WordPress.org un WordPress.com: Kādas ir atšķirības?

Mani saturu lasītāji atbalsta tādi satriecoši cilvēki kā jūs. Kas nozīmē, ka es varētu nopelnīt komisiju. Uzziniet vairāk šeit!


Wordpress kūkas logotips

Tā kā WordPress kļūst par vienu no populārākajiem vietņu veidošanas veidiem, daudzi cilvēki jautā, vai viņiem ir nepieciešams WordPress.org vai WordPress.com. Abas var apkopot vienkārši kā platformu vietnes izveidošanai, bet WordPress.org ir bezmaksas versija, savukārt WordPress.com piedāvā bezmaksas emuāru ar papildinājumiem par dārgu cenu.

Šajā rokasgrāmatā ir apskatīti visi dažādie aspekti un kādi ir ieguvumi vai trūkumi, kurus cilvēki atrod abos pakalpojumos.

WordPress.org
Pārskats

Ja vēlaties bezmaksas WordPress emuāru, jūs, iespējams, izmantosit WordPress.org. Tas piedāvā tūkstošiem spraudņu, un jūs varat iegādāties arī premium klases spraudņus. Ja vēlaties pielāgot un pats veikt lietas, WordPress.org piedāvā vērtīgu resursu. Izmantojot atbalsta veidlapas un apmācības, ir viegli pārveidot vietnes dizainu un radīt vairāk funkcionalitātes, nekā piedāvā tradicionālā WordPress tēma..

WordPress.org ļauj instalēt WordPress motoru, palīdzēs jums ievietot un iestatīt dažādas kategorijas. Ir ļoti daudz atbalsta dokumentācijas, kas palīdzēs jums izveidot vietni, izmantojot WordPress.org bezmaksas rīkus. Jūs pat varat izmantot savu domēnu un modificēt galveno PHP. Ja vēlaties pievienot jQuery, mainīt motīvu un instalēt spraudņus, tas viss ir pieejams arī.

Tomēr, ja jums nepieciešama tīmekļa mitinātāja, vietnē WordPress.org jūs neatradīsit bezmaksas mitināšanu ar savu domēnu. Jūs varat pats iestatīt mitināšanu, izmantojot citu uzņēmumu, un, instalējot WordPress, izmantot domēna vārdu, taču ir arī mitināšanas iespējas, izmantojot WordPress, no kurienes nāk WordPress.com.

WordPress.org lietošanas priekšrocības

Papildus darbībai ar WordPress.org ir arī daudz citu iespēju instalēt un pielāgot, ieskaitot:

Pilnīga koda un satura vadības kontrole
Instalējiet visus spraudņus, motīvus vai citu vēlamo kodu
Pielāgojiet savam sirds saturam
Uzziniet, kā programmēt ar PHP

Kā vienmēr, strādājot ar WordPress brīvo pusi, ir negatīvs elements, šie trūkumi ietver:

    Vairāk drošības risku
Iespēja instalēt ļaunprātīgas tēmas, spraudņus un hakeru kodu
Nekāds personalizēts klientu atbalsts, ja viss notiek nepareizi
Izmaksas var pieaugt, ja ir nepieciešams lielāks joslas platums, ja izmantojat privātu resursdatoru
Vietne ir lēnāka, ja ir brīva

Kā redzat, WordPress.org izmantošanai, lai izveidotu pilnu vietni, ir dažas lielas priekšrocības, ja izvēlaties mitināšanu caur citu pakalpojumu sniedzēju. Tomēr, izvēloties WordPress.com kā mitināšanas pakalpojumu sniedzēju, ir dažas lielas priekšrocības, pat ja tas ir paredzēts tikai emuāra bezmaksas versijai.

WordPress.com pārskats

Ja jums patīk ideja par vienkāršu bezmaksas emuāru, piemēram, Tumblr vai Blogger, WordPress.com ir arī bezmaksas versija, kas tiek mitināta caur viņu vietni. Jūsu domēns būs “blog.wordpress.com”, ja vien jūs tomēr nenopirksit domēnu. Šis ir vienkāršs veids, kā izveidot emuāru un darboties, ja esat pilnīgi jauns blogošanas bloks, taču tas, iespējams, nesniedz vislielākās priekšrocības pretstatā apmaksātai mitināšanai un savam domēna vārdam.

