Úvod do sietí na doručovanie obsahu pre rýchlejší web WordPress

Ak hľadáte spôsoby, ako zrýchliť načítavanie webových stránok WordPress, aby ste svojim používateľom poskytli príjemnejší zážitok a využívali všetky výhody s tým spojené, možno ste narazili na skratku CDN alebo sieť na doručovanie obsahu..


Siete na doručovanie obsahu v podstate hostia väčšinu obsahu vašich webových stránok na serveroch, ktoré sú distribuované po celom svete. Výhodou je to, že keď návštevník dosiahne váš web, obsah sa dá načítať z dátového centra, ktoré je najbližšie k nim, čím sa skracuje čas načítania stránky..

>> Tu si môžete stiahnuť svoju tlačiteľnú verziu tohto príspevku PDF << [/ Sociallocker]

Aj keď by ste mohli byť skeptickí voči rozdielu, ktorý by mohlo mať umiestnenie servera na základe skúseností návštevníka vašich webových stránok, štúdie ukázali že milisekundy naozaj zmeniť. Pomalé časy načítania môžu ovplyvniť úroveň spokojnosti používateľov, vnímanú dôveryhodnosť a mieru konverzie cieľov na vašom webe.

Či už teda predávate tovar zo svojho webu, alebo chcete ponúknuť čo najlepší užívateľský zážitok, využitie služieb CDN vám môže veľmi dobre pomôcť dosiahnuť vaše ciele.

Mapa siete CloudFlare

Sieťová mapa CloudFlare CDN

Ako funguje služba CDN?

Hoci sú siete na doručovanie obsahu v oblasti webhostingu, poskytujú iný typ služby. CDN sa zvyčajne používa na hostenie statických aspektov vašej webovej stránky WordPress, ako je napríklad mediálny obsah vrátane obrazových, zvukových a obrazových súborov, ako aj súbory JavaScript a CSS..

Služba CDN skopíruje statický obsah webovej stránky do ich distribuovanej siete serverov, ktoré sú umiestnené v dátových centrách po celom svete. Potom, keď návštevník navštívi stránku na vašom webe, tento obsah sa načíta zo servera, ktorý je najlepšie umiestnený, aby poskytol obsah v najrýchlejšom možnom čase zo všetkých dostupných možností..

Po výbere poskytovateľa služieb CDN musíte nakonfigurovať webovú stránku tak, aby sa pripojila k ich serverom. Po tomto počiatočnom nastavení však z vašej strany už nemáte čo robiť, pretože služba CDN riadi distribúciu statických súborov na ich servery. Tiež sa starajú o výpočet a pripojenie návštevníka k príslušnému dátovému centru, ktoré zabezpečí optimálne načítanie stránky.

Pre koho nie je CDN

Ak váš web nemá veľa obsahu alebo globálny dosah, pravdepodobne nebude potrebné využívať služby siete na doručovanie obsahu..

Miestne webové stránky, ktoré vyhovujú konkrétnej zemepisnej polohe, môžu lepšie nájsť webového hostiteľa s dátovým strediskom v cieľovej oblasti. Zatiaľ čo používatelia kdekoľvek na webe môžu mať stále prístup k webovej stránke, používatelia v základnej geografickej oblasti zažijú rýchlejšie načítanie webovej stránky.

Ak váš web neobsahuje veľa obsahu, najmä veľké mediálne súbory, služby CDN nemusia ponúknuť najlepšiu návratnosť vašej investície, ak ešte nemáte možnosť upgradovať webhosting..

Čo treba hľadať pri výbere služby CDN

Tu je kontrolný zoznam bodov, ktoré treba vziať do úvahy pri nákupe služby CDN, ktorá môže urýchliť doručenie obsahu vašich webových stránok:

Ako sú distribuované ich servery

Čím viac budete vedieť o svojich návštevníkoch a kde sa nachádzajú geograficky, čím lepšie budete mať pri výbere CDN.

Ak väčšina vašich návštevníkov sídli v USA a Spojenom kráľovstve, je nevyhnutné zaistiť akékoľvek potenciálne služby CDN, ktoré užší zoznam máte, dátové centrá v týchto lokalitách. Prípadne, ak neexistuje vzorec toho, kde majú vaši návštevníci sídlo a máte skutočne globálne publikum, potom by malo byť prioritou hľadanie CDN, ktoré odráža túto skutočnosť.

