Je „neobmedzený“ webhosting skutočne neobmedzený?

Slovo „neobmedzené“ je skvelé. Vo svojej surovej podobe naznačuje, že kedykoľvek niekto ponúka neobmedzené množstvo toho, čo chcem, potom sa chystám vydať na celkom sladkú jazdu.


>> Kliknutím sem stiahnite súbor PDF <<

je neobmedzený hosting naozaj neobmedzenýAlebo som si to myslel naraz. Zviazaný z neobmedzených reštaurácií, vytiahnutých pred šéfom za zneužívanie pravidiel pre neobmedzenú voľno z dôvodu práceneschopnosti a zakázané lavičke, aby som sa na futbalovom ihrisku zamieňal neobmedzene, bolo to čoraz viac, akoby som sa zaoberal niečím, čo držalo postoj neobmedzené ponuky, vždy sa mi podarilo skončiť. Neskôr, keď som vstúpil do online sveta vytvárania webových stránok, všimol som si, že mnohé z hostiteľských spoločností ponúkajú toto „to neobmedzené“, to a niečo iné. Moje predchádzajúce skúsenosti okamžite zvýšili niektoré červené vlajky s týmto … dobre, možno nie okamžite, stále som bol nadšený! Našťastie dnes som však omnoho dôvtipnejší, pokiaľ ide o používanie tohto slova, a najmä to, čo môžu niektoré hostingové spoločnosti „skutočne“ poskytnúť potom, ako vás prilákajú svojimi neobmedzenými riešeniami..

Ak ste úplne nový koncept webhostingu, napriek tomu viete, že na to, aby mohol byť váš web aktívny online, musíte mať webhosting, potom sa môžete stále pokúšať rozhodnúť, ktorá hostingová spoločnosť má najlepší plán. pre teba. Pri vašich hostiteľských cestách existuje veľmi dobrá šanca, že ste narazili na stránky, ktoré ponúkajú neobmedzenú šírku pásma a neobmedzené miesto na disku. Aby sme sa dostali na tú istú stránku, rýchlo popíšeme, čo tieto dve zariadenia sú, čo nám pomôže získať lepšiu perspektívu koncového používateľa o tom, čo sa nás hostiteľské spoločnosti snažia predať. Šírka pásma je množstvo údajov, ktoré je možné preniesť z vášho webu do prehliadača vyhľadávačov, ktorí navštívia váš web. Čím viac grafiky a videí na vašom webe, tým väčšia šírka pásma bude musieť správne fungovať. Miesto na disku je naopak priestor, ktorý ste vyhradili na ukladanie vašich stránok na serveri hostiteľskej spoločnosti.

Práve teraz by ste mohli uvažovať nad „šírkou pásma a priestorom na disku“, pretože „hostiteľ s najväčším počtom“ napriek tomu inzeruje pre tieto zariadenia neobmedzenú kapacitu. Dobrá poznámka! Zamyslite sa nad tým. Ak je vaša lokalita hosťovaná na zdieľanom serveri s tisíckami ďalších lokalít, v určitom okamihu musí byť ovplyvnená kapacita tohto servera, aby sa naň stále zvyšovala šírka pásma a miesto na disku. Server je fyzická jednotka, jej veľkosť nemôže byť obmedzená. Musí existovať prísne obmedzenie zdroja. Toto sa netýka iba obmedzenia úložného servera. Ak vidíte aj neobmedzené ponuky na doménach, subdoménach, e-mailových účtoch a čokoľvek iného, ​​čo hostiteľská spoločnosť hodí do lákavého balíčka, poskytovateľovi sa budú musieť niekde v rade stačiť náklady, ktoré budú musieť stekať smerom k svojim zákazníkom..

Ako teda môžu hostingové spoločnosti legálne inzerovať, že vám dajú „neobmedzené“ niečo? Môžu to preto, lebo keď ste sa s nimi prihlásili, povedali ste im, že by mohli (možno slepo) súhlasiť so svojimi podmienkami poskytovania služby bez toho, aby skontrolovali, čo znamená za podmienkami vášho hostenia. Na drobnom výtlačku bude niekde naznačené, že odkaz na ponuku „neobmedzené“ je v skutočnosti ponukou, na ktorú nebudú mať obmedzenú úroveň aktivity vášho webu. To znamená, že pokiaľ váš web nebude z vašich doplnkov taký veľký alebo populárny, nebude to zaťažovať zdroje servera. Ak k tomu dôjde, vaše stránky môžu byť offline. Už ste niekedy hľadali web, aby ste na jeho mieste našli iba bielu stránku s výrazným čiernym písmom, ktorá kričí „Prekročený limit šírky pásma“?

Teraz by ste si mohli myslieť, že to znie úplne nespravodlivo majiteľom webových stránok, ktorí vyzerajú ako milosrdenstvo týchto veľkých tyranských hostujúcich konglomerátov. Toto je zriedka prípad. Za predpokladu, že dobre rozumiete tomu, čo chcete na svojom webe urobiť, a ako veľké ho očakávate, je pravdepodobné, že už nikdy nebudete musieť myslieť na možné problémy s poskytovateľom hostingu. Váš účet sa s najväčšou pravdepodobnosťou ani priblíži vyčerpaniu pridelenej šírky pásma. Ani účet ostatných používateľov, s ktorými zdieľate server. To znamená, že šírku pásma a ďalšie kvóty uplatňované na účty na serveri je možné udržať v primeranej výške za veľmi spravodlivú a príťažlivú cenu. Vo väčšine prípadov sa to ukázalo ako výhodné pre obe strany.

Neobmedzené plány hosťovania poskytujú veľmi dobrú možnosť, pokiaľ ide o náklady a služby, za predpokladu, že ste spokojní s tým, že na svoje stránky nepridávate nadmerné sumy, aby ste svoje limity použitia prekročili. Ak si nie ste istí, vyhľadajte online nástroje na porovnávanie hostingu, ktoré vám umožnia zadať podrobnosti o očakávanom použití a nájsť hostiteľa, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám. Pred prihlásením si tiež prečítajte TOS hostiteľa a ak máte akékoľvek pochybnosti, porozprávajte sa s potenciálnymi poskytovateľmi a získajte potvrdenie o akýchkoľvek obavách týkajúcich sa „neobmedzených“ výhod, ktoré ponúkajú..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map