çözümünden faydalanmak isteyip istemediğinize bağlı olacaktır. İkinci seçenek, daha fazla zaman kazanmanıza ve aşağıdakiler sayesinde daha hızlı devreye almanıza olanak tanır:

 • Kullanıma hazır İhtiyacınız olabilecek net yapıya ve bölümlere sahip Weebly küçük işletme şablonları.
 • Uygulama Merkezi – Weebly, ihtiyacınız olan eklentiyi seçebileceğiniz ve web sitesinde alabileceğiniz kendi uygulama pazarına sahiptir. Örneğin, iletişim formları eklemeniz ve potansiyel müşterilerle etkileşim kurmanız ve özel etkinlikleri veya promosyonları vurgulamak için takvimler eklemeniz birkaç saniye sürecektir.
 • Dahili enstrümanlar – Weebly temalarının çoğu, küçük işletme projeleri için iyi çalışan zaten entegre widget’lar ve bloklarla birlikte gelir. Önceden yüklenmiş servis bloğu, iletişim ve Hakkımızda bölümlerine vb. Sahip olacaksınız..

WordPress ile, eklentileri yükleme ve ayarlama, genel şablon görünümünü düzenleme, menüleri ve kategorileri ayarlama vb. Gibi pek çok şeyle ilgilenmeniz gerekir. İşlem çok zor değildir. Dahası, düzenleme sürecine derinlemesine dalmak istediğinizde ilgi çekici görünüyor. Öte yandan, Weebly, satır içi düzenleme yaptığınız tüm değişiklikleri gerçek zamanlı olarak görmenizi ve bir düğmeye basarak canlı yayınlamayı mümkün kılarken daha fazla zaman kazanmanızı sağlar..

Ayrıca okuyun: WordPress ile Web Sitesi Nasıl Oluşturulur.

Weebly ve WordPress Karşılaştırması: Weebly, e-Ticaret projeleri de dahil olmak üzere farklı web siteleri oluşturmanın daha esnek bir yoludur. Platform, ilgili tüm bölümleri, uygulamaları ve blokları içeren hazır düzenler getirir. Tek ihtiyacınız olan içeriği düzenlemek ve projeyi dağıtmak. WordPress ek eylemler gerektirir. Bu gerçek, bir siteyi sıfırdan oluşturmak için daha fazla zaman gerektiriyor.

3. Weebly ve WordPress ile bir web sitesi oluşturmak ne kadar zaman alır?

Kullanım kolaylığı, sıfırdan bir web sitesi kurmak. Weebly, özellikle kesinlikle hiçbir teknik beceriye sahip olmayan kullanıcıları düşünürken daha iyi bir seçenek olabilir. Bu noktadan sonra, şablonu ayarlarken ve WordPress kurulumuyla uğraşırken WordPress biraz daha karmaşıktır, çünkü başlangıçtan biraz öğrenme eğrisi gerektirir.

Aynı şey düzenleme işlemidir. Weebly basit sürükle ve bırak işlevine sahiptir. Gösterge tablosu açık ve sezgiseldir. Ekleme, taşıma, değiştirme veya değiştirme için bir dizi öğe ve blok içeren sol kenar çubuğunda tek bir yerde tüm düzenleme araçlarına sahipsiniz. Ayrıca, süper kolay içerik düzenleyiciden ve hızlı gezinmeden de bahsetmeliyiz.

Weebly Editör Weebly editör arayüzü

WP gösterge paneli ile ilk kez başa çıkmak, yeni başlayanlar için biraz zor olabilir. Tema görünümünü nasıl düzenleyeceğinizi, yazı tipleriyle nasıl çalışacağınızı, içerik ekleyip düzenleyeceğinizi ve yeni sayfalar ve bölümler oluşturacağınızı öğrenmek için birkaç saate ihtiyacınız olabilir. Alan adı tescil sürecinden bahsetmemek ve doğru barındırma almak daha fazla zaman alıyor.

Başka bir WordPress düşüşü, aslında bir WYSIWYG editörüne sahip olmamasıdır. Bu, nasıl kod yazılacağını bilmediğiniz sürece sayfa yapısını değiştiremeyeceğiniz anlamına gelir. Açık kaynaklı bir CMS platformu olan WP, sınırsız değiştirme ve web tasarımı özgürlüğü sağlar. Ancak, süreci daha az zaman alıcı hale getiremez.

Web sitesi oluşturma sürecinin her aşamasında ne kadar zamana ihtiyacınız olabileceğine bir göz atalım.

Aşama 1 – Başlarken

Weebly
WordPress

Bu aşamada, Weebly özel önlemler almayı gerektirmez. Sadece imzalamanız gerekiyor. Kullanıcılar, e-postalarını ve şifrelerini belirtmenin geleneksel bir yolunu seçebilir veya sosyal medya hesaplarını kullanarak oturum açabilir. Şundan fazlasına ihtiyacınız olmayacak: 1-2 dakika hepsi bir arada platformla çalışmaya başlamak için.

Weebly’yi Ücretsiz Deneyin

WordPress en fazla Birkaç saat düzenleme işlemine hazırlanmak için. Bu süre aşağıdakiler için gereklidir:

 1. Alan adı kaydı.
 2. Bir barındırma sağlayıcısı seçme.
 3. Şablon seçimi ve indirme.
 4. WordPress kurulumu ve ayarı.

Başarılı bir şekilde oturum açıp web siteniz için bir düzen aldıktan sonra, içerik düzenleme işleminin zamanı geldi.

Aşama 2 – İçerik Düzenleme

Weebly
WordPress

Bu aşamada, kullanıcılar web sitesinin görünümünü ilk şablondan biraz farklı hale getirme ve biraz münhasırlık getirme şansına sahip olurlar. Weebly’nin sürükle ve bırak web sitesi oluşturucu, kodlama becerisi olmayan kullanıcılar için maksimum basitlik anlamına gelir. Sistem, önceden ayarlanmış sayfa yapısını mevcut araçlar setiyle değiştirmenizi sağlar.

