Ako začať blog a zarobiť si peniaze: mýtus alebo realita?

Blogovanie je skvelý spôsob, ako prilákať nových zákazníkov a klientov na web, aby sa zvýšili príjmy. Samotné blogovanie je však tiež osvedčený spôsob, ako zarobiť peniaze online.


ako začať blog a zarobiť si peniaze

Ak sa to urobí správne, zverejňovanie obsahu vo vašom blogu sa môže stať obchodom samo o sebe. Ten, ktorý má potenciál konkurovať a dokonca presiahnuť ponúkaný príjem z mnohých tradičných foriem zamestnania.

Blogovanie pre zábavu má mnoho výhod, medzi ktoré patrí radosť z tvorivého vyjadrovania, pomoc iným a spojenie s rovnako zmýšľajúcimi jednotlivcami, nehovoriac o katartickom zážitku z odvzdušňovania frustrácií. Je však tiež možné zarobiť peniaze z blog, av niektorých prípadoch zarobte veľa peňazí.

Ak myšlienka zarábať peniaze prostredníctvom blogov znie príťažlivo, tento príspevok vám poskytne niekoľko rád o tom, ako môžete zmeniť tento sen na skutočnosť. Nájdete tu aj príklady úspešných blogerov, ktorí zarábajú zdravý príjem online.

Kto vie, že dnes by ste mali začať svoj vlastný blog, tentokrát budúci rok, aj vy ste na dobrej ceste zarábať päť čísel mesačne z blogov o vašej vášni.

Inteligentný pasívny príjem blogu

Blogovanie: Zbohatnite pomaly

Skvelá správa o blogovaní je, že ktokoľvek s počítačom alebo dokonca tablet alebo smartphone a pripojenie k internetu môže začať. Aj keď je najlepšie investovať trochu peňazí vopred, aby ste si zaistili, že svoj blog vlastníte, namiesto toho, aby ste sa spoliehali na bezplatnú službu hostenú na serveroch niekoho iného, ​​nič vám nebráni v preskočení na WordPress.com a spustení blogu práve teraz.

Mobilné blogovanie WordPress

Táto nízka bariéra vstupu má však svoje nevýhody. Pre jeden, existuje už nespočet blogov, ktoré pokrývajú každú predstaviteľnú tému, všetky súťažia o pozornosť svojej cieľovej skupiny..

Zlá správa je, že väčšina blogov nezarobí žiadne peniaze, dobrá správa je však taká vzorec pre zarábanie peňazí z blogu je pomerne jednoduchý: publikujte skvelý obsah pre konkrétne publikum a pravidelne to robte.

Stručne povedané, ak chcete zarobiť peniaze z blogov, musíte byť v ňom na dlhé vzdialenosti. Nielen to, ale musíte byť pripravení zapojiť sa do práce, často mesiace alebo aj dlhšie, bez toho, aby ste videli nejaké výsledky..

Ak ste však jedným z mála, ktorí dokážu pokračovať v chudobných časoch, keď nikto nenavštevuje váš web alebo nečítava vašu prácu a nevystúpi na druhú stranu, existuje veľká šanca, že budete mať, čo to znamená stať sa finančne úspešným blogerom.

O čom by ste mali písať?

Čoskoro sa dostaneme k tomu, ako váš blog prinesie príjem, ale pre väčšinu blogov to je odporúčanie alebo reklama výrobkov a služieb súvisí s témou blogu. Ale ako si vybrať tému alebo uhol pre svoj blog?

Niektoré otázky, ktoré vám môžu pomôcť pri diskusii o téme vášho blogu, zahŕňajú:

 • O čo ste nadšení?
 • O ktorých témach už viete viac ako priemerný človek?
 • Čo by ste sa chceli stať odborníkom na?

Ak ste odborníkom na niečo alebo dokonca len na niečo viac informovaný ako priemerný človek, ste v dobrej pozícii na pomoc ostatným.

Aj keď vám nič vyniká a o čom by ste radi písali pravidelne, ďalšou možnosťou je naučiť sa o práci. Je niečo, čo ste sa vždy chceli naučiť alebo sa stať expertom?

Možno ste sa vždy chceli naučiť nový jazyk, alebo stať sa programátorom. Tým, že si na svojom blogu zdokumentujete cestu od začiatočníkov po expertov, môže vaše publikum sledovať aj učenie.

Pred urovnaním predmetu pre váš blog musí časť výberového konania zahŕňať aj určenie, či téma môže byť zisková alebo nie. Jedným zo spôsobov, ako povedať, je zistiť, či existujú podniky ponúkajúce služby alebo riešenia v tejto oblasti? Existujú súvisiace produkty, ktoré môžete propagovať?

Aj keď však na vašom blogu nie je zrejmý produkt alebo služba, ktorú by ste mohli inzerovať alebo odporúčať svojim čitateľom, mohli by ste s touto témou zarobiť peniaze, pretože sa budeme venovať nasledujúcemu.

Ako speňažiť svoj blog

Pokiaľ ide o speňaženie alebo generovanie výnosov z vášho blogu, existuje veľa možností. však, tri hlavné spôsoby speňažovania vyčnievať z davu:

Zobrazujú sa reklamy na vašom blogu je osvedčenou možnosťou. Ak ste práve spustili svoj blog, nebudete môcť upútať pozornosť vysoko platiacich inzerentov. K internetu sa však môžu pripojiť aj najnovšie blogy Google AdSense programovať a začať zobrazovať reklamy citlivé na kontext. Tieto reklamy vám zarobia pár centov až niekoľko dolárov, zakaždým, keď na ne niekto klikne.

