Wix ve Web’ler

Wix ve Web'ler


Profesyonel web sitesi geliştirme söz konusu olduğunda, Wix ve Webs, eylem özgürlüğü ve yaratıcı web tasarım ortamı sağlayan web sitesi oluşturuculardır. Sistemler kapsamlı işlevsellik, tasarım özelleştirme araçlarının bolluğu ve onları rakiplerine layık kılan uygun fiyatlı fiyatlandırma politikası ile birlikte gelir. Bununla birlikte, platformlar aynı zamanda web tasarım yaklaşımları ve özellikleri bakımından da farklılık gösterir, bu da aralarında seçim yapma ihtiyacını sıklıkla ortaya çıkarır.

Hızlı Anlık Görüntü:

WixWix – tek sayfalık projelerden çevrimiçi mağazalara kadar her türden web sitesi oluşturmanıza olanak tanıyan, dünyaca ünlü hepsi bir arada web sitesi oluşturucusudur. Sistem, programlama bilincine bakılmaksızın tüm kullanıcı kategorileri için mükemmel bir seçim olmasını sağlayan herhangi bir kodlama becerisi veya web tasarım arka planı gerektirmez.. Wix

WebsWebs – çoğunlukla küçük işletme web sitelerinin ve kişisel projelerin geliştirilmesine odaklanan bir DIY web sitesi oluşturucusudur. Uzmanlığı ne olursa olsun, Web’ler onunla çalışmaya başladığınız andan itibaren biraz eskimiş görünüyor. Bu işlevselliği, şablon kalitesi ve özelleştirilebilirliği ile ilgilidir. Webs.com

Aralarındaki fark oldukça açık görünüyorsa, iki web sitesi oluşturucusunu karşılaştırma ihtiyacı var mı? Webs, onu değerli bir Wix rakibi haline getirebilecek özelliklere veya araçlara sahip mi? Bunu bulmak için platformları, işlevlerini ve şablon özelleştirilebilirliklerini karşılaştırmak mantıklıdır. Tam olarak şimdi yapacağımız şey bu.

1. Kullanım Kolaylığı

 • Wix. Web sitesi oluşturucu, onunla çalışmaya başlayan her kullanıcı için şaşırtıcı derecede basit ve kullanışlıdır. Hangi web tasarım arka planına veya kodlama becerilerine sahip olduğunuz gerçekten önemli değil – Wix ile web siteleri oluşturmak hızlı ve kolaydır. Tasarım süreci özelleştirme prosedürü sezgisel ve hızlı olmakla birlikte, kayıt süreci birkaç basit adım içerir. Web sitesi oluşturucu, web tasarım sürecini herkes için anlaşılır hale getirmeye yardımcı olan kullanışlı ipuçları ve istemlerle birlikte, mantıksal olarak yapılandırılmış bir kontrol paneli ve bir kontrol paneli sunar..

  Wix Editör

  Wix, kullanıcıların web sitesi oluşturma sürecinin tüm adımlarını izlemelerini ve kontrol etmelerini sağlayan çekici ve kullanışlı bir WYSIWYG web sitesi editörü ile birlikte gelir. Bu özellik profesyoneller ve yeni başlayanlar için aynı derecede kullanışlıdır. Bir nüans var, ancak web sitesi oluşturucu için abone olmadan önce bilmeniz gerekir. Mesele, Wix’in mantıksal olarak yapılandırılmış web sitesi düzenlerinin oluşturulmasına katkıda bulunan “mutlak konumlandırma” ilkesini kullanmasıdır. Aynı zamanda, bu özellik, böyle bir zorunlulukla karşılaşırsanız, web sitesi geliştirme işlemi sırasında şablonları değiştirmenize izin vermez. En başından web sitesi tasarımı seçerken bu yönü dikkate alın.

