3 možnosti vytvárania webových stránok (a ktoré z nich si vybrať)

Uvažujete o začatí blogu? Potom je ich veľa možnosti budovania webových stránok môžeš použiť. Pravdepodobne ste narazili na niekoľko online nástrojov, ako sú WordPress, Blogger a Squarespace. Ako viete, kde začať toľko možností??


Začnite tu!

Ďalej uvádzame tri možnosti budovania webových stránok, ktoré máte k dispozícii a ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa, ktorou cestou sa vydať.

Pracovná plocha

1. Zadarmo Tvorca webových stránok online

Prvou možnosťou je vybrať bezplatný nástroj, ako napríklad:

 • WordPress.com
 • Blogger
 • Wix
 • Weebly
 • weby
 • tumblr

Pros:

Ak si len ponoríte prsty do vody, môže byť skvelý výber bezplatný tvorca webových stránok. Získate prístup k bezplatným preddefinovaným webovým témam, ako aj k podrobným pokynom, ako nastaviť svoje stránky.

Nie sú potrebné žiadne znalosti kódovania a nie je potrebné nahrávať žiadne súbory. Za spustenie stránok navyše nie sú spojené žiadne poplatky!

Zápory:

Ak to všetko znie príliš dobre, aby to bola pravda, nie je. Používanie bezplatných nástrojov, ako je tento, má len nevýhody. Pre jeden, možnosti a možnosti prispôsobenia sú zvyčajne obmedzené, čo znamená, že váš web nebude mať jedinečný profesionálny dojem.

Okrem toho, pokiaľ neplatíte za názov vlastnej domény (webovú adresu), v adrese URL vašej webovej stránky (napríklad yoursite.wordpress.com) sa nachádza značkový výraz a na vašom webe sa môžu zobrazovať reklamy, ktoré nemôžete vypnúť.

Pre väčšiu flexibilitu, bezpečnosť a profesionalitu môže byť neskôr ťažké prejsť na lepšiu alternatívu.

Používajte bezplatné nástroje, keď:

 1. Ste úplne noob a potrebujete jednoduchú platformu, ktorá poskytuje veľa pokynov.
 2. Uvádzate malý projekt alebo neprofesionálne stránky (napríklad osobný blog).
 3. Máte obmedzený rozpočet.
 4. Na vaše stránky vám nebude vadiť mierne amatérsky pocit.

2. Tvorca webových stránok s vlastným webom

Tvorca webových stránok s vlastným hosťovaním je podobne ako bezplatné nástroje na steroidy. Tieto programy sú ľahko ovládateľné pomocou rovnakých podrobných sprievodcov dostupných na internete a zvyčajne nepotrebujete veľa znalostí kódovania..

Rozdiel je v tom, že s bezplatným nástrojom na tvorbu webových stránok sú súbory vašich stránok hostované na podnikových serveroch, čo znamená, že majú väčšiu kontrolu nad vašimi webmi, ako napríklad možnosť umiestňovať reklamy do vášho obsahu..

Ak sa rozhodnete hosťovať sami, prenajímate priestor na serveri tretej strany.

Jedným z príkladov je softvér WordPress.org. O rozdieloch medzi WordPress.org a WordPress.com sme už diskutovali, takže ak tu nie ste oboznámení s každou možnosťou, pozrite si ju tu..

V zásade platí, že ak idete po trase s vlastným hosťovaním, zaregistrujete sa na účet u hostiteľa, ako je Host Gator alebo Bluehost, a platíte malý mesačný poplatok. Potom môžete použiť plnú verziu programu WordPress a užiť si väčšiu flexibilitu, ktorá vašej stránke prepožičí profesionálnejšiu príťažlivosť.

Pros:

Keďže hostujete svoje súbory na serveri tretej strany, máte väčšiu kontrolu nad svojím webom a lepšiu bezpečnosť. Nástroje samotné navyše ponúkajú viac možností a umožňujú vám flexibilitu, ku ktorej jednoducho nemáte prístup pomocou bezplatných nástrojov.

