Wix ve Webnode

Wix ve Webnode


Wix ve Webnode, gelişmiş özellikler, kalite şablonları ve güçlü tasarım özelleştirme araçları ile birlikte gelen iki web sitesi oluşturucusudur..

Aynı zamanda, özellikle ana hedefleri ve sonuçları söz konusu olduğunda sistemleri birbirinden ayıran birden fazla nüans vardır..

Hızlı Anlık Görüntü:

WixWix – Web oluşturma görevlerinin geniş bir yelpazesini tamamlamaya izin veren dünyaca ünlü hepsi bir arada web sitesi oluşturucusudur. Hizmet, kullanım kolaylığı, rahatlığı ve sezgisel yapısı nedeniyle popülerliğe sahiptir. Wix.com

WebnodeWebnode – Çek şirketi tarafından oluşturulan bir bulut web sitesi oluşturucusudur. Kullanıcı dostu bir arayüz, ilginç ama biraz karmaşık özellikler, etkileyici şablonlar ve çeşitli tasarım özelleştirme seçenekleri ile birlikte gelir. Web sitesi oluşturucu ağırlıklı olarak iki tür web sitesi başlatmak için kullanılır – kişisel / iş projeleri ve çevrimiçi mağazalar. Webnode.comWebnode – Çek şirketi tarafından oluşturulan bir bulut web sitesi oluşturucusudur. Kullanıcı dostu bir arayüz, ilginç ama biraz karmaşık özellikler, etkileyici şablonlar ve çeşitli tasarım özelleştirme seçenekleri ile birlikte gelir. Web sitesi oluşturucu ağırlıklı olarak iki tür web sitesi başlatmak için kullanılır – kişisel / iş projeleri ve çevrimiçi mağazalar.

Her iki web sitesi üreticisi de ilk bakışta profesyonel ve güvenilir görünüyor. Ancak bunlardan hangileri çağdaş kullanıcılar için daha fazla avantaj sağlayabilir? Daha gelişmiş özellikler ve araçlar sunabilecek bir platform var mı? Bu hizmetler arasında seçim yaparken dikkat edilmesi gereken nüanslar nelerdir? Webnode vs Wix karşılaştırması bunu temizlemeye yardımcı olacak.

1. Kullanım Kolaylığı

 • Wix. Web sitesi oluşturucu olağanüstü kullanım kolaylığı ve rahatlık sunar. Bu, sistemin sunduğu sürükle ve bırak editörünün, hazır blokların ve şablonların zengin koleksiyonunun, güçlü müşteri destek hizmetinin ve iyi bir web sitesi oluşturmak için kullanabileceğiniz kaliteli şablonların sonucudur..

  Platform şunları mümkün kılar sıfırdan kaliteli bir web sitesi tasarlayın, profesyonel bir web tasarımcısı olmasanız bile. İhtiyacınız olan şey, hizmete kaydolmak, gerekli tasarımı seçmek ve kendi içeriğinizi yükleyerek özelleştirmektir.

  Wix Standart Editör

  Paralaks efektleri uygulamak, medya dosyalarını entegre etmek (çeşitli formatlar mevcuttur), arka planları ve yazı tiplerini, web sitesi renk düzenini ve diğer öğeleri değiştirmek mümkündür. Bu adımlar, neredeyse hiç güçlük çekmeden benzersiz bir kişiselleştirilmiş web sitesi elde etmenize yardımcı olacaktır..

 • Webnode. Web sitesi oluşturucu şu anda niş liderlerden biri yapan 30 milyondan fazla kayıtlı kullanıcıya sahiptir. Servis, kitleyi genişleten ve çok dilli web sitelerinin kolayca oluşturulmasına izin veren 20’den fazla dili destekliyor.

  Webnode Editör

  Hizmetin kullanışlı bir sürükle ve bırak editörü, gerekli web sitesi bölümlerini (örneğin bir fiyat listesi veya kişiler gibi) ve içeriğin (yayınlar, videolar, galeriler, anketler vb.) Eklenmesine izin verir. Tek sorun, Webnode editörünün sezgisel olmaması ve buna alışması biraz zaman alıyor.

