IX Web Hosting Recenzie: Ceny, plány, hodnotenie a ďalšie!

kým 1991 – viete, v temnote – internet sa mohol používať iba na vzdelávanie a výskum. Školy a výskumné inštitúcie využívali dedikované servery, takže nebolo potrebné webhosting tretích strán.


Dnes sa však všetko, čo sa zmenilo, ponúka široká škála služieb a produktov. S toľkými možnosťami, z ktorých si môžete vybrať, však môže byť ťažké odlíšiť serióznych hráčov od tých, ktorí nie sú zostrojení tak, aby vydržali.

Jedna dlhodobá spoločnosť je skrátka – ktorá sa začala v roku 1999 s server v obývacej izbe na Stredozápade. Odvtedy sa rozrástla na hosting takmer zo svojho dátového centra s rozlohou 11 000 štvorcových stôp v Columbuse v štáte Ohio. Ako sa uvádza na ich webových stránkach, táto osvedčená história a trvalý rast znamenajú, že nejde o žiadnu operáciu lietania v noci, ktorá bude čoskoro zmiznutá..

V roku 2015 však spoločnosť Endurance International Group (EIG), ktorá má portfólio 60 webhostingových služieb vrátane služieb Bluehost, HostGator a Site5. To viedlo zákazníkov k obavám, že spoločnosť bude odstavená a ich účty sa presunuli na jedného z ďalších poskytovateľov hostingu EIG. Stále, dokonca dva roky po tomto oznámení, bolo všetko na IX.

Toto sa zmenilo v januári 2018, keď spoločnosť IX informovala svojich zákazníkov, že budú migrovaní. Kde to teraz stojí? Mali by ste stále uvažovať o IX pre hostingové služby? Ako sa porovnáva IX so serverom5?

V tejto recenzii sa budeme venovať všetkým týmto základniam a ďalším.

Ako funguje IX hosting??

logo webhostingu

IX ponúka služby, ako sú webhosting, virtuálne súkromné ​​servery (VPS) a registrácia domén. Medzi dostupné doplnky patria certifikáty SSL (Secure Sockets Layer), účty obchodníkov, a webové stránky sťahovanie služieb, zabezpečenie SiteLock a softvér na vytváranie webových stránok.

K dispozícii je tiež dobre rozvinutá vedomostná základňa pre používateľov vrátane často kladených otázok, článkov a videí. Zákaznícka podpora sa ponúka prostredníctvom e-mailu a rozhovoru. Náklady na zdieľaný webový server Linux a Windows sa pohybujú od 3,95 do 7,95 dolárov mesačne, Linux VPS od 54,95 do 89,95 dolárov mesačne a Windows VPS od 69,95 dolárov do 104,95 dolárov mesačne.

Prevádzková doba je kľúčom pre každú webhostingovú službu – koniec koncov, ak vaše stránky nefungujú, na ničom inom nezáleží – a spoločnosť IX si to stanovila ako prioritu. IX vlastní vlastné dátové centrum úrovne 3 (N + 1) namiesto zdieľania jedného a prepúšťanie zabudované do systému úrovne 3 znamená, že zdroje energie sú vyvážené, aby sa predišlo prehriatiu, av prípade výpadku energie existujú dvaja priemyselní generátori. na zabezpečenie nepretržitej prevádzkovej energie. Sídlo spoločnosti sa nachádza aj v jej dátovom centre.

Odhaduje sa tiež vysoká priorita bezpečnosti každý web je každý rok napadnutý hackermi a server IX používa na ochranu svojich stránok funkciu SiteLock. Monitorovacie služby sú k dispozícii, aby vás okamžite informovali, či sa niektorá z vašich webových adries objaví v čiernych zoznamoch spoločností Google, McAfee a Norton..

Služby zisťovania kontrolujú každý deň viac ako 12 miliónov webových stránok a súborov hostených pomocou IX na prítomnosť vírusov a iného škodlivého softvéru. ak škodlivý kód sú identifikované, služby na obnovenie automaticky opravujú kód webovej stránky, aby zabránili infikovaniu počítačov návštevníkov.

