Wix Alternatifleri

Wix alternatifleri


Wix gibi bir web sitesi oluşturucu önerebilir misiniz? – yorumlarınız ve Geri Bildirim formunuz aracılığıyla aldığım en popüler sorulardan biri.

Cevap, ‘Wix gibi’ ile ne demek istediğinize bağlı. Diğer herhangi bir web sitesi oluşturucu gibi, Wix çok yönlü bir web hizmetidir birçok özelliği vardır: özellik seti, teknik destek, şablonlar, kullanım kolaylığı vb..

Bu nedenle, ix Wix gibi web siteleri ’derken farklı kullanıcılar farklı özellikler anlamına gelebilir: bazıları yüzlerce modern şablon almayı beklerken, diğerleri gibi uygulamalar kütüphanesi olan bir site oluşturucu arıyor Wix Uygulama Marketi, veya sezgisel bir sürükle ve bırak düzenleme ortamı.

Wix’i denemiş ve beğenmemiş olsanız da, daha ucuz bir şey, ya da sadece Wix’i yarışmayla karşılaştırmak istiyorsanız, maliyet ve işlevsellik platformlarına benzer başka bir notu. Neyse ki, seçim oldukça kapsamlıdır ve aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç yol vardır:

Aramaya başlamakta haklıysanız, ancak tam olarak hangi sisteme ihtiyacınız olduğuna karar veremiyorsanız, temel özelliklerini karşılaştırmak için bir seferde birkaç hizmeti keşfetmek ve test etmek mantıklıdır. Ancak bunu yapmadan önce, en tanınmış hizmetlerin karşılaştırmasını kontrol etme isteğiniz olabilir. O zaman başlayalım!

Online Web Sitesi Üreticileri – En İyi Wix Alternatifleri

Web sitesi oluşturucuları, işlevsellik yönünden ödün vermeyen kullanım kolaylıklarıyla bilinir. Bunları, web tasarım sürecini özellikle basitleştiren ayrıntılı yönergeleri izleyerek çeşitli özellik yüklü projeler oluşturmak için kullanabilirsiniz..

Bu hizmetler kullanıcı dostudur ve tüm web binası zorluklarını en aza indiren zengin özellikler, araçlar ve seçenekler ile birlikte gelir. Dahası, çoğu web sitesi oluşturucusu uygun fiyatlarla gel, Böylece, en uygun aboneliği seçmeyi mümkün kılar.

Belirlediğiniz web tasarım görevlerine dayanarak en iyi 5 Wix alternatifi olarak kullanabileceğiniz en kapsamlı ve popüler web sitesi oluşturucularını inceledik. İşte gidiyorlar.

1. uKit – En İyi Wix Alternatifi

uKit web sitesi oluşturucu

uKit – küçük işletmeler için tasarlanmış ve tamamen duyarlı şablonlar sunan en iyi Wix alternatifidir. Sistem, açılış sayfaları, promosyon web siteleri ve küçük işletme siteleri tasarlamak için iyi çalışır, ancak başlangıçta girişimcilerin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak oluşturulur..

Web sitesi oluşturucu en kolay sistemlerden biri modern web tasarım niş içinde. Ayrıca, iş web sitelerinin geliştirilmesi söz konusu olduğunda, en çok özellik yüklü platformlardan biridir. Sistem bir sürükle ve bırak editörü ile birlikte gelir ve web tasarım sürecinin her adımını WYSIWYG modunda kontrol etmeyi mümkün kılar. Yeni başlayanlar için bile anlaşılabilir olan sezgisel bir panoya sahiptir..

Platform ile bir proje başlatmak için özel kodlama farkındalığı gerekmediğinden, uKit ile bir iş web sitesi oluşturma sürecinin tamamı birkaç saatten uzun sürmez. Başlangıçta iş odağı göz önünde bulundurularak oluşturulan uKit, kullanıcıların aramalarını basitleştirmek için düzinelerce kategoriye giren, duyarlı niş özel şablonları içeren zengin bir koleksiyon sunar..

e-Ticaret: uKit, burada oldukça kısa bir süre içinde küçük bir çevrimiçi mağaza oluşturmak ve yönetmek mümkün olduğu için gelişmiş e-Ticaret işlevselliği sunar. Bunu yapmak için, sistemin sunduğu e-Ticaret modülünü etkinleştirebilir veya Ecwid eklentisi. Ayrıca PayPal veya Wallet One’ı uKit web mağazanıza bağlama imkanı da vardır.

Yerleşik işlevsellik dışında, harici hizmetleri web sitenize de entegre edebilirsiniz. Bu, web sitesinin daha iyi performans göstermesine katkıda bulunur ve insanları sistemi kullanmaya teşvik eder. Entegre edebileceğiniz hizmetlerden bazıları CRM, LiveChat, Mailchimp widget’ları vb..

Maliyet: UKit fiyatlandırma sistemi, sistem en ucuz çağdaş web oluşturma çözümlerinden biri olduğu için kalabalığın arasından sıyrılıyor. Bugün itibariyle 4 plan sunuyor. Burada ücretsiz bir plan olmamasına rağmen, sistem hala ücretsiz bir deneme süresi kullanarak özelliklerini test etmeye izin veriyor. Bugün mevcut ücretli planlar şunları içerir: En az (4 $ / ay), Temel (8 $ / ay), e-Ticaret ($ 9.6 / ay) ve Pro (12 $ / ay). Ücretli planların maliyeti herhangi bir beklentiye karşılık gelirken, bu maliyetle sağlanan özellik kesinlikle buna değer.

Ayrıca okuyun:
İngiltere İncelemesi.
uKit vs Wix Karşılaştırması.

