Wix ve Magento

wix vs eflatun


Bu kez, web sitesi sahipleri arasında iyi bir üne sahip olan iki web oluşturma platformunu vurgulayacağız. Bunlar Wix ve Magento. Her iki sistem de işlevsel bir çevrimiçi mağazayı başlatmak ve yönetmek için gereken güçlü bir özellik kümesine sahiptir..

Benzer şekilde, her biri kullanıcıların nihai seçimi yapmadan önce bilmeleri gereken bireysel farklılıklar ve özelliklerle birlikte gelir.

Hızlı Anlık Görüntü:

WixWix – Küçük ve orta ölçekli çevrimiçi mağazaların başlatılmasına izin veren özellik, araç ve seçenek yelpazesi en tanınmış web sitesi oluşturucusudur. Web sitesi oluşturucu, yeni başlayanlar için ve aynı zamanda müşteri odaklı projelerin geliştirilmesiyle ilgilenen yetkin web geliştiricileri için eşit derecede iyi çalışır. Wix ile, en ufak bir tasarıma veya kodlama becerisine sahip olmadan tam özellikli bir web mağazası oluşturabilirsiniz. Wix.com

MagentoMagento – en popüler e-ticaret odaklı web sitesi üreticilerinden biridir. Sistem karmaşıklık, web tasarımı yaklaşımı, bütçe ve diğer parametreler bakımından farklılık gösteren web siteleri oluşturmanıza izin verir. Dahası, Magento tabanlı web mağazalarında uzmanlaşmak ve yönetmek, hizmetin karmaşıklığı nedeniyle genellikle deneyimsiz web tasarımcıları için bir zorluktur. Magento.com

Peki, hangi web sitesi oluşturucu daha fazla e-Ticaret özelliği sunabilir? Bunlardan hangisi karşılaştırmanın lideri olacak? Bu soruları cevaplamak ve her iki sistemin de faydalı özelliklerini tanımlamak için Magento ile Wix’i ana parametreleri açısından karşılaştırmak mantıklıdır. İncelemede tam olarak bunu yapacağız. Haydi gürlemeye hazır olalım!

1. Kullanım Kolaylığı

 • Wix. Bu, web bina nüansları ve programlama bilgisi hakkında hiçbir fikri olmayan kullanıcılar için özel olarak oluşturulmuş en basit ve en kullanıcı dostu web sitesi oluşturucularından biridir. Sistem, herhangi bir teknik arka plana, web geliştirme veya kodlama deneyimine ihtiyaç duymadan bir web sitesini sıfırdan başlatmayı mümkün kılar.

  Wix Editör

  Sistemin gösterge paneli ve arabirimi mantıksal olarak yapılandırılmıştır ve sezgisel tarama deneyimine sahiptir. WYSIWYG editörü ile birlikte sürükle ve bırak özelliği, daha önce yapılan değişiklikleri görerek web tasarım sürecinin her adımını kontrol etmenizi sağlar. Bir web mağazasını ihtiyaçlarınıza ve proje hedefinize göre kolayca yönetebilir, bölümler, widget’lar, uzantılar ve diğer gerekli öğeleri ekleyebilir ve özelleştirebilirsiniz..

  Wix ADI e-Ticaret

  Tema düzenleyici, kişiselleştirilmiş bir web sayfası oluşturmak ve marka kimliğinizi ve orijinal stilinizi oluşturmak için gereken bir dizi araçla birlikte gelir. Daha önce hiç web sitesi oluşturmamış olsanız bile, Wix kaybolmanıza izin vermez.

 • Magento. Wix’ten farklı olarak Magento, aynı seviyede kullanıcı dostu olma özelliğine sahip değildir. Platform, özel düzenleme veya kodlama becerileri olmayan kullanıcılar için her zaman belirsiz bir çözüm gibi görünüyordu. Magento 2.0 versiyonunun piyasaya sürülmesi, yapım sürecine pek kolay gitmedi. Herhangi bir yeni özellik eklemeniz veya belirli bir bölümü düzenlemeniz gerektiğinde, HTML ile ilgilenmeniz ve Magento platformunun temellerini öğrenmeniz gerekir..
 • Magento Editör

Wix ve Magento. Wix, geliştirici olmayanlar için daha iyi bir seçenek gibi görünüyor. Daha basit düzenleme özellikleri ile birlikte gelir ve teknik beceri gerektirmez. Öte yandan, Magento’yu yönetmek en azından temel teknik ve tasarım deneyimine sahip kullanıcılar için bile zor bir görev olacak.

