Wix ve Kareler

Seçmeli miyim Wix yoksa kaydolmalı mıyım Squarespace? Bu makaleyi okuyorsanız, gelecekteki web varlığınızı tamamen yeniden oluşturulmuş Squarespace’in ellerine yerleştirmeye veya muhtemelen en kolay web sitesi oluşturucusu olan Wix ile şansınızı denemeye karar vermeye çalışıyor olabilirsiniz. Bu kararı sizin için biraz daha kolay hale getirmeye yardımcı olmayı amaçlıyoruz.


Wix ve Squarespace karşılaştırmamızı yeni güncelledik, bu yüzden kararınızı etkileyeceğini düşündüğümüz beş alana dalalım:

1. Kullanım Kolaylığı

 • Wix. Wix kolaydır. Kontrol panelini ilk kez açtığınızda, yıllardır kullandığınızı hissediyorsunuz – iyi organize edilmiş, hoş ve gerçekten motive edici. Onunla çalışmak gerçek bir zevk.

  Tasarım öğelerini ve widget’ları tuvale sürükleyerek sitenizi WYSIWYG düzenleme ortamında kolayca özelleştirebilirsiniz. “Mutlak konumlandırma” adı verilen bu yaklaşımın tersi, temanızı gelecekte değiştiremeyeceğinizdir.

  Wix Editör - Wix Web Sitesi Oluşturucu

  Mevcut temanızı istediğiniz gibi yeniden düzenleyebilirsiniz, ancak galeriye geri dönüp yeni bir tasarım seçmenin bir yolu yoktur. Bunu yapmanın tek yolu başka bir site (sıfırdan) oluşturmak ve daha sonra Premium hesabınızı buraya aktarmaktır.

  Wix’in kontrol paneli iki alana ayrılmıştır: Gösterge Tablosu ve Editör. Gösterge Tablosu, sitelerinizin ayarlarını kolayca yönetmenize olanak tanır ve Editör size toplam WYSIWYG web sitesi oluşturma deneyimi sunar.

  Wix editörünün en son güncellemesi, daha muhteşem bir sonuçla web sitesi oluşturma sürecini daha da kolaylaştırıyor. Özellikle, yeniden tasarlanan düzenleyici, tam ekran video arka planları oluşturmanıza, yeni Şeritler Düzeni özelliği sayesinde kolay gezinerek uzun kaydırma sayfaları oluşturmanıza olanak tanır; yeni düzenleyici ile, sitenize paralaks kaydırma efektleriyle yepyeni bir boyut kazandırabilirsiniz.

  Wix ADI

  Wix ADI – Yapay Tasarım İstihbaratı – web sitesinin kişisi veya işi hakkında bilgi edinerek özel web siteleri oluşturmanıza olanak tanıyan devrim niteliğinde bir çözüm. Wix ADI ile web siteleri başlatmak için hiçbir kodlama becerisine gerek yoktur. Araç, adım adım ipuçları ve öneriler sağlayarak tüm web oluşturma sürecinde size rehberlik eder.

  İhtiyacınız olan şey, sistemin tam olarak ne tür bir web sitesine ihtiyacınız olduğunu anlamasını sağlamak için web sitenizle ilgili bilgileri göndermektir. Wix ADI ile proje oluşturmak şaşırtıcı derecede kolay ve kullanışlıdır. Bu, sadece web tasarım nişinde ilk adımlarını atıp kodlama becerisi veya deneyimi gerektirmeyen DIY web siteleri oluşturmak isteyen teknisyenler için önemlidir..

 • Squarespace. Daha önce, Squarespace’in UX ile ilgili birçok ağrı noktası vardı. Neyse ki, bunların çoğu ele alındı. Yapımcının son sürümü (Squarespace Seven), selefinden çok daha kolay. Bununla birlikte, hala Wix’inkinden daha düşüktür. Kesinlikle bir öğrenme eğrisi var. Ancak mantığını anladıktan sonra sitenizi güncellemek kolay ve hızlı olur.

  Suqrespace Editör

  Squarespace bir WYSIWYG web sitesi oluşturucusu olsa da, web sitesi editörü Wix tarafından sunulanlara kıyasla daha az sezgisel. Editör hakkında önemli bir kusur var – sistemin bir önizleme seçeneği yok ve yaptığınız tüm değişiklikler otomatik olarak kaydediliyor. Sonuç olarak, ziyaretçiler yanlışlıkla yapabileceğiniz tüm hatalarla web sitesini olduğu gibi görebilirler. Bu, sorunları önlemek için en azından bazı kodlama temelleri veya web tasarım deneyimine sahip olma zorunluluğunu tetikler.