UKit’i Ücretsiz Deneyin

2. Weebly – En Öne Çıkan Wix Yarışmacısı

Weebly web sitesi oluşturucu

Weebly – promosyon sayfaları, işletme web siteleri, portföyler, bloglar, açılış sayfaları ve hatta çevrimiçi mağazalar da dahil olmak üzere farklı web sitesi türleri oluşturmaya olanak tanıyan en tam özellikli Wix alternatifidir. Tarayıcı içi düzenleyici ayrıca WYSIWYG ve sürükle ve bırak ilkelerine dayanır. Sezgisel, hızlı ve modern.

Web sitesi oluşturucu başlangıçta blog oluşturma amacı göz önünde bulundurularak oluşturuldu ve bu nedenle olağanüstü blog seçenekleri. Hizmet, yayınların yayınlanmasına ve zamanlanmasına, zamanlanmış makaleler için bile sosyal medya paylaşım seçeneklerinin seçilmesine, meta etiketlerin belirlenmesine, blog kullanıcılarınız için en uygun yorum sisteminin seçilmesine, yayınlarınız için özel üstbilgi ve altbilgilerin eklenmesine vb..

e-Ticaret: Nisan 2018’de Weebly, hizmete güçlü e-Ticaret odağı veren Square tarafından satın alındı. Sistem, neredeyse hiç vakit kaybetmeden işlevsel web mağazaları oluşturmayı mümkün kılar. Uygun bir entegre alışveriş sepeti, güvenli ödeme kurtarma, envanter izleme, uygun ürün yönetimi, güçlü filtrelenmiş ürün arama, modern e-ticaret şablonları, ücretsiz barındırma, gelişmiş arama motoru optimizasyonu, içerik ve e-ticaret entegrasyonu, kullanışlı sipariş yönetimi araçları, çok yönlü ödeme seçenekleri ile birlikte gelir ve esnek nakliye özellikleri. E-Ticaret web siteleri oluşturmak hiç bu kadar kolay olmamıştı!

Weebly, yeni kullanıcılar oluşturmayı ve bunlara roller atamayı mümkün kılan gelişmiş bir Üyelik özelliği sunar. Bu, müşterilerle yakın işbirliğine katkıda bulunur ve böylece iyi bir sonuç sağlar. Ayrıca, sistem, işletmenizin büyümesine yardımcı olacak güçlü e-posta pazarlama araçları sağlar. Bunlar profesyonel niş şablonları ve düzenleri, e-posta listesi oluşturma özelliği, pazarlama istatistikleri, etkili destek araçları ve sağlam kullanıcı topluluğunu içerir. Hizmet ayrıca, potansiyel müşterilerin dikkatini çekmek için etkileyici e-postalar oluşturmaya izin veren bir sürükle ve bırak e-posta oluşturucu ile birlikte geliyor.

Maliyet: Maliyet yönünden bahsetmişken, Weebly’nin hiç reklam banner’ı olmayan ücretsiz, hiç bitmeyen bir sürümü var. Bunun yerine, altbilgide dikkat çekici olmayan küçük bir Weebly bağlantısı vardır. Ayrıca, sistemin dört ücretli planı vardır. Ücretsiz bir plan, ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığını öğrenmek için sistemin özelliklerinin test edilmesini sağlar. Bunlar: Bedava ($ 0), Bağlan (4 $ / ay), Başlangıç ​​(8 $ / ay), Pro (12 $ / ay) ve İşletme (25 $ / ay). Ayrıca, web sitesi oluşturucu, gelişmiş bir e-Ticaret aboneliğine, yani 38 $ / ay.

Ayrıca okuyun:
Weebly İncelemesi.
Weebly vs Wix Karşılaştırması.

Weebly’yi Ücretsiz Deneyin

3. Squarespace – En Etkileyici Wix Yarışmacısı

Squarespace

Squarespace – profesyonel projeler oluştururken, özellikle yaratıcı fikirlerini ifade etmeyi amaçlayan kullanıcılar için Wix’in bir başka popüler yerine geçiyor. Sistem, portföyleri, küçük dijital web mağazalarını, iş web sitelerini ve blogları tasarlamak için güzel bir seçimdir, ancak başka tür projeler oluşturmak için de kullanılabilir.

En azından temel web tasarımı bilgisine veya biraz uzmanlığa sahip değilseniz, Squarespace’in kullanımı oldukça kolay olmadığını belirtmek gerekir. Arayüzü ve gösterge paneli, araçlar, seçenekler ve web tasarım öğeleri ile biraz karmaşık ve aşırı doygun. Onları keşfetmek ve ustalaşmak zaman alır.

Squarespace, duyarlı şablonlardan oluşan bir koleksiyona sahiptir, ancak sayıları Wix ile karşılaştırıldığında o kadar geniş değildir. Ancak temaların kalitesi, projenize profesyonel bir görünüm kazandıracak kadar yüksektir. Özellik kümesine gelince, platform güçlü işlevler, araçlar ve seçeneklerle doludur. Bir Kapak Sayfası Oluşturucu, Logo var & Başlık düzenleme aracı, Dijital Mağazalar için Checkout Sayfa Düzenleyicisi, gelişmiş Stil Düzenleyicisi, HTML / CSS düzenleme seçenekleri vb..

e-Ticaret: Web sitesi oluşturucu, fiziksel ve dijital ürünler satabileceğiniz küçük ve orta ölçekli çevrimiçi mağazaların başlatılmasına ve yönetilmesine izin verir. Hizmetin sunduğu e-ticaret özellikleri arasında entegre alışveriş sepeti, ücretsiz SSL Sertifikası, çoklu ürün görüntüleme seçeneği, video gömme özelliği ve daha pek çok şeyden bahsetmek mantıklıdır..

