Ste Blogger? Potom budete mať úžitok zo znalosti nejakého kódu HTML

Zmätok HTML kód? Nie si sám.


Priznávam to. Keď som začal písať na web, vedel som o tom, že to je HTML kód. A pripustím to znova. Stále toho veľa neviem.

Zistili sme však, že trochu znalosti jazyka HTML môže veci pri písaní na web značne zjednodušiť.

naučiť sa značkovací jazyk pre hypertextové odkazy

Iste, neviem, ako vytvoriť web, ale viem, ako vylepšiť malé komponenty, a keď som konfrontovaný s redakčným systémom, ktorý vyžaduje HTML kód – s ktorým pravdepodobne narazíte – viem dosť na správne formátovanie textu.

Chcete odstrániť tento zmätok a dozvedieť sa niečo viac o kódovaní HTML? Začnime.

Čo je to HTML kód?

Videli ste to už okolo, ale pravdepodobne neviete, čo to všetko tú hlúposť HTML znamená.

To znamená Hypertext Markup Language. HTML je štandardizovaný systém používaný na formátovanie dokumentov. Použité kódy – nazývané značkovacie značky – môžu formátovať písmo, veľkosť textu, farbu, hypertextové odkazy, odseky a ďalšie.

Webové prehliadače čítajú HTML a pomocou značiek určujú, ako zobraziť obsah. Príkladom značky je značka, ktorá vytvára tučný text, ktorý vyzerá takto:

Toto je tučné písmo.

Na stránke to vyzerá takto:

Toto je tučné písmo.

V priebehu rokov existovalo veľa verzií HTML, ale od októbra 2014 je HTML5 štandardizovaný značkovací jazyk webu.

Prečo je dobré vedieť pre bloggerov

Aj keď sa možno dokážete obísť bez toho, aby ste vedeli o nejakom jazyku HTML ako bloggerovi a namiesto toho by ste urobili trochu podvádzania – napríklad pomocou programu, ktorý prevádza vaše formátovanie do jazyka HTML – znalosť niekoľkých základných značiek vám môže skutočne pomôcť pri blogovaní.

Tu sú niektoré situácie, v ktorých som to považoval za užitočné:

 • Ak hosťujete blogovanie, niektoré stránky požadujú, aby autorský biograf bol napísaný vo formáte HTML. S trochou vedomostí budete môcť podľa potreby pridať odkazy a kurzívu.
 •  Keď niečo vyzerá, môžete sa pozrieť na HTML na stránke a zistiť, čo spôsobuje problém.
 •  V online sieti môžete pomocou značiek HTML formátovať komentáre blogu a komentáre fóra.
 •  Ak sa dozviete dosť veľa o HTML, môžete sa začať učiť niečo o CSS a robiť drobné vylepšenia svojich webových stránok bez toho, aby ste si najímali návrhára.

Bežné kódy Používatelia blogerov

Než začneme príliš hlboko, uvedomte si, že značky HTML sú kľúčové slová uzavreté v zátvorkách. Tieto značky sa dodávajú v pároch a text medzi počiatočnou značkou a koncovou značkou bude ovplyvnený. Koncová značka je napísaná rovnako ako počiatočná značka, ale pred názvom značky používa lomku.

Znie to mätúce? Je to jednoduchšie, ak uvediem niekoľko príkladov. Pozrime sa na niektoré z bežných značiek HTML, ktoré by ste mali vedieť ako blogger.

Kostrové značky

Najprv prichádza kostrové značky. To sú tie, ktoré nemusíte nevyhnutne používať, ale pomáha ich spoznať. Tieto značky sú základom dokumentu, a teda pojem „kostrové značky“. Načíta ich webová stránka, ale nebudú preložené do vizuálnych prvkov.

Napriek tomu je dobré vedieť. Spolupracovali ste napríklad s programom, ktorý žiada, aby ste vložili kód do sekcie „hlava“ na vašom webe? Budete to schopní nájsť s trochou znalostí HTML. Preto by ste mali vedieť niekoľko kostrových značiek:

 • : Táto časť popisuje dokument HTML.
 •   : Táto časť obsahuje informácie o dokumente.
 •   : Takto je uvedený názov dokumentu.
 •   : Opisuje vizuálne prvky stránky. Je to v časti tela, na ktorej blogeri v prípade potreby často vylepšia HTML. Zvyšok uvedených značiek sa nachádza v tele dokumentu.
 •  

  : Táto značka popisuje odsek.

