Je váš web bezpečný pred hackovaním na zdieľanom serveri hosting?

Ak bezpečnosť vášho webu alebo blogu nie je niečím, čoho sa príliš obávate, môžete ho začať chcieť aspoň trochu zvážiť. Niektorí nešťastní vlastníci webových stránok zažívajú svoje webové stránky opakovane napadnuté, aj keď podľa ich názoru urobili všetko pre to, aby sa im zabránilo. Ale majú?


>> Kliknutím sem stiahnite súbor PDF <<

Zdieľaný hosting je bezpečný pred hackerstvomVzhľadom na to, že toľko webových stránok je uložených na zdieľanom serveri a majú byť chránené hostiteľom, ktorý ich umiestňuje, je znepokojujúce, že toľko zaznamenaných incidentov a pokusov o hackerstvo je hlásených s takou pravidelnosťou. Ak patríte medzi malých a stredných vlastníkov webových stránok, ktorí platia vášmu hostiteľovi, aby zabezpečili bezpečnosť vašich stránok, potom by mohol nastať čas prehodnotiť svoju pozíciu v tejto záležitosti a skontrolovať, či zdieľaný hosting poskytuje vašim online aktívam ochranu, ktorú vy očakávať.

Jedným z dôvodov, prečo si vlastníci webových stránok vyberajú konkrétnu hostingovú spoločnosť, je ich bezpečnostná záruka. Platí to pre všetky úrovne hosťovania, preto nie je prekvapujúce, že tí, ktorí majú menšie stránky, sa rozhodnú pre zariadenie zdieľaného servera ako spôsob, ako ušetriť peniaze..

Bezpečnostná ochrana plus nižšia cena znamenajú nákladovo efektívny hosting pre priemerného aj vážnejšieho vlastníka stránok. Akákoľvek skutočná hostingová spoločnosť predstaví svojim zákazníkom zdieľaného servera, že aj napriek nižším poplatkom za hosťovanie ponúkajú pravidelné zálohy, udržiavajú rozsiahlu ochranu brány firewall a bezpečnostné opatrenia pred všetkými hackerskými snahami. Tieto pokusy o prienik (hacking) sa môžu vyskytnúť v nasledujúcich formách;

 • phishing – hackeri sa rozdelia na zdieľané servery, aby aktualizovali konfiguráciu servera a umožnili zobrazovanie phishingových stránok z podadresára každej lokality hostenej na postihnutom serveri. Phishing nabáda používateľov stránok, aby zadali súkromné ​​údaje na falošný web, ktorý vyzerá takmer rovnako ako pôvodný.
 • DoS a DDoS – odmietnutie služby a distribuované odmietnutie služby hackeri zaplavia servery falošnou prevádzkou, takže interný prístup sa nevyžaduje na neobmedzené pozastavenie prístupu serverov na web..
 • Rogue prístup – bezdrôtové prístupové body, ktoré nezištení hostitelia nevedomého hostiteľa nezabezpečili, umožňujú vonkajšie lýtkové kalhoty a vstup hackerov
 • Prístup k zadným dverám – hackeri plne využívajú problémy s konfiguráciou, administratívne chyby, zlé heslá a nesprávne zabezpečené vytáčané čísla.

Vo všetkých týchto udalostiach je cieľom hackera zrútiť servery, zničiť siete a získať prístup k osobným finančným a iným podrobnostiam zákazníka..

Napriek tomu, čo si teraz môžete myslieť, servery sú v predvolenom nastavení veľmi bezpečné. Problémom bezpečnosti špecificky pre zdieľané servery je však to, že na tom istom serveri môže byť viac ako 500 ľudí, z ktorých každý má svoj vlastný účet FTP. Pretože toľko ľudí zdieľajúcich jeden server, neskúsení alebo leniví majitelia účtov v skupine budú používať extrémne základné heslá.

Hackeri, ktorí potom môžu získať prístup na iné webové stránky tejto osoby, tieto heslá ľahko prelomia, často preto, že rovnaké heslá sa používajú na všetkých stránkach. Takéto jednoduché chyby majiteľov webových stránok sa znásobujú, keď hackeri spúšťajú automatické skripty proti heslám servera. Rozdelenie na jednom účte na serveri navyše vystavuje ostatné weby na tomto zdieľanom serveri. Keďže ľahké heslá sú takou férovou hrou pre neetické, je ťažké obviňovať hostiteľskú službu z týchto incidentov vlámania sa..

Hacking sa však môže vyskytnúť aj prostredníctvom zraniteľností v správe ovládacieho panela, ako aj v bezpečnostných medzerách v doplnkoch a doplnkoch v aplikáciách ako WordPress. Ak ste jedným z vlastníkov stránok, ktorý ukladá ich webové stránky na zdieľanom serveri hostiteľskej spoločnosti, tu je niekoľko rád, ktoré vám môžu pomôcť zmariť pokusy hackerov o prístup k vašim službám;

 • Inovujte aplikácie, ktoré používate, najmä WordPress. Pomôže to zabrániť tomu, aby automatizované skripty zbierali diery v starších verziách. Platí to aj pre staršie verzie tém a doplnkov.
 • Ak používate WordPress, zabezpečte ho a zatvrdnite
 • Zmeňte svoju identitu používateľa na niečo iné ako „admin“ a použite lepšie heslo ako napríklad heslo123
 • Inovujte aplikácie (help desk, fóra) iné ako WordPress, ktoré tiež môžu unikať vstupným bodom.
 • Komunikujte so svojím webovým hostiteľom, aby ste sa uistili, že funguje najnovšia verzia ich operačného systému, napríklad Linux.
 • Dajte si pozor na akýkoľvek kontakt z vášho hostiteľa, ktorý požaduje heslo alebo osobné údaje.

Akákoľvek webová stránka môže byť férovou hrou pre zlovestné úmysly hackerov a bez ohľadu na to, či sa jedná o webové stránky na zdieľaných serveroch hostingu. S popularitou tejto možnosti hostenia je pravdepodobnosť, že budú vaše webové stránky napadnuté hackermi, skutočnou možnosťou, ale nie je to niečo, o čom by ste mohli tráviť čas zdôrazňovaním, pretože väčšina webových stránok bez problémov trávi životnosť..

Najlepšia šanca, ktorú máte pri ochrane svojich stránok, je použitie silných hesiel, aktualizácia všetkých aplikácií a konverzácia s vašou hostiteľskou spoločnosťou, aby ste sa uistili, že sú tiež obozretní so zabezpečením svojho systému..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map