Portföy oluşturma aracı olarak, Squarespace birden fazla görüntü düzenleme seçeneğine erişim sağlar. Kullanışlı bir Image Editor ile kullanıcılar fotoğraf galerileri yükleyebilir ve organize edebilir, entegre Getty Images koleksiyonundan milyonlarca kaliteli fotoğraf arasından seçim yapabilir, Odak Noktası Kontrol aracıyla görüntülerin odak noktalarını tanımlayabilir ve modaya uygun Adobe Image Editor ile fotoğrafları düzenleyebilir.

Maliyet: Sistemin fiyat politikası ılımlıdır. Sistemin 14 günlük ücretsiz deneme sürümü ve dört ücretli aboneliği vardır: Kişiye özel (12 $ / ay), İşletme (18 $ / ay), Temel ($ 26 / ay) ve Gelişmiş (40 $ / ay).

Ayrıca okuyun:
Kareler İncelemesi.
Squarespace vs Wix Karşılaştırması.

Squarespace’i Ücretsiz Deneyin

4. IM Creator – En Kolay Wix Alternatifi

IM Oluşturucu

IM Creator – Wix’in en doğu alternatifidir. Bu web sitesi oluşturucu öğrenciler ve reklam öğeleri için harika çalışıyor. Portföyler, açılış sayfaları, promosyon web siteleri, küçük e-ticaret web siteleri vb. Gibi çarpıcı ve görsel olarak çekici web siteleri oluşturmak için gereken tam bir özellik setiyle birlikte gelir. Bu bulut web sitesi oluşturucu herkes için çok uygun ve anlaşılabilir değildir ve belirli bir özelliğe sahip olmanız gerekmez onunla çalışmak için kodlama becerileri.

Web sitesi oluşturucu, kapsamlı blog oluşturma seçenekleri, e-Ticaret işlevselliği, sürükle ve bırak desteği, sezgisel arayüz ve hızlı ve etkili web oluşturma süreci sağlayan diğer özellikler sunar.

Sistemi kalabalığın öne çıkaran diğer bir özelliği de duyarlı şablon koleksiyonudur>. Siz ve müşterileriniz bir web sitesine göz atmak için kullanacağınız mobil cihazlar ne olursa olsun, farklı ekran boyutlarına ve çözünürlüklerine ayarlayarak çarpıcı görünecektir. Şablonlar, reklam öğelerinin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak profesyoneller tarafından tasarlanmıştır.

IM Creator, bu web sitesi oluşturucularından biridir. beyaz etiketleme seçenekleri sunar sistemi başka bir marka altında kullanmak isteyen herkes için. Beyaz etiket seçeneğini kullanmak isteyen müşteriler için bile özel bir plan var. Bu, müşteri güveni oluşturmanıza ve iş popülaritenizi artırmanıza yardımcı olur.

Maliyet: IM IM Yaratıcısının en önemli avantajlarından biri sistemin öğrenciler, ticari olmayan projeler ve reklam öğeleri için tamamen ücretsiz olmasıdır. Bireysel alan adı bağlantısı, sınırsız barındırma, sistem reklam banner’ları ve diğer avantajlar sunar. Ücretli planlara gelince, IM Creator üç abonelik sunuyor. Bunlar: Bedava (0 $ / ay), Ödül (8 $ / ay) ve Beyaz Etiket (350 $ / yıl). Beyaz Etiket Planı satıcılar ve girişimciler için harika çalışıyor. Kullanıcıların kendi markaları altında sistem üzerinde kontrol sahibi olmalarını sağlar. Ayrıca, plan sınırsız hosting ve premium web siteleri başlatma fırsatı sunuyor.

Ayrıca okuyun:
IM Creator İncelemesi.

IM Creator’ı Ücretsiz Deneyin

5. Shopify – e-Ticaret için En İyi Wix Alternatifi

Shopify e-Ticaret yazılımı

Shopify – Wix’in en iyi e-ticaret alternatifleri. Tüm özellik yelpazesi, küçükten büyüğe profesyonel ve karlı çevrimiçi mağazaların başlatılmasına odaklanmıştır. Web sitesi oluşturucu Wix ile karşılaştırıldığında daha karmaşık. Özellik kümesini, araçlarını ve seçeneklerini keşfetmek zaman alır, ancak bununla başa çıkmayı başarırsanız, sonunda herhangi bir boyutta bir web mağazası başlatmak için bir fırsattan yararlanabilirsiniz. Web mağazalarını hareket halindeyken yönetmeye alışmış kullanıcılar için Shopify, iOS ve Android için kullanışlı bir uygulama sunuyor.

Güçlü bir e-ticaret yazılımı olan Shopify, gelişmiş mağaza yönetimi özelliklerine sahiptir. Müşteri profillerini keşfetmeye, yerine getirme çözümlerine bağlanmaya ve otomatik sipariş iadeleri almaya olanak tanır. Shopify, dropshipping işini kolaylaştıran uygulamalarla da entegre olur.

Web sitesi oluşturucu, e-Ticaret web sitelerini başlatmanıza ve yönetmenize, birden fazla ürün ekleyip satmanıza, mevcut harici kart terminalini kullanmanıza ve diğer işlemleri gerçekleştirmenize olanak tanıyan gelişmiş Satış Noktası (POS) terminaline sahiptir. Çevrimdışı modda siparişleri kabul etmek ve burada ihtiyaç duyduğunuz kadar hesap oluşturmak da mümkündür.

Shopify, web mağazası performansını artıran birden fazla harici hizmetle kolayca bütünleşir. Bunlardan bazıları Xero, Quickbooks, PayPal, sosyal ağlar vb. İçerir. Bir Amazon Marketplace hesabınız varsa, bunu Shopify’da bulunan hesabınızla da senkronize edebilirsiniz. Bu, ürün satış hacminizi artıracak ve ürün tanıtımına katkıda bulunacaktır.