 • Webs. Web sitesi oluşturucu, sezgisel web tasarım yaklaşımından bağımsız olarak kullanımı kolay değildir. Dahası, arayüzü Wix de dahil olmak üzere çağdaş web tasarım platformlarına kıyasla çok eski görünüyor. Sistemle ilk kez çalışan kullanıcılar, kontrol panelini ve kontrol panelini bunaltıcı bulabilir. Özellik kümesinden en iyi şekilde yararlanabilmek için servise alışmak kesinlikle zaman alır.

  Web Editörü

  Web arayüzü iki bölümden oluşur – Gösterge Tablosu ve Web Sitesi Oluşturucu. Bu, en uygun web sitesi düzenini ve tasarımını daha da oluşturmak için gerekli ayarları / öğeleri seçmenizi ve değiştirmenizi sağlar. Ayrıca, web sitesi istatistiklerini, e-posta ve alan adı ayarlarını, SEO parametrelerini vb. Bulmak için çeşitli sekmelere göz atabilirsiniz..

  Wix gibi, Webs de web sitesi geliştirme sürecini kontrol etmeyi sağlayan WYSIWYG web sitesi editörü ile birlikte gelir. Sürükle ve bırak özelliği sayesinde, kullanıcı bir sayfadaki içerik modüllerinin konumlarını seçip ayarlayabilir. Birkaç tıklama ile web sitesi düzeni ve yapısını bu şekilde oluşturabilirsiniz. Web sitesi ayarlarını, kontrol panelinin ilgili bölümlerinde bulunan gerekli öğelere çift tıklayarak da yapılandırmak mümkündür..

Wix ve Web’ler. Wix, kullanım kolaylığı açısından Web’lere kesinlikle hakimdir. Web’ler modası geçmiş gibi görünüyor ve ustalaşması oldukça basit olmasa da, Wix etkileyici kullanım kolaylığı, sezgisel web tasarımı doğası ve uygun WYSIWYG yaklaşımı sağlar. Bu, sonunda bilgiyi kodlamadan profesyonel web sitelerinin hızlı ve kolay bir şekilde geliştirilmesini sağlar..

2. Özellik Seti ve Esneklik

 • Wix. İşlevsel yönü ele aldığında, Wix’in hiç rakibi yok gibi görünüyor. Burada ihtiyacınız olan her şey var – Wix özellik seti ve tasarım özelleştirme araçları birinci sınıf seviyededir. Sistemin yadsınamaz olaylarından biri entegre WIX ADI aracıdır. Yapay Zeka tarafından desteklenen araç, otomatik modda web siteleri oluşturmaya izin verir. Kodlama yeteneği yok Bunu yapmak için web tasarım deneyimine ihtiyaç vardır – sadece sistemin varsayılan olarak oluşturduğu soru listesine cevap verin ve sizin için bireysel olarak bir web sitesi oluşturma yolunu izleyin. Sistem, projeyi başlatmak için gönderilen içeriği kullanır, bu da niş uzmanlığınıza ve özel gereksinimlerinize gelir. Yanıtlarınız ne kadar ayrıntılı ve bilgilendirici olursa, projenizin kalitesi ve değeri de o kadar yüksek olacaktır..

  Wix Editör

  Wix ADI kullanmak istemiyorsanız, sistem Standart Editör moduna geçmeye izin verir. Burası, belirli parametrelerinize uygun kişiselleştirilmiş web sitesi tasarımı geliştirmek için proje ayarlarınızı ayrı ayrı ayarlayabileceğiniz yerdir. Ayrıca web sitenizin masaüstü ve mobil sürümlerini de geliştirebilirsiniz..

  Ayrıca okuyun: Wix Editor veya Wix ADI: Hangisi Sizin İçin Daha İyi??

  Wix App Market, web sitesi oluşturucunun bir başka güçlü noktasıdır. Burası, web sitenizin performansına katkıda bulunacak yüzlerce ücretsiz ve ücretli uygulama, widget ve uzantı arasından seçim yapabileceğiniz yerdir. Uzantıların entegrasyonu yalnızca birkaç dakika alırken, daha ileri yönetimi de kolay ve sorunsuzdur.

