Wix ADI ve Wix Editör

Wix ADI ve Wix Editör


Bir web sitesi oluşturmak isteyen kullanıcılar için önemli konular arasında esneklik, kullanım kolaylığı, tasarım vb. Yer almaktadır. İnsanlar gelişmiş web sitesi oluşturma teknolojileri sunan hepsi bir arada bir çözüm arıyor. Wix aslında hepsine sahip. Platform, Wix ADI olarak da bilinen özel AI tabanlı enstrüman gibi gerçekten benzersiz özelliklerle birlikte geliyor. Araç, ihtiyaçlarınıza bağlı olarak kullanıma hazır düzenler sunan birkaç dakika içinde bir site oluşturmayı kolaylaştırır.

Aynı zamanda, web sitesi oluşturma sürecinde yeni olmayan kullanıcılar için bazı tasarım özgürlüğü gerekebilir. Wix, Wix Editor ile de iyi bir seçenek olabilir. Enstrüman, özelleştirme ve tasarım açısından daha fazla esneklik sunar, ancak sürükle ve bırak teknolojisini kullanarak manuel olarak sıfırdan bir web sitesi oluşturmayı gerektirir..

Her iki seçenek de hızlı web sitesi dağıtımı için mükemmeldir. Yeni başlayanların zahmetsizce farklı web sitesi türleri oluşturmasına yardımcı olurlar. Öte yandan, her ikisi de inşa sürecine tamamen farklı iki yaklaşımı temsil eder. Makale, Wix ADI ve Editör’ü karşılaştırmak ve hangisinin farklı kullanıcılar için en iyi deneyim olabileceğini tanımlamaktır.

Wix Adi ve Wix Editör Nedir??

Wix Wix ADI – Kullanıcıların birkaç dakika içinde site oluşturmasını sağlamak için Yapay Zeka kullanan bir web sitesi oluşturma platformudur. Wix, şirket içi AI tabanlı teknolojilerini biraz daha geliştirdi, ancak teknoloji web sitesi oluşturucular için yeni değil. Bir siteyi kullanıcının yapmak için aşağıdaki adımları tamamlaması gerekir:

 1. Oturum açın ve Wix ADI’yi seçin.
 2. Yönlendirilmiş birkaç soruyu cevaplayın.
 3. İçeriğe sahip kullanıma hazır bir web sitesi şablonu edinin (metinler ve resimler).
 4. Web sitesi ile çevrimiçi olun.

Sistem, doğrudan Facebook sayfanızdan alakalı içerik üreten yerleşik tasarım araçları ve botlarla benzersiz algoritmalar kullanır. Sonunda, bir kullanıcı yalnızca birkaç tıklamayla hiç çaba harcamadan yayınlanmaya hazır bir site alır. Wix ADI, çok fazla özellik ve karmaşıklık istemeyen küçük projeler için iyidir.

Wix Wix Editör – web sitenizin varlığına farklı bir yoldur. Bir kullanıcı oluşturma sürecini kontrol eder ve sıfırdan tamamen yeni bir tasarım oluşturma ve mevcut bir şablonu manuel olarak özelleştirme şansı elde eder. AI tabanlı algoritmalara sahip olmamasına rağmen, düzenleyici bir site oluşturmayı oldukça kolaylaştıran sürükle ve bırak işleviyle birlikte gelir.

Aslında, editör boş bir sayfadan yeni bir sayfa oluşturmayı kolaylaştırır. İşlem Wix ADI ile olduğu kadar hızlı değil. Öte yandan, bir kullanıcı çok daha fazla tasarım ve özelleştirme özgürlüğü kazanır, bu da daha karmaşık bir yapıya sahip projeler için bir artıdır..

1. Kullanım Kolaylığı

 • Wix ADI yapım sürecini mümkün olduğunca kolaylaştırmak için geliştirilmiştir. Wix Editor’e kıyasla daha çaylak dostu görünen ayrıntılı kılavuzlara ve eğiticilere ek olarak sıfır öğrenme eğrisi ile birlikte gelir. Tek ihtiyacınız olan oturum açmak ve birkaç soruyu cevaplamak.