Maliyet: Shopify fiyatlandırma planları çok yönlüdür ve birlikte gelen özelliklere bağlıdır. Bununla birlikte, sistemin maliyeti, Wix’inkine kıyasla hala daha pahalıdır. Bu, web sitesi oluşturucunun güçlü e-ticaret odağı ve dolayısıyla artan web oluşturma giderleri ile açıklanmaktadır. Şu anda Shopify kullanıcıları aşağıdaki planlar arasında seçim yapabilir: Hafif (9 $ / ay), Temel Shopify (29 $ / ay), Shopify ($ 79 / ay), Gelişmiş Shopify (299 $ / ay). Plan ne kadar pahalı olursa, o kadar çok özellik içerir.

Web sitesi oluşturucu herhangi bir işlem ücreti almaz. Ancak, kredi kartıyla ödeme yapmak için ek masraflar gerekmektedir. Web sitesi oluşturucunun özelliklerini seçim yapmadan önce test etmek isteyen kullanıcılar için Shopify, 14 gün süren ücretsiz bir deneme süresi sunuyor.

Ayrıca okuyun:
Shopify İncelemesi.
Shopify ve Wix Karşılaştırması.
Wix’ten Shopify’a geçiş – ayrıntılı adım adım kılavuz.

Shopify’ı Ücretsiz Deneyin

Wix gibi Çevrimdışı Web Sitesi Oluşturucu Yazılımı

Çevrimiçi web sitesi oluşturucuları, değerli Wix yedekleri olarak kullanabileceğiniz tek araç değildir. Ayrıca orada çevrimdışı web oluşturma yazılımı, gelişmiş işlevselliği, rahatlığı kapsar ve onlarla çalışırken biraz çaba ve zaman yatırmaya hazır olduğunuzun verdiği güzel sonucu garanti edebilir.

Mesele, bu sistemlerin ön indirme ve kurulum gerektirmesidir. Birçoğu ayrıca, avantajlarını daha fazla kullanmak için özellik kümelerinde ustalaşma ihtiyacını da ima eder. En işlevsel ve özellik yüklü çevrimdışı web sitesi oluşturucu yazılım araçlarına bir göz atalım.

1. Mobirise – En İyi Çevrimdışı Wix Alternatifi

Ana Sayfa

MobiRise – Android, Mac ve Windows için mevcut olan Wix’in en iyi çevrimdışı alternatifidir. Sistem, açılış sayfalarının, işletme web sitelerinin ve promosyon projelerinin oluşturulması ve daha fazla yönetimi için harika çalışıyor, ancak ihtiyaçlarınıza göre diğer web sitesi türlerini başlatmak için de kullanabilirsiniz..

Gerçek bir Mobirise avantajı, sistemin yeni başlayanların ihtiyaçları ve becerileri göz önünde bulundurularak inşa edilmesidir. Var kodlama bilgisine sahip olmaya veya öğrenmeye gerek yok onunla üst düzey projeler oluşturmak. Mobirise blok tabanlıdır. Web sitesi düzeninizi ve tasarımınızı oluşturmak için gerekli içerik bloklarını seçmeniz ve bir sayfada düzenlemeniz gerekir. Aralarından seçim yapabileceğiniz en yaygın blok bölümleri Menü, Kaydırıcılar, Giriş, Özellikler, Bilgi, Sosyal, Görüşler, Haritalar, Fiyatlandırma Tabloları, Makale, Medya ve daha fazlasını içerir.

Nedeniyle Önyükleme çerçevesi yazılım dayanmaktadır, Mobirise web siteleri mobil tarama için iyi optimize edilmiştir. Yazılımın bir başka özelliği de profesyonel AMP Website Builder. Açık kaynak uygulaması, mobil web sitelerinizin işlevselliğini artırmanıza olanak tanır. Projelerin mobil cihazlara hızlı ve sorunsuz yüklenmesini, etkili SEO tanıtımını, AMP şablonlarının toplanmasını, AMP Menüsü, Altbilgi, Harita, Üstbilgi, Video, Görüntü, Navigasyon, Makale ve faydalı içerik sunumu gibi entegre bileşenler sağlar.

Maliyet: Mobirise ticari ve ticari olmayan uygulamalar için tamamen ücretsizdir. Kullanmaya başlamak için sistemi indirmeniz ve yüklemeniz yeterlidir. Ancak, proje işlevselliğinizi genişletmek için ücretli temalara ve eklentilere erişebilirsiniz. Hazır bir web sitesi yayınlamak için, barındırma ve alan adı satın almadan da gitmeyeceksiniz.

Ayrıca okuyun:
Mobirise İncelemesi.

Ücretsiz Mobirise indirin

2. Adobe Dreamweaver CC – WIx’a En Güçlü Çevrimdışı Alternatif

Adobe Dreamweaver

Adobe Dreamweaver – esas olarak çevrimdışı uygulamalar ve web siteleri kurmak için kullanılan gelişmiş bir çevrimdışı web sitesi oluşturucu yazılımıdır. Platform başlatıldı ve şimdi Creative Cloud hizmeti tarafından sağlandı. Tasarım özelleştirme ayarlarının karmaşıklığı ve ustalaşılacak araçların bolluğu nedeniyle, sistemin yeni başlayanlar için kullanımı kolay değildir. Bununla birlikte, web tasarım uzmanları, kod düzenleme becerilerini ima eden karmaşık bir projenin oluşturulması söz konusu olduğunda, bunu sıklıkla tercih ederler..