Vďaka tomu môžu byť profesionálne vyzerajúce stránky lacnejšie, bez toho, aby vyžadovali veľa technických znalostí.

Zápory:

Aj keď tvorca webových stránok s vlastným hosťovaním urobí trik pre väčšinu osobných blogerov a majiteľov malých firiem, zistíte, že stále existujú určité obmedzenia týkajúce sa vzhľadu, prispôsobenia a obsahu, a preto môže byť ťažké presunúť webovú stránku z jedného hostiteľa. alebo platforma na inú.

Navyše sa zaoberáte aj poplatkami v porovnaní so stavbou svojich stránok úplne zadarmo.

Tvorca webových stránok s vlastným hosťovaním použite, keď:

 1. Nemáte veľa technických znalostí, ale chcete veľa flexibility.
 2. Uvádzate na trh profesionálnu stránku, napríklad pre svoju firmu.
 3. Ste ochotní vložiť na svoje webové stránky každý mesiac od 5 do niekoľko stoviek dolárov.

3. Samostatný webový editor

Aj keď existuje veľa diskusií o rozdieloch medzi vyššie uvedenými online tvorcami webových stránok, mnohí noví vlastníci webových stránok nie sú oboznámení s treťou možnosťou, a to je použitie samostatného webového editora. V podstate budete môcť svoj web zostaviť úplne od nuly.

Je to však možnosť, ktorá vyžaduje veľa vedomostí, takže nie je najlepšou cestou, ako sa môže úplný nováčik odvážiť sám. Pomocou tejto metódy si však môžete najať dizajnéra, aby pre vás nastavil svoje stránky.

Stále budete musieť platiť za účet webhostingu, ale namiesto použitia podrobného nástroja na vytváranie stránok budete nahrávať svoje vlastné súbory stránok na server hostiteľa..

Pros:

So samostatným webovým editorom zistíte, že má množstvo výhod. Najprv budete mať úplnú kontrolu nad vizuálnym pôsobením tejto stránky. Môžete tiež ovládať užívateľskú prívetivosť a získať trochu väčšiu kontrolu pri optimalizácii vyhľadávacích nástrojov.

Ak sa rozhodnete naučiť, ako si zostaviť svoje vlastné stránky, dobrá správa je, že nemusíte pri každom prepnutí hostiteľa webu znova učiť úplne nový systém alebo si zvoliť nový nástroj na vytváranie stránok..

Namiesto toho budete mať znalosti, ktoré vám umožnia preniesť svoje zručnosti na viacerých hostiteľov, a to aj v prípade, že neposkytujú nástroj na vytváranie stránok. Kvôli prenosnosti nie ste uzamknutí v webovom hostiteľovi alebo nástroji, takže si môžete vziať so sebou súbory svojich stránok kamkoľvek..

Zápory:

Budovanie webu od nuly si samozrejme vyžaduje znalosti kódovania. Ak sa rozhodnete najať niekoho, kto už má tieto zručnosti, pridá sa do rozpočtu vášho webu. To sa však môže vyplatiť, ak hľadáte flexibilitu a jedinečné stránky.

Samostatný webový editor použite, keď:

 1. Vytvárate profesionálnu stránku a potrebujete ju úplne prispôsobiť.
 2. Máte rozpočet na zaplatenie miestnemu dizajnérovi alebo vedomostiam, ktoré vám umožnia vytvoriť si stránku sami.

Nie je nevyhnutne jeden „správny“ spôsob, ako vytvoriť svoj web. Smer, ktorým sa vydáte, bude závisieť od vašich cieľov, rozpočtu a znalostí.

Výber správnej možnosti pre vás z get-go však môže v budúcnosti priniesť lepší zážitok. Nemusíte sa teda obávať zmien spoločností alebo začínajúcich spoločností.

S ktorou možnosťou nástroja na tvorbu webových stránok začnete? Podeľte sa s nami o svoje nápady v sekcii komentárov nižšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map