Süreç birkaç basit aşamadan oluşur. İlk aşama, web sitenizin türüne bağlı olarak bir şablon seçmektir. Ardından, kontrol paneline net bir arayüzle ve soldan tüm enstrümanlarla girebilirsiniz..

Tüm bölümleri istediğiniz şekilde düzenledikten sonra, son aşama sağlanan alanlara fotoğraf ve metin yüklemek ve web sitesini yayınlamaktır. Bu aşama için gereken ortalama süre yaklaşık 1-2 saattir.

WordPress ile düzenleme birkaç gün sürebilir. Platformun karmaşıklığı nedeniyle değildir, çünkü CMS’nin kendisi içerik eklemek ve düzenlemek için net işlevler ve araçlarla oldukça basittir. WP temalarıyla ilgili temel sorun, önceden yüklenmiş bloklar veya uygulamalar içermemesidir. Her yeni öğeyi manuel olarak eklemeniz gerekir.

Medya dosyaları ve metinler eklemek çok kolay olsa da, yeni öğeler ek eklenti kurulumu ve ayarı gerektirebilir. Bu nedenle, binlerce eklentide gezinmek yerine sitenizde görmek istediğiniz ana araçları önceden tanımlamak daha iyidir. En azından böyle bir yaklaşım size birkaç saat kazandıracak.

WordPress’i Şimdi Deneyin

Aşama 3 – Dağıtım

Weebly
WordPress

Web sitenizle canlı yayın yapmak kolay bir iş gibi görünüyor. Weebly söz konusu olduğunda, alan adınızı barındırma ve şablonu yükledikten sonra WP siteniz zaten canlıyken.

Kötü haber şu ki, WordPress sitesinde her değişiklik yapmak istediğinizde, onu yeniden yayınlamanız ve Görünüm sayfası ile canlı web sitesinin kendisi arasında cadı yapmanız gerekir..

Weebly satır içi düzenleme ile birlikte gelir, yani tüm değişiklikler otomatik olarak kaydedilir. Yalnızca sitenizin görünüşünden tamamen memnun kalmanız durumunda yayınlanmaya başlayabilirsiniz.

Aşama 4 – Sürekli Bakım

Weebly
WordPress

Bir site yayınlamak başarının sadece% 50’sidir. Daha sorunsuz çalışmasını, güvenliğini ve diğer önemli sorunları sağlamanız gerekir. Weebly de daha iyi bir seçenek. Daha önce söylediğimiz gibi, sistem hepsi bir arada kapalı bir platformdur. Bu, Weebly ekibinin web sitesi performansını, kararlı çalışmayı, güvenliği ve diğer tüm teknik sorunları hallettiği anlamına gelir. Kullanıcıların projeleri, web sitesi işlemiyle hiçbir şeyin çelişmediğinden emin olmak için Weebly ekibi tarafından 24 saat arka planda izlenmektedir.

WordPress ayrıca web sitesi bakımı sürecini kolaylaştırmaya çalışır. Sistem, mevcut yeni yazılım sürümü hakkında otomatik bildirimler gönderir. Güncellemek için sadece düğmeye basmanız yeterlidir. Aynı şey web sitesinde kullanabileceğiniz temalar, eklentiler veya üçüncü taraf hizmetleriyle de.

WordPress’i Şimdi Deneyin

Temel sorun, bir projenin özellikleri ne kadar fazla olursa, kullanıcının projeyi güncel tutmak için o kadar fazla önlem alması gerekir. İçin tercih Bluehost WP için optimize edilmiş plan bu soruna iyi bir çözüm olabilir. Barındırma sağlayıcısı otomatik moddaki güncellemeleri ve diğer teknik sorunları halleder.

Özetliyor:

 • Weebly, kullanıcıların 1-2 saat içinde sıfırdan bir site oluşturmasına ve yayınlamasına olanak tanır.
 • WordPress ayarı birkaç gün gerektirebilir, ancak daha fazla bakım yapılması gerekir.

Weebly ve WordPress Karşılaştırması: Weebly sıfırdan proje oluşturma açısından çok daha hızlı. Özel becerileriniz olmadan birkaç saat içinde kullanıma hazır bir siteniz olacak. WordPress, daha fazla destek ve bakım ihtiyacına ek olarak daha fazla zaman alıcıdır.

4. Özelleştirme ve Tasarım Özellikleri

WordPress, maksimum özelleştirme özgürlüğü isteyenler için en iyi seçenektir. Olarak açık kaynaklı platform, HTML, CSS veya PHP şablonlarına tam erişim sağlar. Bu, sahip olduğunuz her öğeyi tam anlamıyla değiştirebileceğiniz veya değiştirebileceğiniz anlamına gelir. Sürükle ve bırak web sitesi oluşturucularının hiçbiri bu esnekliğe sahip olamaz.

WordPress Temaları WordPress Temaları

Weebly kullanıcıları için iyi haber, platformun HTML / CSS’sine de erişim sağlamasıdır. Deneyimli kodlayıcılar ve programcılar WP ile çalışmayı tercih ederken, teknik becerilere sahip olmayan yeni başlayanlar ve mankenler için yararlı olmayacağını belirtmeliyiz. Buradaki ana düşüş, hiç kimsenin bazı web sitesi özelliklerinin veya uygulanan araçların nasıl çalışacağını garanti etmeyeceğidir. Ayrıca, Weebly açık kaynaklı bir platform değildir, bu da web sitesi değişikliği açısından daha az özgürlük anlamına gelir.

Bir başka dezavantaj, Weebly’nin aslında çok çeşitli şablonlarla övünmemesi. Şu anda müşterilerin e-Ticaret, küçük işletme ve diğer ihtiyaçlarını karşılayan yaklaşık 70 tema sunuyor. Bazı mizanpajlarda portföyler ve bloglar da bulunur. Aynı zamanda platformlar, kullanıcıların üçüncü taraf geliştiricilerden tema satın almalarını ve Weebly web sitesi oluşturma motoruyla birlikte kullanmalarını mümkün kılıyor.

