Wix ve WordPress Karşılaştırması

Wix ve WordPress KarşılaştırmasıWixBluehost
İçindekilerSonuç

Web sitesi oluşturmak için en iyi seçenek nedir? Web üzerinde çok fazla Wix ve WordPress incelemesiyle, yüzlerce makale, aslında web sitesi oluşturma nişindeki en büyük isimlerle uğraştığımızı unutmadan dağınık bilgilerden başka bir şey sunmuyor..


Bu nedenle, I’leri noktalamak ve T’leri geçmek için nihai bir Wix vs WordPress karşılaştırma kılavuzu gerçekleştirdik. Her platformun nasıl, neden ve ne zaman kullanışlı olabileceğine dair net bir vizyonunuz olacak..

Wix vs WordPress: Karşılaştırma Tablosu

Dünyanın en iyi iki web sitesi üreticisini test ettik ve karşılaştırdık. Tablo özet bilgiler içermektedir. En çok ilgilendiğiniz bir karşılaştırma noktası seçin ve ayrıntılı olarak okuyun.

WixBluehost
1. Popülerlik10/1010/10
2. Kullanılabilirlik10/1010/10
3. Kolaylık10/107/10
4. Özelleştirme9/1010/10
5. Entegrasyonlar10/1010/10
6. Şablonlar10/109/10
7. Mobil10/1010/10
8. Tanıtım9/109/10
9. Destek10/108/10
10. Fiyatlandırma10/109/10
Genel:9.8 / 109.3 / 10
Şimdi dene Şimdi dene

Her iki sistemin de son derece popüler olduğunu biliyoruz. Ama aslında Wix ve WordPress’in etkisinin yanı sıra web sitesi oluşturma nişini şekillendirme biçimlerinin farkında mıyız? Son istatistiklere bir göz atalım.

1. Wix ve WordPress ne kadar popüler??

Her platform, daha sağlam web sitesi oluşturma çözümleri sunan en son teknoloji trendlerini takip eder. Bu gerçek, dünyadaki kullanıcılar arasındaki başarılarını ve popülerliklerini tanımlar. Wix ve WordPress, çok sayıda abone içeren milyonlarca canlı web sitesine güç veriyor. Resmi istatistikler ne diyor?

Wix Kullanım İstatistikleri

Son araştırmaların gösterdiği gibi, Wix şu anda 3.373.287 web sitesini çalıştırıyor. Platform, 2013’te 500.000’den 2019’da 3.000.000’in üzerine hızla atlıyor. Kullanıcı sayısı hızla artıyor:

 • 154 milyon kayıtlı Wix kullanıcısı
 • 4,3 milyon Premium Wix abonesi.

Wix web sitesi sayısı Kaynak: https://trends.builtwith.com/cms/Wix

İstatistikler 2019’un ikinci çeyreğine ait. Wix takipçileri topluluğu her ay hızla büyüyor.

Ayrıca okuyun: Wix incelemesi.

WordPress Kullanım İstatistikleri

On yıldan uzun bir süredir, WordPress, Haziran 2019’a göre 24.808.989 canlı web sitesine sahip en popüler web sitesi oluşturma platformudur. CMS, 2016’da bir abone sayısının neredeyse 3 milyon azalmasıyla geri döndü. Bununla birlikte, WordPress önümüzdeki 3 yıl içinde liderliği ele geçirmek ve dünyanın en popüler açık kaynaklı web sitesi oluşturma platformu olmak için pozisyonlarını geri aldı.

WordPress web sitesi sayısı Kaynak: https://trends.builtwith.com/cms/WordPress

Platformlar neden kullanıcılar arasında bu kadar popüler? Hangi özellikler başarılarını tanımlar? Nihai karşılaştırma kılavuzumuz bu soruları cevaplamaktır. Her şeyden önce, Wix ve WordPress kullanılarak hangi web sitelerinin oluşturulabileceğini öğrenelim.

Ayrıca okuyun: WordPress incelemesi.

Wix ve WordPress Karşılaştırması: Hiç kimse popülerlik açısından WordPress’i yenemez gibi görünüyor. Wix’in dünya çapında giderek artan milyonlarca kullanıcısı olmasına rağmen, rakibine kıyasla neredeyse 10 kat daha fazla canlı web sitesi var.

2. Web Siteleri Wix ve WordPress Nedir?

Her iki platform da kullanıcıların tam anlamıyla kodlama veya web geliştirme becerileri olmadan herhangi bir web sitesi türü oluşturmasına izin verir. Kullanıcılar ücretsizdir profesyonel portföyler oluşturun, herhangi bir alanda küçük işletme web siteleri, dijital mağazalar, forumlar, Aynı zamanda, WP’nin başlangıçta içerik tabanlı web siteleri için CMS olarak başlatıldığını unutmamalıyız. Dahası, masraflarınızı yönetmenizi, daha ucuz alan adı kayıt hizmetlerini ve barındırma sağlayıcılarını seçmenizi sağlayan kendi kendine barındırılan bir platformdur..

Diyelim ki basit bir web sitesi (birkaç sayfalık bir blog) oluşturmak istiyorsunuz. Bu durumda, en uygun sunucu çözümünü seçebileceğiniz ve etki alanınızı ayrı ayrı yönetebileceğiniz için WordPress, maliyet azaltma ve web sitesi yönetimi açısından manevralar için daha fazla alan ayırır. Wix ayrıca şaşırtıcı bloglama özelliğini sunmasına rağmen, paketin bir parçası olarak geliyor, ancak genel bir platformun uzmanlığı değil.

Wix Blog düzenleyici

Wix ile, önceden yüklenmiş widget’larla bir dizi temel tipik bloglama şablonuna sahip olursunuz, WordPress ise blogunuzu herhangi bir zevk için binlerce blog düzeninden bahsetmeden optimize etmek için daha fazla özelleştirme seçeneği sunar.. Ancak, derinlemesine özelleştirme, etkileşim, tanıtım ve pazarlama gerektiren daha karmaşık projelerden bahsedersek, Wix kesinlikle kazanıyor.

Uygulamada neye benziyor?

Örneğin, ürünleri çevrimiçi satmak için dijital bir mağazaya ihtiyacınız vardır. Basit bir blog ile karşılaştırıldığında proje daha karmaşıktır.

Wix ile, aslında:

 1. Hazır bir online mağaza şablonu.
 2. Açıklamaları, fotoğrafları ve SEO ayarlarını düzenleyebileceğiniz kolayca yönetilebilir ürün sayfası.
 3. Ödeme seçenekleri, vergi ve gönderim bedeli ayarları gibi entegre widget’lar ve eklentiler.
 4. İşletmenizi büyütmek ve müşterilerle etkileşim kurmak için tanıtım ve pazarlama işlevselliği.

