Naj nudnejší článok o cPanel, ktorý si prečítaš!

Čítanie faktov je nudné. Heck, niektorí ľudia v online svete veria, že témy na webhostingu sú úplne nudné, pretože všetko, o čom hovoria, sú fakty. Našťastie pre nás ako dôvtipnejších webdizajnov sme sa radi učili o svetských veciach, ktoré uľahčujú naše podnikanie na internete.


>> Kliknutím sem stiahnite súbor PDF <<

Slová inšpirované používateľmi, ako napríklad „rýchle“, „ľahké“ a „robustné“ sú pre nás také vzrušujúce, pretože sa dozvedia, že funkcie „správy súborov“ sú ľahšie vylepšené vylepšeniami „servera“ a „rozhrania“..

Skutočne to nie je o nič lepšie. Ak ste ako my a táto terminológia nastavuje vaše srdce na pretekanie, čítajte ďalej, keď sa ponoríme do divokého sveta cPanel, odhaľujú iba monotónne detaily, humorné fakty a humdrum ukazujúce vlastnosti, ktoré vo všetkom odhalia presne to, čo potrebujete vedieť, aby ste prevzali kontrolu nad svojou online prítomnosťou.

Čo je cPanel?

čo je cpanel?Keď sa prihlásite do svojho zdieľaného hostingového účtu, grafické rozhranie (GUI) ktorý vás pozdraví, je váš „Ovládací panel“, softvér založený na Linuxe, ktorý uľahčuje aj najnovším webmasterom zmenu a prispôsobenie aspektov ich hostenia a webových stránok.

Jednoducho povedané, webová funkčnosť cPanel vám umožňuje využívať jednoduché navigačné nástroje pre klikanie a klikanie, automatizované nástroje s ikonami. „ovládať“ prakticky všetky časti svojich webových stránok na svojom hostiteľskom účte.

Má 3-stupňovú štruktúru, čo jednoducho znamená, že má schopnosti využívať nielen koncoví používatelia webových stránok, ako ste vy, ale tiež, že predajcovia a správcovia webhostingu môžu svoje zariadenia spravovať aj zo štandardného webového prehľadávača..

Prístup k cPanel z vášho prehliadača je rovnako jednoduchý ako zadanie yourdomainname.com/cpanel a zadanie prihlasovacích údajov.

Funkcie cPanel

cPanel hosting je tak bohatý na nástroje, že ponúka takmer nekonečné možnosti aj pre tých najzelenších používateľov na správu svojich stránok. Medzi najobľúbenejšie funkcie patrí nasledujúce;

 • e-mail – e-mailový ovládací panel umožňuje niekoľko obchodných komunikačných možností, ako je vytvorenie účtu, odstránenie, posielanie ďalej, vytváranie filtrov a blokovanie nevyžiadanej pošty..
 • Správa súborov – cPanel uchováva informácie o vašom webe usporiadané na serveri s možnosťami pre viaceré domény, subdomény, prístup na FTP server, údaje na disku a zálohu súborov.
 • Správa domén – jednotné rozhranie umožňuje kontrolu vlastností webových stránok vrátane doplnkových a subdoménových možností, presmerovaní a parkovaných domén.
 • Úpravy skriptov – jednoduchá inštalácia nových funkcií, ako sú blogy, nákupné vozíky, online chaty a fóra. SimpleScript „Fantastico“ umožňuje inštaláciu mnohých systémov na správu obsahu, ako je WordPress, jedným kliknutím.
 • zabezpečenia – možnosti obmedzenia prístupu, pripojenie a prenos súborov, možnosti obmedzenia IP a bezpečnosť webových stránok SSL / TLS Manager.
 • Správa databázy – MySQL a phpMyAdmin na vytváranie vlastných databáz.
 • Štatistika servera – na správu výkonu servera.

Výhody cPanel

Pre užívateľa je jednoduché rozhranie cPanel veľmi jednoduché a intuitívne s ovládaním webových stránok bez vykonania prísnych tréningových cvičení.

Pokiaľ ide o samotný softvér, vďaka týmto ďalším výhodám je tento ovládací panel preferovanou voľbou pre používateľov zdieľaného hostingu;

 • kompatibilita – súhlasí s doplnkami a širokou škálou webových aplikácií.
 • Ľahko prenosný – umožňuje ľahký prenos webových stránok medzi poskytovateľmi hostingu.
 • Cenovo dostupné – široko používaný program, ktorý ho robí životaschopným pre hostiteľské spoločnosti a koncových používateľov.
 • Bohaté na funkcie – ponúka jednotné kontaktné miesto pre väčšinu začínajúcich a skúsených majiteľov webových stránok.
 • Na základe poznatkov – Existuje veľa ľahko dostupných informácií online, kde sa dozviete viac o cPanel. Medzi možnosti patrí „Sprievodca začatím“ po prihlásení do účtu hostiteľa, odkaz „Pomocník“ v dolnej časti rozhrania cPanel a odkaz na tvorcov softvéru na ich domovskej stránke cpanel.net..

Nevýhody cPanel

Podobne ako pri akomkoľvek užívateľskom programe, softvéri alebo zariadení, musia sa pri zvážení všetkých skúseností s programom cPanel zohľadniť aspoň nevýhody. Medzi najvýznamnejšie v súčasnosti patria;

 • Neprofesionálny vzhľad – v porovnaní s inými dostupnými rozhraniami niektorí používatelia požadujú „špecializovanejší“ vzhľad.
 • Kompatibilita veľkosti – cPanel je určený predovšetkým pre webové stránky, ktoré majú malú až strednú veľkosť. Veľké stránky môžu vyžadovať ďalšie možnosti hostenia.
 • zraniteľnosť – ako pri každom softvéri aj údaje cPanel môžu byť citlivé na bezpečnostné riziká pred spustením plánovaných aktualizácií.

Vďaka svojim výhodám je softvér cPanel dnes najobľúbenejším ovládacím panelom s bohatými funkciami pre zdieľaný hosting na webe..

Je fascinujúce, že to je, že väčšina ľudí by radšej prečítala ingrediencie na obilnín ako sa dozvedela o firme, ktorá udržuje ich webové stránky online. Našťastie nemusíte zostať na vrchole všetkých únavných detailov a faktov.

Pochopenie prinajmenšom základov vášho hostenia cPanel však vedie dlhú cestu k zabezpečeniu toho, aby ste v stave nudy zostali dobre oboznámení s možnosťami, ktoré máte k dispozícii, aby ste udržali svoj web nažive, v prevádzke a online..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map