  Web Sitesi Türü

  İlk aşamada, sistem sizden nişi tanımlamanızı isteyecektir. Küçük işletme, e-Ticaret, portföy, blog, tasarım stüdyosu vb. Gibi çeşitli kategoriler arasından seçim yapabilirsiniz. Kategoriler oldukça basittir. Alakalı olanı seçmek zor. Diyelim ki, bir müzik sitesi oluşturmamız gerekiyor.

  uzmanlaşma

  Bir sonraki aşama anahtar uzmanlığını belirtmektir. Bir müzik sitesi kurmaya karar verdiğimizde, sistem bir müzik stüdyosu, rock grubu veya DJ web sitesi olup olmadığını belirtmenize izin verecektir. Her kategorinin daha ayrıntılı bir inceleme için alt kategorileri vardır. Örneğin, bir müzisyeni veya grubu tanıtmaya karar verirsek, platform müzisyeni ifade eden müzik türünü, stilini ve hatta enstrümanı seçmenize izin verir. Hayranların siteleri, basın kitleri, dijital mağazalar, portföyler vb. Oluşturmakta özgürsünüz..

  Wix ADI

  İşlevsellik

  Şimdi web siteniz için işlevleri belirtmeniz gerekiyor. Sistem, blog bölümleri, iletişim formları, ürün sayfaları ve sayfada ihtiyaç duyabileceğiniz diğer bazı bölümleri sunar. Bu sayfadaki tek sorun, kullanıcının seçim ile oldukça sınırlı olmasıdır. Örneğin, nişinizi belirtmeyen bir uygulamaya veya widget’a ihtiyacınız varsa, Editör’e taşınmak zorunda kalacaksınız (biraz daha tartışacağız).

  Şekillendirme

  Son aşama, iletişim bilgilerini belirtmek ve istediğiniz stili seçmektir. Wix ADI, kullanıma hazır birkaç düzen sunar İstediğiniz birini seçin. Platform, gerekli tüm işlevleri otomatik olarak indirecek ve sonunda mobil cihazlara uygun bir web sitesi oluşturacak.

 • Wix Editör oluşturma süreci sıfırdan veya boş sayfa listesinden başladıkça bir web sitesi oluşturmak daha fazla zaman alabilir. Aynı zamanda, bir kullanıcı daha fazla tasarım ve özelleştirme özgürlüğü elde ederken son derece kolaydır. Soruları cevaplamaya gerek yok. Sadece nişi en baştan belirtmeniz, Wix Editor’ü seçmeniz ve düzenlemek için bir dizi topikal şablon arasından seçim yapmanız gerekir. Öne çıkmak ve kendi sitenizi oluşturmak istiyorsanız, boş sayfayı seçip oluşturmaya başlayın.

  Wix Editör

  Şimdi olduğu gibi, Wix Editor kullanıcıları sürükle ve bırak teknolojisi. İhtiyacınız olan öğeler arasından seçim yapabilirsiniz. Soldaki kontrol panelinde bulunurlar. Menüler ve sayfalar ekleyin, etkileşimli slayt gösterileri oluşturun, başlıkları düzenleyin, galerilerle çalışın, iletişim bölümleri, promosyon kutuları, tablolar ve daha fazlası. Editör, HTML iframe’leri eklemenize, çapa menülerini entegre etmenize vb. İzin verir. Blokları taşıyabilir, bölümleri silebilir, yenilerini ekleyebilir, medya dosyaları indirebilir ve ihtiyacınız olan her yerde metin yazabilirsiniz. Kullanıcılar, ilham kaynağı olabilecek mevcut şablonlarla da aynı şeyi yapabilirler.

Wix ADI iyi mi? Araç kesinlikle temel amaçlarına iyi hizmet eder. Son derece hızlı ve kullanımı kolaydır. Kullanıcılar birkaç dakika içinde hazır siteler oluştururken zamandan tasarruf edecekler. Öte yandan, kullanıcılar bir noktada daha fazla esneklik arayabilirler. Wix Editor, boş bir sayfadan site oluşturmak için sonsuz yeteneklerle daha iyi bir alternatif olabilir. ADI sitesini Editör’e dönüştürmek iyi bir çözüm olacaktır.