WordPress ile: ihtiyacın olacak daha güvenilir bir barındırma çözümü seçin e-Ticaret ihtiyaçları için tasarlanmıştır. Ek olarak, uygun e-Ticaret eklentilerini, örneğin WooCommerce’i aramanız gerekecektir. Ayarlanması oldukça zor değildir, ancak hazır bir Wix çözümü kullanmaya kıyasla daha fazla zaman alacaktır.

Ayrıca, her zaman bir web sitesi oluşturmak için gereken zamanı tanımlayan kullanım kolaylığını göz önünde bulundurmalıyız. Hepimizin bildiği gibi, özellikle Global Web söz konusu olduğunda, her gün binlerce site görünen zaman para demektir.

Ayrıca okuyun:
WordPress ile Web Sitesi Nasıl Oluşturulur.
Wix web sitesi oluşturucu nasıl kullanılır?.

Wix ve WordPress Karşılaştırması: WordPress, daha basit projeler ve sınırlı bütçeye sahip kullanıcılar için daha iyi bir seçenek olabilir. Ancak, her yeni özellik eklemek istediklerinde işlem yapmaları gerekir. Öte yandan Wix, barındırma, alan adı, widget’lar vb. Dahil her şeyi halledecektir..

3. Wix ve WordPress ile bir web sitesi oluşturmak ne kadar zaman alır?

Her zaman “kodlamadan bağımsız” web sitesi oluşturma süreci, “kusursuz entegrasyon” veya “hepsi bir arada çözüm” hakkında bilgi duyarız. Peki bu terimler gerçekten ne anlama geliyor? Wix ve WordPress, teknisyen olmayanların şık ve profesyonel sitelerle yaşamalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bununla birlikte, düzenleme ve özelleştirme söz konusu olduğunda iki platform farklıdır.

Wix, kelimenin tam anlamıyla sıfır kodlama becerisi gerektiren süper kolay bir WYSIWYG yazılımıdır. Dahası, Wix ADI yapay zeka sizin için bir web sitesi oluşturur. Bir kullanıcının yalnızca birkaç soruyu yanıtlaması ve uygulamak istediği web sitesi türünü, iş nişini ve uygulamaları belirtmesi gerekir. Sonuç olarak, sistem yalnızca ihtiyacınız olan uygulamaların değil, aynı zamanda alakalı içeriğin de bulunduğu hazır bir projenin çeşitli seçeneklerini sunacaktır.

Wix ADI’nın nasıl çalıştığını videoyu izleyin:

WordPress bundan farklıdır. Her sayfayı özelleştirmenize, öğeler ve bloklar eklemenize izin veren güncellenmiş basit bir içerik yönetim sistemine sahip olmasına rağmen sürükleyip bırakma düzenleyicisine sahip değildir. Ancak, her yeni sayfayı, kategoriyi veya bölümü sıfırdan oluşturmanız gerekir. Wix ile karşılaştırıldığında daha fazla zaman alabilir.

Wix ve WordPress ile basit bir web sitesi oluşturmak için ne kadar zaman ayıralım:

Adım 1 – Başlarken

Wix
WordPress

Wix, kullanıcıların sosyal veya Google hesaplarını kullanarak anında oturum açmasına olanak tanır. Başlamak için birkaç kolay adım gerekir:

 1. Oturum aç.
 2. Bir şablon seçin.
 3. Düzenlemeye başla.

Süreç sizi 2-3 dakika.

Wix’i Ücretsiz Deneyin

WordPress’in başlaması için biraz daha zaman gerekiyor.

 1. Barındırma bul ve bir alan adı kaydettir.
 2. Bir şablon seçin.
 3. WordPress’i yükleyin ve düzenlemeye başlayın.

Zaman, ilk üç aşamayı ne kadar hızlı tamamladığınıza bağlıdır. Zaten güvenilir bir barındırma sağlayıcınız yoksa birkaç saat sürebilir. Kullanıcıların WordPress’i kullanmaya başlaması için 2 saate kadar sürebilir.

2. Adım – İçerik Düzenleme

Wix
WordPress

Wix, içerik düzenlemeye daha esnek bir yaklaşım sunar. Kullanıcılar Wix ADI’yi seçebilir ve tüm özelliklerin yüklü olduğu web sitesinin dakikalar içinde oluşturulmasını sağlayabilir. Sadece birkaç dakikadan fazla sürmeyen bölümleri ve metinleri değiştirmeniz gerekir..

Wix Editor, daha fazla web tasarımı özgürlüğü istemek için başka bir seçenektir. Bir yandan, tüm blokları ve bölümleri içeren hazır bir düzeniniz var. Öte yandan, bu öğeleri yeniden düzenlemek, blokları kaldırmak, yeni öğeler eklemek veya hatta bazılarını sıfırdan tasarlamakta özgürsünüz. Kullanıcılar çok sayıda galeri, iletişim formu, pazarlama araçları vb. Arasından seçim yapabilir. Sezgisel sürükle ve bırak editörü sayesinde işlem çok kolaydır. Seni götürecek 1 saat sitenizi yayına hazır hale getirmek için.

WordPress kullanıcılarının alternatifi yoktur. İşlem Wix’teki kadar kolay olmadığından, bir şablonu düzenlemek biraz zaman alabilir. Yeni kategoriler, sayfalar veya etiketler oluşturmaktan gerekli eklentileri veya hizmetleri kurmak ve etkinleştirmek için gerisini el ile yapmanız gerektiğinden, şablonun kendisi yalnızca uygulamak isteyebileceğiniz sayfaların düzenini sunar. Ne kadar fazla sayfa ve bölüme sahip olursanız, o kadar fazla zamana ihtiyacınız olur.

Eklentileri olmayan boş şablonun CMS’in nasıl çalışabileceğini anlarken bir anlamı olmayacaktır birkaç saatten güne WP ile çalışma deneyiminiz yoksa.

WordPress’i Şimdi Deneyin

Adım 3 – Canlı Yayın Yapma

Wix
WordPress

Son olarak, web sitenizle yayınlanmaya hazır. Wix ile yalnızca “Yayınla” düğmesine basmanız ve çevrimiçi olmanız gerekir. Gösterge tablonuzdaki mobil önizleme seçeneğini kullanarak web sitenizin masaüstü ve mobil sürümlerde nasıl göründüğünü kontrol etmeyi unutmayın.

