Čo je to RSS a ako môže byť prínosom pre bloggerov?

Ak ste v blogovaní nováčikom, pravdepodobne ste tento termín narazili RSS. Úplne bezradný? Dokonca aj veľa skúsených blogerov je zmätených, ako zaistiť, aby tento nástroj pre nich pracoval. Nerobte si starosti. Tu uvádzame, čo je to RSS a ako ho môžete použiť v prospech svojho blogu. Začnime.


rss

Čo je to RSS?

RSS je v skutočnosti jednoduchšie ako to znie. To znamená Súhrn bohatých stránok – alebo ako to niektorí ľudia vedia, veľmi jednoduchá syndikácia.

RSS je v podstate technológia, ktorá vytvára obsah vášho blogu vo formáte XML – počítačový jazyk – takže ho možno predplatiteľom doručiť.

Ľudia, ktorí sa zaujímajú o váš obsah, nemusia prísť k vám, aby skontrolovali, či máte nový obsah.

Pomysli na to takto: Prihlasujete sa na odber novín a dostanete ich k svojim dverám. Nemusíte navštíviť redakciu, aby ste videli, aké sú najnovšie správy.

Váš informačný kanál RSS uľahčuje čitateľom prihlásenie na odber a prijímanie týchto aktualizácií ihneď po uverejnení nového príspevku.

Ako sa používa RSS?

Ako už bolo spomenuté, váš informačný kanál RSS môžete použiť na automatickú aktualizáciu odberateľov o vašich najnovších príspevkoch, ale ak to chcete, môže pre vás urobiť viac. Napríklad pomocou svojho informačného kanála RSS môžete syndikovať – ​​alebo súčasne publikovať – ​​svoj obsah s inou stránkou.

To znamená, že pri uverejňovaní nových príspevkov sa na vašom webe zobrazí obsah vášho blogu. Pre niektorých ľudí to môže byť užitočný spôsob, ako zvýšiť expozíciu bez veľkého úsilia.

Hosting kráľovstva, napríklad publikuje obsah na Alltop.com v kategórii webhosting.

Ak máte záujem o individuálne informačné kanály RSS pre jednotlivých predplatiteľov, môžete čítačky aktualizovať dvoma spôsobmi:

  1. Prostredníctvom e-mailu.
  2. Prostredníctvom čítačky RSS.

Nižšie sa dozvieme viac o tom, ako nastaviť informačný kanál pomocou týchto rôznych metód.

Výhody RSS

Myšlienka sprístupnenia informačného kanála RSS je, že pomáha zvyšovať návštevnosť vašich stránok. Nielenže môžete osloviť širšie publikum syndikáciou obsahu na webových stránkach s vysokou autoritou, ale svojim čitateľom môžete zabrániť, aby sa viac vracali, pretože si nemusia pamätať vašu webovú adresu alebo sa snažia skontrolovať nový obsah – to všetko dostane sa im automaticky.

RSS vysvetlil

Na druhej strane, mať k dispozícii kanály RSS iných stránok ako blogger, je obrovské plus. Pridajte svoje obľúbené blogy a spravodajské stránky do čítačky RSS – napríklad na Feedly, ktorá patrí medzi najobľúbenejšie – a môžete jednoducho zostať v obraze noviniek vo svojom odbore. Pomôže vám to pri výskume blogových príspevkov a prišli s nápadmi.

Nevýhody RSS

Hlavnou nevýhodou poskytovania RSS pre čitateľov je to nemusí byť v súlade s vašimi cieľmi. Napríklad, ak chcete povzbudiť čitateľov, aby sa prihlásili na odber vášho spravodajcu, mali by ste mať záujem o to, aby ste sa zamerali na možnosť prihlásenia do e-mailu, a nie aby čitatelia zdieľali svoj e-mail s cieľom aktualizovať príspevky do blogu..

To neznamená, že by ste nemali mať vôbec žiadny informačný kanál RSS. Ak chce čitateľ priebežne aktualizovať svoje posledné príspevky v blogu prostredníctvom čítačky RSS, sprístupnite ho. Akcia nie je v priamom konkurenčnom vzťahu s vašim bulletinom, takže sa neubližuje.

