Mali by ste si zaregistrovať doménu prostredníctvom svojho hostiteľa?

Uvažujete o vytvorení svojho prvého webu? Potom ste pravdepodobne preskúmali hosting balíkov. Jednou z vecí, ktorú nájdete u mnohých hostiteľov, ako je Bluehost, je to, že prostredníctvom svojho účtu dostanete bezplatnú registráciu domény na jeden rok.


Okrem toho môžete vždy pridať nové názvy domén tak, že ich zaregistrujete prostredníctvom svojho hostiteľa.

Ale je to skutočne najlepšia voľba? Niektorí hovoria áno; iní kážu opatrne. Ďalej sa pozrieme na obe strany argumentu.

zaregistrujte si doménové meno u webhostingu

Hosting vs. registrácia domény

Než sa ponoríme do kladov a záporov, zvážme na chvíľu rozdiel medzi nákupom webhostingu a nákupom doménového mena.

Aj keď ich môžete dostať cez tú istú spoločnosť, ak chcete, nemusíte. Každý z nich predstavuje samostatný údaj pre váš web.

Pri nákupe webhostingu si prenajímate priestor na serveri na ukladanie súborov z vašich webových stránok.

Názov vašej domény je adresa, ktorú ľudia používajú na prístup na váš web. Iný registrátor domény však môže vždy nasmerovať vašu webovú adresu na server, na ktorom sú uložené vaše súbory.

To vám umožní kúpiť si registráciu vašej domény a váš webhosting od rôznych spoločností a napriek tomu tieto dve veci navzájom spolupracovať.

Matice a matice navrhuje myslieť na svoje doménové meno, napríklad na SIM kartu telefónu. SIM kartu môžete vypnúť pomocou inej a potom bude telefón pracovať s iným telefónnym číslom.

Svoju SIM kartu a svoj telefón môžete získať od svojej telefónnej spoločnosti alebo od nich získať SIM kartu a kúpiť odomknutý telefón inde. Názvy domén a webhosting fungujú rovnako.

Teraz, keď chápeme rozdiel, skočme do výhod a nevýhod používania rovnakého poskytovateľa pre vaše doménové meno a webhostingu.

Výhody registrácie domén pomocou webhostingu

Máte teda bezplatnú jednoročnú registráciu domény prostredníctvom svojho hostingového balíka? Tu je niekoľko dôvodov, prečo by ste ich mali využiť.

To robí nastavenie jednoduché

Pravda je, že je ľahšie zaregistrovať svoje doménové meno u rovnakej spoločnosti, ktorá hosťuje vaše webové stránky, a preto mnohí hostitelia ponúkajú túto službu..

Napríklad nemusíte meniť menné servery, čo môže byť zložité, ak nie ste veľmi dôvtipní. Ak neviete, o čom hovorím, keď hovorím „nameservers“, bude pre vás oveľa jednoduchšie zaregistrovať svoju doménu prostredníctvom svojho hostiteľa bez obáv z listovania tutoriálmi, až kým nenájdete ten, ktorý má zmysel..

Pretože je to jednoduchšie a nemusíte čakať na presmerovanie menných serverov, vaše stránky môžu ísť rýchlejšie.

Je to pohodlnejšie

Jednoduchosť je síce výhodná, ale všetky údaje z vašich webových stránok sa nachádzajú na jednom mieste. Keď zaregistrujete svoje doménové meno prostredníctvom svojho hostiteľa, musíte mať prístup iba k jednému účtu a jednej kombinácii používateľského mena a hesla, aby ste si nezabudli spravovať backend svojich stránok.

Ak máte viac stránok a všetky vaše údaje umiestnite do rúk jedného hostiteľa, je ešte jednoduchšie ich spravovať. Váš mozog sa nekladie na vedomie, ktorá spoločnosť hosťuje danú doménu.

Nepochybne som urobil túto chybu pred pár rokmi. Keď som vyhľadal registrátora, nemohol som získať prístup k svojmu účtu, pretože som stratil prihlasovacie informácie a podrobnosti potrebné na obnovenie týchto prihlasovacích informácií.