2. Özellik Seti ve Esneklik

 • Wix. Web sitesi oluşturucu işlevsellikte mükemmeldir. e-Ticaret seçenekleri bir istisna değildir. Sistem, kullanımı son derece yüksek performansa sahip görsel olarak çekici küçük ve orta ölçekli web mağazalarının oluşturulmasıyla sonuçlanan entegre e-Ticaret motoruyla birlikte gelir.

  Wix ile bir çevrimiçi mağaza tasarlarken, ayrıntılı açıklamalar ve resimlerle birden fazla ürün listesi oluşturabilirsiniz. Rahat ve zaman kazandıran ürün araması sağlamak için bunları kategorilere ve alt kategorilere ayırmak da mümkündür.

  Deneyimli web tasarımcıları, Standart web sitesi editöründe çalışma seçeneğini takdir edecektir. İş nişinize en uygun şablonu seçme ve ardından gösterge tablosunda bulunan araçları kullanarak manuel olarak özelleştirme şansı vardır. Bu daha fazla zaman ve çaba gerektirir, ancak bu, diğerlerinden farklı olacak türden bir web mağazası tasarımı oluşturmanın kesin yolu.

  Sadece web tasarım becerilerini geliştirmek için yolda olan kullanıcılar, kesinlikle birlikte çalışma fikri gibi olacak Wix ADI. Önceden gönderilen işletme bilgilerini kullanarak otomatik olarak sıfırdan bir web sitesi oluşturan bu araç. Bu, standart Editör’ü kullanmaktan çok daha hızlı bir seçenektir.

  Wix Mağaza Editörü

  Dahası, web sitesi oluşturucu, bir çevrimiçi mağazanın mobil sürümünü kullanan web sitesi sahiplerinin ve ziyaretçilerin rahatlığını sağlar. Sistemde bulunan Mobil Editör, hareket halindeyken internet bağlantısı olan herhangi bir yerden web sitesinin yönetilmesine ve güncellenmesine izin verir. Mobil modda yaptığınız değişikliklerin çevrimiçi mağazanızın masaüstü sürümüne yansıtılmadığını, masaüstü modunda yaptığınız değişikliklerin mobil rejimde otomatik olarak görüntülendiğini unutmayın.

  Wix Mobil Editör

  Wix web sitesi oluşturucu, e-ticaret web sitenize entegre edilecek ücretsiz ve ücretli e-ticaret widget’ları, uzantıları ve eklentileri arasında seçim yapabileceğiniz App Market sayesinde de dikkate değer. Bülten Kayıt Formu, Site Arama Aracı, Form Oluşturucu, Rezervasyon Alanı, Müşteri İncelemeleri Bölümü veya e-Ticaret odaklı herhangi bir widget olsun, burada birden fazla seçeneğe rastlayabilirsiniz. Web sitesi oluşturucu ayrıca dünya çapında popüler PayPal, Braintree, Stripe ve diğer alternatifleri içeren 17 ödeme seçeneğini de destekliyor.

  Wix, web sitesi sahiplerinin potansiyel müşteriler için promosyonları, reklam kampanyalarını ve özel etkinlikleri kolayca yönetmelerini sağlar. Web mağazası sahipleri mümkün olduğunca çok müşteri çekmek için kupon kodlarını, satışları ve indirimleri etkinleştirebilir.

 • Magento. Magento söz konusu olduğunda, ekstra özellikler eklemek zor olabilir. Açık kaynaklı bir platform olarak, platform daha derin bir teknik katılım gerektirir. Bu özel oluşturma aracını seçtikten sonra, yalnızca kişisel bakım yeteneklerinize güvenebilir veya yeni özellikler eklemek için profesyonel bir geliştirici kiralayabilirsiniz..