  Web sitesi oluşturucu, gelişmiş bloglama ve e-ticaret motorları nedeniyle de kalabalığın arasından sıyrılıyor. Wix ile tam özellikli bloglara ve küçük / orta ölçekli çevrimiçi mağazalara başlayabilirsiniz. Kişiselleştirilmiş blog / web mağazası tasarımı oluşturmak için proje parametrelerinizi ayarlamak mümkündür. Dahası, Wix, web sitenizden / iş performansınızdan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayan üst düzey Ascend aracı, SEO Wiz, pazarlama ve tanıtım özelliklerine sahiptir.

 • Webs. Web sitesi oluşturucu aynı zamanda birden fazla özelliğe ve web tasarım aracına erişim sağlar. Etkin kullanıcı etkileşimi ve işletmenizin tanıtımını sağlamak için sosyal medya entegrasyon seçeneklerini destekler. Sosyal medya hesaplarının projenize entegrasyonu sadece kullanıcının dikkatini çekmekle kalmaz, aynı zamanda mevcut ve potansiyel ziyaretçileri yaklaşan etkinlikler, haberler, web sitesi / iş güncellemeleri ve diğer önemli bilgilerden haberdar eder.

  Başka bir Web vurgulamak entegre Yerel Listeler özelliği. İşletmenizi en tanınmış yerel dizinlerle kaydettirmenizi mümkün kılar. Bu, sunduğunuz hizmetleri / ürünleri arayarak işletmenizin yerel sakinler tarafından fark edilmesini sağlar. Listelenmek için, otomatik olarak yerel dizinlere gönderilecek işletme bilgilerinizi (genel bilgiler, kişiler, ayrıntılar, uzmanlık, sunulan hizmetler / ürünler) göndermeniz gerekir. Bu bilgi, daha etkili iş tanıtımına katkıda bulunacak arama motorlarında daha da çekici olacaktır. Sonuç olarak, Web’ler, yaklaşık 10 dakika veya daha hızlı bir şekilde 100’den fazla çevrimiçi yerel dizinle web sitenizi kaydetmenize izin verir.

  Web'ler Düzenle Düğmesi

  Wix’e benzer şekilde Web’ler de e-ticaret ve blog motorlarıyla birlikte gelir. Sistemin özellik setini kullanarak bloglar ve çevrimiçi mağazalar oluşturabilirsiniz. Ancak, Webs e-Ticaret platformu Wix tarafından sunulandan daha az güçlüdür. Ayrıca, web sitesi oluşturucu fotoğraf / video galerilerini entegre etmenizi, entegre analitik araçlarını, SEO Booster’ı ve diğer gerekli özellikleri kullanmanızı sağlar.

Wix ve Web’ler. İşlevsel açıdan Wix ayrıca listenin başında yer alıyor. Özellik kümesi Web’lere göre daha gelişmiş. Sadece entegre ADI aracı, bloglama ve e-ticaret platformları, App Market, SEO, iş pazarlama ve promosyon özellikleri tarafından sağlanan avantajlara bir göz atın web sitesi oluşturucu kesinlikle rakibinin üstesinden gelir.

3. Tasarımlar

Tasarım Karşılaştırma Tablosu

WixWebs
Tema Sayısı:500+750+
Ücretsiz Temalar:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
Duyarlı tasarım:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
Sektöre Göre Sırala:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
CSS Kod Düzenleme:✘ HAYIR&# X2714; EVET
 • Wix. Web sitesi oluşturucu en kapsamlı, şaşırtıcı ve profesyonel şablon koleksiyonlarından birine sahiptir. Şu anda, sistemin özelleştirme için sunduğu tasarımların sayısı 550 şablonu aşıyor ve daha fazlası geliştiriliyor. Sistem ayrıca projenize üst düzey bir görünüm vermek için çoklu tasarım özelleştirme araçları sunar.

