E-komercijas juridiskā puse: kas jāzina

Mani saturu lasītāji atbalsta tādi satriecoši cilvēki kā jūs. Kas nozīmē, ka es varētu nopelnīt komisiju. Uzziniet vairāk šeit!


Īsa piezīme: tas ir paredzēts jūsu lasīšanas priekam un lai sniegtu jums kādu ideju, es neesmu FYI advokāts (sānu piezīme: dažreiz domāju, ka esmu). Tāpēc lasiet tālāk un iegūstiet labāku izpratni par dažām lietām, taču vienmēr konsultējieties ar kādu personu, kas praktizē LIKUMUS, lai iegūtu katru mīklas gabalu.

Dzeltenā kaste ar teikšanu

Tā kā šodien viss notiek tiešsaistē, ir viegli apskatīt ieguvumus. Interneta veikali var pārdot produktus no jebkuras vietas un nosūtīt uz jebkuru vietu. Tiem visā pasaulē var piekļūt no jebkuras vietas tīmeklī. Viņi var vadīt satiksmi, izmantojot viedās stratēģijas, un samazināt reklāmas drukāšanu. Tomēr ir arī daži juridiski jautājumi, kas jāapsver e-komercija.

Ir dažādi veidi, kā piegādāt produktus, pamatojoties uz pirkumiem tīmeklī. Tā kā šodien tiešsaistē darbojas visu veidu uzņēmumi, darījumam vai veikalam ir īpaša juridiskā situācija. Šie ir daži piemēri, kad juridiskās zināšanas noder e-komercijai.

Preču un pakalpojumu piegāde tiešsaistē

Ja jums ir elektroniski plašsaziņas līdzekļi, kurus vēlaties koplietot vai pārdot, tad, visticamāk, jūs izmantojat kaut kādu informācijas nesēju internetā. Jūs varat lejupielādēt programmatūras paketi, kas iegādāta vietnē Amazon, vai arī iegādāties mūziku no iTunes un ievietot to savā iPad. Dažos gadījumos jūs varat iegādāties ikmēneša pakalpojumu, par kuru jūs maksājat. Kas notiek, ja pakalpojums nedarbojas pareizi vai kļūst nepieejams? Kas notiek, ja globālajiem klientiem nepieciešami norādījumi dažādās valodās? Jebkurā elektroniskā darījumā ir jāņem vērā dažas galvenās problēmas. Tie ietver:

 • Pareizi tiešsaistes līgumi un nosacījumi
 • Ierakstu saglabāšanas pienākumi
 • Oriģinālā dokumentācija nodokļu vajadzībām
 • Starptautiskās tirdzniecības importa un eksporta noteikumi
 • Biržas kontroles noteikumi
 • Ārvalstu datu aizsardzības likumi
 • Vietnes drošība un aizsardzība pret krāpšanu

Tāpēc šodien vietnēm ir jābūt pārdošanas noteikumiem, kas ir viegli pieejami lapā “Noteikumi un nosacījumi” vai “Lietošanas noteikumi”. Jūsu pārdošanas un lietošanas noteikumiem jābūt savstarpēji saskaņotiem. Jums jāiekļauj arī īpaši noteikumi, kas attiecas uz elektroniskiem darījumiem. Lapā “Noteikumi un nosacījumi” jums jāpievēršas arī atmaksas un piegādes politikai vai jāizveido atsevišķs apgabals, kurā tiek apspriesta atgriešana un apmaiņa..

Ja izmantojat elektroniskus piegādes veidus, tiem jābūt arī drošiem, lai izvairītos no citām juridiskām problēmām. Arī jūsu noteikumos ir jārisina kļūdaina piegāde vai nepieejamība.