Bir WYSIWYG web sitesi oluşturucu yazılımı olan Dreamweaver, proje oluşturma işleminizin sonucunu görsel düzenleyici modunda kontrol etmenizi sağlar. Ayrıca, kullanıcılar gerekli web sitesi tasarımını almak için web sayfası kodlarını değiştirebilecekleri kod düzenleyicisine erişebilirler. Kullanılabilirliği otomatik kod tamamlama aracı yazmaya başladığınız kodları tamamlayan web sitesi tasarım prosedürünü basitleştirmeye ve hızlandırmaya yardımcı olur.

Adobe Dreamweaver güçlü entegrasyon seçenekleriyle tanınır. Adobe ürünü olarak, Adobe Stock Marketplace ve Creative Cloud Library’de bulunan diğer hizmetleri sorunsuz bir şekilde entegre eder ve senkronize eder. Gerçekten olağanüstü tasarımlar yaratmayı amaçlayan web geliştiricileri içindir. Bunlar Illustrator CC, Dimension CC ve Animate CC, InDesign CC, Premiere Pro CC, Photoshop CC, After Effects CC ve daha fazlasını içerir. Ayrıca, yazılım Bitbucket, Business Catalyst, GitHub gibi üçüncü taraf hizmetlerle entegre olur..

Maliyet: Adobe Dreamweaver’da tamamen ücretsiz bir plan yoktur, ancak yazılım özellik setini test etmek için gereken 7 günlük ücretsiz bir deneme ile birlikte gelir. Ayrıca orada bireyler ve işletmeler için ücretli teklifler buraya. Bunlar Bireyler Planı $ 29.99 / ay ($ 239.88 / yıl yıllık abonelikle), İş planı ($ 29.99 / ay veya $ 359,88 / yıl). Sistem ayrıca eğitim kurumları için ücretli abonelikler sağlar. $ 14.99 / ay her kullanıcı için. Cihaz başına lisans planının maliyeti, karşılığında $ 155.88 / yıl.

Adobe Dreamweaver, uygulamadan önce indirmeniz ve yüklemeniz gereken özellik yüklü bir çevrimdışı web sitesi oluşturucu yazılımıdır. Sistem mobil optimizasyon sağlar ve kod düzenleyici, WYSIWYG seçeneği, güçlü entegrasyon özellikleri, otomatik kod tamamlama araçları ve diğer yadsınamaz değerlerle birlikte gelir.

Ayrıca okuyun:
Adobe Dreamweaver İncelemesi.

Adobe Dreamweaver’ı indirin

3. WebSite X5 – En Dostu Çevrimdışı Wix Alternatifi

Web Sitesi X5

Web Sitesi X5 – harika bir Wix alternatifi olarak kullanılan bir başka popüler çevrimdışı web sitesi oluşturucu yazılımdır. Sistemin özellik seti onu çağdaş web sitesi üreticilerine benzetir, ancak hizmet hala kalabalığın arasından sıyrılmak için bir dizi seçeneğe sahiptir. Tıpkı diğer yazılım platformlarında olduğu gibi indirilmesi ve kurulması gerekir.

WebSite X5 çeşitli şablon seçenekleri sunar. Önceden tasarlanmış temalardan birini seçebilir, entegre şablon galerisinden bir tema yükleyebilir veya sıfırdan kendi tasarımınızı oluşturabilirsiniz. Standart şablonlar 40 niş kategoriye girer ve aralarından seçim yapabileceğiniz çok şey vardır. WebSite X5 şablonları oldukça basittir, ancak kalitesi kesinlikle dikkat çekicidir. Ayrıca en başından beri mobil cihazlar için optimize edilmiş ve SEO dostu. Seçilen şablona üst düzey ve benzersiz bir görünüm vermek için, bunu sistem düzenleyicide manuel olarak özelleştirmeniz gerekir.

Önemli olan, yazılım kodlama farkındalığı anlamına gelmez. İçeriğinizi düzenlemek ve ihtiyacınız olan tasarımı elde etmek için sürükleyip bırakma aracını en baştan kullanmanız önerilir. Tüm grafik öğeleri birkaç tıklamayla özelleştirilmiştir, bu da hayal gücünüzü ve yaratıcı özgürlüğünüzü sınırlamaz.

e-Ticaret: WebSite X5, entegre e-Ticaret motoruyla birlikte gelir. Web sitesinin kontrol panelinde, ürün parametrelerini, görüntüleme seçeneklerini ve diğer önemli web mağazası öğelerini ayarlamak için etkili bir şekilde kullanılabilecek bir dizi araç sunulur. Sistem çok dilli destek, gelişmiş web sitesi tanıtım araçları, sipariş ve envanter izleme özellikleri vb. Sunar. Burada ayrıca nakliye / ödeme parametrelerini seçme ve ayarlama, indirimleri ayarlama, ödeme sürecini özelleştirme fırsatı gibi birden fazla iş yönetimi seçeneği vardır..

Birleşik WebSite X5 Pazar Yeri birden çok ücretli şablona ve ek uzantılara erişim sağlar. İkincisi, resim galerileri, haritalar, paneller, yönetici düğmeleri, sosyal paylaşım seçenekleri ve daha fazlasını içerir. Yazılım ayrıca yeni başlayanlar için ücretsiz bir plan ve ileride onunla çalışmaya devam etmek isteyen normal kullanıcılar için iki ücretli abonelik sunuyor.

WebSite X5’i Ücretsiz İndirin

Wix Yerine Hangi CMS Kullanılabilir??

Çevrimiçi ve çevrimdışı web sitesi oluşturucuları hem yeni başlayanlar hem de yetkin web geliştiricileri arasında oldukça popülerdir. Kullanımı kolay, kullanışlı, fonksiyonel ve özellik yüklüdür. Ayrıca, uygun fiyatlı fiyatlandırma seçenekleri sunarak proje türünüz için en uygun çözümü seçmenizi sağlar.