  Magento Özellikleri

  Bazıları Magento Connect’i seçebilir ve oradan gerekli uygulamaları alabilir. ancak, her uzantı sizi daha yüksek maliyetlere yönlendirir. Bir kez daha, yeni uzantılar eklemek için iyi kodlama becerilerine sahip olmanız gerekir. Her yeni bir sadakat programı başlatmak veya pazarlama sistemini entegre etmek ve e-posta ile göndermek istediğinizde, profesyonel bir geliştirici kiralamanız gerekir..

Wix ve Magento. Wix hiç çaba harcamadan sıfırdan bir web mağazası kurmak söz konusu olduğunda daha basit bir yol gibi görünüyor. Kullanıcılar, uzantılarla dolu bir şablon alır ve küçük bir web tabanlı mağazanın ihtiyaç duyduğu özelliklere sahiptir. Magento, yeni uygulamalar ve eklentiler ekleme açısından daha karmaşık görünüyor.

3. Tasarımlar

Tasarım Karşılaştırma Tablosu

WixMagento
Tema Sayısı:550görenek
Mobil Editör:&# X2714; EVET✘ HAYIR
AI Web Sitesi Tasarımı:&# X2714; EVET✘ HAYIR
Sürüklemek&Düşürmek:&# X2714; EVET✘ HAYIR
Mobil Cihazlar İçin Optimize Edildi:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
 • Wix. Sistem, küçük ve orta ölçekli çevrimiçi mağazalar oluşturmak için kullanabileceğiniz mobil kullanıma hazır e-ticaret şablonlarının iyi bir koleksiyonunu sunar. Şablon kalitesi en üst seviyededir – ilk bakışta anlaşılabilir olan profesyonel ve etkileyici bir görünüme sahiptirler. Hangi temayı seçerseniz seçin, çevrimiçi mağazanızın hedef kitlenin dikkatini çekeceğinden% 100 emin olabilir ve ürün listesine göz atmaya devam etme isteğini çağırabilirsiniz..

  Her şablon, daha iyi müşteri çekiciliği için ayrıntılı açıklamalar ve görüntülerle yaklaşık 100-150 ürün oluşturmanıza ve satmanıza olanak tanır. Bir web mağazasını kendi başınıza sıfırdan tasarlamak için boş bir tema seçme fırsatı da vardır. Basit ve sezgisel web tarama deneyimi sunan Wix, çekici ürün önizlemeleri oluşturmak için pazarlama uygulamalarını ve araçlarını seçmenize ve entegre etmenize olanak tanır.

  Sistem, web sitesi sayfalarına mükemmel bir görünüm vermek için stok fotoğraf koleksiyonunun yanı sıra geniş fotoğraf galerileriyle birlikte gelir. Gelişmiş Paralaks Kaydırma özelliği ve video entegrasyonu seçeneği ile web siteniz daha çekici ve benzersiz bir tasarıma sahip olacak.

 • Magento. Magento şablonları, uygun şekilde organize edilmiş kategorilerin bir listesini içeren profesyonel bir görünüme sahiptir. Magento Marketplace’e gidin ve beğendiğiniz bir tema seçin. Platform şu anda 13 e-ticaretle ilgili tema sunuyor. Platform aynı zamanda animasyonlu tasarım, kaydırma efektleri, vb. İçeren duyarlı şablonlara sahiptir. Çoğu harika görünür, ancak yalnızca ücretli sürümler olarak mevcuttur.

Wix ve Magento. ETicaret şablonlarının Wix koleksiyonu, Magento tarafından sunulanlara kıyasla daha kapsamlı ve zengin özelliklere sahip. Web sitesi oluşturucu, profesyonel ve tam özellikli e-Ticaret projeleri oluşturmak için esnek tasarım özelleştirme araçlarını, entegrasyon seçeneklerini ve kalite temalarını kullanmayı mümkün kılar.