Maksājumu apstrādes, pārdošanas un piegādes procedūras

Pērkot un saņemot produktus no tiešsaistes veikaliem, ir saprotams vienkāršs process. Process sākas ar produkta izvēli, kas pēc tam nonāk pie pasūtījuma veikšanas. Visbeidzot, notiek maksājumu apstrāde. Visiem šiem pirkuma punktiem jābūt drošiem un pilnveidotiem jūsu klientam. Pēc maksājuma apstrādes nosūtīšana sākas. Ar kuģošanu saistīti visdažādākie jautājumi, bet galvenokārt tiešsaistes mazumtirgotāji var aizmirst noteikt, kurp viņi sūta, kur neveic. Ja jums ir noteikta produktu ģeogrāfiskā pieejamība, šie noteikumi ir jāievieto pārdošanas nosacījumos un skaidri jānorāda, uz kuru vietni jūs sūtāt..

Ja vēlaties izvairīties no likumīgām cīņām, jums vajadzētu norādīt noteiktus ģeogrāfiskos apgabalus, kur tiek pieņemti pirkumi. Tas nozīmē, ka klienti ārpus šīm teritorijām nav tiesīgi pirkt vai saņemt produktus. Ir svarīgi arī atzīt valdības struktūras un izvairīties no jebkādām likumīgām cīņām, kas varētu aizliegt jums pārdot preces noteiktās teritorijās. Jums nekad nevajadzētu apstrādāt darījumus no apgabaliem, kuri nav tiesīgi saņemt produktus.

Lai iestatītu tiešsaistes pārdošanas noteikumus, jums jāievēro tradicionālās pārdošanas noteikumi. Jūsu tiešsaistes noteikumiem ir jāatbilst arī visiem jūsu produktu iesaiņojumiem, piemēram, garantijai vai ierobežojumiem. Ir jārisina arī atgriešanas un atmaksas politikas. Pirms pirkuma pabeigšanas jums aktīvi jāpieņem pārdošanas nosacījumi. Parasti tiešsaistes mazumtirgotāji to ievieto tieši virs visas pirkšanas pogas, un klientiem nav atļauts veikt pirkumus, kamēr lodziņā nav ievietota atzīme, kurā norādīts, ka viņi ir iepazinušies ar pārdošanas noteikumiem..

Jums arī vajadzētu būt spēkā politikai attiecībā uz nemaksāšanu un krāpšanu. Iespējams, vēlēsities piedāvāt alternatīvas pasūtīšanas metodes, piemēram, pasūtīšanu pa tālruni. Varat nolīgt informācijas tehnoloģiju speciālistu, lai apskatītu jūsu darījumu metodes un programmatūru, lai pārliecinātos, ka tā ir droša jūsu uzņēmumam un klientiem.

Tā kā daudzi uzņēmumi ir pakļauti personas datu vākšanai, jums ir skaidri jāpaziņo pakalpojumu sniegšanas noteikumos, vai jūs vācat kādus datus vai kā dati tiek aizsargāti jūsu vietnē. Jūsu vietnei jābūt drošai, lai radītu uzticību klientiem.

Ir svarīgi, lai jums būtu noteikumi, kurus izpildīt, ja kādreiz rodas kāda problēma. Lielākā daļa no šiem noteikumiem tiks ietverti jūsu pakalpojumu sniegšanas noteikumos. Pārliecinoties, ka jūsu vietne ir droša un vai klienti aktīvi pieņem vai atsauc pārdošanas nosacījumus, varat sevi novietot drošākā pozīcijā, lai veiktu uzņēmējdarbību tiešsaistē.

Tiešsaistes piegādes jautājumi

Lielākā daļa tiešsaistes darījumu šodien notiek dažu sekunžu laikā. No atlases līdz piegādei cilvēki var lejupielādēt mūziku, filmas, spēles un lietotnes, izmantojot tikai vienu pieskārienu. Digitālais saturs tiek nepārtraukti mainīts, izplatīts un dublēts lielos daudzumos visā internetā. Noteiktu interneta lietotāju dēļ saturs bieži ir neaizsargāts pret pirātismu un neatļautu izmantošanu.