Wix ve Webnode. Kullanım kolaylığı söz konusu olduğunda, Wix Webnode ile karşılaştırıldığında daha basit ve daha anlaşılır. Aynı zamanda güçlüdür ve bir web sitesi başlatmak için kullanabileceğiniz geniş bir özellik kümesi sağlar. Bu, projelerini başlatmak için kolay bir platform arayan deneyimsiz kullanıcılar için özellikle önemlidir..

Webnode, bunun karşılığında ustalaşmak daha zordur. Gösterge tablosu daha karmaşıktır ve web tasarım sürecinde kullanmadan önce keşfetmeniz gereken birden fazla öğe vardır. Dolayısıyla, Wix’in bu açıdan daha fazla avantajı vardır.

2. Özellik Seti ve Esneklik

 • Wix. Web sitesi oluşturucu, akıllı kombinasyonu ve entegrasyonu farklı türlerde iyi web siteleri oluşturmaya izin veren birden fazla özelliğe sahiptir. Başlangıç ​​olarak, Wix’in kullanıcıların ihtiyaçlarını ve becerilerini karşılamak için iki web sitesi düzenleme seçeneği vardır..

  Standart Wix editörünün ustalaşması daha zordur, bu da deneyimli kullanıcılar için daha iyi çalıştığı anlamına gelir. Standart editörde, her birinin web sitenizin tasarımı ve performansı üzerinde önemli bir etkisi olan birçok bölüm ve öğe vardır..

  İkinci web sitesi düzenleme seçeneği gelişmiş Wix ADI aracı. Bu, tasarım sürecinin her adımı hakkında bilgilendirici ipuçları veren kişisel bir web tasarım asistanı türüdür. Ayrıca, sistemin isteğine göre vereceğiniz bilgilere dayanarak sizin için otomatik olarak bir web sitesi tasarlar. Bu seçenek daha basit ve zaman tasarrufu sağlar, bu da yeni başlayanlar için daha iyi çalışır.

  Wix ADI Editörü

  Wix App Market, sistemin bir diğer önemli özelliği ve en dikkat çekici özelliklerinden biridir. Bu, farklı nişlerle eşleşen birden fazla widget ve uygulama ile karşılaşabilecekleri kullanıcılar için birinci sınıf varış noktasıdır.

  Wix, web sitenize bir blog bağlamaya izin veren blog motoru ile de bilinir. Bu, birkaç tıklama ile yapılır ve blogunuzu istediğiniz gibi yönetme, düzenleme ve güncelleme fırsatı verir.

  Wix e-Ticaret özelliği de dikkat çekmeye değer. Hizmetin tüm özellik kümesini kullanarak bir web mağazasını başlatmayı ve yönetmeyi mümkün kılar.

  Wix ADI e-Ticaret

  Web sitesi oluşturucu aynı zamanda güçlü Turbo özelliği. Bu, genel web sitesi yükleme süresini azaltmak ve böylece video ve görüntü kalitesini artırmak ve müşteri katılım oranını artırmak için tasarlanmış bir dizi gelişmiş teknoloji ve araçtır..

  Web sitesi oluşturucunun bir başka özelliği de, çevrimiçi bir topluluk oluşturmak için web sitenize bir forum bağlama fırsatıdır. Sistem, yeni konuşmalar ve konular başlatmanıza, mevcut temaları ve forum dallarını birleştirmenize, yeni yayınlar ve medya dosyaları eklemenize, yorum yapma seçeneğini etkinleştirmenize olanak tanıyan bu amaç için kullanışlı bir uygulama sunar..

  Wix, hem ilk zamanlayıcılar hem de profesyonel tasarımcılar için eşit derecede iyi çalışan bir web sitesi oluşturucusudur. İkinci kullanıcı kategorisi, Wix Arenası özellikleri. Ortaklık ilişkileri kurmak, yeni müşteriler bulmak ve hatta web sitesi oluşturucusundan özel bonuslar / teklifler elde etmek mümkün olan tasarımcılar topluluğuna erişim sağlar.

  Wix, güçlü bir web uygulaması oluşturucusu olarak kabul edilen Corvid açık geliştirme platformu sayesinde kalabalığın arasından sıyrılıyor. Tüm web oluşturma araçları daha fazla kolaylık için tek bir yerde kullanılabilirken, özelliği kullanmak için hiçbir kodlama beceri ve bilgi gerekmez.