Bola to zvláštna situácia a bolo pre mňa oveľa jednoduchšie mať všetky svoje domény a informácie o hostovaní na jednom mieste.

Technická podpora vám vždy môže pomôcť

Ak pre vás existuje rovnaká technická podpora s vaším doménovým menom a webhostingom, získanie pomoci môže byť menej komplikované..

Na druhej strane, použitie dvoch spoločností môže veci skomplikovať. Ak sa snažíte vyriešiť problém v súvislosti s tým, ako sa tieto dva spoja, môže existovať veľa možností, ako jedna spoločnosť môže pomôcť s jedným aspektom, ale nemôže s druhým pomôcť..

Mať všetko na jednom mieste znamená, že vaša hostingová spoločnosť má prístup ku všetkým častiam vášho webu, aby vám mohli lepšie pomôcť.

Nevýhody registrácie domén pomocou webhostingu

Nikdy som si myslel, že by bolo nevýhodou uchovávať všetky údaje o vašich webových stránkach na jednom mieste. Je to pohodlné a ľahké. Nedávno som sa však stretol s diskusiami a tvrdil som, že by ste to nemali robiť. Tu je dôvod:

Prenos domény je ťažší

Povedzme, že vyskúšate hostiteľskú spoločnosť a zistíte, že sa vám nepáči. Milujete však svoje doménové meno a chcete si ho ponechať.

Ak je zaregistrovaný prostredníctvom hostiteľa, musíte pred opustením webhostingu podstúpiť časovo náročný proces prenosu názvu domény..

Ak je vaše doménové meno zaregistrované niekde inde, stačí ho pomocou nastavení DNS nasmerovať na nový server.

Nie je to také bezpečné

Problém so zverením všetkých vašich súborov jednej spoločnosti je, že majú kontrolu nad všetkým. Ak váš webový hostiteľ napadne počítač a prostredníctvom nich je zaregistrovaný názov vašej domény, hackeri môžu preniesť názov domény z vášho účtu.

Ak je vaša doména a webhosting oddelené, je menej pravdepodobné, že ste obe hackli súčasne, čo zvyšuje úroveň zabezpečenia vašich stránok..

Váš webový hostiteľ môže vlastniť vašu doménu

Toto som vo svojom výskume niekoľkokrát počul, ale neviem o webových hostiteľoch, ktorí to robia. Napriek tomu je dobré dávať si pozor.

Problém je v tom, že keď si kúpite webhostingový balík, niektorí hostitelia zaregistrujú názov domény do svojho mena.

Balík v podstate zahŕňa prenájom priestoru na serveri a názvu domény, ale nie vlastnícke práva k doméne, ktoré s ňou súvisia, ako môžete.

Ak používate renomovanú spoločnosť, nemám o to príliš veľké obavy. Napríklad, Bluehost hovorí, „V súlade s podmienkami vašej dohody o registrácii domény si ponecháte vlastníctvo svojej domény až do konca obdobia registrácie.“

S nimi môžete tiež preniesť svoju doménu mimo Bluehost alebo na inú osobu.

Nezabudnite si skontrolovať zmluvné podmienky ktoréhokoľvek webového hostiteľa, prostredníctvom ktorého sa zaregistrujete, aby ste sa s týmto problémom nestretli.

Takže, ktorou cestou by ste sa mali vydať?

Na túto otázku sa nedá ľahko odpovedať. Stále som fanúšikom umiestnenia všetkých mojich informácií na jedno miesto, pretože je to pre mňa jednoduchšie, ale musíte zvážiť výhody a nevýhody sami.

Znamená pre vás jednoduchosť a pohodlie viac ako bezpečnosť?

Dajte mi vedieť v sekcii komentárov, čo si myslíte. Zaregistrujete svoje doménové meno prostredníctvom svojho hostiteľa alebo nie?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map