Weebly web sitesi düzeni Weebly web sitesi düzeni

Söylediğimiz, platformun çok fazla kişiselleştirme ve değişiklik getirmediği. Öte yandan, Weebly aynı türden diğer sürükle ve bırak web sitesi oluşturucularına kıyasla, özellikle de platformla uyumlu üçüncü taraf şablonlarını yükleme yeteneği göz önüne alındığında, daha fazla özgürlük sunar.

WordPress HTML / CSS Düzenleme

Profesyonel kodlayıcılar ve programcılar açık kaynaklı CMS’den en iyi şekilde yararlanabilir. Web sitelerinde yeni bir öğe, işlev veya özellik oluşturma şansı var. Beğendiğiniz bir şablonunuz olduğunu, ancak sayfa yapısının içinde bir yerde ek bir düğme veya banner alanı görmek istediğinizi varsayalım. Yeni kod yazmak ve WordPress editöründe uygulamak için yeterli teknik ve programlama becerisine sahipsiniz. Bu durumda, aşağıdakileri yapmanız gerekir:

 1. Görünüm bölümüne gidin.
 2. Tema düzenleyicisine girin.
 3. Kodu düzenlemek, kopyalamak ve yapıştırmak için ek yazılım (örneğin Notepad ++) bulundurun.
 4. Değiştirmeniz gereken alanda gezinin (uygun bir tema dosyası seçmeniz gerekir).
 5. Yeni kodu ekleyin veya mevcut kodu düzenleyin.
 6. Tüm değişiklikleri kaydedin ve yeni öğenin yayınlanan bir sitede nasıl çalıştığını kontrol edin.

Söylemeye gerek yok, yeni başlayanlar kodu asla kendi başlarına düzenlemeye çalışmamalıdır. Bu seçenek yalnızca deneyimli profesyoneller için kullanılabilir. Geri kalanlar, sitelerini daha işlevsel ve ilgi çekici hale getirmek için yalnızca farklı eklentiler kullanabilir.

Weebly kod editörü Weebly kod editörü

Teknik yönü düşünmüyorsanız, editör metin yazı tipleriyle çalışmak, stil ve renkleri değiştirmek, öğe boyutlarıyla çalışmak, blokları yeniden boyutlandırmak veya kaldırmak vb.Için bir setteki tüm araçları getirdiğinden Weebly daha esnek bir çözüm gibi görünüyor. şablonun koduna gerçekten erişmeden herhangi bir yapıyı uygulamanızı sağlar.

Weebly ve WordPress Karşılaştırması: WordPress, yalnızca nasıl kod yazacağınızı bilmeniz durumunda kesinlikle daha iyi bir seçenektir. Aksi takdirde, HTML / CSS’ye erişim mantıklı değildir. Yalnızca hazır şablon ve işlevleriyle çalışabileceksiniz. Bu, Weebly’nin önceden tasarlanmış düzenleri sayesinde aptallar için daha iyi bir seçim olduğu yerdir. Çok fazla özelleştirme gerektirmezler.

5. Entegrasyon, Esneklik ve Özellikler

Şaşırtıcı faydalara rağmen, çoğu hepsi bir arada çözümlerin büyük bir ortak dezavantajı var. Özellikleri planlara göre ayrılmıştır. Öte yandan, WordPress her kullanıcıya üçüncü taraf hizmetlerini entegre etmek veya eklentileri yüklemek için aynı seçenekleri ve özellikleri sunar.

Weebly, özellik seti sayesinde tanınmaktadır. Çoğu sadece sinir bozucu olan Pro planı ile kullanılabilir. E-ticarete ihtiyacım olmasa da bloglama ve SEO işlevlerini kullanmak istiyorsam ne yapmalıyım? Planımı gerçekten yükseltmem gerekiyor mu? İyi evet. Hiç özelliği olmayan iki farklı taban çizgisi seçeneği ile birkaç plan sunmanın anlamı nedir? Oldukça garip görünüyor.

Fiyatlandırma politikasını biraz daha tartışacağımızdan, esas olarak her iki platformun da sunduğu işlevsellik hakkında konuşacağız.

Widget’lar ve Eklentiler

Birçok kanıtlanmış web sitesi üreticisi gibi, Weebly’nin de Uygulama Merkezi. Farklı amaçlar için çeşitli uygulamalar, site araçları, özellikler ve eklentiler içeren büyük bir pazar yeridir. Bunlar kategorilerin yanı sıra kullanıcıların yorumları ve ücretlerine göre sıralanır. Burada bir dizi dinamik galeri arasından seçim yapabilir, slayt gösterilerini ve iletişim formlarını entegre ederek kullanıcıları edinebilir, sosyal paylaşım düğmelerini bağlayabilir, tabloları ve grafikleri uygulayabilir vb..

Weebly Eklentileri Weebly Eklentileri

WordPress, eklenti seçimi açısından rakipsizdir. Sistem muhtemelen en geniş yelpazeye sahiptir:

 • Analitik araçlar – web sitenizin trafiğini izlemek, en başarılı kanalları tanımlamak, vb. İçin widget’lar.
 • Promosyon eklentileri – SEO dostu içerik oluşturarak ve projeyi optimize ederek web sitenizi tanıtmak için araçlar.
 • Kullanıcı Edinme uygulamaları – çok sayıda iletişim formu, afiş, grafik, tablo, Infographic widget’ı, e-posta pazarlama araçları, pazarlama platformlarıyla entegrasyon vb..
 • Geliştirilmiş web sitesi etkileşimi – sosyal paylaşım düğmeleri, etkinlik takvimleri, rezervasyon hizmetleri ve daha fazlası.