  Wix son zamanlarda Yükseliş aracı – hepsi bir yerde zengin web tasarım araçları seti içeren hepsi bir arada iş çözümü. Sonuçta, kullanıcılar her biri işinizi etkili bir şekilde başlatmak, yönetmek ve tanıtmak için belirli bir görevin tamamlanmasına yönelik 20 ürün arasından seçim yapabilir. Ascend by Wix, doğru SEO stratejisini geliştirmenize, müşteri davranış eğilimlerini takip etmenize, pazarlama özelliklerini uygulamanıza vb..

  Wix Yükselişi

  Web sitesi oluşturucu, en başından itibaren mobil görüntüleme için optimize edilmiş web siteleri oluşturmayı mümkün kılan mobil düzenleyiciye sahiptir.. Kullanıcılar, masaüstü ve mobil web sitesi sürümlerini ayrı ayrı yönetebilir. Masaüstü sürümünde yapılan değişiklikler otomatik olarak mobil modda görüntülenir. Ancak mobil web sitesi sürümünde yaptığınız düzenlemeler masaüstü varyantında gösterilmeyecek.

  Wix Mobil Editör

  Son olarak, Wix geliştiricileri sistemle oluşturulan web sitelerinin uygun şekilde tanıtımına özen gösterdiler. Güçlü bir SEO Wiz aracı, arama motorlarında iyi web sitesi optimizasyonu için gerekli tüm parametreleri ayarlamayı mümkün kılar. Süreci basitleştirmek için, sistem her şeyin nasıl doğru yapılacağı konusunda adım adım yönergeler sunar. Web sitenizin performansını, müşteri etkinliğini, trafik kaynaklarını ve dalgalanmalarını ve web siteniz için çok önemli olan diğer parametreleri izlemek için App Market’ten özel metrikleri ve analitik araçları entegre etmek de mümkündür. Bu kesinlikle Wiz web sitelerinin arama motorlarında üst sıralarda yer almasına ve niş rekabete dayanmasına yardımcı olur.

 • Webnode. Webnode, ücretsiz bir plan kullansanız bile özelliklerle doludur. Başlatmayı planladığınız web sitesi türü ne olursa olsun, kapsamlı e-Ticaret seçeneklerine, HTML düzenleyicisine, sınırsız sayıda sayfa oluşturma fırsatına, blog seçeneklerine vb..

  Wix’in aksine, Webnode bu kadar geniş bir widget ve uygulama koleksiyonuna sahip olamaz. Web sitenize bağlayabileceğiniz belirli bloklar var, ancak yararlı uygulamaları ve widget’ları entegre edemeyeceksiniz.

  Webnode Ayarları

  Webnode, bir web mağazası açma fırsatı sunar, ancak o kadar güçlü ve zengin olmayacağına hazır olun. Webnode e-Ticaret web siteleri güzel bir ürün yelpazesi sunar, ancak kesinlikle ithalat / ihracat seçenekleri, kupon kodu oluşturma, ürün varyantları oluşturma yeteneği vb..

  SEO ile ilgili olarak, Webnode web sitesi sıralamanızı yükseltmek için yeterli seçeneğe sahiptir. Bunu yapmak için başlık etiketlerini özelleştirebilir, meta açıklamaları, URL’leri vb. Doldurabilirsiniz. Kendi başınıza bir site haritası oluşturmanıza gerek yoktur – sistem bunu sizin için otomatik olarak yapar. Bununla birlikte, burada 301 yönlendirmeleri oluşturmanın henüz mümkün olmadığını ve bazı şablonların SEO dostu başlık yapısından yoksun olduğunu unutmayın..

Wix ve Webnode. Webnode, özellik kümesi ve esneklik açısından Wix’in kesinlikle gerisinde kalıyor. Webnode ile kaliteli çevrimiçi mağazalar ve bloglar oluşturmak ve yönetmek mümkündür, ancak çok sayıda sınırlaması vardır ve sahip olması gereken işlevler eksiktir. Sistemin özellik seti, özellikle Ascend özelliği, Wix ADI, Wix Turbo, forum oluşturma seçeneği ve daha pek çok üst düzey araca erişim sağlayan Wix ile karşılaştırıldığında etkileyici görünmüyor..

