Zverejňujete pridružené odkazy na svojom blogu?

Keď ste na svoj blog umiestnili svoj prvý pridružený odkaz, zaujímalo vás niekedy, či by ste mali svojim čitateľom povedať o povahe odkazu? Mnoho blogerov sa pýta, či je to správne. Iní majú pocit, že zverejnenie ich pridruženého dojednania by mohlo mať vplyv na ich príjmy.


Mali by sme nechať každý bloger rozhodnúť sa, čo robiť na základe vlastného čreva? Ukázalo sa, že to nie je také ľahké. Pokračujte v čítaní a zistite, či by ste mali zverejňovať pridružené odkazy a ako.

pridružené odkazy na blogu

Potrebujete zverejniť pridružené odkazy?

Ak žijete v Spojených štátoch, odpoveď na túto otázku je bezpochyby ÁNO. FTC vydala usmernenia, ktoré upravujú spôsob zverejňovania potvrdení. V zásade vždy, keď dostanete bezplatný produkt na kontrolu, zahrnete do svojho obsahu pridružený odkaz, napíšete sponzorovaný príspevok alebo dostanete akúkoľvek inú kompenzáciu, musíte uviesť zverejnenie.

Pokyny FTC pre zverejňovanie sa vzťahujú na platformy blogov aj na sociálne siete. Ak vaše účty blogu alebo sociálnych médií dostanú sťažnosti týkajúce sa nedodržania týchto pokynov na zverejnenie, mohli by ste mať problémy s FTC a obrátiť sa na súd.

Čo keď v USA nežijete?

FTC je organizácia so sídlom v USA, takže ak nežijete v Spojených štátoch, ste mimo ich jurisdikciu. To však neznamená, že sa nemusíte obávať. Začnite kontrolou pokynov vo vašej oblasti týkajúcich sa zverejňovania informácií o schválení. Nemáte žiadne pokyny týkajúce sa tohto problému? To opäť neznamená, že vás tieto pokyny neovplyvnia.

Povedzme napríklad, že vaše pridružené odkazy podporujú spoločnosť so sídlom v USA, ale máte sídlo mimo USA. Ak máte dostatok sťažností, FTC by mohla ísť po spoločnosti, ktorú podporujete, pretože inzeruje prostredníctvom vášho webu. a reklamy nedodržiavajú pokyny FTC.

Na chvíľu sa nevenujme týmto pokynom. Zverejňovanie pridružených odkazov môže byť stále dobrý nápad. prečo?

Pomáha budovať dôveru s publikom.

Ak máte záujem o budovanie dôvery, oplatí sa zahrnúť zverejnenie, najmä ak veľká časť vášho publika pochádza zo Spojených štátov, kde sa zverejňovanie pridružených odkazov a sponzorstva stáva bežnejším a etickejším. Ak sa to urobí správne, vaše publikum sa môže rozhodnúť, že vás podporí prostredníctvom týchto pridružených odkazov, ktoré by zvýšili vaše príjmy.

Ako zverejníte odkazy?

Teraz, keď máte lepšiu predstavu, či by ste mali alebo mali zahrnúť zverejnenie informácií na svojom blogu a účtoch sociálnych médií, pozrime sa, ako zverejniť odporúčania a sponzorstvo..

Pokyny FTC síce nedávajú univerzálny prístup, ale naznačujú niekoľko vecí, ktoré by ste mali a nemali robiť..

Hlavná vec je objasniť a zreteľne zverejniť informácie.

Pri zverejňovaní informácií „jasných a zreteľných“ FTC v nich odporúča .com Zverejnenie dokumentu že blogeri „umiestňujú zverejnenie čo najbližšie k spúšťaciemu tvrdeniu“ a „zohľadňujú rôzne zariadenia a platformy, ktoré môžu zákazníci použiť na zobrazenie reklamy a akéhokoľvek zodpovedajúceho zverejnenia“. Pri hypertextovom prepojení na zverejnenie sa odporúča označiť hypertextový odkaz a zviditeľniť ho. Nemali by ste prinútiť čitateľov, aby našli zverejnenie, ani by ste im nemali dovoliť uskutočniť nákup skôr, ako uvidia zverejnenie.

