WordPress ve Squarespace

Squarespace ve WordPress oldukça zor bir yüzleşmedir. Neden? Birincisi, her iki hizmet de çok saygın ve milyonlarca aktif kullanıcıya sahip olduğundan. İkincisi, birincisi bir web sitesi oluşturucu olduğu için ikincisi açık kaynaklı bir platformdur. Farklı ağırlık kategorilerine ait boksörlerin gücünü karşılaştırmak gibi.


Bununla birlikte, bir gün bir sonraki çevrimiçi projeniz için bu iki hizmet arasında karar verirken kendinizi bulabilirsiniz. Hangisini Squarespace veya WordPress seçmeli? Bu web yayıncılığı çözümlerinin avantajlarını ve dezavantajlarını öğrenmek için bu incelemeyi okuyun.

Önemli Not: bu derlemede, çevrimiçi “‘ .com “muadilinden daha popüler ve ölçeklenebilir olan WordPress’in (WordPress.org) kendi kendine barındırılan sürümünü analiz edeceğiz.

1. Kullanım Kolaylığı

 • Squarespace. Squarespace’in en son sürümü öncekilerden çok daha kolay. Arayüzü daha temiz ve daha az karmaşıktır. Bir web sitesi oluşturmak için Squarespace kullanıcılarının mutlaka nasıl kod yazacaklarını bilmeleri gerekmez. Kaputun altına girmek istemediğiniz sürece, inşaatçı tamamen kod içermez.

  Kare Alanı Editörü

  Bu noktada, Squarespace’in WordPress’e göre temel avantajı tutarlılığıdır: bir web sitesini tasarlamak, özelleştirmek, yayınlamak ve bakımını yapmak için ihtiyacınız olan her şeyi tek bir yerde, sistem tarafından yapılan tüm ağır kaldırmalarla (barındırma, bakım vb.) Elde edersiniz..

  Kare Şablonlar

 • WordPress. WordPress oldukça sezgisel bir CMS’dir, ancak hala hafif bir öğrenme eğrisi vardır. Bir siteyi çevrimiçi hale getirmek için ne gerektiğini biliyorsanız, WordPress harika bir seçenek olabilir. Ancak WYSIWYG ve sürükle ve bırak düzenlemesini destekleyen bir “hepsi bir arada” platformu arıyorsanız, bir site oluşturucuyu tercih etmelisiniz.

  Wordpress editörü

WordPress ve Squarespace. Cevap açık görünüyor. Tabii ki, site oluşturucu açık kaynaklı CMS’den daha kolaydır. Squarespace esas olarak web sitelerinin nasıl yapıldığı hakkında hiçbir fikri olmayan son kullanıcıyı hedeflerken, WordPress web sitesi oluşturma hakkında bir veya iki şey bilenler içindir..

Squarespace bir tema kütüphanesi, kullanıma hazır widget’lar ve barındırma içerir. Bu güvenli, yönetilen bir barındırma platformudur, yani barındırma açısından hiçbir şey yapmanız gerekmez. WordPress ile bir web barındırma hesabı satın almanız ve yönetmeniz gerekir.

Bu hem bir dezavantaj hem de avantajdır. Bu bir avantajdır, çünkü WordPress’te siteniz üzerinde tam kontrole sahipsiniz ve istediğiniz zaman başka bir sağlayıcıya aktarabilirsiniz. Bu bir dezavantaj çünkü web sitesi bakımı yeni başlayanlar için karmaşık bir süreç.

2. Özellik Seti ve Esneklik

 • Squarespace. Squarespace, zengin özelliklere sahip bir yayıncılık platformudur. Şirket içi uygulamaların ve widget’ların iyi bir seçimini sunar ve ayrıca özelleştirme için yeterli alan bırakır. Bence kaliteli bir web sitesi oluşturmak için yeterli araç sunuyor. Bunlar:

  e-Ticaret. Squarespace hem somut hem de dijital ürünler satma, ShipStation entegrasyonu, Stripe ve PayPal desteği, özelleştirilebilir sipariş onay e-postaları, envanter üzerinde kontrol sahibi olacak ancak web sitenizin geri kalanında olmayan mağaza yöneticilerini ekleme, veri dışa aktarma, kuponlar, vergiler ve daha fazlası.