Nezabudnite, že text vašej stránky je uzavretý v počiatočných a koncových značkách. Tu je príklad:

Toto je odsek odseku.

Značky nadpisov

Značky nadpisov sa používajú na zobrazenie hierarchie dokumentov. Pravdepodobne už používate nadpisy vo formátovaní svojho blogu, ale rozdiel medzi nadpismi 1-6 znamená viac ako len veľkosť textu a hmotnosť písma. Poskytujú tiež pocit hierarchie webovým prehliadačom a robotom vyhľadávacích nástrojov.

Nadpis 1 by sa mal používať pre hlavnú hlavičku dokumentu, napríklad názov príspevku v blogu. Nadpis 2 by mali byť sekundárne informácie, ako sú vaše primárne podkapitoly. Použite nadpis 3 pre podkapitoly atď. Pomocou nadpisu 6. Tieto značky vyzerajú takto:

Tu je príklad, ako sa prekladá:

Toto je okruh 5

Toto je okruh 5

Vložené textové značky

Značky vloženého textu sú tie, ktoré budete používať na formátovanie textu v rámci značiek na úrovni bloku, ako je napríklad

a

. Tu sú príklady toho, čo bežne používate.
 • : Definuje zdôraznený text, ktorý väčšina prehliadačov kurzívou kurzíva.
 •   : Definuje silne zdôraznený text, ktorý väčšina prehľadávačov tučne.
 •   : Toto formátuje ponuku.
 •   : Zobrazuje odstránený text, ktorý sa často prekladá ako preškrtnutý text.

Zoznam značiek

Ako ste si všimli, v tomto blogovom príspevku som použil niekoľko zoznamov odrážok. Ale ako som to urobil? Tu sú značky, ktoré potrebujete vedieť:

 • : Definuje prvok zoznamu.
 •  
   : Táto značka obchádza neusporiadaný zoznam, ktorý sa zobrazí ako odrážka.
  •  
    : Táto značka obchádza usporiadaný zoznam, ktorý sa zobrazí ako čísla.

  Tu je príklad toho, ako bude vyzerať kód HTML pre usporiadaný zoznam:

  1. Položka zoznamu 1
  2. Položka zoznamu 2
  3. Položka zoznamu 3

  Takto sa na stránke zobrazuje:

  1. Položka zoznamu 1
  2.  Položka zoznamu 2
  3.  Položka zoznamu 3

  Značky obrázkov a odkazov

  Skôr ako sa rozdelíme, poďme sa rýchlo pozrieť, ako vložiť obrázky a odkazy. Možno je jednoduchšie jednoducho zobraziť kód a potom vyplniť svoje informácie, keď používate značky:

  odkaz

  Tvoj ANCHOROVÝ TEXT

  Neodstraňujte úvodzovky z adresy URL. Jednoducho vložte svoju adresu URL do úvodzoviek. Váš text ukotvenia je text, ktorý sa zobrazuje na stránke.

  Pozrime sa na príklad. Ak by som chcel odkazovať na predchádzajúci článok o hostiteľskom kráľovstve, kód by vyzeral takto:

  Ak si zaregistrujete doménu prostredníctvom svojho hostiteľa?

  Tento odkaz by sa na stránke zobrazil takto:

  Ak si zaregistrujete doménu prostredníctvom svojho hostiteľa?

  obraz

  Kód obrázka vyzerá takto:

  Upozorňujeme, že toto nie je značka kontajnera, takže nemá koncovú značku, ale potrebujete atribút src. K tejto značke môžete pridať doplnky, napríklad alternatívny text alebo definíciu veľkosti. Vyzeralo by to takto:

  ”YOUR

  Uistite sa, že úvodzovky neodstraňujete.

  Poznámka: Môžete vidieť rôzne kódy, ktoré sa dajú použiť na to isté. Napríklad som videl , , a značky používané na písanie tučným písmom, aj keď sa v rôznych prehľadávačoch môžu zobrazovať odlišne.

  HTML nemusí byť také mätúce, ako vyzerá. Na precvičenie HTML a získanie lepšieho pocitu na to použite interaktívne weby ako Akadémia kódov, a dajte nám vedieť, ako to chodí v sekcii komentárov.

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map