  Dahası, Squarespace Stil Editörü’ne alışmanız gerekecek. O kadar karmaşık değil, ama onunla etkili bir şekilde çalışmak için ezberlemeniz gereken bazı nüanslar var. Örneğin, bölümleri ve nesneleri düzgün bir şekilde düzenlemek ve sayfayı istediğiniz gibi özelleştirmek için taşımanız gerekir. Bununla birlikte, bazı şablonlar tüm öğeler için sabit konumlara sahiptir ve isteseniz bile bunları taşımak veya değiştirmek imkansız olabilir. Sonuçta, Squarespace editörü ile sıfırdan bir web sitesi tasarlamak biraz daha karmaşık.

Wix ve Kareler. Hiç şüphesiz, Wix daha komik ve kullanımı daha kolay. Squarespace daha şık, parlak bir görünüme sahip, ancak daha az sezgisel. Squarespace sitenizi özelleştirmeye başlamadan önce yardım videolarına baktığınızdan emin olun.

2. Özellik Seti ve Esneklik

 • Wix. Amacınız herhangi bir kod yazmadan bir oturuşta bir web sitesi oluşturmaksa, Wix sizin için doğru olabilir. Çeşitli web siteleri oluşturmak için yeterli araç sunar: bloglar, kurumsal web siteleri, e-Ticaret siteleri ve daha fazlası.

  Özelliklerin çoğu, doğrudan kontrol panelinden etkinleştirebileceğiniz yerel seçeneklerdir. Diğerleri, Wix App Market’te bulunan üçüncü taraf uzantıları olarak sunulur. Bu, sitenizin potansiyel olarak çok büyük özelliklere sahip olduğu anlamına gelir. İşte Market’ten bazı örnek uygulamalar: Form oluşturucu, Site araması, Bülten kayıt formu, Müşteri yorumları, Randevu rezervasyonu ve daha fazlası.

  Wix Apps Market - Wix Web Sitesi Oluşturucu

  Market ile ilgili tek dezavantajı, uygulamanın tam dolu deneyimini elde etmek için standart Wix ücretinin üstünde ödemek zorunda kalmanızdır. Bu, aylık ücretinizin yüklü uygulamalarınıza göre otuz hatta kırk dolara kadar çıkabileceği anlamına gelir. İyi haber şu ki, uygulamaların çoğu ücretsiz temel sürümlerle geliyor.

  Wix’in temel özelliklerine daha yakından bakalım:

  e-Ticaret: Wix, basit bir mağaza kurmak için ihtiyacınız olan her şeye sahip bir şirket içi e-ticaret motoruna sahiptir. Wix’teki her şey gibi, mağazanız da görsel bir arayüzde yönetilecek.

  Mağaza Yöneticisi, ürünlerinizi koleksiyonlar halinde düzenlemenize, sitenizdeki başlıca yerlerde belirli ürünleri öne çıkarmanıza (en çok satanları vurgula ve aylık özel ürünleri tanıtmanıza), boyutlar veya renkler gibi ürün seçenekleri oluşturmanıza, her öğe için birden fazla fotoğraf eklemenize, teşekkür mesajlarını özelleştirmenize, birden fazla ödeme seçeneği belirleyin, her ürün için gönderim bedeli ve vergi kuralları belirleyin ve daha fazlasını yapın.

  Tarihin Parçası - Wix e-Ticaret Örnekleri

  blogging: Sitenize kolayca bir blog ekleyebilir ve aşağıdaki özelliklerin keyfini çıkarabilirsiniz: zamanlanmış yayınlar, Öne çıkan yayınlar bölümü, Facebook veya Disqus yorumları vb..

  Üç yıl önce Wix 127 milyon topladı ve dikey genişlemesi başladı. Görünüşe göre, Wix pazarlamacılar farklı iş sektörleri için hazır, anahtar teslim çözümler yaratmaya karar verdiler ve ilk projelerinden biri Wix Hotels oldu. Başka bir iyi iş çözümü, gömülü çevrimiçi menü ve teslimat hizmeti ile çarpıcı bir kafe / restoran web sitesi oluşturmaya izin veren bir dizi uygulama olan Wix Restaurants oldu..