3. Tasarımlar

 • Wix. Sistemin tasarım koleksiyonu niş içinde en geniş ve etkileyici olanlardan biridir. Bugün itibariyle, web sitesi oluşturucu 550’den fazla şablona sahip, yenileri düzenli olarak geliştiriliyor ve ekleniyor. Tüm Wix tasarımları olağanüstü kalite ve mükemmel görünüme sahiptir. Söz konusu konularla ilgili 70’in üzerinde şablon galerisine girerler. İstediğiniz temayı bir nedenden dolayı bulamazsanız, boş bir şablon seçebilir ve kendi tasarımınızı sıfırdan oluşturmaya başlayabilirsiniz.

  Tasarım Karşılaştırma Tablosu

  WixWebnode
  Tema Sayısı:550200
  Özel Temalar:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
  Tema Maliyeti:BedavaBedava
  Görsel Editör:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
  Duyarlı tasarım:&# X2714; EVET HAYIR&# X2714; EVET
  Mobil Editör:&# X2714; EVET&# X2714; HAYIR

  Wix şablonlarının özelleştirilmesi fazla çaba ve zaman gerektirmez. Bir acemi bile, sistemin otomatik olarak oluşturduğu ipuçlarını izleyerek birinci sınıf düzeydeki görevle başa çıkabilir.

  Web sitenizin tasarımını geliştirmek için renk paletlerini, arka planlarını, yazı tiplerini ve stilleri seçebilir ve değiştirebilirsiniz. Tipografiyi web sitenizin tasarımına gelmesi için değiştirmek de mümkündür, menüleri düzenleyebilir, çeşitli medya dosyalarını vb. entegre edebilirsiniz. Dahası, bunlara web sitesi ile ilgili içerik yükleyerek şerit ve sütun ekleyebilir ve özelleştirebilirsiniz..

  Dikkate almanız gereken tek nüans, Wix’in web tasarım sürecinde şablonu değiştirmeye izin vermemesidir. Başka bir şablon seçmeye karar verirseniz, gönderilen tüm içerik kaybolur ve en baştan başlamanız gerekir. Bu, şablon seçiminin akıllıca ve kapsamlı bir şekilde düşünülmesi gerektiği anlamına gelir..

 • Webnode. Web sitesi oluşturucu şablon koleksiyonu şu anda 200’den fazla temayı kapsamaktadır, ancak bu, üzerinde çalışmayı planladığınız projenin türüne bağlıdır. Bununla birlikte, sistem şablonların kalitesinde mükemmel değildir ve bu ilk bakışta açıkça görülmektedir. Başlangıçta etkileyici görünen şablonlar bile özelleştirmeye başladığınızda vasat kalitede oluyor.

  Tüm Webnode şablonları varsayılan olarak yanıt verir ve bu bariz avantajdır. Sistem çoğunlukla kişisel, iş ve e-ticaret web sitelerinin geliştirilmesine odaklandığı sürece, şablonlar bu konulara karşılık gelir. Sistem uzmanlığına bağlı bir yapı ile gelirler. Ancak, şablonlar, özellikle diğer çağdaş web sitesi üreticileri tarafından sunulanlarla karşılaştırıldığında, modası geçmiş görünüyor. Birçok tema birbirine benziyor, sadece görüntülerde ve renk şemalarında farklı.

  Tasarım seçimi Webnode için uygundur. Tercihinize karar vermeden önce, tercih edilen şablonları tam ekran modunda önizleyebilirsiniz. Seçilen temayı özelleştirmek için, web sitesinin içerdiği her bloğu düzenlemeniz gerekir. Her bloğun sağ üst köşesinde metin ve yazı tipi renklerini düzenleme, stok görüntüleri seçme veya kendi resimlerinizi yükleme fırsatı sunan ayarlar düğmesi (dişli) vardır.

  Tıpkı Wix gibi Webnode da hareket halindeyken seçilen temanın değiştirilmesine izin vermez. Seçim yaparken dikkatli olmalısınız.

