Ako znova použiť starý obsah, keď ste úplne mimo nápadov

Zaujíma vás, o čom písať pre svoj ďalší blogový príspevok? Stále sa snažíte prísť so svojím ďalším príspevkom v sociálnych médiách? Priznajme si to: jedna z najťažších častí písania skvelého obsahu prichádza s dobrým nápadom.


Ako znovu použiť starý obsah

Mohli by ste tam sedieť celý deň s hlavou v dlaniach a očami na prázdnej obrazovke počítača a prísť s absolútne ničím. Dobrá správa je, že nepotrebujete zakaždým nič nové.

Je pravdepodobné, že už máte naozaj dobrý nápad. Kde? Prezrite si svoj starý obsah a určite vás napadne nápad. Nie ste si istí, ako ju prehodiť, aby ste ponúkli niečo nové? Ak chcete začať, prečítajte si nasledujúce tipy.

Výhody opakovaného obsahu

Obsah by mal byť nový, čerstvý a vzrušujúci. To je to, čo neustále počuješ, však? ale recyklačný obsah môže mať aj svoje výhody. Zjavnou výhodou je, že vám ušetrí čas príchodom a testovaním nového nápadu, ale získate viac. Medzi tieto výhody:

 1. Pomáha to budovať vašu autoritu. Viaceré rozhovory o tej istej téme vám pomôžu získať uznanie v tejto veci.
 2. Je to dobré pre SEO. Aj keď obsah nie je totožný, pravdepodobne použijete rovnaké kľúčové slová, čo z neho robí SEO dobré. Ak použijete nápad mimo svojho webu a odkazujete späť na pôvodný príspevok, je to pre SEO ešte lepšie.
 3. Pomáha vám osloviť širšie publikum. Či už aktualizujete starý blogový príspevok, aby bol stálezelenejší, alebo meníte obsah, pravdepodobne oslovíte veľa ľudí, ktorí nikdy nevideli pôvodný obsah..

Ako identifikovať obsah, ktorý sa oplatí opätovne použiť

Predtým, ako sa pustíte do recyklácie akéhokoľvek starého nápadu, musíte zvážiť, ktoré nápady sa oplatia opätovne použiť. Úprimne povedané, väčšinu obsahu možno preplatiť, ale musíte ju pre správne použitie použiť. Nechceli by ste znova uverejňovať blogový príspevok, ktorý sa prvýkrát prepadol úplne. Namiesto toho by ste chceli prepracovať obsah okolo nápadu, aby ste urobili silnejšie vyhlásenie.

Vo všeobecnosti však zistíte, že obsah, ktorý stojí za to opätovne použiť, je:

 • Evergreen: Vyberte tému, ktorá je stále aktuálna. Tip: Ak hľadáte rýchlu premávku, môžete zvážiť otočenie myšlienky tak, aby bola aktuálna a aktuálna tým, že ju pripojíte k nedávnej udalosti..
 • neúplná: Máte k téme viac čo povedať? Potom je to určite téma, ktorú stojí za to znova ju použiť! Ak ste povedali všetko, čo potrebujete povedať – a rovnako aj všetci ostatní -, zvážte túto tému.
 • populárne: Pozrite sa na to, čo sa v minulosti dobre darilo. Skontrolujte prehľad najčastejších stránok služby Google Analytics alebo pomocou nástroja ako Ahrefs zistite, ktorý obsah získal najviac zdieľaní, hodnotení „páči sa mi“ alebo odkazy. Pravdepodobne ide o druh témy, ktorá tentokrát prinesie výsledky – za predpokladu, že neopakujete všetko, čo už vaši čitatelia počuli – takže si predstavte, ako môžete tieto informácie prezentovať pomocou nového prístupu..

5 spôsobov, ako znovu použiť starý obsah

Našli ste nápad, ktorý chcete recyklovať? Tu je niekoľko návrhov, ako oživiť tému.