Bununla birlikte, daha gelişmiş işlevsellik arayan ve bu nedenle, İçerik Yönetim Sistemleri. Bunlardan hangisi Wix’e layık alternatifler olarak kullanılabilir ve avantajına hakim olmak mümkün mü? Hemen bulalım.

1. WordPress – Wix’e En İyi CMS Alternatifi

WordPress web sitesi oluşturucu

WordPress – Wix ile yapmayı hayal kırıklığına uğrattıysanız, herhangi bir web sitesi türü oluşturmak için en iyi CMS’dir. Çok çeşitli tasarım özelleştirme seçeneklerine izin verir ve farklı türde kaliteli web siteleri oluşturmanıza olanak tanır. Blog oluşturma söz konusu olduğunda, sistem en işlevsel web oluşturma hizmetleri listesindeki liderler arasındadır. WordPress’e hakim olma yeni başlayanlar için biraz karmaşık Sistem, kodlama temelleri ve ilgili deneyim bilincini ima ettiği için.

CMS, başlangıçta blog oluşturma göz önünde bulundurularak başlatıldığından güçlü bir blog odağına sahiptir.. Farklı nişlere ait bloglar tasarlamaya ve çok yönlü hedeflere ulaşmaya izin verir. İster yeni başlayan biri olun, isterse belirli bir web oluşturma deneyimine sahip olun, kaliteli bir blog başlatmak burada sizin için sorun olmayacaktır. Sistem, birden çok blog oluşturma avantajı sunar. Bunlar arasında zaman planlaması seçeneği, diğer kullanıcılar tarafından yayın ekleme imkanı, yayın yönetme, yorum yapma seçeneği vb..

WordPress’in bir dizi yerleşik şablonu ve eklentisi vardır, yine de web üzerinde binlerce tanesiyle karşılaşabilirsiniz. Performansını artırmak için bunları seçebilir ve daha sonra projenize entegre edebilirsiniz. Mevcut eklentilerden bazıları forumları, takvimleri, sosyal ağ uzantılarını, resim galerilerini, spam korumasını koruma vb..

Web sitesi geliştirme söz konusu olduğunda, seçenekler de sınırsızdır. Sistem, web sitelerini sadece görsel olarak çekici değil aynı zamanda işlevsel hale getirmek için geniş bir tasarım özelleştirme araçları yelpazesi sunar. Sistem son zamanlarda web sitesi özelleştirme için değerli bir araç olan yeni nesil Gutenberg Editör’ü tanıttı. Editör, blok tabanlı yapısı nedeniyle standart web sitesi oluşturucularına benzer, bu da uygulamasını eskisinden çok daha basit hale getirir.

Maliyet: WordPress ücretsiz bir CMS’dir. Kullanıcıların ücretsiz olarak herhangi bir sayıda web sitesi oluşturmalarına olanak tanır. Web sitesi oluşturma işleminiz bittiğinde, onu güvenli bir şekilde barındırmanız gerekeceğini unutmayın. Güvenilir barındırma seçimi acemi kullanıcılar için sorun yaratabilir, ancak sistem başlangıçta Bluehost bu amaç için. Bu makul fiyatlarla üst çentik işlevselliği sunan güvenilir bir barındırma sağlayıcısıdır. Böylece, en ucuz Bluehost planı size sadece 3,95 $ / ay mal olacak. Bu oldukça iyi bir teklif, aslında.

WordPress, bir site oluşturmak için harika çalışan akıllı bir Wix alternatifidir. Hizmet Wix’e kıyasla çok daha karmaşıktır, ancak özellik seti ve tasarım özelleştirme araçları sistemde uzmanlaşmaya değer. CMS şu anda en popüler web sitesi oluşturma sistemlerinden biridir ve Wix’ten WordPress’e geçiş yapma niyetiniz varsa, bu durumun kullanılabilirliği nedeniyle bir sorun olmayacaktır. orada mevcut yönergeler.

Ayrıca okuyun:
WordPress İncelemesi.
WordPress ve Wix Karşılaştırması.
WordPress’ten Wix’e Geçme – ayrıntılı adım adım kılavuz.

WordPress’i Ücretsiz Yükleyin

2. OpenCart – Wix Alternatifi olarak e-Ticaret CMS’si

OpenCart

OpenCart – güçlü web mağazaları kurmak için kullanılan modern bir açık kaynaklı e-ticaret yazılımıdır. PHP tabanlı sistem, istediğiniz sayıda e-Ticaret projesi oluşturmanıza ve ardından bunları tek bir yönetici panelinden yönetmenize olanak tanır. Yine de OpenCart’ın çok fazla zaman almayan kurulum gerektirdiğini unutmayın. Platform ücretsizdir, ancak işlevselliğinden en iyi şekilde yararlanmak için barındırma, alan adı, harici eklentiler, şablonlar ve widget’lara yatırım yapmaya hazır olun.

OpenCart popüler çekirdek + uzantı modeline dayanmaktadır. Uygulamaların ve uzantıların ek entegrasyonuna ihtiyaç duyulduğunu ima eder, ancak kendi eklentilerinin yerleşik bir galerisine de sahiptir. Piyasada çok sayıda OpenCart uzantısı var ve para birimi, e-Ticaret kurulumu, dil, ödeme işleme, SEO ve daha fazlası dahil olmak üzere web mağazanız için ihtiyacınız olan herhangi bir eklentiyi seçebilirsiniz..

