5 vecí, ktoré vaši konkurenti nerobia so svojimi blogmi

Mnohí blogeri začínajú blogovať pomocou mentality „Ak ju vybudujete, prídu“. Je teda divu, že 95 percent blogov sú opustené?


To však neznamená, že vám zostane konkurencia. Samotný WordPress je hostiteľom 74,6 milióna stránok, takže ak vezmete do úvahy 5 percent, ktoré neboli opustené, stále sa pozeráte na 3,7 milióna aktívnych blogov WordPress. Je pravda, že nie všetky tieto blogy sú vo vašom odbore, ale stále pravdepodobne nájdete tisíce blogov súťažiacich o pozornosť toho istého publika..

súťaž

Ako teda môže váš blog prežiť vo svete plnom obsahu? Ako ovplyvní váš blog? Je to jednoduché. Pozrite sa na svojich konkurentov a uistite sa, že vaša blogová stratégia je o niekoľko krokov nad nimi. Najprv zvážte týchto päť vecí, ktoré väčšina vašich konkurentov nerobí a ako to môžete urobiť inak.

1. Neaktívne ju propagujú

Ak začnete vo svojom blogu rozmýšľať „Ak ho budem zostavovať, potom príde,“ príde vám ešte jedna myšlienka a práve tu veľa vašich konkurentov zaostane. Iste, môžu si okamžite prečítať nový príspevok alebo ho zdieľať na Facebooku, tieto príspevky sa však v spoločenských aktualizáciách môžu rýchlo stratiť..

To neznamená, že je ťažké prevádzať prenos prostredníctvom sociálnych médií. V skutočnosti môžu byť sociálne médiá skvelým spôsobom, ako propagovať váš blog, ale vyžaduje viac úsilia, ako stlačiť tlačidlo zdieľania.

Medzi ďalšie nápady na propagáciu vášho blogu na sociálnych médiách patria:

 • Využívanie nástrojov ako Google Hangouts na podporu interakcie s nasledovníkmi
 • Pripojte sa ku skupinám Google+ a LinkedIn a zdieľajte svoje príspevky, keď prispievajú k konverzácii
 • Vytváranie sietí s ostatnými vo vašom odbore a zdieľanie článkov s nimi v blogu
 • Tweeting a zdieľanie vašich článkov viackrát za deň – vrátane starého obsahu
 • Hosting chatu na Twitteri
 • Zahrnutie vášho blogového odkazu do profilov

Ale aktívna propagácia vášho blogu ide oveľa ďalej ako sociálne médiá. Niektoré ďalšie nápady nesúvisiace so sociálnymi sieťami zahŕňajú:

 • Spojenie fór a budovanie vzťahov s rovnako zmýšľajúcimi jednotlivcami a ovplyvňovačmi
 • Komentovanie podobných blogov
 • Pridanie adresy URL blogu na vizitku
 • pákového efektu ovplyvňujúci marketing
 • Hosťovské blogovanie
 • Syndikovanie obsahu na renomovaných platformách

Najdôležitejšou vecou, ​​na ktorú treba pamätať, že tieto marketingové taktiky budú fungovať, je skôr prispievať do diskusie ako spamovanie vašej siete a prosba o prenos.

2. V oblasti SEO nie sú faktoringom

Mnoho blogerov nezohľadňuje optimalizáciu vyhľadávacieho nástroja vo svojej stratégii, pretože sa zdá byť komplikovaná. Pravda je, že ľudia majú tendenciu ju príliš komplikovať. Či už ste na SEO úplne zabudli alebo sa naň príliš sústredili, jeden môže poškodiť vaše hodnotenie vo vyhľadávačoch. Samozrejme, že sa chcete zobraziť vo vyhľadávačoch, pretože riadi online viac ako polovicu prenosu.

Tu je niekoľko rád SEO, na ktoré by vaši konkurenti mohli zabudnúť:

 1. Nemysli na to príliš tvrdo. Čím viac sa pokúsite do svojej kópie vložiť kľúčové slová, tým horšie by ste mohli. Zároveň nemôžete úplne ignorovať SEO.
 2. Zrevidujte štruktúru permalinku. Uistite sa, že vaše adresy URL obsahujú kľúčové slová. Štruktúra ako https://www.domainname.com/post-name zvyčajne funguje dobre.
 3. Zahrňte do obrázkov alternatívny text a začleňte kľúčové slová.
 4. Zamerajte sa na vysoko kvalitné a dobre zarobené odkazy. Počet odkazov na vaše stránky nezáleží na kvalite týchto odkazov. Kvalitné odkazy môžete získať vytvorením skvelého obsahu, s ktorým sa ľudia chcú spojiť, vytváraním vzťahov s ovplyvňovačmi a hosťovaním blogov. Len si to pamätajte budovanie odkazov nie je všetko, a mali by ste zvážiť aj ďalšie faktory SEO.
 5. Uistite sa, že váš blog je prispôsobený pre mobilné zariadenia.
 6. Zvážte certifikát SSL.