4. Müşteri Desteği

 • Wix. Wix, herhangi bir sorunu çözmek için tam ölçekli ücretsiz müşteri desteği sağlar. Kullanıcılar, Faturalandırma, Alan Adları, Wix Mağaza Ayarları vb. İle ilgili soruları olan destek ekibiyle iletişime geçebilirler.. Wix, anında teknik ve diğer yardım türlerini garanti eder.

  Hizmetin arabirimi, hizmetle çalışmanın etkisini nasıl en üst düzeye çıkaracağınız konusunda birçok ipucu, ipucu ve bilgi istemiyle birlikte gelir. Belirli bir işlemi tamamlamak için etkinleştirmek istediğiniz düğme ne olursa olsun, bunun üzerindeki etkisini anlamanıza yardımcı olacak yardım simgelerini görürsünüz. Platformun resmi forumuna da erişebilirsiniz; burada makaleler, nasıl yapılır kılavuzları, SSS’ler ve diğer yararlı bilgi kaynaklarıyla birden fazla konu, şube ve bölümle karşılaşabilirsiniz..

 • Magento. Magento, müşteri desteği söz konusu olduğunda daha zorlu görünüyor. Platformun kendi yardım merkezi olmasına rağmen, Nasıl Yapılır veya SSS gibi bazı temel bölümlerde daha az yardımcı görünüyor. Hala gerekli bilgileri arayabileceğiniz veya tavsiye isteyebileceğiniz bir geliştirici forumuna sahip olmasına rağmen, inşaat sürecini daha fazla zaman alıcı hale getirecektir.. Müşteri desteği yalnızca Enterprise Edition aboneleri için geçerlidir, bu da küçük işletme sahipleri için pek iyi bir haber değil.

Magento ve Wix. Wix gerçekten sadece ilk çevrimiçi web mağazasını kurmaya başlayan çaylaklar için son derece yararlı görünüyor. Platform, vurgulanan tüm temel sorunların yer aldığı zengin bir yardım merkezine sahiptir. Aynı zamanda, sorunun cevabını bulamamanız veya acil teknik yardım almanız durumunda Wix destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz. Magento destek ekibi daha az bilgilendirici görünüyor. Yardım merkezinde bazı genel ifadeler bulunurken, canlı destek yalnızca ayrıcalıklı müşteriler için mevcuttur.

5. Fiyatlandırma Politikası

 • Wix. Wix, Magento dahil diğer web sitesi oluşturucularıyla karşılaştırıldığında daha uygun maliyetli bir çözüm gibi görünüyor. Platform, ilgilendiğiniz planın tüm özellik setini test etmenizi sağlayan ücretsiz bir sonsuz plana sahiptir. Çevrimiçi mağazalar için ayrı bir e-Ticaret planı vardır. Maliyeti şu anda aylık 16,50 dolar. Plan, tam özellikli bir e-Ticaret web sitesini barındırmak, yönetmek ve güncellemek için yeterli bant genişliği ve disk depolama alanı sunar. Sistem düzenli olarak, duruma bağlı olarak bazen% 50 veya daha fazla olabilecek indirimler sunar. Bu indirimler ve özel teklifler çoğunlukla e-Ticaret aboneliği dahil gelişmiş planlarla ilgilidir.

 • Magento. Magento düşük maliyetli perspektiflerden daha az yararlanıcı görünüyor. Hala ücretsiz bir plan sunuyor. Ancak, bir borç online mağaza oluşturmak için yeterli olmayan sınırlı bir dizi işlev ile birlikte gelir. Kullanıcılar yine de yalnızca ücretli olarak sunulan ek özellikler ve eklentiler için daha fazla ödeme yapma zorunluluğu ile karşı karşıya kalacaklardır. Örneğin, tek bir Özel Sohbet Sistemi sadece müşterilerinizi haberdar etmek için size 39 $ ‘a mal olacaktır. Buna değer mi? Elbette bnot.