Bu eklentilerin bazıları ücretsizdir, diğerleri ise sadece premium sürümü etkinleştirdikten sonra özelliklerinin tamamını sunar. Bununla birlikte, WordPress kullanıcıları her zaman ihtiyaç duydukları bir araç bulacaktır. Tek sorun, tüm widget’ların manuel kurulum, ayar ve etkinleştirme gerektirmesidir. Dahası, yukarıda belirtilen devam eden bakım, eklenti güncellemelerine dikkat etmeniz gerekeceğinden tekrar çalışmaya başladı.

e-Ticaret

Weebly, küçük ve orta ölçekli dijital mağazalar oluşturmak için iyi bir araç olduğunu kanıtladı. Çevrimiçi mağazaları kolayca kurmak ve başlatmak için yeterince iyi işlevselliğe sahip özel e-Ticaret paketine sahiptir. Tüm kullanıcılar ücretsiz SSL alırken, e-Ticaret şablonları önceden yüklenmiş alışveriş sepeti işlevselliği ile birlikte gelir. Ödeme seçeneklerini bile bağlamanız gerekmez. Onlar zaten kurulu.

Weebly e-Ticaret Weebly e-Ticaret

Araçların geri kalanı ürün sayfası özelleştirme ihtiyaçlarınızı karşılar. Burada açıklamaları veya resimleri düzenleyebilir, ürünlerinizi temsil edecek videolar ekleyebilir, envanter yönetimi araçlarının yanı sıra entegre nakliye ve vergi hesaplama hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz..

WordPress e-Ticaret WordPress e-Ticaret

Ek e-Ticaret eklentilerini yüklemeniz ve etkinleştirmeniz gerekebileceğinden, WordPress ile dijital bir mağaza oluşturmak biraz daha zaman alır. WooCommerce, her büyüklükteki bir çevrimiçi mağaza için ücretsiz bir çözümdür. Bir kez daha, diğer tüm WP eklentileri gibi, manuel kurulum ve ayar gerektirir. Ancak bu aşamaları tamamladıktan sonra, çevrimiçi satış yapmak, dijital mağazanızı tanıtmak ve pazarlamak için mükemmel bir araç elde edersiniz. Kötü haber şu ki WooCommerce ücretli uzantılar gerektirebilir, bu da Weebly’yi daha uygun maliyetli bir çözüm haline getirir.

Ayrıca okuyun: Sıfırdan e-ticaret web sitesi nasıl oluşturulur.

SEO Optimizasyonu

Weebly’den SEO optimizasyon araçlarının çoğunu beklememelisiniz, ancak yine de aynı türden ortalama web sitesi oluşturucusundan biraz daha fazlasını sunuyor. Her şeyden önce, kullanıcılar temel meta etiketleri, başlıkları ve açıklamaları düzenleyebilir.

İyi haber şu ki, her site sayfasına böyle bir yaklaşım getiriliyor. Ayrıca, URL’leri düzenlemek ve resim SEO Alt metinleri eklemekte özgürsünüz. Çok değil ama yine de daha yüksek arama motoru sıralaması için iyi. Ancak, platformun web sitenizi en üst düzeye çıkarmak için bireysel bir strateji oluşturmaya hazır olan özel SEO uzmanlarının bir havuzu var.

Weebly SEO Weebly SEO

WordPress SEO açısından daha esnektir. İçerik tabanlı projeleri ve diğer web sitesi türlerini optimize etmek için mükemmeldir. En önemli faydası, açık kaynak olması. SEO eklentilerini yalnızca yüksek okunabilirlik düzeylerine sahip iyi optimize edilmiş içerik oluşturmak için değil, aynı zamanda sitenin daha hızlı çalışmasını sağlayan kodu optimize etmek için de kullanabilirsiniz. Nişlerinde ilk 3’te yer alan binlerce WP sitesi bulabilirsiniz. Bu gerçek, WordPress’in SEO optimizasyonu açısından daha fazla fırsat getirdiğini kanıtlıyor.

Bloglama Özellikleri

Weebly, blog oluşturma özelliği ile harika bir iş çıkardı. Yazı planlaması, yorumlar, sosyal medya paylaşımı vb. Gibi bazı seçenekler göz önüne alındığında oldukça havalı görünüyor. Ancak, WordPress başlangıçta blogcular için bir platform olarak başlatıldı. İçerik yönetim sistemi, içeriği düzenlemek ve optimize etmek için ihtiyacınız olan her şeyi mümkün olduğunca kullanıcı dostu hale getirir. Sistem, içerik tabanlı web siteleri için mükemmel olan güçlü bir motora sahiptir..

WordPress Blog Yazı Editörü WordPress Blog Yazı Editörü

Weebly ve WordPress Karşılaştırması: basitlik ve hızlı dağıtım için isteyenler, dijital mağazalar da dahil olmak üzere farklı projeler için özellik setleri ile Weebly’yi tercih etmelidir. WordPress tarafından sağlanan daha fazla güçle eklentiler ve üçüncü taraf hizmetleri denemekten korkmazsanız, CMS daha iyi bir seçim olacaktır. Öte yandan, Weebly özellikleri için tüm sorumluluğu üstlenirken, üçüncü taraf eklenti geliştiricileri esas olarak premium hesaba sahip olmaları durumunda sorun giderme sağlar.

6. Temalar ve Şablonlar

Şablonlar Karşılaştırma Tablosu

WeeblyWordPress
Tema Sayısı:7010.000’den fazla
Özel Temalar:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
Tema Maliyeti:Bedava$ 25- $ 299
Görsel Editör:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
Duyarlı tasarım:&# X2714; EVET&# X2714; EVET HAYIR
CSS Kod Düzenleme:&# X2714; EVET&# X2714; EVET

Bazı tasarım özelliklerini tartışmaya başladık ve WordPress ve Weebly şablonlarından bahsettik. Her iki platform için de iyi olan şey, üçüncü taraf seçeneklerinin kullanılabilirliğidir. Kötü olan şey, sitenizin öne çıkmasına izin verecek özel bir düzen istemeniz durumunda ödeme yapmaya hazır olmanızdır..

Weebly’nin çok çeşitli temalara sahip olduğunu söylemek bizim için yanlış olur. Burada oldukça sınırlı bir şablon koleksiyonu var, ancak burada dijital mağazalara ve küçük işletme sitelerine basit bloglardan farklı amaçlar için düzenler bulabilirsiniz. Kullanıcılar, mobil cihazlara duyarlı ve farklı türde mobil cihazlarda iyi çalışan yaklaşık 70 farklı tema arasından seçim yapabilir.