1. Napíšte pokračovanie

Ak ste sa vôbec nerozhodli povedať všetko, čo ste chceli, využite túto príležitosť a zdvojnásobte svoje nápady. Povedzme napríklad, že ste napísali príspevok s názvom „10 bežných investičných chýb, ktorým sa treba vyhnúť“. Šanca je, že ľudia robia sakra oveľa viac ako 10 investičných chýb. Napíšte nový blogový príspevok v súlade s textom „10 ďalších investičných chýb, ktorým sa treba vyhnúť.“

2. Vykopajte hlbšie

Väčšina blogových príspevkov – a dokonca aj elektronických kníh – iba poškriaba povrch témy. Čitateľom ponúknite väčšiu hodnotu tým, že sa budete venovať iba jednému bodu z pôvodného obsahu. Povedzme napríklad, že vaša eKniha má názov „101 jednoduchých tipov, vďaka ktorým získate marketingového profesionála.“

Jedným z vašich tipov je využitie vplyvných faktorov vo vašom výklenku. V prípade nového blogového príspevku alebo elektronickej knihy sa zamerajte iba na marketing ovplyvňujúcich zákazníkov. Zoznámte sa s novými príkladmi, štatistikami a úvodzovkami, aby ste ešte viac rozšírili tému. (Pozrite sa na Briana Deana mrakodrapová technika).

3. Zobrať iný pohľad

Ak vezmete nový pohľad, neznamená to, že musíte vždy prepínať strany. Musíte len vziať nápad, ale rozprávať príbeh z iného uhla. Napríklad váš počiatočný blogový príspevok mohol byť v súlade s „Ako vytvoriť stratégiu marketingu sociálnych médií, ktorá funguje“.

Tentokrát by ste mohli písať o „10 veciach, ktoré ma deti naučili o budovaní úspešnej stratégie sociálnych médií“. Niektoré z uvedených bodov sa môžu prekrývať, ale zážitok a príbeh je pre vašich čitateľov nový.

4. Prezentujte ho novému publiku

Myslíte si, že vaše publikum počuje všetko, čo musíte povedať? To je skvelé! Teraz je čas osloviť nové publikum. Príklady toho, čo môžete urobiť, sú:

 • Zverejnenie starého príspevku hosťa na vašom vlastnom blogu alebo naopak (nezabudnite na pokyny pre web a na vlastníka obsahu).
 • Vytiahnutie úryvkov z vašej eKnihy a ich umiestnenie na vašom blogu alebo zlúčenie blogových príspevkov do eKnihy.
 • Pomocou starých Tweety a vylepšením ich môžete zdieľať na Facebooku.
 • Nahrávanie starého videa YouTube na novú platformu.

Ak recyklujete starý obsah, uistite sa, že ste ním prešli, a znova skontrolujte, či je stále aktuálny, av prípade potreby ho vylaďte..

5. Zmeňte ho na inú formu obsahu

Príspevky blogu nemusia žiť iba ako príspevky blogu. Vždy môžete zobrať blogový príspevok alebo obsah elektronickej knihy a zmeniť ich na vizuálny alebo zvukový formát (alebo naopak). Príklady zahŕňajú:

 • Premeníte obsah eKnihy na infografiku (ako ju bezplatne vytvoriť na adrese Canva).
 • Použitie blogového príspevku ako prepis videa.
 • Používanie obsahu podcastov v prezentácii Slide Share.

Takto zameraný obsah vám umožňuje používať tieto rôzne formy obsahu na vzájomné dopĺňanie, čo môže byť prínosom pre vaše publikum na základe toho, ako sa učia. Napríklad vložte odkaz na video pred svoj blogový príspevok alebo odkaz na svoj podcast z prezentácie Slide Share.

Vymýšľať o dobrých nápadoch vás nemusí zbaviť života. Niekedy stačí len pozdraviť myšlienky, ktoré vás hľadia tvárou v tvár. Ako zmeníte účel vášho ďalšieho obsahu?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map