Wix ve Magento. Magento CE ücretsiz olmasına rağmen, ekstra maliyetler olmadan baş edemeyeceksiniz. Yüklemeniz gereken her yeni eklenti veya uzantı, ek dolar gerektirir. Ayrıca, barındırma sağlayıcınız tarafından belirlenen aylık ücreti de göz önünde bulundurun. Wix, mağazanız için düzinelerce ücretsiz uygulamaya ek olarak ücretsiz barındırma olanakları sunar.

Sonuç

Wix ve Magento aynı amaca ulaşmak için kullanılabilecek web sitesi oluşturuculardır – işlevsel, zengin özelliklere sahip ve etkileyici çevrimiçi mağazalar oluşturmak için. Paylaşılan hedefe rağmen, sistemlerin web sitesi geliştirme, e-ticaret özellikleri, tasarım özelleştirme araçları ve sisteme hakim olmanın karmaşıklığı sürecine oldukça farklı yaklaşımları vardır. Wix, güçlü bir e-ticaret motoruna sahip hepsi bir arada web sitesi üreticisi iken Magento, kapsamlı özellik seti ile bilinen özel bir sistemdir.

WixWixkapsamlı özellik seti, mobil kullanıma hazır profesyonel önceden tasarlanmış şablonlar, etkileyici özelleştirme araçları ve e-Ticaret projeleri için ayrı bir plan ile birlikte tanınan ünlü bir web sitesi oluşturucusudur. Sistem, kullanıcıların e-Ticaret avantajlarıyla paketlenmiş web mağazaları oluşturmalarına olanak tanıyan kodlama becerileri bilinci anlamına gelmez. Bu nedenle, istisnasız tüm web tasarımcılarının dikkatini hak ediyor.. Wix.com

MagentoMagento farklı dijital perakende deneyimlerinin yaratılmasına yönelik özel bir bulut tabanlı e-ticaret platformudur. Sistem, güçlü web tasarım teknolojilerine ve çoklu özelleştirme seçeneklerine erişim sağlayan gelişmiş e-Ticaret ve pazarlama seçenekleriyle doludur. Bu gerçeğe rağmen, Magento’nun daha önce web sitesi geliştirmeye hiç katılmamış kullanıcılar için ustalaşması kolay değildir. Bu, kullanıcıların bu web sitesi oluşturucusuna tercih vermelerini sıklıkla engelleyen çok önemli bir sorundur. Magento.com

Karşılaştırmanın sonuçlarına dayanarak, Wix’in çeşitli web tasarım arka planı ve becerilerine sahip kullanıcılara e-ticaret web sitesi oluşturma açısından sunabileceği çok daha fazla şey olduğu sonucuna vardık..

Genel Bakış Karşılaştırma Tablosu

WixMagento
Kullanım kolaylığı:Wix ve MagentoWix ve MagentoWix ve MagentoWix ve MagentoWix ve MagentoWix ve MagentoWix ve MagentoWix ve MagentoWix ve MagentoWix ve Magento
Özellikleri:Wix ve MagentoWix ve MagentoWix ve MagentoWix ve MagentoWix ve MagentoWix ve MagentoWix ve MagentoWix ve MagentoWix ve MagentoWix ve Magento
Tasarımlar:Wix ve MagentoWix ve MagentoWix ve MagentoWix ve MagentoWix ve MagentoWix ve MagentoWix ve MagentoWix ve MagentoWix ve MagentoWix ve Magento
Müşteri desteği:Wix ve MagentoWix ve MagentoWix ve MagentoWix ve MagentoWix ve MagentoWix ve MagentoWix ve MagentoWix ve MagentoWix ve MagentoWix ve Magento
Fiyatlandırma:Wix ve MagentoWix ve MagentoWix ve MagentoWix ve MagentoWix ve MagentoWix ve MagentoWix ve MagentoWix ve MagentoWix ve MagentoWix ve Magento
Genel puanı:Wix ve MagentoWix ve MagentoWix ve MagentoWix ve MagentoWix ve MagentoWix ve MagentoWix ve MagentoWix ve MagentoWix ve MagentoWix ve Magento

Wix’i Şimdi Deneyin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map