WordPress, daha geniş ücretsiz tema seçeneklerine sahiptir. Binlerce şablon, web sitenizin hedeflerine bağlı olarak kategorilere ayrılmıştır. Burada bloglar, dergiler, çevrimiçi mağazalar, Amazon incelemeleri için düzenler vb. Bulabilirsiniz..

WordPress Web Sitesi Şablonları WordPress web sitesi şablonları

Weebly ve WP arasındaki tek fark, Weebly’nin şablonun çalışmasıyla ilgilenmesi, WordPress ise geliştirme ekipleri ve bireyler tarafından sağlanan üçüncü taraf ürünlerini kullanmasıdır. Teknik veya sorunları durumunda bunları ayrı olarak yönetmeniz gerekebilir. Başka bir deyişle, tema işleminden CMS’nin kendisi sorumlu değildir.

Ücretli Weebly ve WordPress Şablonları

Ücretsiz şablonlar kullanıcılar arasında son derece popüler olsa da, web siteniz aslında aynı türden milyonlarca diğer projeyle aynı görünecektir. Elbette kodlama ve programlama sorunu çözecektir. Bu tür becerilere sahip değilseniz, ücretli ve premium şablonlar da yardımcı olabilir.

Weebly kendi özel ücretli temalarını sunmuyor. Bununla birlikte, bazı geliştirme ekipleri Weebly ile uyumlu düzenler oluşturur. Geleneksel Weebly koleksiyonuna oldukça şık ve güncel alternatiflerle karşılaşabilirsiniz. Öte yandan, fiyat sağlanan şablonlara bağlı olarak değişir. Her şirket kendi fiyat etiketlerini belirleyebilir. Ancak ortalama maliyet 40 ila 100 $ arasında bir yerde.

Sistem, Şablonlar İçe / Dışa Aktar özelliği ile birlikte gelir; bu, kendiniz için bir düzen tasarlamak ve Weebly siteniz için kullanmakta özgür olduğunuz anlamına gelir. Şablonunuzu almanın tek yolu bir Zip dosyasına yüklemektir. Sürecin kendisi oldukça basit:

 1. Gösterge tablonuza Tasarım bölümlerini girin.
 2. Tema Seçeneğini Değiştir’i seçin.
 3. Temayı İçe Aktar düğmesini tıklayın.
 4. Özel Temanızı uygulayın.

Premium şablonları kullanmaya karar verirseniz, şablonun web sitesi oluşturucusuyla% 100 uyumlu olduğundan emin olun. Aksi takdirde, bazı teknik hatalar meydana gelebilir. Ayrıca, sistemin kendisi üçüncü taraf temalarının görüntülenme veya çalışma şeklinden sorumlu değildir. Örneğin, blog için harika bir üçüncü taraf teması buldunuz ve yüklediniz.

Weebly Import Teması Weebly teması içe aktarma

Masaüstü sürümünde harika görünüyor, ancak mobil görünüm, üstbilgiler ve görüntüler eksik veya etrafında atlama ile korkunç. Sorun oldukça yaygın. Bu nedenle, web sitesi görünümüyle ilgili sorunları önlemek için özel Weebly duyarlı temaları kullanmanızı öneririz.

WordPress premium temalarındaki durum neredeyse aynı. Tek fark, mizanpaj seçiminin çok zor olmasıdır. Kullanıcılar makul bir fiyata gerçekten benzersiz ve özel tasarımlarla karşılaşabilirler. Üst düzey bir üstün WordPress şablonu için fiyat 20 ila 300 $ arasında değişebilir.

Ücretsiz bir tema almaya veya premium temayı satın almaya karar verirseniz de, kurulum ve ayarlarına dikkat etmeniz gerekir. Süreç, Weebly ile karşılaştırıldığında daha hızlı olmasına rağmen biraz zaman alabilir. WP kullanıcıları ayrıca bir Zip dosyasına bir tema yükleyebilir veya doğrudan gösterge tablosundan uygulayabilir. WP için optimize edilmiş Bluehost sunucu çözümünü tercih ederseniz, otomatik kurulum işleminden yararlanacaksınız.

Weebly ve WordPress Karşılaştırması: WordPress kullanıcıları, Weebly’nin üçüncü taraf premium temalarını yüklemelerine izin vermiş olsa bile, daha geniş duyarlı şablon seçeneklerine sahip olacaklar. Ücretli mizanpajların fiyatı çok farklı değil.

7. Weebly Mobile ve WordPress Mobile

Giderek daha fazla web sitesi sahibi, hareket halindeyken web sitelerini düzenlemelerine olanak tanıyan gelişmiş işlevsellik gerektirir. Bugün, bu hem WordPress hem de Weebly uygulamalarının kullanılabilirliği göz önüne alındığında pek sorun değil. Ancak, nihai mobil düzenleme çözümünden çok uzak görünüyorlar. Bir bakalım.

Weebly ve WordPress Mobil Editörü

Weebly’nin mobil düzenleyicisinin en önemli dezavantajı, mevcut olması ancak kullanıcıların web sitesi sürümlerini ayrı ayrı düzenlemesine izin vermemesidir.. Başka bir deyişle, mobil sürümde bir şeyi değiştirirseniz, değişiklikler masaüstü sürümüne de uygulanır.

Weebly mobil düzenleyici Weebly mobil düzenleyici

Gösterge tablosu hala Mobil Ayar seçeneğini sunmasına rağmen, yaklaşım çok garip görünüyor. Öte yandan, kullanıcılar bazı öğeleri gizlemeyi veya göstermeyi mümkün kılan mobil uygulamayı tercih edebilir. Biraz esneklik ve farklı ekran boyutları uygulama yeteneği ekler.

WordPress’in özel uygulaması da var. Ancak, çok fazla kişiselleştirme özgürlüğü sağlamaz. Hareket halindeyken web sitenizi düzenlemek, değiştirmek veya değiştirmek için kullanılamaz. Tüm işlemler masaüstü gösterge tablosu sürümü ile yapılmalıdır. WP uygulamasıyla yapabileceğiniz tek şey, içeriği yönetmek, yeni makaleler yayınlamak ve kullanıcılarınızın etkinliğini izlemek..