Wix’i Ücretsiz Deneyin

Hosting planınızı etkinleştirdikten, bir etki alanını bağladıktan ve şablonu yükledikten sonra WP web siteniz yayında. Ancak, sayfalar yalnızca siz yayınladıktan sonra görüntülenir, gerekli tüm içerik ve eklentiler. Eklentiyi kurmanın yeterli olmadığını unutmayın. Bunları manuel olarak ayarlamanız ve etkinleştirmeniz gerekir. İşlem basit olmasına rağmen, biraz daha zaman gerektirir.

Özetliyor:

 • Wix ile bir web sitesi oluşturmak 2 saatten fazla sürmez. Wix ADI kullanırsanız, süre 2-3 dakikaya inecektir..
 • WordPress ile bir web sitesi oluşturmak birkaç gün sürebilir sayfa sayısına, web sitesi türüne ve karmaşıklığa bağlı olarak.

Özelleştirme en çok zaman alan süreçtir, çünkü projeniz kullanıcı dostu, etkileşimli ve ilgi çekici olmalıdır. Süreç, projenin türüne ve önceki hedeflerine çok bağlıdır. E-Ticaret işlevine veya gelişmiş SEO araçlarına mı ihtiyacınız var? Projenizi pazarlama araçlarını kullanarak tanıtmak ister misiniz? Platformun ihtiyaç duyabileceğiniz tüm enstrümanları sağlayacak kadar esnek olduğundan emin olun.

Wix ve WordPress Karşılaştırması: Wix, bir web sitesini başlatmak, düzenlemek ve dağıtmak için daha az zaman gerektirir. WordPress öğrenme eğrisi ve diğer eylemleri gerektirdiğinden, hazır projeyi bulmak birkaç gün sürebilir.

4. Özelleştirme ve Tasarım Özellikleri

Özelleştirme ve tasarım, doğru şablonu seçmekle başlar. Her iki sistem de çok çeşitli temalar sunar, ancak web sitesi oluşturucularının hiçbiri WordPress ile rekabet edemez. Kullanıcılar binlerce düzen arasından seçim yapabilir. Yalnızca bloglar veya forumlar gibi içerik tabanlı siteleri değil, aynı zamanda küçük işletme düzenlerini, dijital mağazaları, Amazon rehberleri şablonlarını vb..

Wix’e gelince, şu anda 550’den fazla şablon. WordPress’in sahip olduğu kadar değil. Ancak, kullanıcılar kesinlikle projelerine en uygun olanı bulacaklar. Platformlar arasındaki temel fark, Wix temalarının önceden yüklenmiş özelliklerle gelmesidir. Sistemin kendi Uygulama marketi bir tıklama ile entegre edilebilen tüm gerekli uygulamalar ve eklenti ile. Siteniz için analitik araçlara veya etkinlik takvimine mi ihtiyacınız var? Widget listesinden seçin ve gerekli bir sayfaya getirin.

Wix Editör

Temaların HTML / CSS’sine tam erişim sağlayan WordPress. Bu, aslında şablonu yine de yeniden tasarlayabileceğiniz anlamına gelir. Kendi stilinizi kodlayabilir, genel ve gelişmiş parametreleri değiştirebilir, yeni işlevleri etkinleştirebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Sadece kodlama veya web tasarım becerileriniz olması durumunda mümkündür. Tabii ki, bu seçenek yeni başlayanlar için asla işe yaramayacak.

WordPress Kod Düzenleme Örneği

Size uygun bir şablon seçtiniz. Bir noktada, biraz farklı bir giriş sayfasına ihtiyacınız olduğunu fark edersiniz, ancak temanın kendisini değiştirmek istemezsiniz. Örneğin, başlık veya kaydırıcının altında ek bir düğmeye ihtiyacınız vardır. Açık kaynaklı bir platform olarak WordPress, gerekli tüm değişiklikleri yapmanıza izin verir.

Tüm WP şablonları, düzenleyebileceğiniz PHP, HTML veya CSS dosyalarının bir derlemesini temsil eder. Şablonu değiştirmek için ihtiyacınız olacak:

 1. Tema düzenleyicisine erişmek için.
 2. Not Defteri gibi programlarla nasıl çalışılacağını öğrenmek++.
 3. Uygun bir şablon alanı tanımlamak için değiştirmeniz gerekir.
 4. Doğru şablon dosyasını seçmek için.
 5. Kodu düzenlemek veya yeni bir işlev eklemek için.
 6. Kodu kaydedin ve işlevi test edin.

WordPress Kod Editörü WordPress Kaynak Kodu Editörü

Sorun, bir kullanıcının aynı anda birden fazla ekran arasında geçiş yapması gerektiğidir. Profesyonel bir web tasarımcısı veya programcısı değilseniz, yeni özelliğin sorunsuz çalışacağını kimse garanti etmeyecektir. Öte yandan, WordPress şablonları gelişiyor. Yeterli bileşenlerle geliyorlar. Dahası, seçilen bir şablon birkaç farklı stil seçeneğinde (bazen 4 ila 6 ve daha fazlası) bulunabilir. Hiçbir şeyi değiştirmek bile istemeyebilirsiniz.

Wix ile, satır içi düzenleme işlemi sayesinde yaptığınız tüm değişiklikler kontrol panelinde anında görüntülenir. Herhangi bir nedenle, temayı yine de değiştirmek istiyorsanız, profesyonel Wix programcıları ve web tasarımcıları kiralayın. Şuraya git: Wix Arenası Wix web siteleri oluşturma konusunda uzmanlaşmış teknik meraklıları bulabileceğiniz yerler.

Siteniz ne kadar şık olursa olsun, gelecekteki başarısı kullanıcı dostu ve ziyaretçilerle etkileşime dayanır. Projenin son trendleri takip etmesi ve web sitesi oluşturma teknolojileriyle birlikte gelişmesi gerekiyor. Burası web sitesi üreticisinin entegrasyonu ve esnekliğinin hayati bir rol oynadığı yerdir.

Ayrıca okuyun: Wix’ten WordPress’e – eksiksiz bir taşıma kılavuzu.

Wix ve WordPress Karşılaştırması: Wix özelleştirmesi ile durum çok daha basit. Kodlama gerekmez. İhtiyacınız olan her şeyi pakette alırsınız. WordPress, yalnızca yeterli teknik bilgiye sahipseniz değiştirilebilen şablonların koduna erişim sağlar.

5. Entegrasyon, Esneklik ve Özellikler

Hem Wix hem de WordPress, entegre edilecek çok sayıda hizmet ve uygulama ile birlikte gelir. Güvenlik araçlarından analitik ve e-ticarete kadar çeşitli hizmetleri uygulamak için yeterli esneklik sağlarlar.