2. Özellikler & Esneklik

Alan ayrıca ADI ve Editör arasında büyük farklar da getiriyor. Aynı zamanda, projenizden kullanıcılar açısından en iyi şekilde yararlanmanız gerektiğinde bu konu çok önemlidir; katılım, satın alma veya etkileşim. İşte burada özellik ve esneklikle öne çıktık.

Widget’lar ve Uygulamalar

AI tabanlı bir algoritma olurken, Wix ADI işi sizin için yapar. Site türüne ve seçtiğiniz nişe bağlı olarak gerekli tüm uygulamaları ve eklentileri otomatik olarak entegre eder. Aslında sadece birkaç entegre uygulama ile kullanıma hazır bir düzen elde edersiniz. Öte yandan, Wix App Market’te bulunan büyük bir seçimi göz önünde bulundurarak daha fazla widget’a ihtiyacınız olabilir. Ancak, sistem yeni uygulamalar eklemenize izin vermez.

Wix Ücretsiz Uygulama Pazarı

Wix Editör eklentiler açısından daha esnek görünüyor. Kullanıcılar herhangi bir sınırlama olmaksızın Uygulama pazarından istedikleri widget’ı ekleyebilirler. Takvimlere, analitik araçlara, pop-up’lara, profesyonel galerilere vb. Tam erişim elde edersiniz..

SEO Özellikleri

Wix yıllar içinde SEO açısından çok gelişti. Taban çizgisi seçenekleri ve URL düzenleme, meta başlıklar ve açıklamalar gibi SEO ayarlarının yanı sıra, platform SEO Wiz çözümünü hayata geçirdi. Hem ADI hem de Editör bu bakış açısından çok farklı değildir. Pratik olarak aynı ayarlara sahiptirler. Ancak, ana fark Editör ile ADSE için mevcut olmayan RabbitSEO veya SiteBooster gibi ekstra widget’lar eklemekte özgür olmanızdır..

Wix SEO Wiz

Bloglama ve e-Ticaret

Bir kez daha, iki araç arasında hiçbir fark yok, çünkü Wix ADI blogging ve e-ticaret özelliklerini en baştan eklemenize izin veriyor ve Editör ihtiyacınız olduğunda gerekli bölümleri ve uygulamaları eklemek için tam özgürlük sağlıyor. Bu gerçek, ürün sayfalarını görüntüleme ve özelleştirme konusunda Editör’ü biraz daha esnek hale getirir.

Wix Mağaza Editörü

Wix ADI ve Wix Editör: Wix Editor, yeni uygulamalar ve widget’lar ekleme konusunda daha esnek görünüyor. Bu gerçek daha fazla tasarım ve özelleştirme özgürlüğü sağlarken, özelliklerin geri kalanı her iki alternatif için de neredeyse aynı görünüyor.

3. Tasarımlar

Wix, WordPress istisnası dışında diğer tüm platformlardan daha fazlasını sunabilen 500’den fazla farklı mobil dostu şablon sunar. Ancak, çoğu yalnızca Editör kullanıcıları tarafından kullanılabilir.

 • Wix ADI şablon seçimine erişmenize izin vermez. Web sitesini sizin için tasarlar ve uzlaşma olarak sizden bazı kişiselleştirme özgürlüğü alır. Sistem, çeşitli nişlere ve alanlara atıfta bulunan sadece birkaç niş tipi düzen sunar. Aynı zamanda Soho, Clear, Dandy, Fusion ve diğerleri gibi 6 farklı stil arasından seçim yapabilirsiniz..

  Wix ADI Renk Düzeni

  Tasarım açısından bakıldığında, ADI esneklikten de yoksundur. Kullanıcılar yalnızca temel renk ve stiller arasında değişiklik yapabilir. Öte yandan, düzenler oldukça şık ve çekici renk paletine sahip olduğu için bir şeyi değiştirmeniz bile gerekmeyebilir. Başka bir iyi haber ise, aracın modüler bir yaklaşım oluşturmasıdır. BT, bölümü tıklamaya devam edebileceğiniz ve stillerini, metinlerini ve diğer öğelerini değiştirebileceğiniz anlamına gelir.

