Zaregistroval som sa na webhosting. Teraz čo?

Takže chcete vytvoriť webovú stránku. To je skvelé! Rozhodli ste sa ísť s možnosťou hostenia hostiteľa, takže ste sa zaregistrovali do balíka webhostingu. A teraz hľadíte na informačný panel a pýtate sa, kam ďalej. Aké kroky podniknete na to, aby sa vaše webové stránky skutočne uviedli do prevádzky?


Nerobte si starosti. Pomocou tohto rýchleho sprievodcu vám pomôžeme prejsť od účtu webhostingu k plne funkčnému webu.

prihlásený na hosťovanie, čo teraz

Krok 1: Nastavte svoje doménové meno

Ak ešte nemáte doménové meno, budete chcieť kúpiť jeden. Môžete sa obrátiť na ktoréhokoľvek poskytovateľa doménových mien, ale jednoduchšie ho môžete nastaviť, ak si doménové meno zakúpite prostredníctvom hostiteľa (ak túto možnosť ponúkajú). Ak prejdete hostiteľom, proces by mal byť rovnako jednoduchý ako výber a registrácia názvu domény.

V závislosti od vášho hostiteľa ste možno už v priebehu registrácie vybrali svoje doménové meno. Niektorí hostitelia majú k dispozícii aj jednu bezplatnú doménu, takže na nastavenie svojej prvej nemusíte minúť nič.

Ak si doménu kúpite od iného poskytovateľa, môže byť trochu zložitejšie priradiť ju k vášmu účtu, aj keď to nie je nemožné. Ak to chcete urobiť, budete musieť aktualizovať nameservery svojej domény. Vaše mená spravujú, kde vaša doména dosiahne svoje súbory, keď ľudia navštívia váš web. Matt sa už zmienil o tom, ako to urobiť v druhom kroku „Takže ste zaregistrovali doménové meno. Teraz čo?”

Krok 2: Nainštalujte si svoj CMS

Ďalej budete potrebovať systém na správu obsahu (CMS), aby ste mohli začať vytvárať svoje webové stránky a pridávať obsah. Jeden z najpopulárnejších systémov na správu obsahu je WordPress. Ako bonus je zadarmo, takže s týmto softvérom nebudete mať žiadne ďalšie náklady.

Ďalšie dobré správy? Väčšina spoločností poskytujúcich hosting ponúka ľahko inštalovateľné možnosti WordPress. Jednoducho prejdite na informačný panel a mali by ste vidieť panel pre správu webových stránok alebo panel aplikácií. Tam by ste mali nájsť niekoľko možností webového tvorcu, vrátane WordPress. Ak nechcete, nemusíte si vyberať softvér WordPress, ale prináša to výhody, ako je to, že je bezplatný a veľmi užívateľsky prívetivý. Inštaláciu stačí kliknúť a môžete začať vytvárať webovú stránku!

Alternatívne možnosti

Ak ste už svoje webové stránky vytvorili, budete musieť nahrať súbory svojej stránky pomocou účtu FTP. Váš hostiteľ by mal mať pokyny, ako to urobiť.

Ak prechádzate z jedného hostiteľa na druhého, môžete si prečítať podrobnejšie informácie o tom, ako to urobiť, v časti „Ako prepnúť na nového hostiteľa – bez prestojov“.

Krok 3: Vytvorte si svoj web

Teraz, keď máte systém na správu obsahu, môžete začať s vytváraním svojich webových stránok. Váš hostiteľ by vám mal poslať e-mail s podrobnými informáciami o tom, ako získať prístup k svojmu informačnému panelu CMS. Napríklad pre WordPress by ste mali ísť na stránku http://www.vasadomena.sk/wp-admin a potom zadať prihlasovacie údaje, ktoré vám hostiteľ zaslal e-mailom.