Ayrıca okuyun: Herhangi bir web sitesinin mobil versiyonu nasıl oluşturulur?.

Weebly ve WordPress Karşılaştırması: Weebly, kullanıcıların hareket halindeyken bazı değişiklikler yapmasına izin veren mobil düzenleyiciye sahip olmasına rağmen, her iki uygulama da tam döngü düzenleme özellikleri sunmuyor. WordPress uygulaması, kullanışlı olabilen içerik yönetimi ve web sitesi izleme için iyidir.

8. Web Sitesi Pazarlaması ve Tanıtımı

Pazarlama ve tanıtım araçlarının kullanılabilirliği, iş geliştirme sürecinizin bir noktasında hayati bir rol oynayabilir. Diğer özelliklerle birlikte tek bir set içinde güvenilir bir pazarlama kitine sahip olduğunuzu bilmek iyidir. Weebly, hepsi bir arada Weebly Promote paketini düşünerek baştan daha iyi bir seçenek gibi görünebilir..

WordPress hepsi bir arada bir web sitesi oluşturucu değildir. Çoğunuzun bildiği gibi, önceden belirlenmiş paketleri olmayan açık kaynaklı bir CMS sistemidir. Bu, her yeni pazarlama eklentisini kendi başınıza aramak, kurmak, ayarlamak ve etkinleştirmek zorunda kalacağınız anlamına gelir. Bu noktadan sonra, otomatik paketlenmiş bir çözüm daha iyi bir fikir gibi görünüyor. Ancak, bazı kullanıcılar hala WordPress tarafından sağlanan esnekliği ve özgürlüğü tercih ediyor.

Weebly Promote, platformu teslim eden ayrı bir e-posta pazarlama hizmetidir. Bu, bunun için ayrı olarak ödeme yapmanız gerektiği anlamına gelir. Kullanıcılar, her biri aylık 8 ABD doları, 25 ABD doları ve 75 ABD doları tutarında üç farklı plan arasından seçim yapabilir. İşletme hedeflerinize ve kampanyanızın boyutuna bağlı olarak bir tane seçebilirsiniz. Çözüm temel olarak e-posta pazarlamasına atıfta bulunur ve kullanıcıların aşağıdakileri işlemesine olanak tanır:

 • Posta listesini büyütün – sistem yeni posta listeleri oluşturmayı ve bunları mevcut kişilerle senkronize etmeyi kolaylaştırır. Bir kişi içe aktarma özelliği de var.
 • İlgi çekici bültenler tasarlayın – sistemin bülten düzenleri oluşturmak, öğe eklemek, URL eklemek, metinleri düzenlemek vb. İçin basit bir aracı vardır..
 • Rapor oluşturma – Weebly Promotion, her kampanya hakkında açılışların, tıklamaların vb. Yüzdesi ile ayrıntılı raporlar sağlayan entegre bir analitik sisteme sahiptir..

Weebly E-posta Oluşturucusu Weebly e-posta oluşturucusu

Araç, MailChimp ile aynı şekilde çalışır. Tek fark, MailChimp’in başlatmak için sınırsız sayıda kampanyayla ücretsiz bir planı olması.

WordPress, web sitenizi MailChimp’e ve sadece e-posta pazarlamasına değil tonlarca diğer promosyon hizmetlerine bağlamanızı kolaylaştırırken buna gerçekten ihtiyacınız var mı? İçeriğinizi tanıtmanıza, gelişmiş SEO optimizasyonunu ayarlamanıza olanak tanıyan çok çeşitli eklentiler arasından seçim yapabilirsiniz. Kişileri toplayın ve daha fazla müşteri edinin. Tek dezavantajı, bu hizmetleri kendi başınıza yönetmeniz gerekmesidir. Bu biraz pazarlama deneyimi gerektirebilir.

İşte kullanışlı bulabileceğiniz bazı WordPress eklentileri:

 • Everest Formları – muhtemelen şimdiye kadar kullandığınız en kolay iletişim formu oluşturucu. Eklenti, kendi formlarınızı tasarlamanızı sağlayan sürükle ve bırak arayüzü ile birlikte gelir.
 • JetPack – Web sitenizin hızını ve güvenliğini artıran ücretsiz bir eklenti. Kurulumu idare etmeniz bile gerekmez. Eklentiyi yükleyin ve etkinleştirin. Sitenizi otomatik olarak optimize eder.
 • Akismet – Niş veya karmaşıklığa rağmen herhangi bir web sitesi için gerekli olan anti-spam çözümü. Eklenti, projenizi spam ve dolandırıcılığa karşı korur. Kullanıcılar ücretsiz veya premium sürümlerden birini seçebilir.

Ücretsiz sürümler temel olarak temel özelliklerle birlikte gelirken, premium aboneler hizmetlerden en iyi şekilde yararlanacaktır. Fiyatlar eklentiye bağlı olarak aylık 5 $ ile 200 $ arasında değişiyor.

Weebly ve WordPress Karşılaştırması: WordPress tamamen seçeneklerle ilgilidir. Pek çok ücretsiz eklentiyle, kullanıcılar fazla ödeme yapmadan bir başlangıç ​​için iyi bir promosyon ve pazarlama çözümü seçebilirler. Büyüyen şirketler ve işletmeler hala Weebly tarafından sağlanan bir e-posta pazarlama aracından daha fazlasına ihtiyaç duyarken bazı temel eklenti özellikleri yeterli olacaktır.

9. Müşteri Desteği

Deneyimli profesyoneller ile iletişim kurma şansı, sitenizi her kapattığınızda önemli bir rol oynayabilir. Yeni başlayanlar başlangıçtan itibaren profesyonel yardıma ihtiyaç duyarken, zaman zaman teknik hatalar meydana gelebilir.