  Wix şablonlarının kalitesi ortalamanın çok üzerindedir. Aslında, bu temalar web tasarım niş içinde en iyisidir. Hepsi ücretsiz – nişinize uygun tasarımı seçin ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirmeye başlayın. Web sitesi oluşturucu, projenizi tüm cihazlarda gezinmek için optimize etmek için masaüstü ve mobil web sitesi sürümlerini düzenlemeye izin verir.

  Wix Tasarım

  Şablon seçimini basitleştirmek için, Wix geliştiricileri bunları kapsadıkları konulara göre onlarca kategoriye ayırdı. Popüler ve yeni temalar için ayrı kategoriler vardır. Sıfırdan özelleştirmek için tamamen boş bir web sitesi şablonu seçmeyi sağlayan bir seçenek de vardır. Bu, sonunda web sitenize kişiselleştirilmiş görünüm ve üst düzey performans sağlar. Bununla birlikte, tasarım seçiminizi yaparken, Wix’in izlediği mutlak konumlandırma yaklaşımı nedeniyle şablonları değiştirmenize izin vermediğini unutmayın. Bu, herhangi bir nedenle başka bir tema seçmeye karar verirseniz, daha önce gönderilen veriler kaybolacağı için içeriği bir kez daha göndermeniz gerekeceği anlamına gelir..

 • Ayrıca okuyun: Wix gerçek web siteleri örnekleri.

 • Webs. Web şablonları da çoktur – sayıları hem ücretsiz hem de ücretli 750 temayı aşıyor. Tasarım, şablonların ait olduğu nişlere göre 20’den fazla kategoriye ayrılır. Bununla birlikte, Web tasarımlarının kalitesi arzulanan çok şey bırakmaktadır. Hangi şablonu seçerseniz seçin, diğer çağdaş web sitesi oluşturucuları tarafından sunulan şablonlara kıyasla eski görünecektir. En uygun temanın seçimini basitleştirmek için sistem, web sitenizin ait olduğu kategoriye göre şablonları sıralamanızı sağlayan arama filtresini kullanma fırsatı sunar..

  Web Temaları

  Eski şablonların yanı sıra, Web’ler ayrıca düşük kaliteli tasarım özelleştirme araçlarıyla birlikte gelir. İşlevleri ve kullanılabilirlikleri de Wix ve diğer modern web sitesi üreticileri tarafından sunulanların gerisinde kalıyor. Web tasarımı özelleştirme seçenekleri de sınırlıdır – web sitesi oluşturucusunda gelişmiş HTML / CSS düzenleme araçları yoktur. Sonuç olarak, şablon özelleştirme seçenekleriniz oldukça sınırlıdır, bu da benzersiz web sitesi tasarımı oluşturmanıza izin vermez. Ancak, web sitenizin görünümünü kontrol etmek için mevcut içerik bloklarını gerekli sırayla eklemek, silmek ve düzenlemek mümkündür.

Wix ve Web’ler. Tasarım yönü hakkında konuşan Wix, karşılaştırmanın açıklanamayan lideridir. Web sitesi oluşturucu, ücretsiz, duyarlı ve özelleştirilebilir çarpıcı bir profesyonel şablon koleksiyonuna sahiptir. Aynı eski ve düşük kaliteli Web tasarımları hakkında söylenemez.

4. Müşteri Desteği

 • Wix. Web sitesi oluşturucu, inkar edilemez avantajlarından biri olan profesyonel ve kaliteli müşteri desteği sunuyor. Birden fazla metin ve video dersine, yönergelere, yayınlara ve web tasarım deneyiminizi nasıl geliştirebileceğinizle ilgili faydalı ipuçlarına erişim sağlayan hizmetin Yardım Merkezi’ne göz atabilirsiniz. Sistem forumunda bulunan konuları görüntüleme fırsatı da vardır. Sistemle ilgili güncellenmiş bilgileri burada bulabilirsiniz. Wix uzmanları tarafından sağlanan bireysel yardımlardan faydalanmayı bekliyorsanız, web sitesi oluşturucu onlarla e-posta veya biletleme sistemi aracılığıyla iletişime geçmenizi sağlar..

