3 časté chyby marketingu chrípky (a ako sa im vyhnúť)

Ak ste bloger, budete denne počuť veľa marketingových podmienok. Pravdepodobne ste celkom spokojní s frázami, ako je optimalizácia vyhľadávacích nástrojov, marketing obsahu a marketing sociálnych médií, ale už ste niekedy využili silu marketingu ovplyvňujúceho používateľov??


Možno ste to vyskúšali a neprejavilo sa to dobre, alebo možno len počúvate tento nápad. Nech sa nachádzate v ktorejkoľvek etape, je dôležité, aby ste pochopili, akú taktiku použiť, aby sa vaše úsilie vyplatilo.

Začnite tým, že sa pozriete na to, čo je marketing ovplyvňujúcich faktorov a ktorým chybám sa treba vyhnúť, a naučte sa, ako využiť vplyvný marketing spôsobom, ktorý bude propagovať a rozširovať váš blog..

ovplyvňujúci marketing

Čo je to marketingový produkt Influencer?

Influencer marketing je proces budovania vzťahov s vedúcimi pracovníkmi vo vašom odbore, aby pomohol vašej správe osloviť širšie publikum. Jedným z príkladov ovplyvňujúceho marketingu je posielanie e-mailov populárnemu blogerovi vo vašom výklenku a jeho požiadavka na tweetovanie vašich najnovších príspevkov.

Myšlienka je taká, že keďže majú tak obrovskú následnú a silnú vernosť zákazníkom, ich sledovatelia sa premenia na vašu prevádzku.

3 Časté chyby marketingu influencerov

Influencer marketing je super jednoduchý koncept, ale často je nepochopený. Nie je vždy také ľahké, ako odoslať pár e-mailov pri každom uverejnení nového príspevku. Tu sú tri chyby, ktoré majú blogeri tendenciu robiť pri ovplyvňovaní marketingu:

1. Neschopnosť sa najskôr spojiť s chrípkou

Uvedenie ovplyvňovača vo vašom najnovšom tweetu nezaručuje opakovanie. Podobne, ak pošlete e-mail ovplyvňovačovi z modrej (keď nemajú potuchy, kto ste), bude váš e-mail pravdepodobne ísť priamo do koša.

Ovplyvňovatelia dostávajú denne veľa správ, s ktorými je ťažké držať krok. Neil Patel, napríklad prehľady prijímajúce viac ako 400 e-mailov za deň.

Svoj e-mail môžete vyniknúť zabezpečením, aby vás vedúci poznal. Asi mesiac (aspoň) predtým, ako oslovíte vplyvných ľudí, sa s nimi spojte, aby sa s vami zoznámili. Tu je niekoľko spôsobov, ako to urobiť:

 • Komentujte ich príspevky v blogoch a sociálnych médiách
 • Podeľte sa o svoje príspevky v blogu (a nezabudnite ich uviesť, aby ich videli!)
 • Ich tweety
 • Pošlite im priateľský e-mail, ktorý nie je propagačný, napríklad upozornite na nefunkčný odkaz alebo iný problém s ich stránkami.

Toto sú základy, ktoré vám pomôžu začať, ale môžete byť kreatívni. Napríklad môžete uverejniť obrázok na Twitteri, ktorý vám ukáže, že používate a milujete svoj produkt. (Nezabudnite do tweetu zahrnúť aj svoje úchytky na Twitteri.)

2. Žiadosť o ovplyvnenie zdieľania irelevantného obsahu

S takou jednoduchou definíciou ovplyvňujúceho marketingu môže byť až príliš ľahké dostať sa do myslenia, že všetko, čo potrebujete, je ten jediný podiel od lídra vo vašom odbore. Jediné, čo musíte urobiť, je strieľať na jeden e-mail, a čo sa týka toho, máte premávku, o ktorej ste vždy snívali.

Ale žiadať o podiely na akejkoľvek starej téme je strata času. Ako už bolo spomenuté, vplyvní pracovníci sú zaneprázdnení a každý deň dostávajú veľa takýchto žiadostí. Bloger SEO nebude strácať čas zdieľaním kondičných príspevkov so svojimi sledovateľmi. (V tomto prípade pravdepodobne zacieľujete na nesprávnych ovplyvňovateľov!)

Aj keď rozpoznajú vaše meno alebo tvár, stále potrebujú dôvod na zdieľanie vášho obsahu. Mohli by ste požiadať vedúceho v odbore SEO o tweet vášho článku o taktike SEO, ale ak váš príspevok na blogu pokrýva tie isté veci, ktoré ľudia už predtým počuli, aký prínos má ich zdieľanie?

Aby ovplyvňovatelia zdieľali váš obsah, musí nejakým spôsobom rezonovať so svojimi čitateľmi alebo ich značkou.