  Wix Restoranları

  Wix’in inanılmaz kullanım kolaylığının tersi, sitenizin kaynak koduna erişememesidir. Wix tonlarca seçenek sunuyor, ancak sitenizin CSS / HTML’sini değiştirmenize izin vermiyor. Kodunuzu kontrol etmenin ve temizlemenin bir yolu yoktur. Kullanıcılar, insan tarafından okunamayan otomatik olarak oluşturulan URL’leri bile yeniden yazamaz, ancak bu sayfalara özel URL’lere kolayca 301 yönlendirmeleri ayarlayabilir.

  Forum: Şimdi Wix web siteniz için bir forum oluşturabilirsiniz. Bu araç ücretsizdir ve şunları yapabilirsiniz: mevcut siteye ekle. Wix Forum widget’ı kullanımı kolaydır ve Wix App Market’ten hızlı bir şekilde yüklenir. Yorumlama seçeneği, etkin abonelik özelliği, yayın sonrası, düzenleme, zamanlama ve kaldırma seçeneklerinin yanı sıra fotoğraf ve video entegrasyonu ile birlikte gelir.

  Wix Kodu: Bu, herhangi bir programlama becerisi gerektirmeden farklı türlerde web uygulamaları oluşturmaya izin veren güçlü bir araçtır. Yeni başlayanlar bile kaliteli bir uygulama başlatabilir Wix Kodu. Sistemle bir uygulamayı başlatmak ve yönetmek için bir metin düzenleyici veya diğer araçlarla uğraşmanıza gerek yoktur – arayüz, gerçekten çalışan bir web sitesi uygulaması oluşturmak için gereken işlemleri tamamlamanıza izin verecek şekilde mantıksal olarak yapılandırılmıştır. Uygulama oluşturucu, web sitesi ile ilgili tüm bilgilerle veritabanlarını başlatmanıza, uygulamaya yeni içerik eklemenize, yeni web sitesi efektleri oluşturmanıza ve bunları kullanılabilir öğelere katmanıza olanak tanır.

 • Squarespace. Kare alan, zengin özelliklere sahiptir. Uygulama seti olmadığı için özellik seti daha kompakt görünüyor. Wix’e benzer şekilde, Squarespace’in kendi bünyesinde bir e-Ticaret platformu ve bir bloglama motoru var. Yine de, bu site oluşturucularının ortak yönlerine odaklanmak yerine, aslında Squarespace avantajları olan temel farklılıkları özetleyelim..

  Suqrespace Blok Ekle

  1. Squarespace birden fazla erişim düzeyini destekler: Yöneticiler, İçerik Düzenleyicileri, Yorum Moderatörleri ve diğer kullanıcı türleri dahil olmak üzere birden çok katılımcı ekleyebilirsiniz..
  2. İthalat ihracat. Squarespace, blog içeriğini Blogger, Tumblr, WordPress, Posterous ve Squarespace 5’ten kolayca içe aktarmanızı sağlarken, e-perakendeciler BigCartel ve Shopify’dan ticaret içeriğini içe aktarabilir. Squarespace site içeriğinizi WordPress’e de aktarabilirsiniz.
  3. Squarespace kodları açar ve üstbilgiden altbilgiye kadar her şeyi değiştirmenizi sağlar. Bunu bir Geliştirici platformu kullanıcısı olarak yerel geliştirme araçlarını kullanarak yapabilirsiniz.
  4. Squarespace, sitenizi her yerden yönetmenizi sağlayan bir iOS ve Android uygulamaları ailesine sahiptir.

Kareler vs Wix.  Squarespace daha esnek gibi görünse de, açık bir kazanan değil. Squarespace, sitenizin mimarisini temiz tutarak web sitenizi profesyonel bir şekilde tamamen yeniden oluşturmanıza izin verirken, Wix gibi çok sayıda kullanışlı uygulamaya sahip değildir.

Wix, iş, kişisel blog veya portföy web sitesi için mükemmel bir seçenektir. Wix sitenizin seçilen şablonundan, özelliklerinden ve performansından memnunsanız, Squarespace’in sunduğu tüm çan ve ıslıklara ihtiyacınız olmayabilir..