Odporúčanie výrobkov alebo služieb môže tiež zarobiť zdravý príjem. Mnoho organizácií ponúka pridružený program, prostredníctvom ktorého môžete získať províziu za každého zákazníka, ktorého pošlete. Jedným z najväčších príkladov je Amazon a ich Pridružený program.

Amazon Associates

Nech už je váš blog čokoľvek, na Amazone by sa mal nachádzať súvisiaci produkt. Nasmerovaním svojich čitateľov do obchodu môžete zarobiť až 10% z toho, čo minú v nasledujúcich 24 hodinách. Skúste navštíviť webové stránky poskytovateľov produktov alebo služieb súvisiacich s témou vášho blogu, aby ste zistili, či majú pridružený program, ku ktorému sa môžete pripojiť..

Aj keď nenájdete žiadnych inzerentov ani pridružené programy súvisiace s témou vášho blogu, nič vám nebráni v speňažovaní blogu prostredníctvom vytvorenie vlastného produktu alebo služby. Keď si vytvoríte publikum bežných čitateľov, má niečo také jednoduché, ako vytváranie kníh Kindle pre svoje publikum. zarobte impozantných päť čísel mesačne.

Speňažte pomocou elektronických kníh Kindle

Pokiaľ ide o vytváranie produktu alebo služby, opýtajte sa sami seba, s akými bežnými problémami vaši čitatelia zápasia? Pomohla by im aplikácia pre smartfóny? Mohli by ste ponúknuť službu, ktorá by vyriešila ich problémy? Môžete vytvoriť oblasť členstva alebo kurz, ktorý ich naučí, ako prekonať svoje problémy?

Ak sa však rozhodnete svoj blog speňažiť, budete musieť začať publikovaním kvalitného a bezplatného obsahu, aby ste si vybudovali svoje publikum a reputáciu. Až potom budete mať úspech pri zobrazovaní reklám, propagácii služieb alebo uvádzaní vlastných produktov.

Nečakajte, že sa stanete milionárom

Aj keď by ste nemali očakávať, že sa stanete milionárom a ukončíte svoju prácu cez noc, v závislosti od témy vášho blogu a množstva práce, ktorú ste pripravení vložiť na svoje webové stránky, v skutočnosti neexistuje žiadny dôvod, prečo by to nemohlo skončiť váš hlavný zdroj príjmu.

Váš blog má nielen potenciál zarábať peniaze, ale má aj potenciál otvoriť mnoho nových príležitostí. Môže to mať rôzne podoby, ako sú kontakty s rovnako zmýšľajúcimi jednotlivcami, rozprávanie sa s zákazníkmi, motivácia publika k založeniu vlastného podniku, alebo jednoducho ponúknutie ponúk, aby ste využili svoje novo nájdené zručnosti v oblasti blogovania a marketingu obsahu na podporu propagácie ďalších značiek, firiem a webových stránok..

Pokiaľ ide o zarábanie peňazí online, blog je ideálnym miestom na začiatok. Kým blogovanie môže byť samoúčelné, kto vie, kam by vás mohol priviesť?

Príbehy o úspechu blogov

Web je plný úspešných blogov a mnohí z týchto blogerov radi zdieľajú svoje príbehy, aby pomohli ostatným nasledovať ich kroky..

Mathew Woodward na svojom obľúbenom blogu online marketingu nielen zdieľa, koľko zarobí z blogov každý mesiac, ale aj správy o príjmoch od iných blogerov, ktorí zarábajú peniaze online.

Škola digitálnej fotografie je skvelým príkladom blogu, ktorý jeho autor začal ako vášnivý produkt predtým, ako sa zmenil na plnohodnotný stroj na výrobu peňazí. Zdieľaním rád o tom, ako robiť skvelé fotografie, potom odporúčaním súvisiacich s výrobkami svojim čitateľom, ako aj publikovaním elektronických kníh, bol tento blog schopný generovať príjem s veľkým úspechom.

Nerd Fitness spojil dve vášne svojho tvorcu: nerdizmus a kondíciu. Výsledkom bol veľmi úspešný blog, ktorý priniesol veľkú komunitu, ziskové eKnihy, prémiový členský balík, a živé udalosti.

Ak potrebujete trochu viac inšpirácie pred začatím blogu, ďalšie motivačné príbehy úspechu pre bloggerov zahŕňajú: Yaro Starak, Nomadic Matt, blog o lyžiarskom stredisku a Zen návyky, aby sme vymenovali len niekoľko.

záver

Zatiaľ čo spustenie blogu je jednoduché, iba tí, ktorí sú ochotní venovať čas a úsilie na publikovanie kvalitného obsahu, pravidelne dosahujú svoj cieľ zarobiť peniaze.

Ak nájdete spôsob, ako pomôcť cieľovému publiku a ponúknuť im niečo, čo inde inde nenájdu, existuje šanca, že by ste mohli byť hrdým majiteľom úspešného blogu..

Pre mnohých úspešných blogerov sa ich blog ukázal ako odrazový mostík pre svet príležitostí, ktoré by inak nikdy nepovažovali za možné. Ak ste na túto výzvu, potom spustenie blogu dnes môže byť to najlepšie, čo ste kedy urobili.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map