Ako zrýchliť vaše stránky bez vynaloženia peňazí na špecializovaný hosting

Ako dlho trvá načítanie vašich webových stránok? Možno to nebudete vedieť, ale rýchlosť vášho webu môže mať obrovský vplyv na jeho úspešnosť. Vedeli ste, že 40 percent ľudí opustí vaše stránky, ak načítanie trvá dlhšie ako tri sekundy? Alebo to doba načítania stránky ovplyvňuje hodnotenie vyhľadávacích nástrojov?


rýchlosť wordpress
Obrázok prostredníctvom flickr od Sean MacEntee

Na zníženie času načítania môžete urobiť veľa vecí, napríklad optimalizovať obrázky a minimalizovať požiadavky HTTP. Existuje tiež možnosť inovovania vášho hostingu na dedikovaný server. Bohužiaľ to môže viesť niekoľko stoviek dolárov mesačne. Čo robíte, keď optimalizujete svoje stránky a stále nedokážete zdôvodniť vysoké náklady na vyhradený hosting?

V poslednej dobe som urobil malý experiment. Nižšie vám ukážem, ako som zrýchlil svoje stránky a aké sú vaše možnosti.

Prečo zdieľaný hosting umožňuje vaše webové stránky

Najprv sa pokúsime pochopiť, prečo je váš web pomalý. Ak ste išli s najlacnejším balíkom, ktorý ponúka váš hostiteľ, vaše webové stránky sú hostené na zdieľanom serveri. Zdieľaný server je trochu ako bytový komplex. Získate svoj vlastný malý kútik (svoj „byt“), ale všetky webové stránky na tomto serveri používajú rovnaké zdroje, napríklad ako by ste mohli zdieľať bazén alebo parkovisko vo svojom bytovom komplexe..

Všetci vaši susedia používajú rovnaký čas CPU, pamäť a miesto na disku, čo môže spôsobiť, že niektorí ľudia označujú ako „úzke miesto“. Zdá sa, že príliš veľa ľudí sa snaží využiť bazén vašej komunity, že v ňom nie je dostatok miesta na plávanie. V závislosti od vášho hostiteľa by ste mohli zdieľať tieto zdroje s niekoľkými stovkami (alebo v niektorých prípadoch tisíckami) iných webových stránok.

Na druhej strane, s vyhradeným hostingom získate celý komplex sám pre seba. Predstavte si, aké rýchle a bezpečné stránky by mali byť, ak by ste tieto zdroje nemuseli zdieľať. Preto tento typ hostenia vyžaduje taký vysoký poplatok.

Existuje však medzičas? Jo! Je možné prejsť od základného balíka zdieľaného hostingu bez toho, aby ste museli ísť až po vyhradený hosting.

Ako som zrýchlil môj web?

Priznávam to. Som závislý QuickSprout. Neil Patel ponúka tento super šikovný nástroj, kde môžete zadať doménu svojich stránok, a potom dostanete podrobné správy o rýchlosti a SEO. Pri kontrole mojich prehľadov som si všimol, že moje webové stránky boli super pomalé. Keďže som vedel, že rýchlosť stránok ovplyvňuje hodnotenie vyhľadávacích nástrojov, mohol som len predpokladať, že ma to bolí.

Chcel som niečo rýchlejšie.

Nemám veľa peňazí na to, aby som zahodil svoj web hosting, tak som urobil trochu výskumu. Zistil som, že prechod z balíka Bluehost.com Plus (najobľúbenejší zdieľaný hostingový balík) na balík Business Pro by mi mohol poskytnúť určitú rýchlosť, ktorú som hľadal. Vo svojom výskume som sa stretol s ľuďmi, ktorí hovorili, že táto možnosť je niekedy lepšie ako hosting VPS. Myslel som, že by som si to bodol za pár dolárov navyše, zvlášť keď som vedel, že by som sa mohol prepnúť späť, ak by som chcel. Súčasťou balíka bol aj bezplatný certifikát SSL a vyhradená adresa IP, to všetko za 20 dolárov mesačne.