Ako fungujú ich cenové plány?

Služby CDN sa zvyčajne spoplatňujú množstvom údajov alebo šírkou pásma, ktorú použije váš web, aj keď to tak nie je vždy. Aj keď je relatívne ľahké zistiť, koľko miesta na disku bude váš web potrebovať, stanovenie množstva šírky pásma, ktoré spotrebuje, je jednoduchšie, najmä keď sa snažíte zohľadniť kolísajúcu úroveň prenosu..

To môže predpovedať náklady na CDN viac zásahov a chýb, ako by to mohlo byť. Avšak, ako najlepšie CDN bude ponúka flexibilné plány ktoré umožňujú prechod z jednej úrovne na druhú, keď vaše potreby rastú alebo klesajú, môžete sa vyhnúť plateniu za väčšiu šírku pásma, ako potrebujete alebo používate.

Poskytujú podporu pre WordPress?

Ak je váš web vytvorený pomocou WordPress alebo iného redakčného systému alebo publikačnej platformy, potom je potrebné skontrolovať, či potenciálny CDN podporuje daný softvér. Aj keď mnohí budú, niektoré môžu poskytovať viac integrácie ako iné. To môže zahŕňať služby šité na mieru a kompatibilitu s populárnymi pluginmi pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte, ako sú populárne a bezplatné Celková medzipamäť W3 alebo Super vyrovnávacia pamäť WP plugins.

Tieto doplnky to dokážu integrácia CDN s vašou webovou stránkou WordPress je veľmi jednoduchá, ako aj mnohé ďalšie výhody. Vďaka tomu je podpora alebo podobná možnosť pri výbere poskytovateľa služieb hodná pozornosti.

Najlepšie možnosti CDN pre používateľov WordPress

Teraz, keď viete, čo je to CDN a ako môže byť prínosom pre váš web, ako aj o niektoré veci, na ktoré treba pri výbere služby dávať pozor, tu je niekoľko možností, ktoré by ste mohli chcieť pozri sa bližšie na.

MaxCDN

MaxCDN zahŕňa veľkú podporu pre WordPress, vrátane integrácie s pluginom W3 Total Cache. Ak chcete získať lepšiu predstavu o tom, ako bude táto služba fungovať na vašom webe, môžete pozrite si ich návod na nastavenie pre WordPress a používatelia W3 Total Cache.

MaxCDN ponúknuť bezplatnú skúšobnú verziu a s cenami už od 9 dolárov mesačne je to cenovo dostupný spôsob, ako zvýšiť rýchlosť vašich stránok.

CloudFlare

CloudFlare je ďalšou obľúbenou voľbou medzi používateľmi WordPress. Uvedomujúc si to, toto CDN urobilo svoje služby čo najľahšie nastaviteľnými pre webové stránky WordPress, ako je to len možné si vytvorili svoj vlastný doplnok za to.

CloudFlare ponúka viac ako len sieťovú službu na doručovanie obsahu, ich platené plány CDN však začínajú na 20 USD mesačne a neúčtujú sa na základe toho, koľko pásma vaše stránky spotrebujú. Oni tiež majú zadarmo dostupné plány pre ľahkých používateľov.

WPPronto

WPPronto predtým prevádzkované pod menom WPCDN, ktoré by vám malo poskytnúť predstavu o službách, na ktoré sa špecializujú.

Spoločnosť teraz ponúka hosting WordPress s integráciou s CloudFlare CDN v centre svojich hostingových plánov. Ceny začínajú od 20 dolárov mesačne, čo zahŕňa hosťovanie jedného webu WordPress na jednotke SSD a neobmedzenú šírku pásma CDN CloudFlare. Získate tiež prístup k tímu špecializovaných odborníkov na podporu WordPress a ochranu viacerých vrstiev, aby bola vaša stránka v bezpečí.

záver

Dúfajme, že teraz môžete vidieť hodnotu použitia CDN na hostenie časti obsahu z vašich webových stránok.

Ak to znie ako služba, z ktorej by váš web profitoval, vyššie uvedené odporúčania ponúkajú niekoľko skvelých plánov vhodných pre celý rad webových stránok, od začínajúcich blogov, cez webové stránky generujúce príjmy a online obchody..

Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa sietí na doručovanie obsahu alebo iných foriem webhostingu, zanechajte komentár nižšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map