Güçlü bir e-Ticaret odağına sahip olan OpenCart, birden çok web mağazası oluşturma aracı sunar. Bunlardan en önemlileri çok dilli ve çok kanallı destek, e-posta pazarlama, web sitesi tanıtım özellikleri, e-ticaret şablonları, CRM, veri güvenliği, mobil optimizasyonu içerir. Sistem ayrıca kredi kartı işleme, indirim yönetimi, terk edilmiş alışveriş sepeti kurtarma, vergi yönetimi ve ürün stok takibi gibi sayısız entegre alışveriş sepeti özelliğine erişim sağlar..

E-Ticaret geliştirme söz konusu olduğunda OpenCart iyi bir çözümdür. Bununla birlikte, CMS, bu tür platformlarla çalışma konusunda tek bir fikri olmayan kullanıcılar için oldukça karmaşıktır. Böylece, sadece CMS ile çalışma deneyimi olan ve gelişmiş performansa sahip büyük web mağazaları kurmayı amaçlayan kullanıcılar tarafından Wix alternatifi olarak kullanılabilir..

Ücretsiz OpenCart yükleyin

3. Drupal – Wix’e En Yetkin CMS Alternatifi

Drupal

Drupal – WordPress ve OpenCart ile karşılaştırıldığında master ve kullanımı daha karmaşık, zengin özelliklere sahip açık kaynaklı bir İçerik Yönetim Sistemidir. Platform, çoklu tasarım özelleştirme parametreleri ve gelişmiş işlevsellik ile özellik yüklü bir projeye başlama fikri olan yetkin kullanıcılar için güzel bir seçimdir.

CMS, yerleşik bir e-Ticaret motoruyla birlikte gelir ve bu nedenle, en yaygın web mağazası bina ihtiyaçlarını karşılamak için çok çeşitli niş özel araçlar ve modüller sunar. E-ticaret projeleri oluşturmanın yanı sıra, Drupal topluluk web sitelerini ve portallarını ve sosyal yayın projelerini başlatmak ve özelleştirmek için kullanılabilir.

Drupal, güçlü eklentilerin, modüllerin ve eklentilerin entegrasyonu ile web sitenizin performansını artırmayı mümkün kılar. Sistem, örneğin WordPress gibi çok çeşitli modüllere (eklentilere) sahip olamaz, ancak web’de bulunanlar proje işlevselliğinize çok katkıda bulunabilir. Modül entegrasyonunun, kodlama nüanslarına hakim olmanın bir başka nedeni olan FTP ile tamamlandığını unutmayın..

İster bir blog, bir web portalı, bir forum ya da başka bir topluluk web sitesi başlatacak olun, bu amaçla Drupal’ı seçin. Bununla birlikte, platformu kullanırken kodlama becerilerinin bir zorunluluk olduğunu unutmayın. Bu deneyime sahip değilseniz, beklentilerinizi bozabilecek birçok sorunla karşılaşabilirsiniz..

Ayrıca okuyun:
Drupal İncelemesi.

Ücretsiz Drupal yükleyin

Wix Alternatifleri – En İyisi?

Web tasarım seçeneklerinin çok yönlülüğü etkileyici. Herhangi bir nedenden ötürü değerli bir Wix alternatifi bulma ihtiyacıyla karşı karşıyaysanız, birden fazla zorlukla karşılaşmaya hazır olun. Bugün itibariyle, her ikisini de çevrimiçi web sitesi kurucuları, çevrimdışı web sitesi oluşturucu yazılımı ve İçerik Yönetim Sistemleri ve en zor olanlar Wix sitesini HTML’ye dışa aktar.

Her seçenek kendi özellikleri, hedefleri, artıları ve eksileri ile birlikte gelir. Her biri belirli web tasarım amaçları için iyidir ve her biri farklı derecelerde kodlama farkındalığı anlamına gelir.

Bununla birlikte, nihai seçim uzun vadeli web tasarım isteklerinize ve kodlama uzmanlığının derecesine dayanmalıdır.. Uzun vadede diğer sistemlere geçme ihtiyacıyla karşı karşıya kalmak istemiyorsanız, bu çok önemlidir.

 • Günlük kullanım için basit bir web sitesi kurmak istiyorsanız – o zaman web sitesi oluşturucuları kesinlikle bu amaç için en iyi şekilde çalışır.
 • Projenizden daha gelişmiş işlevsellik elde etmeyi düşünüyorsanız – o zaman CMS daha akıllı bir çözüm olacaktır.
 • Oldukça sık çevrimdışı çalışmak zorunda mısın? Ardından çevrimdışı programları kullanmaya devam edin.

Böylece, tüm seçeneklerin artılarını ve eksilerini tartın ve daha sonra pişman olmayacağınız en iyi çözümü yapmak için web tasarımınızın ihtiyaçlarını göz önünde bulundurun.

Sonuç olarak

Şu anda Wix’ten başka bir platforma geçmeyi planlıyor musunuz, ancak bunun en iyi yerine karar veremiyor musunuz? Bu popüler web sitesi oluşturucuya alternatif bulmanın birkaç yönü olduğu için seçiminize şaşmayın. Bunlar, mevcut ve uzun vadeli web tasarım hedeflerinizi, yürüttüğünüz bir projenin türü ve boyutunu ve web tasarım becerilerinizi içerir. Sahip olduğunuz platformu değiştirmenin nedenleri ne olursa olsun, en iyi Wix yedek ürününün seçimi üç tür programa inecektir.