Widget’lar, Eklentiler ve Eklentiler

Wix kullanıcıları, App Market’te bulunan çok çeşitli uygulamalardan yararlanabilir. Platformun özel uygulamalarının yanı sıra üçüncü taraf uygulamalarını içerir. Sosyal paylaşım düğmeleri ekleyebilir, iletişim formları uygulayabilir, galeriler oluşturabilir, ödeme seçeneklerini bağlayabilir, sayaçlar vb..

Wix Uygulama Marketi Wix Uygulama Marketi

WordPress ayrıca çok çeşitli eklentilere sahiptir. Ayrıca görüntü optimizasyon hizmetleri ve SEO paketlerinden spam önleme çözümlerine ve içerik tablolarına kadar çeşitlilik gösterir. Her ikisinde de ekstra maliyetle sonuçlanabilecek ücretsiz ve premium uygulamalar var.

WordPress Eklentileri WordPress Eklentileri

Önemli fark, WordPress’in manuel kurulum, ince ayar ve güncelleme gerektirdiği sırada Wix’in tüm uygulanan hizmetlerle ilgilenmesidir. Bu, yeni eklenti sürümlerini düzenli olarak kontrol etmeniz gerektiği anlamına gelir. Bir kullanıcının her zaman farkında olması gerekmesine rağmen, bu bir sorun olmayabilir. Aksi takdirde, web sitesi işlem ana ile ilgili bazı sorunlar oluşur.

e-Ticaret

Wix ile dijital mağazalar oluşturmak, daha önceden entegre edilmiş tüm hizmetlerle hazır çevrimiçi mağaza şablonları sunduğu için biraz daha kolaydır. Hazır ürün sayfası düzenlerine sahip bir tema seçersiniz. Ardından açıklamalar ve fotoğraflar ekler, fiyatları belirler ve çevrimiçi satış yapmaya başlarsınız. E-Ticaret özellikleri yalnızca bazı Wix paketlerinde kullanılabildiğinden, uygun bir plan seçtiğinizden emin olun.

Wix e-Ticaret Wix e-Ticaret

Wix ile Online Mağaza Oluşturun

WordPress’de bir mağaza açmak istiyorsanız, bir kez daha e-ticaret işleviyle kendi başınıza ilgilenmeniz gerekecektir. En iyi bahis, WooCommerce basit bir kurulum işleminden sonra sizin için tüm işi yapan eklentidir. Eklentinin, web sitesinin karmaşıklığına ve gereksinimlerine bağlı olarak bir uzantıya ihtiyaç duyabileceğini lütfen unutmayın. Özgür değiller.
WordPress e-Ticaret WordPress e-Ticaret
Wix ile bir dükkan inşa etmek daha hızlı ve daha uygun maliyetli.

SEO Optimizasyonu

SEO özellikleri, sitenizin rakiplerini geride bırakarak arama motoru sıralamalarında yükselmesine izin verir. WordPress SEO açısından biraz daha iyi çalışabilir, ancak sadece durumda, yeterli deneyim ve beceriye sahipsiniz. Yeni başlayanlar, kodu optimize etmek veya WordPress siteleri için ekstra bir SEO eklentisi aramak için pek hoşlanmayacak.

Wix, SEO işlerini yeni başlayanlar için kolaylaştırır. Meta başlıkları ve açıklamaları düzenleyebilecekleri, sayfa sosyal önizlemelerini daha SEO dostu hale getirebilecek, URL’leri düzenleyebilecek, odak anahtar kelimelerini belirleyebilecekleri vb..

Wix SEO Wix SEO Ayarları

Projeniz zorlu rekabetle karşılaşıyorsa bundan daha fazlasına ihtiyacınız olabilir. WordPress’in daha etkili olabileceği yer burasıdır. SEO için optimize edilmiş metinler, başlıklar ve açıklamalar oluşturmanıza veya genel olarak daha üst sıralarda okunması kolay metinler oluşturmanıza izin veren geleneksel SEO eklentilerine rağmen, arama motoru botları için daha çekici hale getiren web sitesi koduyla da çalışabilirsiniz. Süreç bir kez daha maksimum bilgi ve beceri gerektirir. Oldukça rekabetçi iş nişleri için çalışacaktır.

WordPress SEO WordPress SEO

Ayrıca okuyun: Wix web sitenizi Google’da nasıl bulunur ve sıralarsınız?.

Wix ve WordPress Karşılaştırması: Wix, entegrasyon çok hızlı ve kolay olursa işlemi yapar. Kullanıcılar, proje geliştirme ve çalıştırmanın her bir yönü için hazır çözümler ve kitler alırlar. WordPress ile gerekli hizmetleri manuel olarak eklemeniz ve bunlara kendi başınıza bakmanız gerekir..

6. Temalar ve Şablonlar

Şablonlar Karşılaştırma Tablosu

WixWordPress
Tema Maliyeti:BedavaSerbest / $ 25- $ 299
Görsel Editör:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
Tema Değişimi:✘ HAYIR&# X2714; EVET
Mobil Cihazlar İçin Optimize Edildi:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
CSS Kod Düzenleme:✘ HAYIR&# X2714; EVET
Önceden Oluşturulmuş Efektler:&# X2714; EVET✘ HAYIR

Özelleştirme açısından platformların şablonları hakkında birkaç kelime söylemiştik. Şimdi. Farklı cihaz türlerinde gerçekte nasıl göründüklerine veya bu cihazlarda nasıl çalıştıklarına daha yakından bakalım.

Her iki durumda da, aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli ücretsiz şablonlarımız var. Wix şu anda yaklaşık 550 tema sunarken, WordPress şablon sayısı binlerce düzene ulaştı. Hepsi kategorilere ayrılmıştır. Tek ihtiyacınız olan bir niş seçmek ve beğendiğiniz bir tema seçmek.

Stil ve görünüm söz konusu olduğunda, özellikle küçük işletme düzenleri ve dijital mağazalar düşünülürse, ücretsiz Wix şablonlarından bazıları kazanır. WordPress temaları küçük bir farkla aynı görünüyor. İyi haberler, masaüstü ve mobil sürümlerde nasıl göründüklerini kontrol etmek için önizleme modlarına sahiptir..

Wix Şablonları

Wix Şablonlarına Gözat

Quire özelliğiniz varsa, Premium şablonlar iyi bir çözüm olacaktır. WordPress, daha fazla özellik ve stil seçeneği ile daha çekici ve modaya uygun ücretli temalar sunar. Ancak, fiyat etiketleri çok değişir. Örneğin, WP premium temalarının maliyeti 30 ila 200 $ arasında bir yerde.