WordPress.com piedāvā arī aizsardzību pret surogātpastu, automātiskas dublējumkopijas, automātiskus atjauninājumus, pārbaudītu drošību un spraudņus un pakalpojumus, ko neatradīsit citur. Tomēr WordPress.com vietnē pielāgošana ir ierobežotāka. Piemēram, jūs nevarat augšupielādēt un instalēt savu motīvu, piemēram, WordPress.org.

Ir arī reklāmas aspekts. Ja jums nepatīk redzēt trešo personu reklāmas savā vietnē, varat tās noņemt tikai par 30 USD gadā. Jūs varat samaksāt par pielāgotu dizaina paketi, kas ļauj jums nedaudz kontrolēt motīva dizainu, piemēram, mainīt fontu vai mainīt kādu no CSS koda, bet tas maksā arī USD 30 gadā.

Ar WordPress.com viss ir a la carte. Tas nozīmē, ka jūs varat iegādāties papildu krātuvi vai pat mitināt savus videoklipus, bet par maksu. Ir arī premium motīvi, kurus varat iegādāties un kuru cena var sasniegt 100 USD. Tomēr, ja jūs kādreiz nolemjat iegādāties hostingu, jūs šo tēmu nevarēsit izmantot.

WordPress.com priekšrocības

Ir dažas pozitīvas iespējas, izmantojot WordPress.com, ja vēlaties ātri izveidot emuāru, lai sāktu rakstīt. Šeit ir dažas priekšrocības:

    Par paaugstinātu satiksmi nav jāmaksā
Nav nekādu drošības risku
Nevajag pārvaldīt serveri vai izjaukt FTP
Pilnīga koncentrēšanās uz jūsu saturu
Ātri, viegli un bez uzstādīšanas

Šim variantam ir arī daži trūkumi. Pirmkārt, jūs nesaņemat tik daudz brīvības kā WordPress.org. Daži citi mīnusi ir:

    Ierobežota bezmaksas spraudņu, motīvu un iestatījumu izvēle
Jūs nepelnāt naudu, izmantojot WordPress reklamēšanu savā emuārā
Pielāgots domēns ir USD 25 gadā
Papildu glabāšana, pielāgošana un video mitināšana ir dārga

Ja nevēlaties atrast saimniekdatoru un vienkārši vēlaties izveidot emuāru, WordPress.com var būt jums piemērota izvēle. Ātri var reģistrēties WordPress.com un sākt publicēt. Jūs saņemat arī daudz atbalsta no WordPress, un, ja kaut kas noiet greizi, jūs pat varat novērst problēmas. Tomēr, iespējams, nav ideāli, ja vēlaties gūt peļņu no savas vietnes vai darīt kaut ko vairāk nekā emuāru.

Kuru izvēlēties: WordPress.Org vai WordPress.com?

Lēmums patiešām ir atkarīgs no jūsu vajadzībām un jūsu vietnes nākotnes plāniem. Šie ir daži dažādi veidi, kā aplūkot katru.

Vai jūs vēlaties daudz kontroles??

Tad jums vajadzētu doties uz WordPress.org. Ja izvēlēsities WordPress.com, jūs nesaņemsit tik daudz spraudņu, motīvu un pielāgošanas opciju. WordPress.org atvērtā platforma ļauj jums pielāgot kodu, augšupielādēt savas motīvas un pievienot jebkura veida spraudņus, kurus vēlaties.

Vai jums ir nauda mitināšanai?

Ja jūs varat samaksāt par savu domēnu un mitināšanu, jums vajadzētu arī izmantot vietni WordPress.org. Lai gan WordPress.com būtībā ir bezmaksas, jums būs jāmaksā vairāk, lai nākotnē izvērstu to. Ja vēlaties savam emuāram piešķirt patiesu brīvību, varat iegādāties savu domēnu un mitināšanu, kas ļauj instalēt WordPress caur WordPress.org un sākt pielāgot vietni. Tas ir arī labākais veids, kā panākt, lai jūsu vietne tur nonāktu bez domēna, kas izskatās lēts, piemēram, “blog.wordpress.com”. Izmantojot radošāku vadību un savu saimniekdatoru, jūs varat paplašināties, kad jums tas būs nepieciešams nākotnē, un turpināt pārvaldīt.