(Je tu zábavná vec, ktorú si treba vziať na vedomie: Keď som inovoval, vzali do úvahy hosting, za ktorý som už zaplatil, a použili ho ako „zľavu“ na môj nákup.)

Aj keď je balík Business Pro stále na zdieľanom serveri, prichádza so svojimi výhodami. Podľa Bluehost, balík Pro hostuje o 80 percent menej používateľov na server. To znamená, že na jedného používateľa je k dispozícii oveľa viac zdrojov.

S vedomím, že sa chystám na túto výzvu, som vykonal test QuickSprout na dvoch mojich webových stránkach a urobil snímku obrazovky, aby som ju mohol porovnávať pred a po. Tu je predchádzajúce:

Webové stránky č. 1:

rýchly test

Webové stránky č. 2:

rýchly test

Bez toho, aby sa na mojich stránkach zmenila ešte jedna vec, test vyzeral po prechode môjho webu na nový server.

Webové stránky č. 1:

rýchly test

Webové stránky č. 2:

rýchly test

Buďme spravodliví; Nie som webový dizajnér. Mám nejaké ďalšie oblasti na svojom webe, ktoré by som mohol vyčistiť, ale je zrejmé, že inovácia môjho hostingu urobila niečo pre rýchlosť webu. Začal som s 20 sekundovým časom odozvy na webovej stránke č. 1 a šiel som celú cestu dole k 3 sekundovému času odozvy!

Aké sú možnosti?

Takže chcete upgradovať webhosting? Ak ste so zdieľaným serverom v poriadku a jednoducho chcete niečo lepšie ako základný balík, môžete sa ponoriť do obchodného balíka. Je mi ľúto, že som to urobil. (Nemôžem s istotou povedať, či je to z dôvodu lepšieho hostenia, ale videl som, ako sa moje hodnotenie vyhľadávačov posunulo hore, odkedy som upgradoval, takže je to ďalší výhoda.)

Možno nebežíte s Bluehostom. Pravdepodobne stále nájdete šťastie s obchodným plánom oproti základnému plánu bez ohľadu na to, kto je hostiteľom vášho webu. Ale som len jedno dievča s niekoľkými firemnými webovými stránkami a vlastným blogom. Môžete mať pocit, že ste zdieľaný hosting úplne prerástli.

Ak je to tak, vašou ďalšou možnosťou je ísť s hosťovaním VPS. Virtuálny súkromný server je skôr ako byt ako byt. Zatiaľ čo budovu zdieľate, je tu menej obyvateľov a zdroje nemusíte zdieľať. Celkovo je čas a prostriedky vášho procesora zdieľané medzi všetkými, ale sú rozdelené spôsobom, v ktorom je časť z nich venovaná každému používateľovi. To znamená, že vaši susedia nemôžu ošípať všetky svoje zdroje.

VPS hosting tiež umožňuje väčšiu flexibilitu a kontrolu nad vašimi webovými stránkami, napríklad možnosť nainštalovať akýkoľvek požadovaný softvér. Taktiež maximalizuje vaše zdroje, aby ste mohli spracovať viac súborov a prenos na svoje stránky. Okrem toho existuje veľa plánov, z ktorých si môžete vybrať, aby ste sa mohli rozhodnúť, koľko rýchlosti, úložného priestoru, šírky pásma a pamäte RAM vyhradíte pre svoj účet. VPS hosting vám môže za slušný plán bežať okolo 60 dolárov mesačne.

Nech sa rozhodnete pre akýkoľvek plán, zvážte, kde ste a kde chcete byť. VPS hosting môže byť pre vás teraz trochu strmý (je to pre mňa, a preto som išiel s plánom Business Pro z lokality Bluehost.com), ale môžete mať pocit, že ste už zdieľaný hosting prerástli. Zamerajte sa na niečo, čo dokáže efektívne spravovať vaše súbory a prenos.

Myslíte si, že vaše webové stránky potrebujú nový plán hostenia? Ktorú možnosť sa rozhodnete upgradovať svoj účet?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map