Tüm temalar mobil uyumludur. Ayrıca Wix, web sitesinin n tablet, akıllı telefon veya masaüstü sürümlerini nasıl çalıştırdığını kontrol etmenizi sağlayan bir mobil önizleme seçeneğine sahiptir. Yapılanlar gösterge tablosunda mevcuttur. WordPress’in böyle bir seçeneği yoktur. Şablonu yalnızca satın alırken önizleyebilirsiniz. WordPress tek çıkış yolu. Bu arada, Wix’in düzenleme araçlarına mobil erişimi de var.

Wix ve WordPress Karşılaştırması: WordPress daha geniş bir şablon seçimine sahiptir. Hovever, iyi temaların çoğu ödenir. Wix şablonlarının kullanımı tamamen ücretsizdir. Her iki durumda da, mobil uyumlu ve şık bir web siteniz olacak.

7. Wix Mobile ve WordPress Mobile

Dünya hareket etmeye devam ediyor. Bu gerçek, web sitesi oluşturma trendleri üzerinde de büyük bir etkiye sahiptir. Kullanıcılar hareket halindeyken mobil cihazlarını kullanarak web sitelerini düzenlemek için araçlara ihtiyaç duyar. Wix ve WordPress, tabletler ve akıllı telefonlar aracılığıyla projeleri yönetmek için kullanışlı araçlar sunuyor, ancak WP mobil araç seti rakiplerine kıyasla biraz sınırlı.

Web Sitesi Düzenleme

Wix, mobil cihazınıza neredeyse aynı özellik setini sunar; böylece öğeleri değiştirmeyi, fotoğrafları ayarlamayı, tablet veya akıllı telefondaki site öğelerinin bazılarını gizlemeyi veya göstermeyi kolaylaştırır. Bu arada, bir mobil düzenleyici kullanıyorsanız. Tüm değişiklikler, masaüstü sürümüne zarar vermeden yalnızca mobil modda kaydedilir.

Wix Mobil Editör Wix Mobil Editör

WordPress mobil uygulaması, yalnızca akıllı telefon veya tablet yoluyla makaleler ve diğer içerikleri yayınlamanızı sağlar. Ayrıca istatistikleri inceleyebilir, trafiği izleyebilir ve blog yayını görünümlerini kontrol edebilirsiniz. Aynı zamanda, WordPress mobil uygulaması, seçilen etiketlerle en iyi sitelerle iletişimde kalmanızı sağlayan aşağıdaki işlevselliğe sahiptir. Ayrıca, yerinde etkinlik olması durumunda push bildirimleri gönderir. Temel düşüş, sitenizi gerçekten düzenleyememenizdir.

Her iki mobil uygulama da iOS ve Android ile uyumludur.

WordPress ve Wix Karşılaştırması: Wix Mobile uygulaması, kullanıcıların hareket halindeyken web sitelerini düzenlemelerine ve yönetmelerine olanak tanıyan daha kapsamlı görünüyor. WordPress mobil uygulaması yalnızca izleme, yerinde etkinlik durumunda bildirimler ve blog gönderimi içindir.

8. Web Sitesi Pazarlaması ve Tanıtımı

İster küçük bir işletme web sitesi, ister binlerce ürün içeren büyük bir çevrimiçi mağaza işletiyor olun, pazarlama ve tanıtım, markanızı büyütmek ve daha yüksek gelir elde etmek için hayati önem taşır..

Ana fikir, etkileşimli bir yaklaşım oluşturmak ve müşterilerinizin sürekli katılımını sağlamaktır. İşte Wix, içinde pazarlama çözümlerinin nihai bir araç takımı ile birlikte gelir. Wix Ascend paketi. Hedeflerinize bağlı olarak üç farklı planda mevcuttur..

Bunlar arasında Ascend Basic, Ascend Professional ve Ascend Unlimited bulunur. Her plan aşağıdakileri içeren pazarlama ve tanıtım özelliklerinden oluşur:

 • Müşteri edinme araçları – Canlı Sohbetler, iletişim formları, yeni siparişleri ve rezervasyonları izlemek için araçlar, otomatik potansiyel müşteri oluşturma sistemleri, vb..
 • Wix Gelen Kutusu

 • Tanıtım araçları – mümkün olduğunca çok kullanıcı elde etmek için e-posta pazarlama kampanyaları, kuponları paylaşmak için sosyal medya gönderilerini, en başarılı pazarlama kanallarını belirlemek için Google Analytics ve Facebook PIxel entegrasyonunu hedefledi.
 • Wix Otomasyonları

 • Gelişmiş ödeme çözümleri – müşteriler tek bir tıklamayla satın alma işlemi gerçekleştirirken sistem fatura oluşturmanıza ve göndermenize olanak tanır. Satışları takip edebilir, kişiselleştirilmiş teklifler gönderebilir, indirimler ayarlayabilir vb..

Sonuç olarak, Wix tarafından ekstra entegrasyon veya kurulum gerektirmeyen tam zamanlı bir tanıtım ve pazarlama çözümümüz var. Uygun bir plan seçersiniz ve işletmenizi hemen tanıtmaya başlarsınız.

WordPress’in tek bir pazarlama çözümü yok. Kesinlikle kullanışlı olacak tonlarca üçüncü taraf eklentisi var. Bazıları ücretsiz, bazıları ücretli. Ayrıca, bir widget seçmek ve doğru şekilde kurmak ve ayarlamak sizin sorumluluğunuzdadır. Dahası, nasıl çalıştığını kontrol etmeniz gerekecektir. Tüm işlemler manuel olarak tamamlanır. İşte size yardımcı olabilecek bazı pazarlama WordPress eklentileri:

 • ManyContacts posta listenizi büyütmek için harika bir eklentidir. Eklentinin temel özelliği, iletişim formundan ayrılsa bile ziyaretçinin e-postasını toplayabilmesidir. Ayda 29 dolara mal olacak, bu da özellikle paketteki tüm gerekli özelliklere sahip Wix planlarıyla karşılaştırıldığında çok pahalı olabilir..
 • Qeryz ziyaretçilerinizle güçlü bağlantılar kurmak için geliştirilmiş bir başka popüler WP eklentisidir. Ana özellikleri, müşterilerin geri bildirimlerini almayı kolaylaştıran ve önceki sayfalarınızdan veya bağlantılarınızdan bazılarına daha fazla trafik çeken komut dosyalarıdır. Fikir, ziyaretçiler birkaç basit soruyu cevapladıktan sonra sayfadan maksimum pozlama elde etmektir. Araç, aylık olarak sırasıyla 12 $, 30 $ ve 79 $ ‘a mal olan üç farklı planda mevcuttur..
 • Yoast SEO içerik tanıtım özellikleri nedeniyle son derece popüler hale geldi. Araç, web sitesi sahiplerinin daha fazla SEO ve kullanıcı dostu içerik oluşturmasına yardımcı olur. Sosyal medyadan daha fazla kişi çekmenin yanı sıra okuyucuların katılımını artırma ve arama motorlarından daha fazla trafik alma şansınız olur. Temel Yoast SEO işlevselliği ücretsizdir. Ancak, daha fazla özellik için istek duyarsanız, 79 ila 671,50 dolar ödemeniz gerekir. Gerçekten buna değer mi?

