Koľko by som mal platiť za webhosting?

Chcete založiť webovú stránku? Potom už viete, že potrebujete webhosting. Dobrou správou je, že to nemusí stáť majetok. Skutočnosť, že to vôbec niečo stojí, však vyvoláva otázku: Koľko by som mal zaplatiť za webhosting?


kreditná karta

>> Tu si môžete stiahnuť svoju tlačiteľnú verziu tohto príspevku PDF << [/ Sociallocker]

Aké sú moje možnosti?

Pokiaľ ide o webhosting, máte dve možnosti:

1. Webhosting zadarmo

Bezplatný hostiteľ je zvyčajne ten, ktorý ponúka bezplatné hosťovanie spolu s obmedzenou verziou softvéru na správu obsahu. WordPress.com, Blogger.com a Joomla.com sú len niektoré príklady bezplatných možností webhostingu.

Pros:

 • Neexistujú žiadne náklady na údržbu.
 • Získate tiež bezplatnú subdoménu.
 • Väčšina bezplatných možností je veľmi jednoduchá na použitie a nevyžaduje technické znalosti.

Zápory:

 • V závislosti od dohody s používateľom pravdepodobne svoj blog nevlastníte, čo znamená, že môže byť kedykoľvek pozastavený.
 • Budete mať malú kontrolu nad svojím webom. Napríklad WordPress.com vám neumožňuje umiestňovať reklamy, čo obmedzuje váš zárobkový potenciál ako bloggerov, nehovoriac o tom, že WordPress môže na vaše stránky umiestňovať svoje vlastné reklamy..
 • Nemáte vlastnú hlavnú doménu, čo znamená, že vo svojej doméne budete mať doménu „.wordpress.com“, „.blogspot.com“ atď..
 • Ste veľmi obmedzený na úložný priestor, šírku pásma a rýchlosť.

2. Self-Hosting

Samostatne hostený web je web, na ktorom hosťujete svoj web na svojich vlastných serveroch alebo platíte tretiu stranu, napríklad Bluehost alebo HostGator, za ukladanie súborov svojich webových stránok na ich servery..

Pros:

 • Od svojho vlastníka máte väčšiu kontrolu nad svojím webom a budete mať prístup k svojmu kódu webových stránok.
 • Máte slobodu speňažiť svoj blog podľa vášho želania.
 • Webové stránky s vlastným hosťovaním vyzerajú profesionálnejšie.

Zápory:

 • Self-hosting môže byť pre nových majiteľov webových stránok zastrašujúci.
 • Webové stránky, ktoré hostia sami, vyžadujú neustále náklady na údržbu.

Aj keď by ste sa mohli rozhodnúť zaplatiť za svoje webové stránky absolútne nič, výhody webovej stránky, ktorú hostíte, prevažujú nad výhodami bezplatnej webovej stránky. Dôrazne neodporúčame hostiteľovi, ktorý porušuje príkaz č. 1 webhostingu: Nebudete si vyberať poskytovateľa webhostingu zadarmo.

Aké funkcie by som mal zvážiť?

Ak sa rozhodnete hosťovať svoj web (dúfame, že ho budete mať), musíte zvážiť, čo je spravodlivé a čo nie. Ale skôr, ako budete vedieť, či to, čo platíte, je spravodlivé, musíte vedieť, za čo dostanete cenu. Položte si tieto otázky:

Koľko webov / blogov plánujem hosťovať?

Ak plánujete zriadenie viacerých webových stránok, mali by ste sa ubezpečiť, že používate hostiteľa, ktorý za každý názov domény neúčtuje žiadne poplatky alebo prípadne ponúka zľavu pre ďalšie domény..

Aké veľké budú moje webové stránky?

Bude váš web statický web s iba niekoľkými stránkami, alebo umiestnite na blog svojho webu veľa obsahu alebo obrázkov? Ak sa prikláňate k druhej možnosti, musíte si byť istí, že váš výber hostiteľa ponúka dostatok úložného priestoru pre vás. Dobrou správou je, že veľa špičkových hostiteľov má vo svojich balíkoch neobmedzený úložný priestor.