Lai aizsargātu savu digitālo saturu, jums jābūt skaidri definētām autortiesībām, preču zīmēm un patentiem. Jums skaidri jānorāda, kā jūsu digitālais saturs var tikt izmantots vai neizmantots, kā arī sods par to. Jums vajadzētu arī iepazīties ar satura likumiem un licencēšanu, lai nodrošinātu, ka esat aizsargāts valstīs, kurās pārdodat saturu, jo tur var būt konflikti.

Pirātisma apkarošanā nav gūti lieli panākumi. Ir veidi, kā ūdenszīmi un mainīt tiešsaistes saturu, lai to varētu savienot ar vienu kontu, taču tiem ir nepieciešams intuitīvs dizains un ieviešana. Jums vienmēr jāapsver iespējamais risks un atlīdzība par jebkādu digitālo saturu, kuru jūs izlaižat tiešsaistē. Dažos gadījumos varat izvēlēties piegādāt saturu bezsaistē.

Par savām autortiesībām un licencēšanas jautājumiem vienmēr varat konsultēties ar juristu. Jums ir jāpārliecinās, ka jūsu digitālais saturs tiek aizsargāts un vai var tikt izmantotas likumīgās tiesības, ja kādreiz rodas autortiesību konflikts.

B2B vai B2C

B2B ir pārdošanas darījums starp uzņēmumiem, savukārt B2C ir pārdošanas darījumi starp uzņēmumiem. B2B vietnei ir dažādas bažas nekā B2C. Piemēram, B2B vairāk koncentrējas uz piegādes ķēdes pārvaldību. Izplatītāji un izplatītāji var veikt darījumus tieši tīmeklī, elektroniski pārsūtot pasūtījumus, maksājumus un rēķinus. B2C vietnes ir tādas kā Amazon vai eBay, kas koncentrējas uz klienta nodrošināšanu ar produktu. Katram vietnes veidam ir atšķirīgas juridiskas bažas.

Turklāt dažādām nozarēm ir atsevišķas bažas. Piemēram, ja jūs pārdodat automašīnu rezerves daļas, iespējams, vēlaties iekļaut nosacījumus pamatmaksām, kuras ir jāatdod, lai saņemtu atlaidi. Veidojot nosacījumus, vienmēr jāņem vērā uzņēmējdarbības veids, kuru jūs izmantojat un kam jūs pārdodat. Konsultējoties ar IT speciālistu vai meklējot līdzīgus tiešsaistes mazumtirgotājus, varat uzzināt vairāk par to, kā jums vajadzētu izstrādāt savus noteikumus un nosacījumus.

Mūsdienu aktuālākās likumīgās cīņas ar e-komercija iesaistīt drošību, starptautisko tirdzniecību un pārvadāšanu. Neizbēgami klientam ir jāuzticas tam, ko jūs viņiem pārdodat, un viņiem ir jātic, ka jūs pārdodat labu produktu vai pakalpojumu, nemēģinot nozagt viņu informāciju. Klienti izvairīsies no darījumiem ar tiešsaistes uzņēmumiem, kuriem ir slikta reputācija par kļūdainiem produktiem, ļaunprātīga atmaksas politika un sliktas piegādes procedūras.

Pieaug arī drošības izmaksas. Rakstot sīki izstrādātus noteikumus un nosacījumus, kā arī pārdošanas noteikumus, jūs varat izvairīties no lielākajām juridiskajām problēmām, taču jums arī jāpārliecinās, ka ievērojat vietējos, štatu un federālos likumus. Iestatot vietni ar skaidri noteiktu informāciju par autortiesībām un licencēšanu, jūs varat arī novērst dažus zādzības gadījumus, lai gan lielākā daļa digitālā satura mūsdienās kaut kādā veidā tiek dublēti..

Izveidoja un publicēja Kristofers Pontins un Kentija Adamsa

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map