Söylemeye çalıştığımız şey, WordPress’in işinizi tanıtmak ve pazarlamak için bazı araçlara sahip olabileceğidir. Bununla birlikte, tüm bu hizmetlerin kullanılması, manuel kurulum, sabit eklenti güncellemeleri ve bakımdan bahsetmeyen muazzam ekstra maliyetlere neden olacaktır. Wix, tam anlamıyla ihtiyacınız olabilecek tüm araçlara sahip kapsamlı Wix Ascend pazarlama ve tanıtım paketi ile daha iyi bir çözüm gibi görünüyor.

Wix ve WordPress Karşılaştırması: WordPress ile içeriğinizi tanıtmak, arama sıralamalarını artırmak veya pazarlama kampanyaları başlatmak için farklı eklentiler bulabilirsiniz. Bununla birlikte, Wix paketteki tüm gerekli araçlarla kullanıma hazır bir çözüm sunarken, eşleşen bir hizmet seçmeniz, yüklemeniz ve kendi başınıza ayarlamanız gerekecektir..

9. Müşteri Desteği

Müşteri desteği mevcudiyeti, özellikle teknisyen olmayanlar için hayati bir rol oynayabilir. İnşa sürecinde farklı sorunlar meydana gelebilir. Aynı zamanda, bazı kullanıcıların faturalandırma, servis ve web sitesi bakımı ile ilgili başka soruları olabilir. Platformun desteğiyle mahsur kalmamak hiç de kolay olmayacak.

WordPress ile ilgili sorun, aslında geleneksel bir destek ekibinin olmamasıdır. Olarak açık kaynaklı CMS, halka ücretsiz erişim ile birlikte gelir ve kullanıcılar projelerini yönetmek ve sürdürmekten sorumludur. Öte yandan, platform o kadar popülerdir ki, WP ile çalışmaya başlamaktan çeşitli eklentileri kurmak ve etkinleştirmek için her adımı kapsayan kılavuzları, profesyonel makaleleri ve videoları ayrıntılı olarak görebilirsiniz. Sadece arama çubuğuna soruyu yazın ve onlarca cevap alacaksınız.

WordPress Destek Forumları WordPress Destek Forumları

Başka bir yol, WordPress ile çalışmakla ilgili binlerce iş parçacığının bulunduğu farklı geliştiricilerin forumlarını ziyaret etmektir. Cevabı kesinlikle burada bulacaksınız. Aynı zamanda, premium eklentiler ve hizmetler ayrı müşteri destekleri sunar. Başka bir deyişle, projenizle asla yalnız kalmayacaksınız.

Hepsi bir arada bir web sitesi üreticisi olarak Wix, kendi profesyonel destek ekibine sahip olmakla yükümlüdür. Abonelerin çeşitli sorunları çözmek için çeşitli seçenekleri vardır. İçerirler:

 • Geleneksel biletleme sistemi – bir sorun mu var? Doğrudan destek ekibiyle iletişim kurmak için bir e-posta yazın.
 • Wix Yardım Merkezi – Olası tüm soruların cevaplarını içeren sonsuz makaleler, ipuçları ve nasıl yapılır kılavuzları içerir. Şablonunuzu nasıl düzenleyeceğinizi veya Wix ADI’yi nasıl kullanacağınızı, widget entegrasyonunu veya içerik tanıtımı hakkında ipuçlarını öğrenin.
 • Wix Forum – profesyonel ve çaylak Wix kullanıcılarının farklı konuları canlı olarak tartışmak için bir araya geldikleri bir yer. Herhangi bir soru sormaktan ve profesyonel bir yanıt almaktan çekinmeyin.

Her iki platformun da zaten büyük bir kullanıcı topluluğu var. Bu, Wix’in hala kendi destek ekibine sahip olmasına rağmen, neredeyse hiç karmaşık sorun kalmadığı anlamına geliyor.

Wix veya WordPress: çözüm arayışında internette gezinmektense yanınızda müşteri desteğine sahip olmak her zaman daha iyidir. Wix’in kendi destek ekibi var, ki bu iyi. WordPress yalnızca premium eklentilerin ve hizmetlerin kullanılması durumunda destek sunar.

10. Fiyatlandırma Politikası

Wix ve WordPress kullanarak web sitesi oluşturma maliyetlerini tartışmanın zamanı geldi. Çoğunuzun bildiği gibi, WP ücretsiz bir CMS’dir. Ancak, sıfır maliyetle bir web sitesi oluşturabileceğiniz ve başlatabileceğiniz anlamına gelmez. Yine de bazı masrafları karşılamanız gerekecek.

Wix ayrıca ciddi bir çevrimiçi proje için iyi olmayan ücretsiz bir plan sunuyor. Öte yandan, yazılımın düzenleme ve özelleştirme açısından nasıl çalıştığını kontrol etmek istiyorsanız yararlı olabilir. Maksimum işlevsellik için can atıyorsanız, ücretli planlar web sitesi türüne, iş hedeflerine vb. Bağlı olarak en iyi seçenek olacaktır. Wix, herhangi bir amaç için web sitesi oluşturma kitlerine sahiptir..

Wix ve WP ile Web Sitesi Oluşturmanın Maliyeti?

Hangi seçeneğin daha ucuz olduğunu anlamak için Wix ve WP kullanarak küçük bir işletme sitesi ve dijital mağaza oluşturma maliyetini karşılaştıracağız. Lütfen, esasen işletim maliyetlerini karşılaştıracağımızı, ancak genel işlevselliği karşılaştırmayacağımızı unutmayın..