Koľko premávky očakávam?

Šírka pásma je množstvo údajov, ktoré môže váš web preniesť. Väčšia šírka pásma znamená, že sa môžete ubytovať viac návštevníkov. Výber hostiteľa, ktorý ponúka neobmedzenú šírku pásma, je tou najlepšou možnosťou, ale ak hľadáte iný hostingový balík, určite viete, koľko návštevníkov stránok sa dokáže ubytovať. Ak si nie ste niečím istí, kontaktujte poskytovateľa hostingu.

Koľko zákazníckej podpory budem potrebovať?

Ak neviete, čo robíte, budete chcieť získať prístup k zákazníckej podpore, ktorá vám pomôže pri vytváraní vašich webových stránok. Niektorí poskytovatelia hostingu ponúkajú vyššiu úroveň zákazníckej podpory ako iní, takže ak potrebujete pomoc, nezabudnite skontrolovať svoje možnosti kontaktovania; je lepšie mať možnosť zavolať im na telefóne, aby získali podporu, skôr ako sa snažiť získať pomoc z chatovacej skrinky, kde sa zdá, že nikto nie je nikdy online. Lacnejší hostingový balík pravdepodobne príde s nižšou kvalitou zákazníckej podpory.

Som v poriadku na zdieľanom serveri?

Zdieľaný webhosting je, keď sa súbory vašich stránok uložia na rovnakom serveri ako niekto iný. Väčšinou to nie je problém pre väčšinu webových stránok pre malé firmy. Môže to však spôsobiť problémy so šírkou pásma a problémy s bezpečnosťou. Zdieľaný webhosting napriek tomu znamená, že je oveľa dostupnejší. Hosting na zdieľanom serveri môže stáť približne 5 až 10 dolárov mesačne, zatiaľ čo hosting na vyhradenom serveri vás bude stáť kdekoľvek od 100 až 350 dolárov alebo viac za mesiac.

Aký druh zabezpečenia potrebujem?

Ďalšou vecou, ​​ktorú treba zvážiť, je bezpečnosť. Ak prevádzkujete webovú stránku elektronického obchodu a prijímate veľa platieb online alebo ukladáte citlivé údaje o zákazníkoch, na zabezpečenie a spoľahlivosť vášho webu je potrebná funkcia SSL na šifrovanie údajov. Zvyčajne to môžete pridať do svojho webhostingu za približne 30 – 50 dolárov ročne za jednu doménu.

Čo by som mal platiť?

Keď začnete s vytváraním webových stránok, od vašej platby za doménové meno až po najatie web dizajnéra, bude pravdepodobne na vašom webe vznikať veľa druhov nákladov. Ale čo váš poskytovateľ hostingu?

Pravda je, že náklady na webhosting sa pohybujú od niekoľkých dolárov mesačne po stovky dolárov. Odpoveď na vyššie uvedené otázky a vedieť, aké typy funkcií potrebujete, vám pomôžu pri rozhodovaní o vašich stránkach čo najlepšie.

Ale neprišiel si sem len preto, aby si ma počúval, ako sa kríži okolo kríka.

Tu je rýchla odpoveď: Ak ste malá firma, platením 5 až 7 dolárov mesačne získate zvyčajne všetky potrebné funkcie a niekedy aj viac. Existuje mnoho možností hostenia, ktoré ponúkajú neobmedzenú šírku pásma, miesto na disku, domény a ďalšie za približne 6 dolárov mesačne. Ak platíte viac, než začnete platiť, uistite sa, že potrebujete ďalšie funkcie.

Ak máte veľa prevádzky a máte obavy o bezpečnosť a rýchlosť, potom je vyplatenie 350 dolárov – v závislosti od toho, koľko úložného priestoru potrebujete – primeranejšie..

Najlepším spôsobom, ako získať čo najlepšiu ponuku, je porovnanie webových hostiteľov na základe ich cien a balíkov, aby ste našli ten, ktorý vyhovuje vašim potrebám a rozpočtu..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map