Pozrime sa na niekoľko príkladov.

NO: Do blogového príspevku zahrniete pridružený odkaz a na konci uvediete vyhlásenie o zodpovednosti, že príspevok môže obsahovať pridružené odkazy..

To by nebolo v súlade s pokynmi FTC, najmä ak existujú hypertextové odkazy medzi pridruženým odkazom a zverejnením, ktoré by mohli čitateľa ľahko rozptýliť skôr, ako ho sprístupní. Nie je tiež jasné, ktoré odkazy sú pridruženými odkazmi, a neumiestňovali ste zverejnenie do blízkosti spúšťacieho nároku (pridružený odkaz)..

Áno: Do blogového príspevku zahrniete vyhlásenie bezprostredne za pridruženým odkazom, napríklad „Zverejnenie: Ide o pridružený odkaz, čo znamená, že ak navštívite stránky example.com prostredníctvom tohto odkazu a zakúpite si tento produkt, dostanem províziu. Nerobte si starosti – cena je pre vás stále rovnaká! “

Je pravda, že existuje mnoho spôsobov, ako vyjadriť svoje zverejnenie. Ide o to, že toto zverejnenie sa umiestni hneď vedľa odkazu, aby ho čitatelia nemohli vynechať.

No: V rámci svojho blogového príspevku usmerňujete čitateľov, aby si prezreli stránku s informáciami a potom na ňu odkazovali.

To vo všeobecnosti nebude stačiť. Odkaz musíte zverejniť priamo vo svojom blogovom príspevku a objasniť, ktoré odkazy sú sponzorované.

Áno: Priamo po pridruženom prepojení spomeniete: „Poznámka: Toto je pridružený odkaz, čo znamená, že dostanem kompenzáciu, ak si prostredníctvom tohto odkazu zakúpite produkt. Viac informácií nájdete na mojej informačnej stránke. “

V takom prípade máte svoje zverejnenie blízko k žiadosti o aktiváciu a vy ste sa jasne vyjadrili o povahe odkazu. Prepojenie na stránku s informáciami o blogu je voliteľné, ale môžete to urobiť, ak sa chcete podrobnejšie zaoberať bez toho, aby ste boli v príspevku príliš znepokojení..

No: Do bočného panela zahrniete všeobecné zverejnenie v nádeji, že pokryje všetky prípady pridružených odkazov na webe bez ohľadu na to, na ktorej stránke alebo blogu je čitateľ.

Tento príklad je, žiaľ, v očiach FTC stále ne. Nechcú, aby boli vaše zverejnenia oddelené vašim spúšťacím termínom prostredníctvom nesúvisiacej grafiky alebo informácií. Ak návštevníci vašich stránok čítajú váš blog na mobilnom zariadení, bočný panel je často oddelený od obsahu a pravdepodobne sa nezobrazí.

ÁNO: Zverejníte pridružený odkaz a čitateľom nasmerujete úplné zverejnenie. Príklad: „Toto je pridružený odkaz, čo znamená, že dostávame kompenzáciu za položky zakúpené prostredníctvom tohto odkazu. Ďalšie informácie nájdete v našom vyhlásení o vylúčení zodpovednosti na bočnom paneli. “

Ako uvádza FTC: „Ak je potrebné rolovanie, používajte textové alebo vizuálne podnety na nabádanie spotrebiteľov, aby si prezerali informácie,“ tak je to prijateľný spôsob, ako priviesť čitateľov k vášmu zverejneniu..

Bonusový tip: Ak zdieľate pridružené odkazy na Twitteri alebo Facebooku, môžete pred zavedením produktu zaistiť, aby čitatelia pochopili povahu odkazu vložením vyhlásenia, ako napríklad „Reklama“, „Pridružený odkaz“, „Sponzorstvo“ alebo podobné zverejnenie..

Ak chcete získať ďalšie príklady zverejnenia a informácie o zdieľaní informácií o schválení s vašimi čitateľmi blogov, prečítajte si ich prostredníctvom Dokument FTC .com Zverejnenia.

Čo si myslíte o zverejňovaní pridružených odkazov? Robíš to? Myslíte si, že by mali mať blogeri? Dajte nám vedieť v sekcii komentárov.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map