Tu je len niekoľko techník blogových príspevkov, ktoré môžu zvýšiť vaše šance vedúcich predstaviteľov odvetvia zdieľať váš obsah:

 1. Použite úvodzovky alebo zvýraznite prípadové štúdie priamo od vplyvných pracovníkov, na ktorých chcete zacieliť. Ak od nich môžete získať priamu cenovú ponuku vopred, napríklad pre odborný príspevok zaokrúhľovania nahor, je to ešte lepšie! Keď sa váš blogový príspevok objaví vo vašom obsahu, okamžite sa stane relevantným pre jeho značku.
 2. Poskytnite alternatívnu perspektívu k nedávnemu blogovému príspevku ovplyvňujúcej osoby. Toto nebude vždy fungovať dobre, najmä ak urazíte ovplyvňovateľa, ale ak poskytnete primeranú alternatívnu perspektívu, ktorá núti ľudí premýšľať, je tu veľká šanca, že ovplyvňovateľ príspevok zdieľa, pretože je relevantný pre ich čitateľov.
 3. Blog o téme vhodnej pre spravodajstvo vo výklenku vplyvu. Ak ide o tému, o ktorej vplyvný počuje prvýkrát, je pravdepodobné, že váš obsah zdieľajú ako pôvodný zdroj aktuálneho spravodajstva. Aby to však bolo efektívne, musíte vo všeobecnosti poraziť ostatných príbeh a malo by byť také šokujúce, že sa s ním vplyvný citovo spojí a chce, aby sa jeho nasledovníci cítili rovnako..

Nedávno som sa zúčastnil na odborné zaokrúhlené miesto napísal Saskia Smit.

Okamžite som si všimol, že ostatní ovplyvňovatelia zdieľajú ten istý príspevok v sociálnych médiách, a tak som sa spýtal Saskie na jej úspech. Tu mi povedala toto:

„Skvelá vec, ktorú robíte na odbornom článku, je to, že vám dáva príležitosť spojiť sa s vplyvnými ľuďmi vo vašom odbore. Bolo to menej ako 24 hodín od uverejnenia príspevku, je to však môj najúspešnejší doterajší príspevok s viac ako 90 sociálnymi podielmi.

Po uverejnení príspevku som sa uistil, že všetkým účastníkom pošleme rýchly e-mail, aby som im poďakoval a vyzval ich, aby ich zdieľali so svojimi publikami..

Bol som nadšený, keď videl veľa z nich zdieľať príspevok na viacerých platformách. Keďže ide o relatívne nový blog, s výsledkami som veľmi spokojný.

Nielenže mi to prinieslo novú premávku, ale mal by som získať aj niekoľko príspevkov od hostí – povedal by som, že to bol všestranný úspech! “

3. Zacielenie na najväčšie mená v priemysle

Aj keď to nevyhnutne nie je nevyhnutne chyba, príliš vysoká streľba nie je zvyčajne najlepšia stávka. Je to preto, že každý sa snaží získať najlepších vedúcich pracovníkov vo svojom odbore, aby sa podelili o svoje posty, a väčšinou ovplyvňovatelia jednoducho nie sú schopní robiť všetko..

To znamená, že úsilie, ktoré vynakladáte na ovplyvňujúci marketing, môže viesť k malým výsledkom, ak sa vaše príspevky nikdy nezdieľajú.

Ak sa však vo svojom výklenku snažíte spojiť s ovplyvňovačmi na strednej úrovni, pravdepodobne dostanú menej žiadostí o zdieľanie a majú viac času na to, aby sa s vami skutočne spojili..

Povedzme, že zacieľujete na najväčšie meno, aké môžete. Dalo by sa dostať tweet na blog jedenkrát a vidieť obrovský nárast v prevádzke, ale ako dlho vám trvalo dostať sa tam?

Zacielením na ovplyvňujúcich používateľov na strednej úrovni alebo na iných blogerov priamo nad vami nemusíte vidieť rovnaký okamžitý nárast v prevádzke, ale váš obsah sa pravdepodobne bude zdieľať častejšie, čo celkovo povedie k väčšej návštevnosti.

V podstate vás tieto tri chyby môžu stáť veľa času, takže vaše úsilie je zbytočné. Kľúčom je budovanie skutočných vzťahov. Potom, keď nastane správny čas, môžete požiadať o sociálny podiel alebo o zmienku v ich bulletine.

Len si pamätaj: Lídri v akomkoľvek odvetví sú zaneprázdnení ľudia, a ak chcú niečo predať na internete, bude to obsah, ktorému dôverujú od ľudí, ktorých poznajú.

Nemusíte byť najlepší priatelia, ale ak teraz budujete malé vzťahy, v budúcnosti uvidíte veľa výhod..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map