Wix ve Webnode. Wix şablonlarının Webnode’dan çok daha iyi olduğunu anlamak için profesyonel olmanız gerekmez. Wix, haklı olarak daha kapsamlı bir tema koleksiyonuna, daha derin tasarım özelleştirme seçeneklerine ve daha fazla şablon kategorisine sahip olabilir. Wix şablonlarının kalitesi Webnode temalarından daha yüksektir. Bunlar, profesyonel temaların nasıl görünmesi gerektiğinin gerçek örnekleridir. Webnode, aynı tasarım esnekliği derecesini sağlamaz. Şablonları oldukça ortalama ve birbirine oldukça benziyor. Böylece, Webnode söz konusu olduğunda, tasarım açısından Wix ile bile rekabet edemez..

4. Müşteri Desteği

 • Wix. Web sitesi oluşturucu profesyonel müşteri destek servisi ile tanınır. Birden fazla ipucu, zengin bilgi tabanı, video ve metin eğitimleri, faydalı öneriler ve nasıl yapılır talimatları içeren bir kütüphaneye göz atabilirsiniz. Hizmetle ilgili tüm bilgileri sağlayan birçok şube ve bölüm içeren bir tematik blog da var..
 • Webnode. Müşteri Desteği, hizmetin zayıf noktalarından biridir. Destek hizmetlerinin kalitesi iyi bir seviyede iken mevcut seçeneklerin sayısı arzulanandan çok daha fazla. Burada kullanabileceğiniz tek çözüm bilgi tabanıdır. Potansiyel kullanıcı sorularına göre çeşitli kategorilere ayrılmış bilgilendirici makaleler içerir.

Webnode ve Wix. Müşteri destek seçeneklerini karşılaştırırken Wix, Webnode’dan çok daha yüksek sırada yer alır. Bu, kapsamlı bir bilgi tabanı, nasıl yapılır ipuçları, metin ve video eğitimleri, tematik blog vb. İçeren destek hizmetlerinin çeşitliliğinden kaynaklanmaktadır. Webnode, müşteri desteğini yalnızca bilgi tabanıyla sınırlar. Bu, özellikle yeni başlayanlar için dikkate değer bir dezavantajdır.

5. Fiyatlandırma

 • Wix. Web sitesi oluşturucunun fiyatlandırma politikası onun avantajlarından biridir. Planların maliyeti kesinlikle sundukları hizmetlerin kalitesine denk geliyor. Sistemin, sistemi test etmek için iyi olan, ancak onunla web siteleri oluşturmak için çalışmayan ücretsiz, hiç bitmeyen bir planı vardır..

  Connect Domain Plan’ın, hizmetin reklam banner’ını hazır web sitesinden kaldırmadığı ve kendi favicon’unuzun kullanılmasına izin vermediği için maliyetine değmeyeceğini unutmayın. O zaman yükseltmenin anlamı nedir? Kişisel veya ticari kullanım için iyi bir web sitesi başlatmayı planlıyorsanız, seçiminizi Combo Plan ile başlatmak daha iyidir. Bu seçenek ve diğer ücretli planlar ücretsiz barındırma, alan adı bağlantısı, disk alanı (seçilen plana göre hacmi değişebilir), entegre Google Analytics ve Premium Müşteri Desteği ile birlikte gelir.