 • Squarespace e-Ticaret

  Blog. Squarespace bloglama motoru planlanmış yayınları, yerleşik Google Yazar Sıralamasını, etiket desteğini, yayın görüntüleme seçeneklerini, birden çok yazar desteğini, coğrafi etiketlemeyi, özelleştirilebilir URL’leri vb..

  Squarespace Blogu

  İçe ve dışa aktarma. Blog içeriğinizi WordPress, Blogger, Tumblr veya Posterous’den içe aktarabilirsiniz. BigCartel ve Shopify’dan ürünleri alın. Squarespace içeriğinizi WordPress’e de aktarabilirsiniz.

  Farklı erişim düzeylerine sahip birden çok katılımcı. Squarespace; Yönetici, İçerik Düzenleyici, Faturalandırma, Raporlama, Yorum Moderatörü, Güvenilir Yorumcu ve Mağaza Yöneticisi gibi erişim düzeyleri sunar.

  Bağlı hizmetler. Squarespace, Dropbox dosya senkronizasyonu, eşzamanlı gönderme (Twitter, Facebook veya Tumblr’a otomatik gönderiler) sağlar. Dahası – blogunuzu WP’den Squarespace’e aktarabilirsiniz.

  Uzman kullanıcılar için Squarespace, açılış doktipi etiketinden altbilgiye kadar tam kod kontrolü elde ettiğiniz Geliştirici Platformu sunar. Ayrıca, tüm şablonlar Git aracılığıyla ortaya çıkar, yani bir ekiple çalışabilir ve değişiklikleri kolayca geri alabilirsiniz.

 • WordPress. WordPress çok esnektir. İster bir web mağazası, ister bir portföy veya bir blog kurmanız gerekir, WordPress doğru seçim olabilir. Platformun genişletilebilirliği sayesinde, akla gelebilecek hemen hemen tüm web sitelerini oluşturabilirsiniz.

  WordPress Gösterge Tablosu

  Ancak, WordPress’teki hemen hemen her yeni özelliğin bir SEO paketi, bir sosyal medya eklentisi veya bir yorum sistemi olsun bir eklenti gerektirdiğini bilmelisiniz. Bunların kurulumu ve yapılandırılması oldukça kolay olsa da, bu kavramın tersi zaman içinde web sitenizin üst üste gelebilecek ve aynı zamanda WordPress web sitenizi daha ağır hale getirebilecek birçok eklenti biriktirdiği.

WordPress ve Kareler. WordPress daha esnek görünse de, bunu açık kazanan olarak adlandırmazdım. Bu sizin ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Gerçekten ihtiyacınız olmadığı sürece, “daha ​​fazlası daha iyidir” zihniyetine kapılmayın.

Ancak, web siteniz Squarepace’in yeteneklerinin dışında genişliyorsa ve Geliştirici platformuna kaydolmak istemiyorsanız, web sitenizi daha ölçeklenebilir bir platforma taşımanız gerekeceğini de bilmelisiniz..

3. Tasarımlar

Tasarım Karşılaştırma Tablosu

SquarespaceWordPress
Tema Sayısı:6710.000’den fazla
Tema Maliyeti:Bedava$ 25- $ 299
Görsel Editör:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
Duyarlı tasarım:&# X2714; EVET&# X2714; EVET HAYIR
Sektöre Göre Sırala:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
CSS Kod Düzenleme:&# X2714; EVET&# X2714; EVET
 • Squarespace. Squarespace, web siteleri için 105 güzel şablon ve çevrimiçi mağazalar için sadece 12 şablon sunuyor. Her tasarım otomatik olarak temanın genel stiline uyan bir mobil sürüm içerir. Özel CSS, herhangi bir şablon tasarımına uygulanabilir.