V takom prípade nastavte svoj informačný kanál, ale nechajte účastníkov, aby vás našli prostredníctvom ich čítačky. Nechajte na svojom webe akúkoľvek reklamu na svoj RSS kanál, aby ste sa mohli zamerať na svoj spravodaj.

Ako nastaviť RSS kanál

Nastavenie adresy URL informačného kanála RSS je oveľa jednoduchšie, než si myslíte. Ak používate WordPress, urobí sa to automaticky za vás.

Ak chcete skontrolovať, či váš informačný kanál funguje, jednoducho prejdite na stránku www.yourdomain.com/feed. V niektorých prípadoch sa váš informačný kanál môže nachádzať na adrese www.yourdomain.com/blog/feed. Ak nie ste oboznámení s počítačovými jazykmi, ako je XML, bude stránka vyzerať trochu mätúce, ale je to v poriadku. Na tejto stránke sa dozviete, že máte informačný kanál RSS. V mnohých prípadoch ide o webovú adresu, ktorú použijete na syndikovanie obsahu na iných webových stránkach..

Ale to nemusí byť také zložité. Ak napríklad používate WordPress, existuje množstvo doplnkov, ktoré môžete použiť na uľahčenie prihlásenia na odber. Napríklad Jetpack je dodávaný s miniaplikáciou na odber, ktorá odošle e-maily predplatiteľom pri publikovaní nového príspevku. Doplnok na prihlásenie na odber2 je podobná možnosť, ktorú mnohí ľudia uprednostňujú, alebo môžete skúsiť Prihláste sa na odber e-mailom.

Akonáhle budete mať adresu URL informačného kanála, ktorá sa vykoná automaticky pomocou programu WordPress alebo sa dá vytvoriť pomocou rôznych online nástrojov, ako je napríklad Feedity – potom už pre čitateľov nemusíte robiť nič, aby si mohli prezerať svoj kanál v čítačke RSS. Jediné, čo musíte urobiť, je navštíviť ich účet na čítanie RSS, vyhľadávať vaše stránky a prihlásiť sa na odber.

Ako sledovať štatistiky RSS

Teraz, keď máte webovú adresu informačného kanála, môžete tento odkaz odoslať na syndikačné weby, pridať svoje doplnky na odber e-mailov alebo nechať čitateľom prihlásiť sa na odber prostredníctvom svojej vlastnej čítačky RSS..

Ak nechcete sledovať svojich odberateľov, v tejto chvíli nemusíte robiť nič viac. Ak však máte záujem o údaje o odberateľoch, existuje mnoho online nástrojov, ktoré vám pomôžu sledovať ich.

FeedBurner Google bol kedysi kráľom pri vytváraní odkazov RSS a sledovaní vašich štatistík, ale od roku 2012 sa FeedBurner neaktualizoval., odborníci navrhujú nájsť alternatívu. Alternatívne nástroje na sledovanie RSS zahŕňajú:

 • Feedblitz: Jedná sa o e-mailový marketing a služby správy RSS. Vďaka tomu môžete doručovať svoj obsah prostredníctvom svojich služieb a sledovať svoje štatistiky. Ak všetko, čo hľadáte, je nástroj na správu RSS, plány začínajú už len 1,49 dolárov mesačne, môžete však pridať e-mailové marketingové služby, ktoré sú spoplatňované na základe odberateľov.
 • FeedCat: Táto služba je bezplatná a ponúka štatistiku a nástroje na vylepšenie informačného kanála.
 • RapidFeeds: S účtom PRO iba 6,95 dolárov mesačne môžete spravovať informačné kanály blogu a podcastu a sledovať metriky sledovania.

Opäť nemusíte platiť za sledovanie štatistík informačného kanála, ak si to neželáte, a niektoré z vyššie uvedených doplnkov WordPress ako Subscribe2 už obsahujú niektoré informácie o sledovaní, ktoré nájdete v iných službách..

Využitie sily vášho informačného kanála RSS nemusí byť viac nepríjemnosťou ako iná funkcia na vašom webe. Ako použijete svoj informačný kanál RSS na zvýšenie návštevnosti svojho blogu?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map