Tam, kde mnoho blogerov SEO úplne ignoruje, niektorí berú veci príliš ďaleko, pretože sa snažia manipulovať s vyhľadávacími nástrojmi. Najlepšia vec, ktorú môžete urobiť, je vytvoriť užívateľsky príjemné prostredie, pretože to vyhľadávacie nástroje, ako je Google, hľadajú.

3. Nezverejňujú konzistentne

Ak nemáte pre svoj blog nastavený kalendár redakcií, ako vedia vaši sledovatelia, kedy sa majú vrátiť na nový obsah? Či už aktualizujete svoj blog raz týždenne alebo denne, mali by ste mať naplánovaný rozvrh. To povzbudzuje ľudí, aby sa prihlásili na odber a pokračovali v návrate väčšieho obsahu každý deň alebo každý týždeň.

ako HubSpot položiť to:

Frekvencia je kľúčom k úspešnému obchodnému blogu a kmeňu oddaných čitateľov.

Plánovanie vášho harmonogramu však nie je len o nastavení očakávaní publika. Pomáha tiež pri mapovaní tém a typov obsahu, aby sa zaistila zaujímavá rozmanitosť a optimalizovaná sociálna a vyhľadávacia stratégia. Ak ste si vytvorili tím prispievateľov, tento krok je nevyhnutný aj pre komunikáciu.

Nie ste si istí, kde začať? Hubspot ponúka a bezplatné stiahnutie redakčného kalendára aby ste sa dostali na správnu cestu.

4. Nestavajú spoločenstvo

Dokonca aj potom, čo si vytvoríte svoj blog a začnete získavať návštevnosť, môžete mať ťažkosti s návratom jedinečných návštevníkov. Preto je dôležité podporovať komunitu čitateľov. Niekoľko nápadov, ako vybudovať svoju komunitu, patrí:

 • Nabádanie návštevníkov, aby sa prihlásili na odber bulletinu (a pravidelne ho posielali)
 • Vytvorenie oblasti fóra na vašom webe, kde sa ľudia môžu zapojiť do konverzácie
 • Povolenie funkcie komentárov vašich príspevkov
 • Budovanie skupín sociálnych médií, napríklad skupiny Facebook, takže konverzácia môže pokračovať mimo blogu
 • Nastavenie stránok sociálnych fanúšikov pre váš blog
 • Návšteva blogov vašich čitateľov a komentovanie ich príspevkov
 • Hosťovanie hangoutov Google so skupinami sledovateľov
 • Plánovanie živých stretnutí

Nezabudnite, že nemusíte dodržiavať všetky tieto tipy. Nemusíte mať napríklad fórum a skupinu na Facebooku, ale stojí za to preskúmať spôsoby, ako zostať v kontakte s vašou komunitou mimo vašich blogových príspevkov..

5. Nepíšu pre svoje publikum

Jednou z omylov začiatočníkov blogerov, ktorí majú tendenciu robiť, je hovoriť všetko o sebe alebo o ich podnikaní. Obvykle to nie je spôsob, akým blogy dosahujú svoj konečný cieľ. Čitatelia vo všeobecnosti chcú počuť o sebe, takže keď hovoríte iba o svojej firme, produktoch a úspechoch, ľudia sa pýtajú, čo pre nich môže obsah urobiť. Zdieľajte všetky informácie o svojej firme, ale iba vtedy, keď to záleží na vašom publiku.

Namiesto toho zvážte svoje cieľové publikum. Čo už vedia a čo chcú vedieť o vašom odbore? Poskytnite informácie na základe ich potrieb a zamerajte sa na to, ako im môžete pomôcť skôr, ako sa pýtate.

Aj keď existuje veľa blogov, ktoré robia veci správne, pravdepodobne narazíte na viac, ktoré ešte majú vylepšenia. Pravda je, že ak vynaložíte úsilie na udržanie svojho blogu a svojej komunity, máte už pred sebou konkurenciu a ste na ceste k úspechu..

Čo ešte ste si všimli, že robia blogy ich konkurenti? Podeľte sa o svoje myšlienky v sekcii komentárov.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map