Küçük İşletme Sitesi Oluşturmanın Maliyetleri

WordPress’in kendisi ücretsiz. Ancak, alan adınıza ayrı olarak dikkat edin. Her şeyden önce, bir etki alanı kayıt hizmeti bulmanız gerekir. O zaman kullanılabilir bir isim aramalı ve satın almalısınız. Fiyat farklı faktörlere (etki alanı bölgesi, uzunluk, özel simgeler vb.) Bağlı olacaktır. Ancak, gerçekten benzersiz bir isim istemiyorsanız fiyat yaklaşık 10- $ 20 bir yerde. Gelecekte fiyat biraz daha artabilirken alan adınızı yıllık olarak uzatmanız gerekeceğini unutmayın..

Bir alana sahip olmak yeterli değildir. Ayrıca site dosyalarınızı bir yerde barındırmanız gerekir. İkinci aşama, yeterli bant genişliği, disk depolama alanı ve ücretsiz SSL gibi bazı temel özelliklere sahip uygun bir sunucu çözümünü seçmektir. Bazı barındırma sağlayıcıları WordPress için optimize edilmiş barındırma çözümü sunar. Örneğin, WP önerilir Bluehost Choice Plus planı sınırsız sayıda web sitesi için sınırsız SSD depolama alanı ile ayda sadece 5,45 dolara mal olacak. Gerçek bir pazarlık gibi geliyor, değil mi??

WordPress Fiyatlandırması WordPress Barındırma Maliyeti

İletişim formlarını ayarlamak ve içeriği tanıtmak için bazı temel ücretsiz eklentilere de ihtiyacınız olabilir. Ücretsiz hizmetler en azından bir başlangıç ​​için fazlasıyla yeterli olacaktır. Sonuç olarak, ayda 7-10 dolar maliyete hazır bir WordPress küçük işletme web siteniz var. Gelecekte ekstra hizmetlere ve eklentilere ihtiyaç duyabileceğiniz için fiyat değişebilir.

Ayrıca okuyun: Ücretsiz bir alan adı nasıl alınır?.

Wix, farklı ihtiyaçlar için hazır web sitesi oluşturma paketleri sunar. Sistem, WordPress ile yapmak zorunda olduğunuz tüm manipülasyonlarla ilgilenir. Yalnızca bir plan seçersiniz, şablonu düzenlersiniz ve yayınlanırsınız. Aylık 13 ABD doları tutarında bir Combo planında 2 GB depolama alanı ve 3 GB bant genişliği geliyor. Ortalama bir sitenin şirketinizi çevrimiçi olarak temsil etmesi yeterlidir. Değilse, sınırsız bant genişliği ve depolamaya sahip Sınırsız Plan için 4 $ daha ödeyebilirsiniz.

Wix Web Sitesi Fiyatlandırması Wix Web Sitesi Fiyatlandırması

Sonuç olarak, Wix’teki küçük bir işletme aylık 13-17 $ ‘a mal olacak, bu da biraz daha pahalı. Ancak, bu para için, daha sonra uzantı aramaya gerek kalmadan paketteki tüm gerekli araçlarla tamamen işlevsel bir platform elde edersiniz.

Online Mağaza İnşa Etmenin Maliyetleri

Dijital mağazalardaki durum biraz daha karmaşıktır. e-Ticaret projeleri, web sitesi yapısı ve teknik işlevsellik açısından daha karmaşıktır. Daha fazla esneklik, ek pazarlama ve tanıtım araçları vb. Gerektirirler. Bu nedenle, daha basit sitelere kıyasla daha pahalıya mal olurlar.

Bir kez daha, WordPress ile web sitesi oluşturucusunun kendisi için ödeme yapmak zorunda değilsiniz. Ücretsizdir. Ancak yine de daha önce açıklanan işlemleri yapmanız gerekir. Bir alan adı ve e-Ticaret ihtiyaçlarınızı karşılayan uygun bir barındırma ihtiyacınız var.

Burası Bluehost WooCommerce hosting teklifiyle de kullanışlı olabilir. Çevrimiçi satış yapmak ve tamamen özelleştirilebilir bir mağaza almak isteyenler için harika bir çözüm. Planın maliyeti 6,29 $.

WooCommerce eklentisinin kendisi ücretsiz olsa da, özellikle eCommerce projenizi büyütmek istiyorsanız, bir noktada genişletilmiş işlevsellik için can atıyorsunuz. WooCommerce için bazı harika uzantılar var. Ancak, hepsi ödenir. Örneğin:

 • TaxJar – Vergi hesaplama hizmeti aylık 17 ABD dolarıdır.
 • WooCommerce Rezervasyon randevularınızı planlamak tek bir site için size 249 ABD doları tutar.

Sonuç olarak, WordPress dijital mağazanız cüzdanınız için yaklaşık 100-300 dolar arasında bir zorluk gibi görünebilir.

Wix, 4 farklı planda bulunan dijital mağazalar için daha uygun maliyetli bir çözüm sunuyor. Bunlar aşağıdaki gibidir:

 • İşletme Temel Maliyetleme $ 23 e-Ticaret entegrasyonuna ek olarak ayda tüm Web sitesi paketi özelliklerini alırsınız.
 • Business Sınırsız maliyetlendirme 27 $ ayda 10 video saat, profesyonel logo ve sosyal medya logo dosyalarına ek olarak tüm e-Ticaret özelliklerine sahip olursunuz.
 • Kurumsal VIP maliyeti 49 $ önceki tüm özelliklerin yanı sıra VIP desteği ve öncelikli yanıt ile aylık.
 • Kurumsal maliyetlendirme $500 dolar işlerini büyütmek ve bireysel hizmetten yararlanmak isteyen mağdurlar için aylık.

Wix e-Ticaret Fiyatlandırması Wix e-Ticaret Fiyatlandırması

Başka bir deyişle, tüm gerekli özellikleri tek bir yerde ve web sitenizi manuel olarak desteklemeye ve bakımını yapmaya gerek kalmadan tam ölçekli bir online mağaza oluşturmak, Kurumsal planını seçmediğiniz sürece WordPress ile karşılaştırıldığında birkaç kat daha ucuza mal olacaktır. Küçük ve orta büyüklükteki dükkanlar için bir anlam ifade etmiyor.

Wix planlarının geri kalanı aşağıdaki gibidir:

 • Profesyonel maliyetler 22 $ ayda tanınan bir marka oluşturmak için. Öne çıkmak için şirket logonuzla tam markalı bir site oluşturun.
 • VIP maliyetleri $ 39 VIP desteği, analitik, öncelikli yanıt vb. ek olarak önceki tüm özelliklerle aylık.