Unikátne funkcie webhostingu IX

Web hosting stránky

Kľúčové slovo, ktoré sa má použiť pri opise hostingových služieb IX, je „neobmedzené“. Dokonca aj ich základný zdieľaný hostingový plán 3,95 USD mesačne obsahuje neobmedzené úložisko, neobmedzenú šírku pásma, neobmedzené hostované domény a neobmedzené e-mailové účty..

MySQL a MSSQL databázy sú zadarmo spolu s redundantnými sieťami a smerovaním. Produkty a služby doplnku IX ďalej rozširujú možnosti používateľa.

Jedným z príkladov je systém obchodných účtov IX, ktorý je k dispozícii pre zákazníkov z USA. Je to dobre integrovaný procesor kreditných kariet, ktorý pracuje nielen pri internetovom predaji a aukciách, ale môže sa použiť aj na telefonické a poštové objednávky. Neexistujú žiadne poplatky za aplikáciu a nastavenie je rýchle a ľahké ako rozhranie programovania aplikácií (API) využíva bezplatný virtuálny terminál. Funguje so všetkým hlavným softvérom nákupného košíka a transakčné poplatky začínajú iba 1,15%.

Tvorca webových stránok IX je tiež výkonný a ľahko použiteľný pre každého, kto sa nechce zaoberať maticami a skrutkami kódovania. Na výber je veľa šablón – môžete dokonca vytvárať vlastné stránky na Facebooku – a jeho nástroje a widgety drag and drop vám umožňujú prispôsobiť vzhľad stránok tak, aby vyhovoval vašim potrebám..

Svoje stránky môžete kedykoľvek upraviť, pričom všetky sú optimalizované pre vyhľadávače a šablóny sú pripravené pre mobilné zariadenia na jednoduché prezeranie na smartfónoch a iných mobilných zariadeniach. Cena za toto všetko je iba 5 dolárov mesačne.

stanovenie ceny

Existujú dva plány hostenia: zdieľané (Linux a Windows) a VPS (X4 a X8 Linux a Windows).

Ako je uvedené vyššie, zdieľané plány prichádzajú s neobmedzeným úložným priestorom a šírkou pásma. Oba hostingové plány zahŕňajú neobmedzené hostované domény. Každý zdieľaný plán obsahuje aj najmenej jednu bezplatnú doménu. (Ďalšie domény je možné kúpiť za 12,95 USD.)

Všetky plány VPS sa dodávajú s dvoma vyhradenými adresami internetového protokolu (IP). Ceny sú uvedené za mesiac.

Zdieľaný hosting

linux:

 • Expert (3,95 dolárov): Až 2 určené adresy IP a 1 bezplatná doména
 • Business Plus (7,95 dolárov): Až 3 určené adresy IP a 2 bezplatné domény
 • Unlimited Pro (7,95 dolárov): Až 15 vyhradených adries IP a 3 bezplatné domény

windows:

 • Business Plus (4,50 USD): 3 bezplatné adresy IP a 2 bezplatné domény
 • Unlimited Pro (9,95 dolárov): 15 bezplatných adries IP a 3 bezplatné domény

Hosting VPS

linux:

 • X4 (54,95 dolárov): 4x procesorové jadrá, 768 MB RAM, prenos dát 1 500 GB, úložisko 50 GB, ovládací panel cPanel alebo Plesk
 • X8 (89,95 dolárov): 8x procesorové jadrá, 2048 MB RAM, prenos dát 2 000 GB, 100 GB úložného priestoru, ovládací panel cPanel alebo Plesk

windows:

 • X4 (69,95 dolárov): 4x procesorové jadrá, 768 MB RAM, prenos dát 1500 GB, úložisko 50 GB, ovládací panel Plesk 10
 • X8 (104,95 dolárov): 8x procesorové jadrá, 2048 MB RAM, prenos dát 2 000 GB, 100 GB úložného priestoru, ovládací panel Plesk 10

Chceš testovaciu jazdu? Ktorýkoľvek z plánov IX môžete vyskúšať sedem dní zadarmo, a dokonca aj po zakúpení jedného z nich existuje ďalšia tridsaťdňová záruka vrátenia peňazí..

Čo si ľudia myslia o IX?

rôzni ľudia myslia

Existujú dve nedávne myšlienky o IX: pred a po januári 2018 oznámenie o migrácii na Site5.