En İyi Wix Alternatifleri:

Çevrimiçi Web Sitesi Oluşturucuları – kullanımı kolay, kullanışlı ve uygun fiyatlı web oluşturma araçlarıdır. Sistemler çoğunlukla kodlama becerileri gerektirmez, ancak bazıları keşfetmek ve ustalaşmak için zaman alır. Kişisel ve ticari kullanım için basit web sitelerinin başlatılması için harika çalışacaklardır. Wix yerine kullanılacak en popüler ve etkili web sitesi oluşturucular uKit, Weebly, Squarespace, IM Creator ve Shopify’dır..

uKituKit – iş web sitelerinin geliştirilmesi söz konusu olduğunda en basit Wix alternatifidir. Yeni başlayanlar için en iyi seçimdir, ancak web tasarım uzmanları tarafından da kullanılabilir. uKit.comuKit – iş web sitelerinin geliştirilmesi söz konusu olduğunda en basit Wix alternatifidir. Yeni başlayanlar için en iyi seçimdir, ancak web tasarım uzmanları tarafından da kullanılabilir.

Yer imiWeebly – güçlü bir e-Ticaret odağına ve çeşitli karmaşıklıktaki web sitelerini başlatmak için tasarım özelleştirme seçeneklerinin bolluğuna sahip en özellikli Wix rakibi. weebly.comWeebly – güçlü bir e-Ticaret odağına ve çeşitli karmaşıklıktaki web sitelerini başlatmak için tasarım özelleştirme seçeneklerinin bolluğuna sahip en özellikli Wix rakibi.

SquarespaceSquarespace – portföylerin, dijital web mağazalarının, açılış sayfalarının ve iş projelerinin oluşturulması için harika çalışan popüler bir web sitesi oluşturucusudur.. squarespace.comSquarespace – portföylerin, dijital web mağazalarının, açılış sayfalarının ve iş projelerinin oluşturulması için harika çalışan popüler bir web sitesi oluşturucusudur..

IM OluşturucuIM Creator – girişimciler, reklam öğeleri ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar için niş bir seçim olan gelişmiş bir web sitesi oluşturucusudur. Sistem, özelliklerinin başka bir marka adı altında kullanılmasına izin veren Beyaz Etiket planı ile bilinir. IM OluşturucuIM Creator – girişimciler, reklam öğeleri ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar için niş bir seçim olan gelişmiş bir web sitesi oluşturucusudur. Sistem, özelliklerinin başka bir marka adı altında kullanılmasına izin veren Beyaz Etiket planı ile bilinir.

ShopifyShopify – her türlü çevrimiçi mağazayı başlatmayı ve yönetmeyi mümkün kılan Wix’in en iyi e-ticaret yerine geçer. Shopify.comShopify – her türlü çevrimiçi mağazayı başlatmayı ve yönetmeyi mümkün kılan Wix’in en iyi e-ticaret yerine geçer.

Çevrimdışı Web Sitesi Oluşturucu Yazılımı – çevrimdışı tabanlı olan ve bu nedenle ilk indirme ve yükleme gerektiren web oluşturma araçlarıdır. Bu sistemler, sık sık çevrimdışı çalışma ihtiyacıyla karşılaşan ve İnternet bağlantısına güvenemeyen kullanıcılar için harika çalışır. Ustalaşmaları zor değil, ancak ayırt edici işlevsellik ile geliyorlar. En güvenilir ve özellik yüklü çevrimdışı web sitesi oluşturucular Mobirise, Adobe Dreamweaver ve WebSite X5’tir..

MobiRiseMobiRise – Yeni başlayanların ihtiyaçlarına yönelik ve çok sayıda içerik bloğundan proje oluşturmaya izin veren popüler bir çevrimdışı yazılımdır. Mobirise.com

Adobe DreamweaverAdobe Dreamweaver – Creative Cloud hizmeti tarafından sağlanan ve Adobe ürünleriyle gelişmiş entegrasyona sahip bir sistemdir. Adobe DreamweaverAdobe Dreamweaver – Creative Cloud hizmeti tarafından sağlanan ve Adobe ürünleriyle gelişmiş entegrasyona sahip bir sistemdir.

Web Sitesi X5Web Sitesi X5 – mükemmel performansa sahip üst düzey web siteleri tasarlamak için kullanılan modern bir çevrimdışı web sitesi oluşturucu yazılımıdır. Web Sitesi X5

İçerik Yönetim Sistemleri – en üst düzey performansa sahip büyük projelere başlamak için kullanılan en gelişmiş, güçlü ve karmaşık web oluşturma araçlarıdır. Bu sistemler kapsamlı entegrasyon seçeneklerine sahiptir ve güçlü tasarım özelleştirme araçları sunar. Ayrıca barındırma ve alan adı seçimi gerektirir. Bu türün en güvenilir ve popüler sistemleri WordPress, OpenCart ve Drupal’dır..

WordPressWordPress – derin entegrasyon seçenekleri ve gelişmiş web sitesi tasarımı özelleştirme parametreleri içeren dünya çapında CMS. WordPress.org

OpenCartOpenCart – satışa sunulan birçok dijital ve fiziksel ürün ile profesyonel çevrimiçi mağazalar geliştirmek için kullanabileceğiniz e-Ticaret CMS’sidir.. OpenCart

DrupalDrupal – özellik yüklü projeler oluşturmak için ekstra zaman ve çaba yatırımı gerektiren işlevsel ancak karmaşık bir CMS’dir. OpenCart

Profesyonel web sitesi geliştirme karmaşık, zaman alıcı ve sorumlu bir çabadır. Wix, çarpıcı web tasarım ihtiyaçlarını karşılayabilecek hepsi bir arada web sitesi oluşturucusudur ve aynı zamanda olağanüstü kullanım kolaylığı sunar.

Bu hizmete layık bir yedek bulmak kolay değil, ancak böyle bir ihtiyaçla karşı karşıya kalırsanız, web tasarım farkındalığınızı, sahip olduğunuz proje türünü ve en iyi Wix yerine bakmanız gereken hedefleri düşünmek mantıklıdır..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map