3. Tasarımlar

Tasarım Karşılaştırma Tablosu

WixSquarespace
Tema Sayısı:55067
Tema İçe Aktarma:✘ HAYIR&# X2714; EVET
Görsel Editör:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
Tema Değişimi:✘ HAYIR&# X2714; EVET
Mobil Cihazlar İçin Optimize Edildi:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
 • Wix. Web sitesi oluşturucu, modern web tasarım pazarındaki en etkileyici şablon koleksiyonlarından birine sahiptir. Bugün itibariyle 550’den fazla yüksek kaliteli temayı kapsamaktadır ve galeri düzenli olarak güncellenmektedir. Şablonlar, kullanıcıların seçimini basitleştirmek için tematik kategorilere ayrılır.

  İhtiyaçlarınıza ve uzmanlığınıza uygun bir tema bulmayı başaramazsanız veya sadece web sitenize benzersiz bir görünüm vermek istiyorsanız, projenizi sıfırdan tasarlamak için boş bir tema seçebilirsiniz..

  Sistemin şablon değiştirme seçeneği sunmadığını unutmayın, bu yüzden en başından akıllı bir seçim yapmak için zaman ayırın.

  Mobil görünüm. Wix, kullanıcıların aynı sürükleyip bırakma araçlarını kullanarak sitenin optimize edilmiş görünümüne ince ayar yapmasını sağlayan kullanımı kolay bir mobil düzenleyici sunar. Sitenizin normal görünümünü etkilemeden öğeleri yeniden boyutlandırabilir, yeniden konumlandırabilir ve gösterebilir / gizleyebilirsiniz.

  Hangi Wix tabanlı gerçek e-Ticaret web siteleri, bloglar ve dosyalarını gibi görünmek.

 • Squarespace. Kare alanı şablonları zengin görüntüler, zarif yazı tipleri ve minimum düzen sunar. Tasarımlarına aşığım. Ancak, şablonlarının monoton olduğunu söylemek doğrudur. İyi haber şu ki, özel CSS herhangi bir şablon tasarımına uygulanabilir.

  Mobil görünüm. Tüm Squarespace şablonları, çoklu ekran dünyası düşünülerek tasarlanmıştır. Hepsi duyarlı. Ancak, kullanıcılar mobil görünümü düzenleyemez – en iyi ihtimalle Mobil Bilgi çubuğunu etkinleştirebilir.

  Yayınlanan kareleri görün ticaret ve çeşitli web siteleri benziyor.

Wix ve Kareler. Kare alan tasarımları özelleştirme için daha fazla alan bırakırken, Wix’in tasarımları daha çeşitlidir. Wix’in yerleşik bir Mobil Düzenleyicisi vardır; Squarespace yalnızca Mobil Bilgi çubuğunun düzenlenmesine izin verir. Wix, Designs’ın adaylığında kazanıyor

4. Müşteri Desteği

 • Wix. Kontrol panelindeki her düzenlenebilir öğe küçük bir sorgulama işareti simgesi içerir; düzenlemek üzere olduğunuz nesne hakkında daha fazla bilgi edinmek için öğeyi tıklamanız yeterlidir. Wix ayrıca videolar, nasıl yapılır makaleleri ve forum içeren kapsamlı bir yardım merkezi sunmaktadır. Burada birçok soru sorulmuş ve cevaplanmıştır.

 • Squarespace. Squarespace, eğiticiler, canlı sohbet ve e-posta desteği dahil premium yardım sunar. Squarespace, New York’taki Müşteri Hizmetleri ofislerinde bire bir çalıştaylar düzenlemeye başladı..

Kareler vs Wix. Her iki web sitesi üreticisi de yeterli yardım kaynağı sunuyor, ancak Wix, kitlesine daha uygun görünüyor, çünkü güçlü bir yerleşik yardım motoruna sahipler.

5. Fiyatlandırma Politikası

 • Wix. Wix’in ücretsiz bir sürümü ve beş ücretli paketi vardır: Bağlan etki alanı (4,50 $ / aylık), Combo (8,50 $ / aylık), Sınırsız (12,50 $ / aylık), e-Ticaret (16,50 $ / aylık) ve VIP (24,50 / aylık) yıllık bir planla.

  Wix’in en düşük fiyat sürümünün (ayda 4,50 $) Wix marka reklamları gösterdiğine dikkat edin.