Keď hovoríme o produktoch a službách spoločnosti IX, používatelia mali celkovo zmiešané pocity. Pre niektoré boli technické problémy a prestoje minimálne, ceny boli konkurencieschopné a pracovníci technickej podpory boli oboznámení a nápomocní. Dôraz IX na optimalizáciu vyhľadávacích nástrojov (SEO) sa tiež považoval za plus.

Pre ostatných používateľov je však „neobmedzené“ skladový priestor v praxi to tak vždy nefungovalo a výpadky boli častejšie ako 99,9% zaručené prestoje. Okrem toho neexistujú jasné pravidlá týkajúce sa frekvencie zálohovania údajov a nie je k dispozícii žiadny vyhradený serverový plán.

Po ohlásení migrácie na server Site5 používatelia nahlásili zákaznícky servis telefonicky a boli k dispozícii iba prostredníctvom e-mailu alebo podporného lístka. Okrem toho od začiatku roku 2018.

Presun stoviek tisícov účtov a súvisiacich údajov je vždy pomalý a problematický a niektoré prestoje jedného dňa alebo viac alebo dokonca strata údajov na stránkach.

Čo si myslíme

muž a žena myslenie

Vzhľadom na prechod na web5 je kľúčovou vecou to, ako sa jeho produkty a služby zhodujú s IX.

Spoločnosť Site 5 získala spoločnosť EIG v roku 2015. Rovnako ako IX ponúka zdieľaný hosting a plány VPS, ale okrem toho poskytuje hosťom hosťujúci hosting a vykonáva nočné zálohovanie údajov. Site5 používa operačný systém Linux, zatiaľ čo IX používa Linux aj Windows. (Zdá sa, že web5 na rozdiel od IX nepodporuje ASP.NET.). Zdieľané plány hostingu Likeite5 poskytujú neobmedzenú šírku pásma a úložisko. Jeho dva drahšie plány podporujú aj neobmedzený počet webových stránok, ale základný plán je dodávaný iba s jedným.

Tri plány Site5 na zdieľaný webhosting sú drahšie ako IX a dokonca aj so zľavou na ročný nákup predplatného sa pohybujú od 8,95 do 14,95 $ mesačne. Hosting VPS je o niečo viac ako vyššie ceny IX. Na rozdiel od IX nie sú poskytované žiadne bezplatné domény.

Ako sa teda vyriešia rozdiely medzi IX a Site5?

Jednoduchá odpoveď je: Kto vie?

Znepokojujúce je, že web IX nedáva najavo, že zákazníci a služby sa presúvajú na web5.

Iba pri pokuse o vykonanie nákupu máte možnosť prihlásiť sa pomocou svojho účtu IX alebo zaregistrovať nový na webe5. Na webe 5 nie sú k dispozícii ani informácie týkajúce sa migrácie IX. Účty sociálnych médií Site5 tiež neposkytujú pomoc. Jeho stránka na Facebooku nebola aktualizovaná od augusta 2016 a jej účet Twitter od augusta 2017.

Úprimne povedané, hodíte kockami prihlásením sa do IX Web Hosting. Aj keď má zavedené skúsenosti, vlastné dátové centrum, vysoko konkurenčné ceny a robustné možnosti webhostingu, pre väčšinu ľudí je situácia trochu horšia, aby sa zaviazali dokonca k mesačnému plánu.

Nakoniec môže byť rozhodnutie o migrácii vašich stránok z jedného poskytovateľa na druhého skľučujúcou úlohou aj podľa vášho vlastného rozvrhu. Vzhľadom na obrovský rozsah 500 000 webových stránok a údajov IX, ktoré ste premiestnili, možno budete chcieť počkať, kým sa usadí prach, a potom riskovať svoje vlastné webové stránky, údaje a zákazníkov..

Potom znova, v závislosti od toho, ako sú zákaznícke zmluvy spoločnosti IX po dokončení migrácie zladené so serverom Site5, možno sa ocitnete s veľkým množstvom.

Chcete sa pozrieť na 500 najlepších spoločností poskytujúcich webhosting? Vezmite a pozri zoznam naučiť sa viac.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map