Aynı türden diğer web sitesi oluşturucularının çoğu gibi Weebly biraz daha müşteri odaklı görünüyor. Platform, nasıl yapılır kılavuzları ve öğreticiler içeren oldukça tipik ancak kullanışlı bir Yardım Merkezi’nin yanı sıra, destek ekibiyle iletişim kurmanın çeşitli yollarını sunar. İçerirler:

 • Canlı Sohbet özelliği.
 • Telefon.
 • E-posta bilet sistemi.

Platform, destek ekibinin 7/24 hazır olduğunu iddia ediyor. Farklı forumlarda çok sayıda olumlu yorum dikkate alındığında bu doğru gibi görünüyor. Ayrıca, gerçek zamanlı olarak çözülen sorunların bulunduğu resmi Weebly destek sayfasına da göz atabilirsiniz..

WordPress kullanıcıları sadece kendi başlarına bulabildikleri bilgilere güvenebilir. Bir yandan, WP en uzun süredir çalışan platformlardan biridir. Kullanıcılar, herhangi bir sorunun yanı sıra eklentilerin kurulum ve ayar işlemlerini açıklayan videolar bulabilir. Yeni siteyi kurma, düzenleme veya yayınlama konusunda ayrıntılı açıklama içeren makalelere göz atabilirsiniz. Dahası, WP odaklı sonsuz forumlar ve profesyonelleri her zaman yardım etmeye hazır olan çevrimiçi topluluklar var.

WordPress Desteği WordPress desteği

WordPress ve Weebly: Weebly, sürekli desteğe ihtiyaç duyan kullanıcılar için daha iyidir. Bu bakış açısından, WordPress daha çok risk almaktan ve süreci kendi başına yönetmekten korkmayan meraklılar için bir platform gibi görünüyor. CMS daha çok öğrenme ve keşfetmeyle ilgilidir.

10. Fiyatlandırma Politikası

İlk bakışta, Weebly, esas olarak 5 $ ‘a mal olan başlangıç ​​planı nedeniyle ucuz bir web sitesi oluşturucu gibi görünebilir. Ancak, içerilen özelliklere daha yakından bakarsanız, yalnızca etki alanını bağlamanıza izin verdiği için planın hiçbir faydası olmadığını anlayacaksınız. Bir dizi özelliğe sahip tamamen işlevsel bir web sitesine sahip olmak için, bir dizi temel işlevle 12 $ ‘dan ödeme yapmanız gerekecektir. İşte tüm Weebly planlarının listesi:

Weebly Web Siteleri Fiyatlandırması Weebly web siteleri fiyatlandırması

 • Bağlan – Aylık 5 $ sadece alan adı bağlantısı ile.
 • Başlangıç ​​- Aylık 8 ABD doları özel reklam olmadan.
 • Pro – Aylık 12 $ şifre sayfası koruması, ücretsiz video oynatıcı, vb.Gibi bazı güvenlik özellikleri ile.
 • İşletme – Aylık 25 $ küçük dijital mağazalar için.
 • Business Pro – Aylık 38 $ premium e-Ticaret özellikleriyle.

Weebly Online Mağazalar Fiyatlandırması Weebly Online Mağazalar Fiyatlandırması

WordPress ücretsiz bir CMS’dir. Web sitesi oluşturma süreci ücretsizdir. Ancak, gelecekteki web sitenizi barındıracak bir yer bulmanız ve alan adınızı ayrı olarak kaydetmeniz gerekir. Bluehost’u tercih ederseniz, bununla ayrı ayrı uğraşmanız gerekmeyecektir. Sistem WP için optimize edilmiş bir çözüm olarak gelir ve etki alanı kaydı, CMS entegrasyonu ve planlarındaki diğer özellikleri sunar.

WordPress Fiyatlandırması WordPress barındırma maliyeti

Weebly ve WP ile Web Sitesi Oluşturmanın Maliyeti?

Son fiyat çoğunlukla web sitesinin karmaşıklığına ve sahip olmak istediğiniz işlevlere bağlı olacaktır. Örneğin, tam ölçekli bir dijital mağaza oluşturmak daha fazla para ve zaman gerektirir. Basit bir küçük işletme web sitesine kıyasla proje daha esnektir. Gerçek hayat bütçesini anlamak için, Weebly ve WordPress kullanarak bir şirket sitesi oluşturmanın maliyetinin ne olduğuna bir göz atalım.

Weebly Small Business Site Bina Maliyetleri

İlk aşama bir plan seçmektir. Pro paketi küçük işletme projeniz için iyi çalışır. Birlikte gelir:

 • Ücretsiz alan adı ve barındırma;
 • Temel güvenlik özellikleri;
 • Ücretsiz bir video oynatıcı.

12 ABD doları karşılığında, bir kullanıcı küçük işletme web sitesi oluşturmak için bir dizi başlangıç ​​aracı alır. İşletmenizi tanıtmaya karar verdikten sonra, plana dahil olmayan Weebly Promote’a ihtiyacınız olacak. Üç ayrı pakette gelir:

 • İnşa etmek – Aylık 8 $ aylık 2.500 e-posta ile.
 • Büyümek – Aylık 25 $ aylık 50.000 e-posta ile.
 • Hızlandır – 75 $ aylık 250.000 e-posta ile.

İş hedeflerinize bağlı olarak, Weebly’deki tamamen işlevsel bir şirketin sitesi, özel temalardan memnun kalmamanız durumunda ücretli şablonlardan bahsetmemek için aylık 100 $ ‘a kadar mal olabilir..

WordPress Küçük İşletme Sitesi Oluşturma Maliyeti

Daha önce söylediğimiz gibi, CM’ler özgürdür. Başlamak için tek ihtiyacınız sunucu çözümü ve etki alanı kaydı için ödeme yapmaktır. Fiyat, barındırma sağlayıcısına bağlı olarak değişebilir. 5 $ ile 10 $ arasında bir yerde olabilir.

İyi bir fikir, ayda 3.58 $ ile 5.39 $ arasında değişen birkaç planla Bluehost WP için optimize edilmiş çözümü tercih etmektir. Bu fiyata ücretsiz bir alan adı, sınırsız SSD ve bant genişliği, kesintisiz WordPress entegrasyonu, otomatik yedeklemeler, güncellemeler ve daha fazlasını elde edersiniz.

