Čo je to certifikát SSL a potrebujem ho na svojej stránke?

Ak prevádzkujete svoje vlastné webové stránky – či už na obchodné alebo osobné účely – pravdepodobne ste tento výraz počuli SSL certifikát. Čo to však je a stojí za to investovať doň peniaze z dôvodu vašich webových stránok?


čo je ssl a https

Čo je to certifikát SSL?

Skratka „SSL“ znamená Secure Sockets Layer. Ako je definované v Globalsign.com, SSL certifikáty sú „malé dátové súbory, ktoré digitálne viažu kryptografický kľúč k detailom organizácie.“ SSL je teda šifrovacia technológia, ktorá po inštalácii na vašom webe vytvorí bezpečné spojenie medzi vašim serverom a webovými prehliadačmi vašich návštevníkov..

Už ste niekedy videli ikonu zámku pri paneli s adresou, keď navštívite určité webové stránky? Alebo ste si možno všimli, že niektoré webové stránky používajú http: //, zatiaľ čo iné používajú https: //. Visiaci zámok aj „s“ označené na adrese http: // naznačujú, že web má nainštalovaný certifikát SSL a že pracujete so zabezpečeným pripojením..

Kto potrebuje certifikát SSL?

SSL certifikáty sú o vytvorení bezpečného pripojenia šifrovaním údajov, ale nie všetky webové stránky odosielajú a prijímajú citlivé informácie, takže nie všetci vlastníci webových stránok potrebujú SSL certifikát. Keď to len zvýši vaše náklady na web, ako viete, či by ste mali investovať do zabezpečeného pripojenia?

Odpoveď je vlastne celkom jednoduchá. Ak ste webom elektronického obchodu a posielate informácie o kreditnej karte, mali by ste zaistiť, aby vaši zákazníci dôverovali vášmu pripojeniu. Nepochybne budete potrebovať SSL certifikát. Ak máte čo do činenia s akýmikoľvek inými osobnými údajmi, ako sú čísla sociálneho zabezpečenia, budete potrebovať aj certifikát SSL.

Prečo? Za prvé, chráni vás. Keďže je pripojenie bezpečné, je menej pravdepodobné, že vás napadne, takže si môžete oddýchnuť s vedomím, že informácie vašich zákazníkov sú bezpečné a že je nepravdepodobné, že by ste stratili svoju povesť dátového centra. Ak svoje údaje nezašifrujete ani certifikátom SSL, informácie, ktoré odosielate, si môže zobraziť váš počítač a váš server. Certifikát SSL tiež poskytuje overenie, takže viete, že namiesto kriminálneho servera odosielate informácie na svoj server.

Okrem toho vás môže stáť predaj, ak ho nemáte. Výskum Gartner ukazuje, že takmer 70 percent online nakupujúcich ukončí online objednávku, keď transakcii nedôverujú. Dôkazom tohto certifikátu SSL (napríklad s https: //) sa táto dôvera vráti späť do vašej transakcie.

Potrebujem teda certifikát SSL?

Čo ak sa nezaoberáte citlivými údajmi? Potrebujete certifikát SSL? Voľba je naozaj na vás, ale spolu s výhodami uvedenými vyššie, môže to tiež zvýšiť vaše hodnotenie Google, to je dôvod, prečo veľa ľudí radi investuje peniaze.

ako Spoločnosť Google oznámila v roku 2014, bezpečnosť je najvyššou prioritou. Preto používajú šifrovanie ako hodnotiaci faktor. Odteraz certifikát SSL neprináša vo vašich rebríčkoch veľkú váhu, ale spoločnosť Google uviedla, že v budúcnosti pravdepodobne posilní svoj vplyv na rebríčky. Skákanie na tomto rozbehnutom vagóne vám môže dať výhodu pred konkurenciou, keď na tom začne záležať viac.

Pravda je, že pravdepodobne nebudete potrebovať SSL certifikát, pokiaľ neakceptujete platby online, ale s toľkými výhodami, prečo by ste ho nemali?

Typy certifikátov SSL

Až do tohto bodu môžu certifikáty SSL znieť celkom jednoducho, ale pri ich získavaní je potrebné zvážiť veľa vecí vrátane rôznych typov. Na výber sú tri:

 1. Certifikáty SSL s rozšírenou validáciou: Ak hľadáte najvyššiu úroveň autenticity, osvedčenie EV SSL je dobrá voľba. Je to preto, že na ich získanie je potrebné viac úsilia. Certifikačná autorita skontroluje vaše právo používať zadanú doménu a vykoná dôkladné vyšetrenie vašej organizácie. K dispozícii bude aj ďalšie vylepšenie zabezpečenia prehľadávača, napríklad zelený panel s adresou označujúci zabezpečené pripojenie.
 2. Certifikáty SSL pre validáciu organizácie: Pri podávaní žiadosti o certifikát SSL SSL certifikačná autorita skontroluje vaše právo používať vašu doménu a vo vašej organizácii vykoná jednoduché vyšetrenie. Informácie o spoločnosti sa zobrazia na zabezpečenej pečati stránky, čím sa zvýši dôvera vašich zákazníkov.
 3. Certifikáty SSL na overenie domény: Tento typ certifikátu SSL nezahŕňa žiadne vyšetrovanie spoločnosti. Keď návštevníci pristupujú na vaše webové stránky, nezobrazuje na zabezpečenej pečati stránky nič iné ako šifrovacie informácie.

Po pravde povedané, nie všetky certifikáty SSL sú vytvorené rovnako, a preto nájdete také množstvo cenových relácií. Okrem vyššie uvedených typov certifikátov SSL si všimnete aj rozdiely na základe toho, kto vám predáva certifikát SSL. Napríklad VeriSign (teraz Symantec) je jednou z najdôveryhodnejších značiek, takže pri používaní svojich služieb budete pravdepodobne platiť viac.

Ako ho získať

Vo všeobecnosti existujú dva spôsoby, ako získať certifikát SSL. Jeden si môžete kúpiť priamo prostredníctvom svojho hostiteľa ako doplnok; uvedomte si, aký typ certifikátu SSL získate, ak hľadáte niečo viac ako certifikát SSL na overenie domény. V závislosti od vášho hostiteľa to môže stáť len 5 dolárov mesačne av niektorých prípadoch len niekoľko dolárov ročne.

Môžete si tiež zakúpiť prostredníctvom certifikačnej autority tretej strany a potom nainštalovať certifikát SSL prostredníctvom svojho hostingového účtu. SSLShopper.com ponúka recenzie zákazníkov z najpopulárnejších certifikačných autorít a je to skvelé miesto, kde začať. Tieto služby vás môžu stáť niekoľko stoviek dolárov ročne, ale zvyčajne máte viac možností na overenie svojich stránok a spoločností, aby ste ešte viac dôverovali svojej značke..

Po nainštalovaní certifikátu SSL skontrolujte svoje webové stránky a uistite sa, že sa zobrazuje visací zámok a „https: //“. Možno budete musieť vynútiť https: // na obrázkové súbory, súbory CSS a JavaScript. Tu je rýchly zdroj aby som začal s tým pre WordPress.

Účasť bez certifikátu SSL na vašom webe nebude brániť jeho funkcii, ale jeho použitie môže chrániť vás a vašich zákazníkov, zvýšiť dôveru v vaše stránky a zvýšiť vaše hodnotenie Google. Myslíte si, že investovanie do certifikátu SSL sa oplatí? Dajte nám vedieť v sekcii komentárov.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map