Fiyattan bahsetmişken, daha ucuz barındırma veya ücretsiz eklentiler kullanarak biraz tasarruf etmek istiyorsanız, WordPress biraz esneklikle geliyor. Ancak, bu tür taktikler karmaşık web siteleriyle çalışmayacaktır, çünkü premium uygulamalar ve hizmetler için daha fazla ödeme yapmanız gerekecektir. Aynı zamanda Wix, ihtiyacınız olan tüm özellikleri oldukça uygun fiyatlı paketlerine getiriyor.

Wix ve WordPress Karşılaştırması: Minimum sayfalarla basit web siteleri oluşturmak WordPress ile biraz daha ucuz olabilir. Ancak daha işlevsel ve etkileşimli bir şeye ihtiyacınız olduğunda, Wix kesinlikle planlarındaki tüm gerekli özelliklere sahip daha uygun maliyetli bir seçenek olacaktır..

Sonuç

WixWix – sıfırdan site oluşturmak için dünya standartlarında araçlar ve özellikler sunan uluslararası kabul görmüş bir web sitesi oluşturma platformudur. Teknik becerisi olmayan kullanıcılar, basit bataklıklardan ve profesyonel portföylerden dijital mağazalara ve küçük işletme web sitelerine kadar her türlü çevrimiçi projeyi oluşturabilir. Temel özellik, Wix’in aslında önceden tasarlanmış şablonlar ve entegre özellikler ile hazır bir çözüm olmasıdır. Web sitenizi birkaç dakika içinde oluşturmanıza ve dağıtmanıza olanak tanır. Wix.com

WordPressWordPress – günümüzde kullanılan web sitesi oluşturma platformlarının çoğundan daha fazla güç ve esneklik sağlayan açık kaynaklı bir CMS’dir. Dahası, WP yıllar içinde gelişen en uzun süren sistemlerden biridir. Başlangıçta içerik tabanlı web siteleri için CMS olarak başlatıldı, web siteleri oluşturmak, her tür web sitesini yayınlamak ve tanıtmak için kendi kendine barındırılan ölçeklenebilir bir platform haline geldi.. WordPress.org

İnceleme, Wix’i ekstra işlem yapmaya gerek kalmadan kapsamlı bir web sitesi oluşturma çözümü olarak temsil ediyor. Bir plan seçer ve gerekli tüm araçları, özellikleri ve teknik seçenekleri kullanarak tek bir kitte gerekli türde bir web sitesi oluşturmaya başlarsınız. Wix’i en baştan kullanmak daha kolaydır. Platform tüm bakım ve desteği sağlar. İşinizi büyütmek için e-Ticaret, pazarlama ve promosyon paketlerine ek olarak profesyonel bir destek ekibine sahiptir..

WordPress başlangıçta daha karmaşıktır. Bir kullanıcının daha fazla zaman gerektiren diğer sorunlarla ilgilenmesi gerekir. İnşaat süreci biraz daha uzundur. Daha ucuz bir seçenek gibi görünen şey, sonunda uzun vadede premium eklenti aboneliği için ekstra maliyetler, ek uzantılar veya ücretlerle sonuçlanacaktır. Öte yandan, sağlam bir teknik geçmişi olan insanlar için daha fazla web tasarımı ve özelleştirme özgürlüğü sağlar.

Wix ve WordPress SSS:

Soru: WordPress ve Wix arasındaki fark nedir?

Cevap: WordPress, herkesin erişebileceği ve değiştirebileceği anlamına gelen ücretsiz bir açık kaynaklı CMS’dir. Wix hepsi bir arada sürükle ve bırak web sitesi editörü sabit planlar, özel düzenlemesi ve içerik yönetim sistemi ile.

Soru: Wix, bir blog barındırmak için WordPress’ten daha iyi bir platform mu?

Cevap: içerik tabanlı bir CMS olarak, WordPress daha güçlü bir bloglama platformu gibi görünüyor, Wix ise bloglama özelliğini ekstra bir işlev olarak sunuyor. Ancak, Wix ek bir öğrenme eğrisi gerektirmezken, WordPress bloglaması biraz teknik bilgi gerektirecektir..

Soru: Bir Wix web sitesini WordPress ve Vice Versa’ya transfer etmek ne kadar kolay?

Cevap: Wix ve WordPress arasında geçiş yapmak çok kolaydır. Bunu kendi başınıza yapabilirsiniz. Wix’ten WordPress’e geçiş kılavuzu veya güvenilir bir web sitesi taşıma hizmeti bulun ve projenizi tek bir tıklamayla taşıyın.

Soru: Hangisi yeni başlayanlar için daha iyidir?

Cevap: Açıkçası, Wix bir yeni başlayanlar için daha basit seçenek, Wix ADI teknolojisine ek olarak sezgisel bir düzenleyiciye sahip olduğundan, kullanıcı için tüm oluşturma işlemini birkaç dakika içinde gerçekleştirir. Sistem, kullanıcıların sayfayı kodlamadan özelleştirmesine izin veren bir sürükle ve bırak düzenleyicisine sahipken, WordPress bazı programlama deneyimi gerektirebilir.

Soru: Yeni bir web sitesi oluşturmak için en iyi platform nedir?

Cevap: Web sitesi türüne bağlıdır. Basit bir bloga ihtiyacınız varsa, Wix e-ticaret işlevselliği, pazarlama ve tanıtım açısından daha fazlasını sunarken WordPress daha iyi bir seçenek olabilir. Dijital mağazalar ve küçük işletme siteleri için daha ucuz ve daha basit bir platform olarak gelir.

Soru: Wix profesyonel bir web sitesi için kullanmaya değer mi, yoksa WordPress’e bağlı kalmalı mıyım?

Cevap: WordPress, web tasarımı ve özelleştirme açısından daha fazla seçenek sunar. Kullanıcılar HTML / CSS erişimi sayesinde herhangi bir yeni özelliği uygulayabilir, web sitesini değiştirebilir ve sayfa tasarımlarını düzenleyebilir. Kesinlikle daha iyi bir seçenektir, ancak yeterli teknik bilgi olması durumunda. Aksi takdirde, Wix yeni başlayanlar için daha iyi bir çözümdür.

Soru: Daha iyi bir platform olan SEO söz konusu olduğunda, WordPress veya Wix?

Cevap: Wix, SEO Sihirbazına ek olarak temel SEO ayarlarına sahiptir. Her ikisi de arama motoru sıralamalarını artırmak için özlem web siteleri için iyi çalışır. Öte yandan, WordPress, SEO dostu içerik oluşturmaya ve tanıtmaya yardımcı olan gelişmiş SEO eklentilerine ek olarak kodu optimize etmeyi mümkün kılar. Böyle bir grup eylem, web sitesini arama motorları için daha çekici hale getirecektir.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map