 • WixWebnode
  Fiyatlandırma Seçenekleri:&# 10004; Etki Alanına Bağlan ($ 4.5 / mo);
  &# 10004; Combo ($ 8.50 / mo);
  &# 10004; Sınırsız ($ 12.50 / ay);
  &# 10004; e-Ticaret ($ 16.50 / ay);
  &# 10004; VIP ($ 24.50 / ay).
  &# 10004; Sınırlı (3,95 $ / ay);
  &# 10004; Mini ($ 5.95 / mo);
  &# 10004; Standart ($ 11.95 / ay);
  &# 10004; Profi ($ 19.95 / ay).
  Özellikleri:&# 10004; AI aracı;
  &# 10004; Blog motoru;
  &# 10004; Ücretsiz alan adı;
  &# 10004; Online mağaza;
  &# 10004; Uygulama marketi;
  &# 10004; Wix tarafından yükselin;
  &# 10004; Wix Turbo;
  &# 10004; Wix tarafından Corvid;
  &# 10004; Wix Forum.
  &# 10004; HTML düzenleyici;
  &# 10004; Duyarlı şablonlar;
  &# 10004; Blok tabanlı editör.
 • Webnode. Web sitesi oluşturucu başlangıçta kendini ücretsiz bir hizmet olarak konumlandırır. Bununla birlikte, içgörüyü öğrendiğinizde, ihtiyaç ve beklentilerinize göre seçebileceğiniz birkaç ücretli seçenek olduğunu fark edersiniz. Sınırlı Plan, kendi alan adınızı eklemenize izin veren temel bir plandır. Mini Plan, basit ama etkileyici bir web sitesi çalıştırmak için ihtiyacınız olan her şeyi kapsar. Standart Plan, uzmanlık düzeylerine bakılmaksızın tüm web siteleri için dengeli bir plan ve tüm kullanıcı kategorileri için en iyi seçimdir. Profi Planı, sırayla, profesyoneller için tam donanımlı web siteleri oluşturmaya izin veriyor.

Wix ve Webnode. Wix, Webnode ile karşılaştırıldığında daha esnek bir fiyatlandırma politikasına sahiptir. Ücretsiz planı, sistemin ana özelliklerini acele etmeden ve rahatsızlık vermeden test etmeyi sağlar. Webnode’un ücretsiz bir planı yok, ancak 14 günlük ücretsiz deneme süresi sunuyor. Ücretli planlara gelince, maliyetleri her iki sistemde de benzerdir. Bununla birlikte Wix, daha kapsamlı bir seçeneğe sahiptir ve bu nedenle, değerli bir fiyat / kalite korelasyonu arayan kullanıcılar için daha iyi bir çözüm gibi görünüyor..

Sonuç olarak

Wix ve Webnode ilk görüşten çok farklı görünüyor. Ancak platformları keşfetmeye başladığınızda, bunların tüm noktalarınızdan farklı olduğunu fark edersiniz. Bu işlevsellik, kullanım kolaylığı, tasarım özelleştirme, şablon seçimi, müşteri desteği ve fiyatlandırma politikası ile ilgilidir. Tasarım özelleştirme ve müşteri desteği söz konusu olduğunda, Webnode işlevsellikten biraz yoksun.

WixWix – birden fazla üst düzey özelliğe, türünün tek örneği Wix ADI aracına, çok yönlü tasarım özelleştirme özelliklerine ve düzenleme çözümlerine ve tüm kullanıcı kategorilerinin gereksinimlerini karşılayan uygun fiyatlı fiyatlandırma politikasına erişim sağlayan gelişmiş web sitesi oluşturucusudur.. Wix.com

WebnodeWebnode – özelliklerde ve tasarım özelleştirme seçeneklerinde de bulunan bir bulut web sitesi oluşturucusudur, ancak bu parametreler Wix’e kıyasla biraz daha sezgisel ve güçlüdür. Yeni başlayanlar için en iyi çözüm olmayan sisteme hakim olmak daha fazla zaman alır. Webnode.comWebnode – özelliklerde ve tasarım özelleştirme seçeneklerinde de bulunan bir bulut web sitesi oluşturucusudur, ancak bu parametreler Wix’e kıyasla biraz daha sezgisel ve güçlüdür. Yeni başlayanlar için en iyi çözüm olmayan sisteme hakim olmak daha fazla zaman alır.

Wix’e gelince, web sitesi oluşturucu tasarım seçimi, şablon kalitesi, işlevsellik ve destek seçeneklerinde mükemmeldir. Bir web sitesi başlatmaya karar verir vermez, her iki web sitesi oluşturucuyu da sizin için en uygun olanı seçmek için denemek mantıklıdır. Ancak önerimiz Wix. Hizmetin işlevselliği ve kullanım kolaylığı Webnode’dekilerden üstün.

Wix vs Webnode: Karşılaştırma Çizelgesi

WixWebnode
1. Kolaylık10/108/10
2. Özellikler10/107/10
3. Tasarım10/107/10
4. Destek10/108/10
5. Fiyatlandırma10/107/10
Genel:10/107.4 / 10
Şimdi dene Şimdi dene
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map