Potrebujete redakčný kalendár pre svoj blog?

Ak ste strávili nejaký čas skúmaním blogov, pravdepodobne ste sa s touto radou stretli predtým:


Váš blog potrebuje redakčný kalendár.

Bohužiaľ, veľa začiatočníkov blogerov neberie túto radu k srdcu. Namiesto toho sa ich stratégia zakladá na neustále sa meniacom rozpočte alebo na prístupe „keď sa mi to páči“.

Aj keď tieto metódy môžu fungovať pre osobné blogy – v závislosti od vašich cieľov – s firemným blogom uvidíte omnoho viac úspechu, ak spravujete redakčný kalendár. Čítajte ďalej a získajte viac informácií o používaní editorského kalendára vo svojom blogu ao tom, aké sú niektoré z najlepších nástrojov.

tipy na redakčný kalendár

Čo je redakčný kalendár?

Editorský kalendár je rozvrh, ktorý načrtáva témy a dátumy publikovania.

Začnete vytvorením konzistentného harmonogramu publikovania, či už je to každý piatok alebo každý deň pracovného týždňa.

Potom by mal váš kalendár načrtnúť témy alebo témy na zverejnenie. Niektoré z týchto tém sa budú načasovať, napríklad blogové príspevky súvisiace s dovolenkami. V opačnom prípade môžete mať naplánované témy iba na pár týždňov.

Okrem nápadov na témy by mal váš kalendár tiež podrobne popisovať priradeného autora a editora projektu, dátum splatnosti prvého konceptu, typ obsahu (napríklad blogový príspevok alebo infographic) a dátum uverejnenia článku..

Môžete pridať ďalšie poznámky, ako napríklad počet slov, použité médiá a možné marketingové možnosti.

Aj keď sa môžete rozhodnúť načrtnúť rozvrh publikácie v mesačnom kalendári, na usporiadanie svojho redakčného kalendára môžete použiť aj iné programy, ako sú tabuľky..

Výhody redakčného kalendára

Aj keď sa môže zdať, že redakčný kalendár je len ďalšou povinnosťou venovať sa, môže to byť záchranca, pokiaľ ide o váš blog. Usporiadaním svojho harmonogramu publikácie ušetríte bolesti hlavy pri pokuse spojiť veci na poslednú chvíľu.

Tu sú niektoré ďalšie výhody redakčných kalendárov:

 1. Je to nástroj, ktorý vám to umožňuje zamerajte svoje marketingové úsilie v oblasti obsahu, čo znamená, že meranie a úprava výsledkov vašej stratégie bude jednoduchšia.
 2. Pomáha to zobrať odhady o čom písať a kedy.
 3. Pomáha vám to organizovať témy takže váš obsah blogu je vyvážený a užitočný, nie príliš zameraný na jeden predmet.
 4. To vám umožní lepšie spravovať rozpočet ak sa rozhodnete najať nezávislých spisovateľov. Takto budete vždy vedieť, koľko obsahu – a za akú cenu – budete potrebovať každý mesiac.
 5. Môže to znamenať lepší obsah pretože plánovanie dopredu vám dáva viac času na prácu na blogových príspevkoch, než sa ponáhľať, aby ste niečo zverejnili.
 6. Umožňuje vám to tím pre spoluprácu efektívnejšie, pretože každý chápe, čo sa deje.

redakčný kalendár

Aké sú vaše strategické možnosti?

Neexistuje žiadny správny spôsob, ako spravovať svoj redakčný kalendár, takže musíte experimentovať, kým nenájdete, čo pre vás funguje. Ak pracujete iba s interným tímom, môže byť to, čo potrebujete.

Ak väčšina vášho tímu pracuje na diaľku alebo si najímate nezávislých pracovníkov, budete chcieť použiť online nástroj, ku ktorému má prístup každý, napríklad tabuľku Google..

Môžete sa rozhodnúť nechať všetkých autorov upravovať kalendár, aby pridali svoje tematické nápady, alebo môžete úpravy nechať iba na správcovi blogu.

Ďalšou stratégiou, ktorú treba zvážiť, je, ako často uverejňujete príspevok na svojom blogu. Príklady zahŕňajú:

 • Každý piatok
 • Každé pondelok, stredu a piatok
 • Každý deň
 • 1. a 15. deň v mesiaci

Budete tiež chcieť definovať, ako ďaleko má byť obsah naplánovaný. Vo všeobecnosti je dobré mať po troch mesiacoch krátku predstavu o obsahu, napríklad o tom, ako často uverejňujete príspevky a ktoré spisovatelia zodpovedajú každému dátumu splatnosti..

Získate tiež šancu načrtnúť akýkoľvek špeciálny obsah, ktorý si vyžaduje viac práce, napríklad infografiky, a začať premýšľať o nápadoch na nadchádzajúce udalosti alebo sviatky, ku ktorým môžete svoj obsah prepojiť. Pokúste sa mať solídne nápady a krátke obrysy za mesiac.

Redakčné nástroje kalendára

Ste pripravení začať pracovať s redakčným kalendárom? Tu je niekoľko nástrojov editorského kalendára, ktoré môžete použiť:

Kalendár Google

Ak hľadáte online kalendár, ktorý môžu upravovať všetci vo vašom tíme, zvážte jeho použitie Kalendár Google.

Budete mať možnosť načrtnúť termíny a dátumy publikovania a ku každému dátumu splatnosti pridať poznámky, ktoré pomôžu vašim autorom a redaktorom. Ak chcete, môžete dokonca zmeniť dátumy farebných kódov pre rôznych autorov.

Tabuľky Google

Ak by ste radšej pracovali v tabuľke ako v kalendári, Tabuľky Google je dobré začať, pretože k nemu budú mať prístup všetci členovia tímu odkiaľkoľvek.

Zmeny sa automaticky zobrazia, takže sa nemusíte obávať, že v zastaraných schránkach ľudí budú zastarané kópie.

Redakčný kalendár pre WordPress

Ak na správu svojho blogu používate WordPress, editor doplnkov kalendára vám umožňuje spravovať vaše plány publikovania priamo z hlavného panela WordPress.

Tu si budete môcť zobraziť všetky svoje príspevky a presunúť ich myšou, aby ste mohli spravovať svoj blog.

CoSchedule

Ak ste pripravení prejsť od bezplatných nástrojov k robustnejšiemu programu, CoSchedule je dobrá voľba.

Tento nástroj zjednodušuje plánovanie obsahu a dokonca zahŕňa plánovanie kampaní v sociálnych médiách. Plány začínajú na 15 dolárov mesačne.

Trelly

Hoci Trelly nie je navrhnutý ako redakčný kalendár, tento užitočný nástroj vám pomôže usporiadať blog. Pre každú úlohu vytvorte „karty“ a presúvajte karty medzi vlastnými zoznamami. Jeden zoznam môže byť pre nápady, iný pre čakajúce kusy a druhý pre dokončené blogové príspevky.

Navyše môžete program Trello používať ako systém odosielania medzi nezávislými pracovníkmi a editorom blogov a dokonca môžete v systéme komunikovať prostredníctvom súkromných komentárov..

Trello vám neukáže kalendárové zobrazenie vašich nadchádzajúcich príspevkov, ale pomôže vám usporiadať váš tím a obsah, pokiaľ má editor blogov už načrtnutý rozvrh..

Aj keď sa môže zdať, že správa redakčného kalendára bude vyžadovať veľa práce, v skutočnosti uľahčuje a menej stresuje správu celej operácie. Ako bude vyzerať vaša redakčná stratégia?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map