Bluehost vs HostGator: Porovnanie dvoch najväčších značiek webhostingu

Snaží sa rozhodnúť medzi Bluehost a HostGator, dve z najväčších značiek zdieľaného webhostingu v priemysle? Potom ste pravdepodobne čítali veľa článkov s podrobnosťami o ich ponuke.


V skutočnosti sme sa predtým zaoberali porovnaním ich plánov a služieb v súvislosti s hostiteľským kráľovstvom.

bluehost vs hostgator

Pozrite sa na naše Bluehost vs HostGator vizuálne porovnanie vedľa seba

Dnes ideme pozri sa na niečo iné. Namiesto toho sa pozrime do hlbších aspektov. Ako podniká každá značka a ako sa navzájom porovnávajú? Pozrime sa.

Pozadie spoločnosti

Obe spoločnosti boli založené približne v rovnakom čase, čo môže byť dôvodom toho, ako ďaleko zašli v priemysle vďaka tomu, že každá z nich mala viac ako desať rokov, aby si vybudovala svoje podnikanie a skúsenosti. Spoločnosť HostGator bola založená v internáte na Floridskej atlantickej univerzite v októbri 2002, zatiaľ čo spoločnosť Bluehost začala v roku 1996, ale svojich prvých zákazníkov nezobrala do roku 2003. Bluehost sídli v Utahu a ústredie spoločnosti HostGator sa v roku 2006 presťahovalo z Floridy do Texasu.

Obe sa môžu pýšiť vysokým počtom hostených stránok. Bluehost na svojich webových stránkach uvádza, že na celom svete napája viac ako 2 milióny webových stránok, zatiaľ čo spoločnosť HostGator hostí neuveriteľných 9 miliónov.

Zistíte tiež, že obaja si nárokujú množstvo ocenení. Medzi niekoľko ocenení, ktoré získal HostGator, patria:

 • Najlepšie host: WordPress Hosting Recenzie 2012
 • Najlepšie hosting pre malé podniky: 2011 najlepší hosting pre malé podniky
 • Editor’s Choice: Nájdite ceny môjho hostiteľa za editorské ceny 2011
 • 239. najrýchlejšie rastúce spoločnosti: najrýchlejšie rastúce spoločnosti Inc.com v Amerike

Medzi oceneniami Bluehost získali:

 • Najlepšie dostupné hosťovanie: recenzia hostiteľa, január 2013
 • Najlepšia technická podpora: Business Choice Awards PC Mag 2014

webové stránky

dizajn

Bluehost a HostGator ponúkajú podobný zážitok, pokiaľ ide o ich webové stránky. Obaja sú otvorené prehľadom svojich služieb a inzerujú svoje najnižšie ceny zdieľaného webhostingu. Obidve pokračujú v rozširovaní ďalších funkcií a balíkov.

Na domovskej stránke je každý web vybavený navigačnou kartou, ktorá zjednodušuje hľadanie podrobností o ich baleniach a obchodných záležitostiach. Obaja tiež zdieľajú svoje kontaktné informácie priamo v hlavičke, takže je ľahké kontaktovať podporu.

Aj keď je rozloženie webových stránok pre obe firmy veľmi podobné, estetika sa výrazne líši. V spoločnosti Bluehost vás uvíta obchodná atmosféra. HostGator, na druhej strane, robí webhosting zábavným s kreslenými kresbami a žiarivými farbami. To však neznamená, že spoločnosť HostGator nie je tak zameraná na podnikanie alebo vážna ako Bluehost; oni len radi robia veci zábavnými pre vás!

Keď sa prihlásite do svojho účtu, zistíte, že cPanely spoločnosti Bluehost a HostGator sú takmer identické v usporiadaní. Oznámenia, navigačné odkazy a propagácie sa nachádzajú na ľavom paneli, zatiaľ čo všetky vaše rýchle odkazy na súbory webových stránok sú prehľadne usporiadané do rôznych sekcií na stránke. Aby veci vyzerali skvele, používajú obe ikony, ktoré vám pomôžu rýchlo nájsť to, čo hľadáte na svojom paneli cPanel, či už dúfate, že si kúpite novú doménu alebo získate prístup k svojmu e-mailu..