  Squarespace şablonlarını değiştirebilirsiniz, ancak bazı değişikliklerin yeni şablonlara aktarılmayabileceğini unutmayın. Bu nedenle, son seçimden önce birkaç şablonu test etmenizi öneririz..

 • WordPress. Orada WordPress için hem ücretsiz hem de ücretli temalar var. Ancak, bunları özelleştirmeyi öğrenmek biraz zaman alabilir. Kaliteli WordPress temalarını bulmak için en iyi yer resmi tema dizinidir.

  Ücretsiz bir WordPess temasıyla gitmeye karar verirseniz, kötü amaçlı yazılımın, şüpheli geri bağlantıların ve komut dosyalarının ücretsiz olduğundan emin olun. Tema özelleştirme en azından temel bir CSS ve HTML bilgisi gerektirir. Bazı durumlarda daha derin özelleştirme için PHP dilini bilmeniz gerekir.

WordPress ve Squarespace. Kare alan tasarımları sorunsuz bir şekilde çalışır ve kurulum gerektirmez. WordPress daha geniş bir tema yelpazesi sunar, ancak kalitesi bazen tartışılabilir. Güvenilir bir sağlayıcıdan bir WordPres teması aldığınızdan emin olun.

4. Müşteri Desteği

 • Squarespace. Squarespace etkileyici bir bilgi tabanına sahiptir. Ayrıca canlı sohbet, Topluluk Forumu aracılığıyla destek ve e-posta desteği de sunuyorlar..

  Squarespace ayrıca New York ve Portland’daki Müşteri Hizmetleri merkezlerinde düzenli olarak birebir çalıştaylar düzenliyor.

 • WordPress. WordPress destekli web siteleri oluşturma ve sürdürme konusunda ayrıntılı yönergeler sunan binlerce video eğitimi, forum ve diğer kaynaklar vardır. Ancak yardım için arayabileceğiniz telefon numarası veya e-posta adresi yok.

WordPress ve Kareler. Squarespace’in WordPress’ten daha az müşterisi var ve hepsine canlı sohbet, e-posta veya iyi yapılandırılmış bilgi tabanı aracılığıyla hizmet verebilirken, WordPress’in hiç destek personeli yok.

5. Fiyatlandırma Politikası

 • Squarespace. Squarespace’te ücretsiz bir sürüm yok, ancak 14 günlük bir deneme sırasında ücretsiz olarak deneyebilirsiniz. Yıllık abonelik durumunda üç paket sunmaktadırlar: Web siteleri (aylık 12-18 $ / aylık) ve Online Mağazalar (aylık 26-40 $ / aylık). Fiyat, web sitesi boyutuna ve abonelik süresine bağlıdır. Tüm yıllık paketler ücretsiz alan adı içerir.

  Basit bir portföy sitesi veya blog oluşturmak istiyorsanız, Squarespace’in en ucuz sürümü kesinlikle bunu halledecektir. Geliştirici platformuna erişmek için Profesyonel veya İş planına abone olmanız gerekir. İş planı web mağazaları içindir. Sınırsız ürün, Xero tarafından entegre muhasebe ve e-ticarete özgü diğer özellikleri içerir.

 • SquarespaceWordPress
  Fiyatlandırma Seçenekleri:&# 10004; Kişiye özel (12 $ / ay);
  &# 10004; İşletme (18 $ / ay);
  &# 10004; Temel mağaza ($ 26 / ay);
  &# 10004; Gelişmiş Mağaza (40 $ / ay).
  &# 10004; CMS (Bedava);
  &# 10004; Hosting ($ 5 / aylık);
  &# 10004; Eklentiler ($ 10 / aylık);
  Özellikleri:&# 10004; Ücretsiz Özel Alan Adı;
  &# 10004; SSL Bağlantısı;
  &# 10004; 7/24 Destek;
  &# 10004; Sınırsız Depolama ve Bant Genişliği;
  &# 10004; Tamamen Duyarlı Web Sitesi.
  &# 10004; Bedava;
  &# 10004; Binlerce Tema;
  &# 10004; Çok Sayıda Eklenti;
  &# 10004; Güçlü Topluluk.
 • WordPress. Bedava. Ancak, barındırma ve alan adınız için yine de ödeme yapmanız gerekir. Ayrıca, ek masraflarınız da olabilir (ücretli şablonlar, eklentiler, vb.). Önceden bir web yöneticisi deneyiminiz yoksa bir WordPress geliştiricisi de kiralamak isteyebilirsiniz.

