Automatické zálohovanie – jedná sa o najviac podceňovanú funkciu webhostingu?

Každá webová stránka sa skladá zo súborov a stránok, z ktorých každá je uložená na serveri webhostingu. Keď niekto vyhľadáva web, všetky tieto časti sa spoja, aby odhalili skutočný web, ktorý vidíme, keď sa zobrazuje z nášho domáceho prehliadača..


>> Kliknutím sem stiahnite súbor PDF <<

zálohovanie Je preto nevyhnutné, aby hostingový server bol vždy funkčný, aby sa zabezpečilo, že webové stránky na ňom môžu byť vždy aktívne, živé a viditeľné online. Potom si viete predstaviť stres vlastníkov webových stránok, ak server v nejakom bode zlyhal.

Vzhľadom na to, že počítačový server je stroj, existuje vždy možnosť, že sa skutočne môže „zrútiť“, napriek tvrdeniam hostiteľských spoločností, že webmasteri môžu očakávať takmer sto percentnú dostupnosť.

Aj poskytovatelia hostenia, ktorí tieto tvrdenia tvrdia, však vedia, že nemôžu s istotou zaručiť úplnú a úplnú životnosť bez chýb na serveri. Z tohto hľadiska je nevyhnutné, aby existoval plán „zálohovania“ a čím je toto zariadenie automatizované, tým lepšie pre všetkých zúčastnených..

Čo je zálohovanie webových stránok?

Pri zálohovaní webových stránok chránite svoje údaje tak, že si vytvoríte duplikát pôvodného obsahu. Zálohovanie sa môže vykonávať v rôznych intervaloch a vaše duplicitné údaje sa ukladajú na iné miesto, aby sa minimalizovala pravdepodobnosť straty, ak by k zlyhaniu servera došlo v mieste pôvodnej webovej stránky..

Ak vaše stránky „padnú“, záloha vám umožní rýchlo sa zotaviť z nehody, načítať údaje a rýchlo sa dostať naspäť. Dôvodom vykonania zálohy na vašom webe je potom to, že v prípade akejkoľvek nehody alebo úmyslu, ako je napríklad zlyhanie servera a strata vašich údajov alebo zabránenie prístupu k nim, alebo v sieti, sa nestratia žiadne z vašich pôvodných údajov. v prípade, že hacker získa prístup k vášmu účtu a odstráni všetky súbory z vašich webových stránok.

Zálohovanie vám umožní vrátiť sa v čase a použiť predtým dostupné podrobnosti.

Zodpovedajúce hostingové spoločnosti vám vo svojich častých otázkach a poznámkach uvedú, že by ste si mali vytvoriť vlastné zálohy, a to najmä v prípade, že to robíte manuálne. Pri použití tejto metódy budete na sťahovanie súborov z webových stránok do miestneho počítača používať zariadenie ako FTP.

Nevýhodou je, že musíte pamätať na pravidelné zálohovanie a sťahovanie môže byť časovo veľmi náročné. Nebudete mať ani možnosť nielen sťahovať súbory, ktoré sa zmenili (musia sa stiahnuť všetky súbory), čo je odtok vo vašej šírke pásma..

Všetky stiahnutia sa musia monitorovať, aby sa zabezpečilo ich správne dokončenie, a musíte prísť s vlastným spôsobom logickej správy a ukladania zálohovaných súborov. Tento proces vyprázdňovania však môže pre vás predstavovať spôsob automatizovaného zálohovania webových stránok.

Automatické zálohy

Pre hostingové spoločnosti, ktoré ponúkajú automatizované zálohy, by to skutočne mohlo byť najviac podceňovaná funkcia webhostingu ktoré môžete alebo nemusíte poznať. Vďaka veľkému zaťaženiu vlastníkov rušných webových stránok sa automatizované zálohy budú spúšťať každý deň, týždenne a mesačne pre všetky súbory, domény, e-maily a databázy pripojené k vášmu hostiteľskému účtu. Môžete samozrejme očakávať, že za túto službu zaplatíte vyššie náklady, ale vzhľadom na frekvenciu ukladania vašich údajov pre budúci prístup môžete považovať cenu za irelevantnú..

Zodpovedné hostingové spoločnosti bežne používajú automatizované riešenie zálohy na svojich zdieľaných hostingových balíkoch. Sú nastavené tak, aby boli vaše stránky monitorované, čo znamená, že keď sa zistí akákoľvek zmena zdrojového kódu vašej stránky, proces zálohovania sa pre príslušné súbory implementuje a vaše pôvodné údaje zostanú čerstvé a aktuálne pre prípad, že ich potrebujete..

V prípade potreby máte tiež možnosť vykonať ďalšie zálohy a nemusíte dohliadať na žiadny krok procesu. Vaše údaje sa uložia, ale nebudú zobrazené, na bezpečných miestach a dajú sa stiahnuť na ľubovoľné množstvo zariadení. Svoje automatizované zálohy môžete spravovať z ovládacieho panela bez potreby akýchkoľvek technických znalostí alebo manuálnych komplikácií.

Dôležitosť zálohovania údajov vašich webových stránok sa stáva zrejmejšou, ak ste jedným z nešťastných prípadov, keď ste omylom stratili alebo omylom vymazali informácie o vašich stránkach. Aj keď je to dôležité pre akékoľvek podnikanie, všetci vlastníci webových stránok musia vykonávať svoje činnosti bez toho, aby sa obávali bezpečnosti svojich informačných súborov.

V tomto ohľade automatizované zálohy vášho hostingového účtu zaisťujú, že vaše dáta sú uložené presne, včasne a bezpečne s minimálnym zaťažením a bez prerušenia vašej každodennej rutiny.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map