Pokiaľ ide o webdizajn, jeden si navzájom neprotirečí; obe vyvinuli krásne webové stránky, ktoré sa väčšinou odlišujú podľa svojej jedinečnej značky.

Užívateľské skúsenosti

Vďaka dobre usporiadanému dizajnu a ľahko stráviteľnému materiálu sú obe tieto obchodné webové stránky užívateľsky prívetivé. HostGator uľahčuje prezeranie ich ponúk tým, že uvádza ich hostingové služby a počiatočné ceny za každý balík na svojej domovskej stránke. Bluehost však zjednodušuje aj skúmanie svojich balíkov pomocou karty „produkty“ na navigačnom paneli a proces registrácie je jednoduchý..

Nájdenie podporných služieb je tiež prehľadom na oboch webových stránkach, pretože každý z nich obsahuje kartu podpory doplnenú o centrum pomoci a oblasť fóra.

Skryli svoje tlačidlá zdieľania v sociálnych sieťach a odkazy na blog v päte svojich webových stránok, takže ani tieto odkazy neskúšajú ľahšie, keď ich hľadáte..

Celkovo odviedli skvelú prácu, aby si navzájom udržali krok, aby ich webové stránky boli užívateľsky prívetivé a príťažlivé.

obsah

Pri hodnotení obsahu webových stránok každej firmy zistíte, že sú veľmi podobné v metódach, ktoré používajú na konverziu potenciálnych zákazníkov. Obaja udržiavajú obsah svojich webových stránok krátky, presný a ľahko čitateľný, aby ich používateľsky príjemný.

HostGator však na svojej domovskej stránke obsahuje niekoľko ďalších oddielov – napríklad „Prečo zvoliť HostGator?“ a „Čo hovoria ostatní o hostiteľoviGator?“ – to môže byť presvedčivejším argumentom pre ľudí, ktorí začínajú s webhostingom, a nie sú si istí, o čo ide.

Obráťte sa na zoznam svojich hostingových balíkov a nájdete podobné rozloženie s podrobnosťami o tom, čo získate pri každom balíku a ako vyzerá cena. HostGator, podobne ako na svojej domovskej stránke, ide o niečo ďalej ako Bluehost pri vysvetľovaní toho, čo presne získate, vrátane uvedenia možností, ktoré ponúka CMS, ktoré ponúkajú.

Celkovo môže HostGator lepšie vysvetliť svoje ponuky úplným nováčikom, zatiaľ čo Bluehost udržuje svoj obsah krátky pre zákaznícku základňu, ktorá už vie, čo chce..

marketing

Tradičný marketing

Keďže obe spoločnosti prilákali veľké množstvo používateľov, očakávali by ste, že ich marketingové úsilie bude do istej miery rovnaké. Obaja majú pridružený program a uľahčujú vyhľadávanie detailov na ich stránkach. HostGator však robí lepšiu prácu pri otváraní médií, pričom sú k dispozícii médiá a tlačová súprava na stiahnutie. BlueHost v súčasnosti nemá na svojich webových stránkach k dispozícii tlačovú súpravu; namiesto toho uvádzajú zoznam svojich „spravodajských služieb“ ako „už čoskoro“.

Obaja prevádzkujú tradičné televízne reklamy, ale zistíte, že spoločnosť Bluehost je aktívnejšia v oblasti marketingu prostredníctvom krátkeho videa ako spoločnosť HostGator. Pred sledovaním videa na YouTube sa často zobrazujú reklamy Bluehost. Keďže tieto reklamy môžete preskočiť za 5 sekúnd, spoločnosť Bluehost vyvinula sériu vtipných videí – “Bluehost za 5 sekúnd“- ktoré rýchlo sprostredkujú svoje nápady a potom ponúkajú zábavný klip.