Tomēr, ja jums nav naudas mitināšanai, varat sākt ar WordPress.com bezmaksas versiju un redzēt, kur ved jūsu emuārs. Ja vēlaties tikai vietu, kur rakstīt, dalīties ar attēliem un video, iespējams, ir vieglāk doties arī ar bezmaksas versiju. Lai gan jūsu vietne var šķist sīkfailu griezējs ar bezmaksas motīvu, jūs, iespējams, nevēlaties pielāgot vai nezināt, kā mainīt CSS. Ja jūs tikko sākat darbu, WordPress.com ir lielisks veids, kā pierast pie emuāru veidošanas tiešsaistē bez maksas.

Cik daudz pūļu jūs varat ieguldīt?

Vietnēm WordPress.com ir vajadzīgas gandrīz visas pūles. WordPress veiks visu jūsu drošību un atjauninājumus, lai jūs pastāvīgi atjauninātu ar jaunākajiem spraudņiem un WP failiem. Jums nevajadzēs zināt, kā patstāvīgi veikt jaunināšanu vai pašiem rīkoties ar drošību, ja jauns lietojums pēkšņi rada risku jūsu vietnei..

Ja vēlaties pielikt pūles, lai saprastu un iemācītos WordPress, jūs diezgan viegli varēsit veikt jaunināšanu. Tomēr jums būs jāsaprot ļaunprātīgu spraudņu, koda un motīvu instalēšanas risks, kas rada problēmas jums un jūsu apmeklētājiem.

Ja nevēlaties sadarboties ar citu mitināšanas pakalpojumu sniedzēju vai nevēlaties pielāgot CSS un instalēt pats savus motīvus, WordPress.com ir arī labākā izvēle. Jums nevajadzēs zināt, kā izveidot vai mainīt savus motīvus, taču jūs zaudējat daudz pielāgošanas. Tas nozīmē, ka jūsu emuāram būs vairāk sīkfailu griezēju veida izskata, un tas neizcelsies. Tā joprojām ir laba iespēja, ja viss, kas jums nepieciešams, ir jūsu rakstīšanas un attēlu platforma.

Vai jums ir lieli nākotnes plāni??

Ja vēlaties redzēt, ka jūsu vietne aug, vai arī plānojat pelnīt no savas vietnes, jums jādodas uz WordPress.org un jāizmanto jūsu mitināšana. Tomēr WordPress.com nodrošina jums visu nepieciešamo joslas platumu, ja pēkšņi ar kaķu mēmi nokļūstat Reddit sākuma lapā. Tomēr, cik ilgi šī slava ilgs, ir atkarīgs tikai no jūsu satura, nevis no jūsu emuāra izmantojamības, jo jūs nevarēsit pielāgot.

Jums nebūs jāsedz pārmērīgas izmaksas, jo arī saimnieki parasti iekasē maksu, ja šajos gadījumos pārsniedzat joslas platumu. Ja vietne WordPress.org izvēlas pats mitināt vietni, jūsu vietne faktiski var tik daudz, lai mēģinātu izveidot savienojumu, un jums nav pietiekami daudz joslas platuma, lai atbalstītu.

Vienkāršs izvēles veids

Ja vēlaties tikai rakstīt, nevēlaties uztraukties par CSS un neuztraucieties par savu emuāru reklamēšanu, apmeklējiet vietni WordPress.com. Tas jums piedāvās vienkāršu platformu, lai iegūtu tūkstošiem vārdu, un jūs joprojām varat dalīties ar attēliem un video.

Tomēr, ja vēlaties izveidot rentablu vietni, kuru nākotnē varēsit pielāgot un paplašināt, jums vajadzētu izmantot vietni WordPress.org. Uzzināsiet arī vairāk par tīmekļa attīstību, spraudņiem un tēmām, kas nākotnē var palīdzēt izveidot citas vietnes.

Ātra piezīme: atcerieties, ka daudziem uzņēmumiem, piemēram, Bluehost, jums var būt vienkārši veidi, kas viegli instalēs jūsu WordPress skriptu. Pārbaudiet 10 Powerhouse vietņu veidotājus un citus, apskatiet opcijas un noklikšķiniet uz saites un pārbaudiet, vai viņi to dara.  

Izdevusi un izveidojusi Kristofers Pontins un Kentija Adamsa
Attēla kredīts: ahockley

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map