  WixSquarespace
  Fiyatlandırma Seçenekleri:Domain Etki Alanını Bağlayın ($ 4.50 / mo);
  ✓ Kombo ($ 8.50 / mo);
  ✓ Sınırsız ($ 12.50 / ay);
  Com e-Ticaret ($ 16.50 / ay);
  ✓ VIP ($ 24.50 / ay).
  ✓ Kişisel (12 $ / ay);
  ✓ İşletme (18 $ / ay);
  Store Temel mağaza ($ 26 / ay);
  ✓ Gelişmiş Mağaza (40 $ / ay).
  Özellikleri:✓ Ücretsiz Web Sitesi;
  ✓ Yüzlerce Profesyonel Tema;
  Com e-Ticaret;
  ✓ Sınırsız Bant Genişliği.
  ✓ Ücretsiz Alan Adı;
  ✓ SSL Sertifikası;
  ✓ 7/24 Destek;
  ✓ Sınırsız Depolama ve Bant Genişliği.
 • Squarespace. Squarespace’in ücretsiz planı yok. Sadece 14 gün boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Ücretli paketler ayda 12 dolardan başlar ve ayda 46 dolara kadar çıkar. Seçiminiz çoğunlukla web sitesi türüne bağlı olacaktır – kişisel veya ticari web sitesi veya e-Ticaret (temel veya gelişmiş) site. Paket seçenekleri arasındaki ana fark ek özelliklerde, her iki ücretli plan varyantı neredeyse aynı standart seçenek setine sahip.

Wix ve Kareler. Wix ile, reklamlarını görüntülemeyi ve bir alt alan adını kullanmayı düşünmüyorsanız, Squarespace’in ücretsiz planları olmadığında ömür boyu ücretsiz bir web sitesi elde edebilirsiniz. Her iki site oluşturucunun da oldukça fiyatlandırıldığını düşünüyorum. Kare alan çok daha pahalıdır, ancak bu fiyat için daha fazla teklif vermez.

Sonuç

Peki hangisi daha etkili: Wix veya Squarespace? Bir freebie arıyorsanız, sadece Wix’te bulacaksınız. İşlevsellik ve kişiselleştirme özgürlüğü açısından, Squarespace ile olağanüstü bir web sitesi oluşturma şansınız daha yüksektir.

Yine, seçim ihtiyaçlarınıza ve bütçenize bağlı olacaktır. Bir web sitesine ihtiyacınız olup olmadığını hala bilmiyorsanız veya yalnızca web yöneticisi becerilerinizi denemek istiyorsanız – Wix sizin için en iyi seçenektir. İhtiyaçlarınıza uygun olup olmadığını görmeniz gerektiği sürece oynamanıza izin verir.

Her web projesi farklı olduğu için, size yalnızca bazı genel bilgiler verebiliriz. Ama size iyi bir fikir vermek için yeterli olmalılar. Ekleyecek başkalarınız varsa, bunları yorumlarda duymak isteriz.

Genel Bakış Karşılaştırma Tablosu

WixSquarespace
Kullanım kolaylığı:Wix ve KarelerWix ve KarelerWix ve KarelerWix ve KarelerWix ve KarelerWix ve KarelerWix ve KarelerWix ve KarelerWix ve KarelerWix ve Kareler
Özellikleri:Wix ve KarelerWix ve KarelerWix ve KarelerWix ve KarelerWix ve KarelerWix ve KarelerWix ve KarelerWix ve KarelerWix ve KarelerWix ve Kareler
Tasarımlar:Wix ve KarelerWix ve KarelerWix ve KarelerWix ve KarelerWix ve KarelerWix ve KarelerWix ve KarelerWix ve KarelerWix ve KarelerWix ve Kareler
Müşteri desteği:Wix ve KarelerWix ve KarelerWix ve KarelerWix ve KarelerWix ve KarelerWix ve KarelerWix ve KarelerWix ve KarelerWix ve KarelerWix ve Kareler
Fiyatlandırma:Wix ve KarelerWix ve KarelerWix ve KarelerWix ve KarelerWix ve KarelerWix ve KarelerWix ve KarelerWix ve KarelerWix ve KarelerWix ve Kareler
Genel puanı:Wix ve KarelerWix ve KarelerWix ve KarelerWix ve KarelerWix ve KarelerWix ve KarelerWix ve KarelerWix ve KarelerWix ve KarelerWix ve Kareler

Wix ile bir web sitesi oluşturun

 Bedava

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map