Obaja ponúkajú aj stimuly na registráciu, napríklad balíčky so zníženou sadzbou za prvý rok.

SEO

Obe spoločnosti sa obrátili na formy prichádzajúceho marketingu doplnené firemnými blogmi, kanálmi sociálnych médií a taktikami SEO. Kľúčové slová Google, ako napríklad „webhosting“ alebo „zdieľaný webhosting“, uvidíte, že hostGator a Bluehost budú súťažiť o najlepšie miesta na prvej stránke spoločnosti Google. HostGator napriek tomu neustále predbieha Bluehost pre tieto typy výrazov.

Choďte na Alexa.com, a možno zistíte prečo. HostGator sa radí medzi 454. najobľúbenejšie stránky na svete, zatiaľ čo Bluehost prichádza na 660. Zatiaľ čo poradie Alexa neurčuje poradie vyhľadávania Google, rovnaké metódy, ktoré hostGator použil na to, aby sa stal populárnejšou webovou stránkou, by im tiež mohli pomôcť pri hodnotení vyššieho stupňa SEO podmienky.

Sociálne médiá

Sociálne médiá nemusia mať taký vplyv na popularitu týchto firiem, ako majú tradičné marketingové metódy a pridružené programy, ale stále chápu význam stratégie sociálnych médií..

HostGator sa však ukazuje byť populárnejším na sociálnych sieťach s viac ako dvojnásobnými sledovateľmi na Facebooku aj na Twitteri, ako má Bluehost. Tweet je občas pomerne zriedkavý, ale zamierte na Facebook alebo Google+ a obe nájdete často príspevky. Ako keby už vo svojom obchodnom modeli neboli viac podobní, obaja zdieľajú podobný obsah na sociálnych sieťach vrátane vecí, ako sú tipy na webe a správy, aktualizácie blogových príspevkov a oznámenia o dohodách a kupónoch..

Dokonca aj ich kanály YouTube sú neuveriteľne podobné. Uvádzajú reklamy, návody a školiace videá. Bluehost dokáže získať viac ako dvojnásobný počet predplatiteľov ako HostGator, ale HostGator má o 10 miliónov prehratí videa viac ako Bluehost.

Bluehost tiež aktívne využíva ďalšie populárne kanály sociálnych médií, ako sú Pinterest a LinkedIn, kde HostGator tieto odkazy na svojich stránkach ani neuvádza. Pri pohľade na ich činnosť a typ obsahu, ktorý každý zdieľa, však jeden v stratégii sociálnych médií dominuje druhému.

Blog

Dizajn / rozloženie blogu

V rámci svojho prichádzajúceho marketingového úsilia obe spoločnosti využívajú platformu blogov. Dizajn blogu spoločnosti Bluehost je pomerne jednoduchý, ale vyžaduje si jedinečný prístup tým, že v hornej časti stránky umiestňuje najnovšie, populárne odkazy a odkazy na kategórie. Jednoduchý dizajn napriek tomu uľahčuje navigáciu, ak venujete pozornosť ponukám v hornej časti.

Na blogu spoločnosti Bluehost sú niektoré texty prekryté na vrchole odporúčaných obrázkov občas ťažké prečítať o dátumoch a tituloch. Bluehost nezdieľa žiadny textový úryvok z blogového príspevku na domovskej stránke, takže nemáte úvod, ktorý by vám pomohol rozhodnúť, či si chcete prečítať. Našťastie ich názvy blogov zvyčajne hovoria dosť, aby vzbudili záujem. Keď sa dostanete na blogový príspevok, tlačidlá zdieľania neexistujú. Na konci každého príspevku je skryté tlačidlo „Zdieľať“, ale ak má zobraziť možnosti zdieľania v sociálnych sieťach, nefunguje to..

