Ahoj vole, kde je môj web preč? Čo sa stane, keď dôjde k zlyhaniu webhostingu

Jednou z najviac nepríjemných / prekvapujúcich / dráždivých vecí, ktoré môžete zažiť online, je keď hľadáte konkrétny web, len zistíte, že už neexistuje. Nielen, že nie je prístupný, ale zdá sa, že úplne zmizol. Vo všeobecnosti sa v tomto prípade prekvapenie môže zmeniť na sklamanie a vy sa len pohnete, možno si pomyslíte, že sa k nemu vrátite neskôr.. Je to však celkom iný príbeh, keď stránka, ku ktorej sa snažíte získať prístup, je vaša.


>> Kliknutím sem stiahnite súbor PDF <<

Prekvapenie sa zmení na frustráciu a potom rýchlo na obťažovanie, pretože váš platený webhosting vyhodil loptu sem. Samozrejme, ak sa spoliehate na svoje webové stránky za peniaze, potom sa obťažovanie môže zmeniť na hrôzu, keď sa suma strateného príjmu začne stavať v hlave..

výpadok webovej stránkyToto je scenár, ktorý sa stal skutočnosťou pre mnohých vlastníkov stránok, ale len málo z nich je o tom, ako sa to deje a čo pre nich znamená. Tu sa budeme zaoberať laikmi z hľadiska príčin a následkov zlyhania servera a čo, ak vôbec, môžete urobiť, ak sa to stane vám.

Váš webhostingový server je spojenie medzi vašim webovým serverom uloženým v kybernetickom priestore a každým, kto si ho môže zobraziť, keď ho niekto hľadá online. Preto má zmysel, že ak sa so serverom vášho webového hostiteľa, ktorý umiestňuje vaše stránky, stane niečo zlé, potom sa s prístupnosťou vašich stránok niečo pokazí..

Väčšina spoločností poskytujúcich hosting garantuje 99,9-percentný „čas prevádzky“, čo znamená, že vaša webová stránka by mala byť neustále online „prakticky“. Takže keď už vaše webové stránky nie sú viditeľné a na vašom domácom počítači je všetko v poriadku, je pravdepodobné, že sa serveru, ktorý hostí vaše stránky, stalo niečo.

Ak majú servery problémy, ktoré majú vplyv na vaše stránky, je to zvyčajne spôsobené „zlyhaním“ softvéru, ktorý spúšťa server. V takom prípade môže byť vaša webová stránka úplne neprístupná alebo namiesto bežného obsahu môže obsahovať chybové hlásenie..

Ak sa na vaše webové stránky nedá pristupovať z dôvodu niečoho, čo sa deje so serverom, nazýva sa to „prestoje“ webovej stránky. V niektorých prípadoch môže byť prestávka plánovaným scenárom, ale často sú za udalosťou závažnejšie alebo zlovestnejšie dôsledky. Nasleduje zoznam rozpoznaných príčin výpadku servera;

 • Plánované – hostiteľské spoločnosti musia inovovať softvérové ​​aplikácie, operačné systémy a hardvérové ​​komponenty.
 • Zlyhanie komponentov – môžu sa vyskytnúť chyby softvéru, hardvérové ​​komponenty sa môžu poškodiť, môžu sa vyskytnúť chyby v programovaní, vírusy a poškodenie súborov.
 • Chyba operátora – nekvalifikovaní operátori môžu neúmyselne vymazať súbory.
 • Preťaženie servera – buď z neočakávaného nárastu hromadnej premávky alebo zo úmyselného úmyslu.
 • Škodliví používatelia – úmyselné vymazanie súborov a hackovanie, ktoré server zastaví.
 • Prírodné katastrofy – napríklad búrky, zemetrasenia, záplavy.

Už sme sa dotkli vplyvu, ktorý môžu mať výpadky servera na váš web. Nasleduje rozsiahlejší zoznam toho, čo môžete očakávať, keď sa tak stane;

 • Pomalé načítanie – zvyčajne sa vyskytuje počas obdobia „mäkkého“ výpadku, čo znamená, že vaše stránky budú viditeľné online, avšak budú mať slabý výkon.
 • Nie je viditeľné – váš web sa nenačíta vôbec a nebude dostupný používateľom. Toto je typický scenár počas období „tvrdého“ výpadku.
 • Škodlivý obsah – vaše webové stránky sú unesené a normálny obsah je odstránený alebo nahradený.
 • Chyby HTTP – správy „vypršali“ vypršané v dôsledku pomalého pripojenia na váš web.

Je samozrejme dôležité, aby sa akékoľvek výpadky riešili bezodkladne, najmä ak sa spoliehate na svoj web, aby vám poskytol akýkoľvek príjem. Dlhá doba neprítomnosti online vás môže stáť peniaze, stratiť zákazníkov, odraziť potenciálnych inzerentov a nakoniec ovplyvniť vaše hodnotenie vo vyhľadávačoch..

Dať skutočné náklady na prestoje webových stránok do trochu perspektívy. Minulý mesiac utrpeli spoločnosti Google aj Amazon výpadky. Amazon.com klesol na 40 minút a to bolo hlásené že Amazon stojí stratené tržby za 5 miliónov dolárov. To je ohromujúcich 120 000 dolárov za minútu.

Ak sú vaše webové stránky neprimerane ovplyvnené prestojmi, existuje niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť v krátkom čase;

 • Skontrolujte, či je web skutočne nefunkčný – otestujte ho z iného zdroja a nechajte ho potvrdiť inou stranou. Existuje veľa stránok, ako je www.downforeveryoneorjustme.com že môžete skontrolovať, či je stránka skutočne mimo prevádzky.
 • Zistite príčinu – preskúmajte možné okamžité príčiny, ako je vypršaná doména alebo chyba programovania. To vám ušetrí smútok, ak zistíte, že problém nie je so samotným serverom.
 • Obráťte sa na hostiteľskú spoločnosť – väčšina poskytovateľov má otvorenú podporu 24/7/365 a môžu vám poradiť v prípade akýchkoľvek známych problémov a dĺžky oneskorení..
 • Upozornite používateľov alebo zákazníkov – ak máte účty sociálnych médií na Twitteri a Facebooku, umiestnite na nich aktualizáciu stavu o aktuálnom probléme.

Vo väčšom rozsahu vecí sú zlyhania servera, ktoré spôsobujú výpadky webových stránok, výnimkou z pravidla. Skutočnosť, že sme túto záležitosť predložili, však odhaľuje, že to, čo sa nachádza v kybernetickom priestore, sa rovnako ľahko môže stiahnuť. S ohľadom na to existuje niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste zabránili katastrofe, ak k tomu dôjde.

Uistite sa, že používate spoľahlivý webhosting s preukázanou históriou spoľahlivých dostupnosti (tu je porovnanie dvoch najlepších hostiteľov). Ak máte viac ako jednu webovú stránku, hostte ju s inou spoločnosťou, aby ste z nej mohli komunikovať, ak jedna stránka klesne. Skontrolujte, či máte zálohy dôležitých e-mailov a správ.

Vyvarujte sa automatického zaraďovania do najlacnejších hostingových plánov a nezabudnite prediskutovať vaše požiadavky na hosťovanie s potenciálnymi poskytovateľmi vrátane úrovne ich podpory, aby ste boli čo najpohodlnejší, takže vaša online prítomnosť zostáva bezpečne doručená.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map