Porovnávate webových hostiteľov? Toto je 5 najdôležitejších funkcií, ktoré treba zvážiť

Čítali ste niekedy toľkokrát, že vám točilo hlavu? Takto sme sa cítili, keď sme sa prvýkrát pustili do často neznámej divočiny, ktorou je webhosting.


>> Kliknutím sem stiahnite súbor PDF <<

dôležité funkcie webhostinguChceli sme iba webhostingovú spoločnosť, ktorá urobila všetko, čo bolo potrebné, aby naše stránky zostali online a funkčné. Keď sme porovnávali hostiteľov, čítali sme toľko informácií o tom, čo ponúkal každý z nich a prečo bola táto spoločnosť pre nás lepšia ako tá ďalšia, a tak to šlo, kým sme sa, oprávnene alebo nesprávne, vzdali a len sme si vybrali jedného..

Že existuje cvičenie nesprávnym spôsobom. Odvtedy sme sa trochu rozhodli o hosťovaní a teraz presne vieme, na čo by ste sa mali pri rozhodovaní zamerať. Všetci majú k dispozícii hromadu komponentov, ale našli sme (okrem ceny) 5 najdôležitejších funkcií, ktoré je potrebné zvážiť pri výbere webhostingu.

Prvým krokom pred začiatkom hostiteľského lovu je vedieť, aké sú vaše zámery pre váš web alebo firmu. Ak vytvárate malé weby s niekoľkými stránkami alebo dokonca väčšie weby s väčším počtom oprávnení, máte v úmysle kedykoľvek zväčšiť rozsah, ktorý vám môže ponúknuť bežný hosting? Väčšina funkcií, ktoré poskytujú populárne hostingové spoločnosti, ako sú hostgator.com, bluehost.com alebo webhostinghub.com, je použiteľná na všetkých stránkach, ale veľká firma bude potrebovať väčšie možnosti ako štandardný pracovník domácej kancelárie alebo tvorca webových stránok..

To znamená, že škálovateľnosť poskytovateľa pre vás nemusí mať žiadny význam, ale my sme chceli zasiať semeno do vašej mysle, pretože v závislosti od vašej veľkosti teraz alebo nadol, môže to byť presvedčivejší faktor ako päť funkcií, ktoré sú uvedené nižšie. Ak máte jasné svoje úmysly týkajúce sa koníčka alebo podnikania vášho webu, tieto funkcie sa budú vzťahovať aj na vás, ako aj na väčšinu populácie, ktorá vlastní internetovú stránku..

1. Zákaznícka a technická podpora

Mnohí z vás by mohli byť prekvapení, že sme s touto funkciou začali z brány, namiesto toho, aby sme hovorili niečo viac technickej. Určite sa k tomu určite dostaneme, ale v prvom rade, ak uvažujete o platení poskytovateľovi hostingu, ktorý nepretržite ponúka zákaznícku podporu a technickú podporu, robíte si veľmi veľkú službu..

Ak sa vaše stránky rozhodnú dať žal v deň štátneho sviatku, pravdepodobne nebudete spokojní s čakaním do nasledujúceho pracovného dňa, aby sa problém vyriešil. Odporúčame kontaktovať všetkých „potenciálnych“ hostiteľov na každom kontaktnom mieste, ktoré ponúkajú. Týmto spôsobom môžete posúdiť ich reakčné časy, ako aj znalosti ich operátorov. Je tiež dobré skontrolovať recenzie od iných používateľov. Ak má niekto zlé skúsenosti so službami svojho poskytovateľa, je pravdepodobné, že o tom budú informovať ostatných.

2. Prevádzková doba / spoľahlivosť

Mnoho väčších známych hostingových spoločností ponúka záruku dostupnosti 99,99% dostupnosti. To jednoducho znamená, že je to doba, počas ktorej môžete očakávať, že bude váš web viditeľný online. Dokonca aj pri tejto dobe prevádzkyschopnosti poskytovatelia hostingu umožnia každý týždeň približne 100 minút prestojov, či už to budú zrejmé alebo nie.

Pozorne si prečítajte ich podmienky, aby ste presne pochopili, do akej miery sú sami zodpovední za prestoje na vašom webe. Každý hostiteľ, ktorý vás nemôže mať online prakticky „stále“, stráca čas a stojí vás peniaze. Zistite viac o ich histórii s výpadkami napájania a poruchami zariadení. Zistite, kedy iniciujú plánované výpadky na údržbu a opýtajte sa, či je to zahrnuté v ich dohode o dostupnosti.

3. Miesto na disku

Váš hostiteľ musí mať na svojom serveri dostatok miesta na to, aby sa naň mohol umiestniť váš web, najmä ak vaše stránky presahujú rámec všetkých zvoncov a píšťaliek. Ak je na vašom webe množstvo videí, animácií, audia. a grafiku, alebo ak plánujete, aby sa to stalo týmto spôsobom, poskytovateľ hostingu musí byť schopný prispôsobiť priestor navyše, ktorý vaša stránka bude potrebovať, aby naďalej fungovala s týmito funkciami..

Dajte si pozor na nároky na neobmedzený priestor, pretože vás prekvapia neočakávané skryté podmienky. Spravidla získate viac miesta na disku, ako potrebujete, ale je rozumné zaistiť, aby ste mali tento kus mysle od začiatku.

4. Šírka pásma

Nechcete, aby vaše stránky čelili prestojom alebo aby váš účet účtoval dodatočné poplatky ako pokutu za príjem príliš veľkého množstva mesačných návštevníkov. Šírka pásma, ktorú ponúka vaša hostingová spoločnosť, musí umožniť viac ako dostatočný prenos alebo sťahovanie údajov z vašich stránok tým, ktorí navštívia. Na šírku pásma majú vplyv aj e-maily, ktoré odošlete, najmä ak majú prílohy.

Pred prihlásením potvrďte svoju povolenú úroveň gigabajtov. Aj keď použijete viac ako pridelenú šírku pásma a zostanete online, výsledná pomalšia šírka pásma spôsobí, že vaši používatelia opustia vaše stránky veľmi rýchlo..

5. Zálohy

Webové stránky môžu stratiť dáta z dôvodu zlyhania disku, softvérových chýb a dokonca aj hackerov. Vždy je dôležité mýliť sa opatrne a zabezpečiť, aby všetky údaje pre vaše stránky boli zálohované. Niektoré hostingové spoločnosti budú pravidelne zálohovať, či už raz za 24 hodín alebo aj niekoľkokrát každý deň, zatiaľ čo iné to robia každý týždeň..

Zistite, či vám zariadenie ovládacieho panela poskytovateľa umožňuje sťahovať svoje vlastné kópie údajov o obsahu a v prípade straty údajov z akéhokoľvek dôvodu, ako je schopný hostiteľ získavať stratené informácie. Rovnako ako vo všetkom by ste mali objasniť, či vzniknú nejaké náklady spojené s využívaním služieb núdzového zálohovania.

Pri výskume poskytovateľov webhostingu pre vaše webové stránky vám teraz malý zisk môže ušetriť veľa bolesti. Trávte nejaký čas čítaním recenzií a kontaktovaním svojho krátkeho zoznamu hostiteľov. Každý z nich bude inzerovať celý rad služieb a výhod, nezabudnite však na funkcie uvedené v tomto dokumente ako stabilného sprievodcu pri prijímaní konečného rozhodnutia..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map