  Wix Desteği

 • Webs. Webs müşteri desteği oldukça üst düzeydedir. Yardım Bölümünde bulunan materyaller ve seçenekler, kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak için fazlasıyla yeterlidir. Sisteme kaydolduğunuzda, servisle çalışmanın temellerini sağlayan ayrıntılı bir video kılavuzu size sunulacaktır. Diğer Web müşteri destek seçeneklerinin yanı sıra, gerçek zamanlı modda kullanıcılar tarafından gönderilen acil sorulara cevaplar sağlayan video eğitimleri, SSS, Bilgi Bankası ve gelişmiş açılır NanoRep tabanlı sohbet asistanından bahsetmek mantıklıdır. Ayrıca, Premium Plan aboneleri canlı sohbete, e-postaya ve telefon desteğine erişebilir.

  Web Desteği

Wix ve Web’ler. Müşteri desteği söz konusu olduğunda, her iki web sitesi oluşturucusu da dikkate değerdir. Zengin Yardım Merkezleri ve birçok video / metin kılavuzu ile birlikte gelirler. Webs Premium Plan kullanıcıları ve gelişmiş NanoRep tabanlı sohbet asistanı için özel yardım özelliklerine sahipken, Wix kişisel / iş web tasarım hedefleri için hizmeti seçen her kullanıcıya e-posta ve biletleme desteği sunar.

5. Fiyatlandırma Politikası

 • Wix. Web sitesi oluşturucunun fiyatlandırma politikası herkes için uygundur. Sistemin, tüm kullanıcı kategorilerinin ihtiyaçlarını karşılayabilecek çeşitli planları vardır. Sınırsız zaman aralığı için web sitesi oluşturucusunun işlevselliğini test etmeyi sağlayan tamamen ücretsiz bir abonelik var. Web sitesi oluşturucu ile bir proje başlatmaya karar verirseniz, ücretli aboneliklerden birine yükseltmeniz teklif edilecektir. Bunlar Standart ve İşletme / e-Ticaret planlarını içerir. Her bir plan grubu, kendi uzmanlıklarına ve sağlanan şartlara bağlı olarak birkaç kategoriye ayrılır..

  Standart abonelikler aşağıdaki gibidir: Combo ($ 13 / ay), Sınırsız (17 $ / ay), Pro (22 $ ​​/ ay) ve VIP ($ 39 / ay). İş planları sırayla Business Basic ($ 23 / ay), Business Unlimited (aylık 27 $), Business VIP (49 $ / ay) ve Enterprise (500 $ / ay). Tüm planlar çeşitli ödeme seçenekleri, alan adı bağlantısı, artan depolama alanı ve diğer avantajlarla birlikte gelir. Wix ayrıca, tercih edilen aboneliği uygun maliyetle seçmeyi mümkün kılan düzenli indirimler, kupon kodları ve özel teklifler sunar.

 • Webs. Wix gibi Web’ler de ücretsiz premium modeli takip ediyor. Ücreti ile başlayan ücretsiz bir plan ve üç premium abonelik var $ 5.99 / mo ve ulaşır 22,99 $ / ay. Tüm ücretli planlar ücretsiz alan adı bağlantısı, premium plan aboneleri için 30 günlük para iade garantisi ve diğer avantajlar sunar.