 • Wix Editör oluşturma sürecini başlatmak için sonsuz şablonlara ve boş düzenlere erişim sağlar. Hareket ettiremeyeceğiniz veya özelleştiremeyeceğiniz bir öğe bulmak zor. Gelişmiş ayarlar, bloğun boyutlarını değiştirmenize veya önceden ayarlanmış tasarımlar arasından seçim yapmanıza olanak tanır. Sistem, öğeleri sürükleyip bırakmayı ve uyumlu bir görünüm oluşturmak için en uygun piksel miktarını seçmeyi kolaylaştırır.

Wix Editor şablonları

Wix ADI ve Wix Editör: Her iki araç da mobil uyumlu web siteleriyle birlikte gelir. Bununla birlikte, Wix Editor, kullanılabilir 500 şablondan herhangi birini düzenlemek, yeniden tasarlamak veya özelleştirmek için daha fazla alan ayırır.

4. Fiyatlandırma Politikası

Hem Wix ADI hem de Wix Editor aynı web sitesi oluşturma platformuna ait olduğundan, fiyatta bir direniş yoktur. Bununla birlikte, her plan daha fazla ihtiyacınız olabilecek özelliklerle birlikte gelir. İşte, aralarından seçim yapabileceğiniz planlar:

 • Ücretsiz Plan özel reklamlar ve alan adı ile aylık 0 ABD doları.
 • Birleşik Plan ücretsiz alan adı ve geniş bant genişliği ile aylık 11 ABD doları.
 • Sınırsız sınırsız bant genişliği ve pazarlama özellikleri ile aylık 14 $ maliyet.
 • Uzman Planı aylık 19 $ maliyet ücretsiz logo.
 • vip genişletilmiş depolama alanı ve promosyon özellikleri ile aylık 29 ABD doları.
 • İş Temel / Sınırsız / VIP planları e-Ticaret özellikleriyle aylık 20 ABD doları, 25 ABD doları ve 35 ABD doları.

Wix ADI ve Wix Editör: Bazı özellikler önceden yüklendiği için Wix ADI ile genişletilmiş bir plana ihtiyacınız olmayabilir. Öte yandan, zengin bir özellik kümesine sahip daha büyük ve daha karmaşık bir projeye ihtiyacınız varsa, Wix Editor, Pro ve VIP planlarıyla daha iyi bir seçenektir.

5. ADI’yi Wix editörüne nasıl dönüştürebilirim??

Wix ADI kullanımı süper hızlı ve kolay olsa da, kullanıcıların sitelerini bir noktada Wix editörüne dönüştürmeleri gerekebilir. Bu, ölçeklenebilir bir web sitesi başlatmak veya işinizi büyütmek istediğinizde gerekli olabilir. Prosedür oldukça kolaydır. ADI sitenizi Wix Editör’e dönüştürmek için aşağıdakileri yapmanız gerekir:

 1. Gösterge tablonuza gidin.
 2. “Site” menüsünü tıklayın.
 3. Editöre Dönüştür seçeneğini belirleyin.

Editör kontrol paneline yönlendirileceksiniz. Editörün özelliklerini deneme şansınız olduğu için değişiklikleri kaydetmek için acele etmeyin. Onlardan hoşlanmıyorsanız, değişiklikleri kaydetmeden ADI’ye geri dönebilirsiniz. Wix Editor’ü daha uygun bulursanız. değişiklikleri kaydedin ve web sitenizi düzenlemeye başlayın veya yeni bir tane oluşturun.

Kullanıcılar ayrıca Editör ve ADI arasında da geçiş yapabilir. Başka bir deyişle, hala ADI’ya dönme şansı var. Ancak, yalnızca 24 Nisan 2017’den sonra yayınlanan web siteleri için mümkündür. Bu durumda, ADI sitenizin son kaydedilen sürümüne yönlendirilirsiniz. Geri dönmek için şunları yapmanız gerekir:

 1. Gösterge tablonuza gidin.
 2. “Site” menüsünü tıklayın.
 3. “Wix ADI’ya Dön” seçeneğini seçin.

Wix ADI’ye geri dönmenin başka bir yolu da web sitesi geçmişi seçeneğini kullanmaktır. Burada en son ADI sürüm yedeklemesini geri yükleyebilirsiniz. Yapılan veya kaydedilen tüm değişikliklerin geçmişini göreceksiniz. İhtiyacınız olanı seçin ve ADI sürümüne geri dönün.