Blog HostGator ponúka viac toho, čo by ste očakávali od bežného blogu, na ktorom sa na domovskej stránke nachádza celý blogový príspevok. HostGator uľahčuje navigáciu vo veciach pomocou bočného panela doplneného o témy a kategórie, ktoré môžete preskúmať.

Zdá sa, že rozloženie blogu spoločnosti Bluehost uspokojuje väčšinu ľudí na mobilných zariadeniach, zatiaľ čo server HostGator má viac tradičného pocitu z pracovnej plochy. Pokiaľ ide o užívateľskú prívetivosť, dizajn blogu HostGator ponúka ľahší zážitok.

Frekvencia blogovania

Ak hľadáte tipy a rady často, choďte na blog hostgátora. Budú vás aktualizovať každé utorok a štvrtok, čím sa ich blog účinne zabalil do množstva užitočných informácií o stavbe vášho webu a podnikaní..

Na druhej strane Bluehost nevyzerá, že používa rozvrhovanie príspevkov, ktoré by sa mohlo trochu obťažovať, ak sa pokúšate sledovať jeho obsah. Vo svete Bluehost sú niektoré mesiace úplne tiché, zatiaľ čo v iných mesiacoch môžete získať päť alebo viac príspevkov.

Typy obsahu

Keďže spoločnosti pracujú v rovnakom odvetví, dá sa očakávať iba to, že budú zdieľať podobný obsah. Obsah hostGator je veľmi o užitočnosti pre ich zákazníkov. Budete si prečítať o témach, ktoré sa priamo týkajú webhostingu, ale zdieľajú aj rady týkajúce sa úzko súvisiacich oblastí záujmu, vrátane množstva tipov pre malé firmy a kampaní v sociálnych médiách, ktoré vám pomôžu uspieť na všetkých koncoch vášho podnikania..

Bluehost uverejňuje príspevky častejšie, keď má správy o svojej firme alebo udalostiach, na ktorých môžu aktualizovať svojich zákazníkov. Budú však občas vrhať užitočné články a infografiky a obsah, ktorý zdieľajú, je rovnako užitočný ako obsah hostgátora..

Zákaznícka podpora

Zatiaľ čo zákazníci z oboch značiek si pravdepodobne sťažujú na zákaznícku podporu naraz, existujú zákazníci na oboch stranách, ktorí túžia po podpore, ktorú dostávajú. Našťastie obe spoločnosti uľahčujú kontaktovanie podpory. Na webových stránkach oboch spoločností nájdete telefónne číslo, možnosť priameho rozhovoru a odkazy na lístky. HostGator je otvorený aj pre príjem faxov. Obaja sa môžu pochváliť technickou podporou 24/7, čo je veľmi užitočné pre medzinárodných zákazníkov, ktorí nebežia v rovnakom časovom pásme.

Rovnako ako v iných oblastiach ich podnikania išli s priamou spokojnosťou so zákazníckou podporou. Zákazníci uvádzajú, že odhadovaná doba čakania na podporu hostGator je okolo 30 minút, zatiaľ čo zákazníci spoločnosti Bluehost sa môžu často spojiť so zástupcom do 15 minút alebo menej. Čakacie doby sa samozrejme budú líšiť v závislosti od toho, ako sú v danom čase zaneprázdnení.

Na záver

Celkovo sú Bluehost a HostGator veľmi podobné spoločnosti, ktoré používajú mnoho rovnakých efektívnych taktík v oblasti webdizajnu, marketingu a podpory zákazníkov. Pri porovnávaní týchto dvoch spoločností na základe ich obchodného modelu a nie podľa ich balíkov a cien je to ťažké porovnanie, pretože sú si podobné..

Co si myslis? Keby ste si museli vybrať jednu spoločnosť na základe toho, ako podnikajú, s ktorou by ste radšej šli? Dajte nám vedieť v sekcii komentárov.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map