WixWebs
Fiyatlandırma Seçenekleri:Standart Planlar:
&# X2714; Combo ($ 13 / ay);
&# X2714; Sınırsız (17 $ / ay);
&# X2714; Pro (22 $ ​​/ ay);
&# X2714; VIP ($ 39 / ay).
İşletme / e-Ticaret Planları:
&# X2714; İşletme Temel ($ 23 / ay);
&# X2714; Business Unlimited (27 $ / ay);
&# X2714; Ticari VIP (49 $ / ay);
&# X2714; Kurumsal (500 $ / ay).
&# X2714; Başlangıç ​​($ 5.99 / mo);
&# X2714; Gelişmiş ($ 12.99 / ay);
&# X2714; Pro (22,99 $ / ay).
Özellikleri:&# X2714; Ücretsiz plan;
&# X2714; Fazla Depolama Alanı;
&# X2714; Alan Adı Bağlantısı;
&# X2714; Düzenli İndirimler;
&# X2714; SEO Araçları;
&# X2714; Aralarından Seçim Yapabileceğiniz Birkaç Plan.
&# X2714; 30 günlük para iade garantisi;
&# X2714; Ücretsiz alan adları;
&# X2714; Premium kullanıcılar için 30 günlük para iade garantisi;
&# X2714; Sınırsız sayfa;
&# X2714; Premium temalar;
&# X2714; SEO Güçlendirici.

Wix ve Web’ler. Wix ve Webs fiyatlandırma planları ilk bakışta, özellikle maliyet yönüne gelince benzerdir. Her iki sisteme daha yakından bakarsanız, Wix’in seçim yapmak için daha fazla plan sunduğunu ve fiyatlandırma seçeneklerinin de çok yönlü olduğunu göreceksiniz. Bu, web sitesi oluşturucuyu farklı kullanıcı kategorileri için daha çekici bir seçim yapan şeydir.

Sonuç olarak

Wix ve Webs, esneklik, tasarım özelleştirme özgürlüğü, uygun fiyat ve işlevsellik dahil olmak üzere birçok açıdan birbirinden farklı olan web sitesi oluşturuculardır. Bir kişisel veya bir iş projesine başlamaya karar verdiğinizde, her iki sistemin özellik setini ve araçlarını dikkatle gözden geçirip karşılaştırmanız gerekir..

WixWix – sisteme rakiplerine göre önemli bir üstünlük kazandıran üst düzey özellikler, araçlar ve seçenekler ile birlikte gelen DIY web tasarım nişinin lideridir. Web sitesi oluşturucu, güçlü AI tabanlı Wix ADI aracı, entegre App Market, e-Ticaret ve blog motorlarının yanı sıra yüzlerce ücretsiz duyarlı ve tamamen özelleştirilebilir şablon nedeniyle kalabalığın arasından sıyrılıyor. Wix

WebsWebs – kişisel ve ticari kullanım için projeler oluşturmaya izin veren, ancak işlevsellikten ve tasarım özelleştirme özgürlüğünden yoksun bir bulut web sitesi oluşturucusudur. Web şablonları çoktur, ancak diğer çağdaş web sitesi oluşturucularına kıyasla modası geçmiş ve profesyonel değildir..Webs.com

Wix ve Web’ler arasındaki seçim hiç de zor görünmüyor. Karşılaştığınız sistem özellikleri ne olursa olsun, Wix yine de lider konumlarını koruyacaktır. Web sitesi oluşturucu, web düzenleme araçlarının işlevselliği, esnekliği, tasarım özelleştirmesi ve çok yönlülüğü konusunda mükemmeldir. Fiyatlandırma politikası makul ve herkes kesinlikle burada belirli web tasarım ihtiyaçlarına ve tercihlerine uyacak planı bulacaksınız. İster kişisel bir projeyi bir açılış sayfası, bir blog, bir portföy web sitesi veya bir web mağazası başlatacak olun, Wix, gidilecek sistem olarak kalmalıdır.

WIX vs Webs: Karşılaştırma Tablosu

WixWebs
1. Kolaylık10/109/10
2. Özellikler10/107/10
3. Tasarım10/106/10
4. Destek10/107/10
5. Fiyatlandırma10/108/10
Genel:10.0 / 107.0 / 10
Şimdi dene Şimdi dene
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map