Alt çizgi

Wix, işlevsellik ve esneklik açısından kesinlikle önde gelen web sitesi oluşturma platformlarından biridir. Kesinlikle farklı web sitesi türleri için işe yarayacak e-Ticaret için küçük iş. Platform, yapım sürecini daha kolay ve daha hızlı hale getirmek için en son teknolojik gelişmeleri kullanıyor.

WixWix ADI zamana değer verenler için mükemmeldir. AI tabanlı sistem, birkaç dakika içinde alakalı uygulamalar ve widget’lar içeren bir web sitesi oluşturur. Tasarım ve entegrasyon açısından bazı sınırlamalarla özelleştirilebilen yayınlanmaya hazır bir proje elde edersiniz. ADI, mevcut bir Facebook sayfası olan ve sağlam bir çevrimiçi platforma dönüştürmek isteyenler için küçük siteler için iyidir. Wix.com

WixWix Editör Sınırsız tasarım ve kişiselleştirme özgürlüğü ile daha kapsamlı bir yapı aracıdır. Kullanıcılar varolan şablonu değiştirmek, tipik bir düzen seçmek veya sıfırdan inşa etmeye başlamak isteyip istemediklerini seçmekte özgürdürler. Sonsuz uygulamalar ve widget’lar, sınırsız sürükle ve bırak işlevi, gelişmiş tasarım özellikleri – bunlar Editör’den bekleyebileceğiniz özellikler. Wix.com

İyi haber şu ki, ihtiyacınız olduğunda her zaman iki araç arasında geçiş yapabilirsiniz. Dolayısıyla, önceki platform olarak ADI’yı seçtiyseniz, endişelenmeyin, gerektiğinde Editör’e geçebilir veya bunun tersi.

Genel Bakış Karşılaştırma Tablosu

Wix ADIWix Editör
Kullanım kolaylığı:Wix ADI ve Wix EditörWix ADI ve Wix EditörWix ADI ve Wix EditörWix ADI ve Wix EditörWix ADI ve Wix EditörWix ADI ve Wix EditörWix ADI ve Wix EditörWix ADI ve Wix EditörWix ADI ve Wix EditörWix ADI ve Wix Editör
Özellikleri:Wix ADI ve Wix EditörWix ADI ve Wix EditörWix ADI ve Wix EditörWix ADI ve Wix EditörWix ADI ve Wix EditörWix ADI ve Wix EditörWix ADI ve Wix EditörWix ADI ve Wix EditörWix ADI ve Wix EditörWix ADI ve Wix Editör
Tasarımlar:Wix ADI ve Wix EditörWix ADI ve Wix EditörWix ADI ve Wix EditörWix ADI ve Wix EditörWix ADI ve Wix EditörWix ADI ve Wix EditörWix ADI ve Wix EditörWix ADI ve Wix EditörWix ADI ve Wix EditörWix ADI ve Wix Editör
Müşteri desteği:Wix ADI ve Wix EditörWix ADI ve Wix EditörWix ADI ve Wix EditörWix ADI ve Wix EditörWix ADI ve Wix EditörWix ADI ve Wix EditörWix ADI ve Wix EditörWix ADI ve Wix EditörWix ADI ve Wix EditörWix ADI ve Wix Editör
Fiyatlandırma:Wix ADI ve Wix EditörWix ADI ve Wix EditörWix ADI ve Wix EditörWix ADI ve Wix EditörWix ADI ve Wix EditörWix ADI ve Wix EditörWix ADI ve Wix EditörWix ADI ve Wix EditörWix ADI ve Wix EditörWix ADI ve Wix Editör
Genel puanı:Wix ADI ve Wix EditörWix ADI ve Wix EditörWix ADI ve Wix EditörWix ADI ve Wix EditörWix ADI ve Wix EditörWix ADI ve Wix EditörWix ADI ve Wix EditörWix ADI ve Wix EditörWix ADI ve Wix EditörWix ADI ve Wix Editör

Wix’i Şimdi Deneyin

 Bedava

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map