Začnite výberom témy. V programe WordPress jednoducho prejdite na Vzhľad > Témy a prehľadávať bezplatné a platené možnosti. Prípadne môžete nahrať svoju vlastnú tému, ak ste si vyrobili alebo kúpili vlastnú tému mimo systému. Po nainštalovaní témy kliknite na tlačidlo Prispôsobiť alebo prejdite na Vzhľad > Možnosti témy na vykonanie vlastných zmien. Ak ste oboznámení s kódovaním HTML, môžete tiež prejsť na Vzhľad > Editor umožňuje zmeniť rozloženie, farby a ďalšie informácie o téme.

Ďalej prejdite na kartu Stránky a upravte obsah na svojej domovskej stránke. Podľa potreby pridajte ďalšie stránky a potom prejdite na Vzhľad > Ponuky na zmenu vzhľadu vašich stránok na navigačnej karte. Nakoniec prejdite na Vzhľad > Miniaplikácie na usporiadanie obsahu bočného panela a päty. Pred oznámením spustenia webových stránok sa nebojte preskúmať ďalšie možnosti, napríklad všeobecné nastavenia.

Krok 4: Skontrolujte, či sú vaše stránky živé

V závislosti od spôsobu nastavenia účtu je váš web pravdepodobne už aktívny. Zadajte názov svojej domény do panela s adresou, aby ste si boli istí. Ak sa tým nedostanete na vytvorený web, pravdepodobne budete musieť aktualizovať svoje servery názvov domén. Ak problémy pretrvávajú, budete sa chcieť obrátiť na svojho hostiteľa, aby problém zistil.

Ďalšie veci, ktoré môžete urobiť:

Akonáhle budete mať webhosting, môžete podniknúť niekoľko ďalších krokov. Nevyžadujú sa v žiadnom prípade, ale tieto kroky sú pre vás užitočné..

Vytvorte e-mailový účet

Mnoho webových hostiteľov ponúka e-mailové služby, kde si môžete vytvoriť vlastný e-mail spojený s vašou doménou, napríklad [Email protected] Tento e-mail môžete použiť na obchodné alebo administratívne účely. Na hlavnom paneli by mala byť sekcia „e-mailové účty“, kde môžete nastaviť účty a získať prístup k svojej doručenej pošte. Dobrou správou je, že veľa webových hostiteľov podporuje bezplatné e-mailové adresy ako súčasť vášho hostingového balíka.

Nákup alebo aktivácia vašich doplnkov

Dodatky prichádzajú ako doplnok k základnému hostiteľskému balíku. Niektoré príklady zahŕňajú názvy extra domén, súkromie doménových mien, certifikáty SSL, vyhradenú adresu IP, služby zálohovania stránok a ďalšie. Aj keď niektoré z týchto možností boli dodané s hostiteľským balíkom, pravdepodobne ich budete musieť aktivovať z hlavného panela, takže sa nemusíte báť preskúmať svoje možnosti doplnkových služieb a zistiť, čo je k dispozícii pre váš hostingový balík a čo môžete pridať pre malý poplatok.

Pridajte subdoménu

Subdoména je rozšírenie vašej primárnej domény. mail.yahoo.com je napríklad subdoménou Yahoo.com. Subdoména funguje ako jedinečná webová adresa pre konkrétnu oblasť vášho webu. Napríklad, ak ste si chceli založiť firemnú webovú stránku a blog, môžete si vybrať niečo ako blog.yourdomain.com, aby sa táto oblasť vašej stránky stala nezabudnuteľnou a zároveň bola pre zákazníkov ľahko prístupná..

Nie všetci vlastníci webových stránok budú chcieť alebo budú potrebovať subdomény, ale ak tak urobíte, proces je celkom jednoduchý. Pre väčšinu hostiteľov jednoducho prejdite na Domény > Subdomény z informačného panela. Potom sa rozhodnite pre požadovanú subdoménu a vyberte priečinok, z ktorého subdoména načíta jej obsah.

Prechod od hosťujúceho účtu k plnohodnotnému webu nemusí vyžadovať veľa práce. Vyššie uvedené kroky vám pomôžu začať za pár minút. Ak máte niekedy konkrétnu otázku o tom, kde hľadať súbory alebo vykonávať určité funkcie, nezabudnite sa obrátiť na poskytovateľa hostingu, pretože procesy sa medzi jednotlivými hostiteľmi líšia.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map