WordPress ve Squarespace. Squarespace planları sınırsız depolama alanı ve bant genişliği ile ücretsiz barındırma hizmetini içerir. Ancak Squarespace’in maliyeti, ticari siteler oluştururken artabilir. WordPress CMS teknik olarak ücretsizdir, ancak uzun vadede ekstra işlevsellik, eklentiler ve barındırma için ödeme yapmanız gerekecektir..

Sonuç

Squarespace ve WordPress CMS arasında seçim yapmak çok önemli bir adımdır. Bir profesyonelseniz, WordPress’in esnekliğinin tadını en iyi şekilde çıkaracaksınız. WordPress tam, ölçeklenebilir bir içerik yönetim sistemidir, ancak modern DIY web sitesi oluşturucularının sunduğu görsel arayüzden yoksundur.

Güvenilir bir barındırma sağlayıcısı bulma, tema yükleme ve yapılandırma veya eklentileri kullanma hakkında hiçbir fikriniz yoksa, Squarespace’i tercih etmelisiniz. Teknik ayrıntılardan ziyade gerçekten önemli olan şeylere (ürün / hizmetinize) odaklanmanıza yardımcı olacaktır..

Ancak, tüm avantajları ile Squarespace, sizi daha kullanıcı dostu veya daha ucuz bir site oluşturucuya yönlendirebilecek çöküşlerine sahiptir..

Genel Bakış Karşılaştırma Tablosu

SquarespaceWordPress
Kullanım kolaylığı:WordPress ve SquarespaceWordPress ve SquarespaceWordPress ve SquarespaceWordPress ve SquarespaceWordPress ve SquarespaceWordPress ve SquarespaceWordPress ve SquarespaceWordPress ve SquarespaceWordPress ve SquarespaceWordPress ve Squarespace
Özellikleri:WordPress ve SquarespaceWordPress ve SquarespaceWordPress ve SquarespaceWordPress ve SquarespaceWordPress ve SquarespaceWordPress ve SquarespaceWordPress ve SquarespaceWordPress ve SquarespaceWordPress ve SquarespaceWordPress ve Squarespace
Tasarımlar:WordPress ve SquarespaceWordPress ve SquarespaceWordPress ve SquarespaceWordPress ve SquarespaceWordPress ve SquarespaceWordPress ve SquarespaceWordPress ve SquarespaceWordPress ve SquarespaceWordPress ve SquarespaceWordPress ve Squarespace
Müşteri desteği:WordPress ve SquarespaceWordPress ve SquarespaceWordPress ve SquarespaceWordPress ve SquarespaceWordPress ve SquarespaceWordPress ve SquarespaceWordPress ve SquarespaceWordPress ve SquarespaceWordPress ve SquarespaceWordPress ve Squarespace
Fiyatlandırma:WordPress ve SquarespaceWordPress ve SquarespaceWordPress ve SquarespaceWordPress ve SquarespaceWordPress ve SquarespaceWordPress ve SquarespaceWordPress ve SquarespaceWordPress ve SquarespaceWordPress ve SquarespaceWordPress ve Squarespace
Genel puanı:WordPress ve SquarespaceWordPress ve SquarespaceWordPress ve SquarespaceWordPress ve SquarespaceWordPress ve SquarespaceWordPress ve SquarespaceWordPress ve SquarespaceWordPress ve SquarespaceWordPress ve SquarespaceWordPress ve Squarespace

İle web sitenizi oluşturun

Squarespace

VEYA

WordPress

Squarespace’i seçerseniz,% 10 indirim almak için SUPERB promosyon kodunu kullanın

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map