WordPress, küçük işletme siteleri için çok çeşitli ücretsiz şablon seçeneklerine sahiptir. Ücretli temaları seçmeniz bile gerekmeyebilir. Gerekli eklentilerden bazıları sıfır maliyetle de mevcuttur. Örneğin, MailChimp hesabınızı ücretsiz olarak siteye bağlayabilirsiniz. Aslında Weebly Promote ile aynı pazarlama aracına sahip oluyorsunuz ama sadece ücretsiz.

Ekstra eklentilere de ihtiyacınız olabilir. Ancak, size ayda 5 $ 50 daha fazla mal olacak. Sonuç olarak. Tamamen paketlenmiş bir WP küçük işletme web sitesi formumuz var, zaman zaman eklentileri zaman zaman değiştirebiliyor ve daha ucuz alternatifler için op yapabiliyoruz..

Ayrıca okuyun: Bir web sitesi oluşturmanın maliyeti nedir?.

Weebly ve WordPress Karşılaştırması: WordPress, fiyatlar söz konusu olduğunda daha esnek bir web sitesi oluşturma çözümüdür. Bir kullanıcı daha ucuz eklenti ve daha işlevsel barındırma çözümleri arasından seçim yapabilir. Weebly hepsi bir arada web sitesi kurucusudur. Bu, seçilen bir plana bağlı kalmanız ve sunduğu özellikleri kullanmanız gerektiği anlamına gelir.

Sonuç

Weebly ve WordPress arasındaki seçim, deneyiminize ve arka planınıza bağlı olacaktır. Sıfır teknik beceriye sahip yeni başlayanlar, sıfırdan yeni bir web sitesi oluştururken Weebly’nin sağladığı hızı ve kolaylığı takdir edecektir. Deneyimli kullanıcılar WordPress tarafından sunulan özelleştirme özgürlüğünü beğenecek.

WeeblyWeebly yeni başlayanlar için harika süper kolay ve basit bir web sitesi oluşturucusudur. Sadece içerik tabanlı web siteleri değil, aynı zamanda çevrimiçi mağazalar oluşturmak için basit bir sürükle ve bırak editörü, iyi başlangıç ​​özellikleri ve e-Ticaret işlevselliği ile birlikte gelir. Mobil Editör, Weebly Promote ve şablon içe / dışa aktarma gibi bazı özellikleri hakkında şüphelerimiz var. Ancak genel izlenim iyidir. Weebly.comWeebly yeni başlayanlar için harika süper kolay ve basit bir web sitesi oluşturucusudur. Sadece içerik tabanlı web siteleri değil, aynı zamanda çevrimiçi mağazalar oluşturmak için basit bir sürükle ve bırak editörü, iyi başlangıç ​​özellikleri ve e-Ticaret işlevselliği ile birlikte gelir. Mobil Editör, Weebly Promote ve şablon içe / dışa aktarma gibi bazı özellikleri hakkında şüphelerimiz var. Ancak genel izlenim iyidir.

WordPressWordPress daha ucuz ve daha esnek bir çözüm olabilir. Bazı kullanıcıların sistemin dezavantajı olarak gördükleri, diğerleri için büyük bir avantaj olacaktır. Geliştirme sürecinin her adımında kontrolü ele alırsınız, sınırsız HTML / CSS erişimi sayesinde bütçenizi önceden planlayabilir, benzersiz tasarım ve özellik fikirlerini hayata geçirebilirsiniz. WordPress.org

Öğrenmeyle hiç uğraşmak zorunda değilseniz, Weebly daha iyi bir seçenektir, ancak WordPress, deneyim eksikliğine rağmen yaratıcı fikirli kullanıcılarla iyi çalışacaktır..

Weebly ve WordPress SSS

Soru: Weebly veya WordPress daha iyi mi?

Cevap: Bu, kullanıcıların deneyimine ve teknik arka planına bağlıdır. Kodlama bilgisine ve web tasarım deneyimine sahipseniz, WordPress daha fazla fırsatla gelirken, kolay web sitesi oluşturma süreci, hepsi bir arada paketler ve sezgisel arayüzü sayesinde Weebly yeni başlayanlar için daha iyidir.

Soru: Weebly sitemi WordPress’e nasıl taşırım?

Cevap: En iyi bahis, basit bir hizmet kullanmaktır. Weebly’i WordPress’e aktarma Orijinal Weebly sitesinin dosyalarını içe aktararak WP’ye dönüştürerek. Prosedürün ana avantajı, ilk proje için% 100 güvenli olmasıdır.

Soru: SEO için hangisi daha iyi: Weebly veya WordPress?

Cevap: Bir açık kaynak olarak, WordPress gelişmiş SEO optimizasyonu için çok yer ayırır. Kullanılabilir eklentiler ve içerik tanıtım araçlarının yanı sıra, kullanıcılar web sitesinin kodunu düzenleyerek daha kullanıcı dostu hale getirebilir. SEO uzmanlarından oluşan bir ekibe sahip olmasına rağmen Weebly yalnızca temel ayarlar sunar.

Soru: Weebly veya WordPress – Hangisi daha güvenli?

Cevap: Hepsi bir arada bir web sitesi oluşturma çözümü olarak, Weebly zaten entegre güvenlik ve güvenlik araçlarıyla birlikte gelir. Ayrıca, sistem tüm güncellemeleri ve yedeklemeleri otomatik olarak işler. WordPress ile CMS’yi Bluehost ile birlikte kullandığınız güneşsiz süreci yönetmeniz gerekecek.

Weebly vs WordPress: Karşılaştırma Çizelgesi

WeeblyWordPress
1. Popülerlik8/1010/10
2. Kullanılabilirlik10/1010/10
3. Kolaylık10/107/10
4. Özelleştirme9/1010/10
5. Entegrasyonlar8/1010/10
6. Şablonlar10/109/10
7. Mobil8/1010/10
8. Tanıtım9/109/10
9. Destek10/108/10
10. Fiyatlandırma8/109/10
Genel:9.0 / 109.3 / 10
Şimdi dene Şimdi dene
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map