2020 Shikoni Rishikimin e Dropshipping (Një metodë e thjeshtë Dropship)

Përmbajtja ime mbështetet nga lexuesit nga njerëz të mrekullueshëm si ju. Që do të thotë se mund të fitoja një komision. Mësoni më shumë këtu!


blerje komente për dropshipping

Pak kurioz se si mund të filloni një dyqan me shitje me Shopify?

Shkëmb në:

Si përfundim, në fund të ditës me eCommerce po shisni diçka në internet.

Ju jo gjithmonë dëshironi të zhvilloni vetë produktin tuaj.

Dhe kjo është ajo ku dropshipping mund të jetë jashtëzakonisht i dobishëm.

sidomos:

Me një ndërtues të faqes elektronike eCommerce si Shopify.

Në fakt:

Unë mund të interesohem më pak nëse di edhe ndonjë gjë në lidhje me ndërtimin e faqes në internet

Sepse ata kujdesen për të gjithë si kjo dhe deri në nivelin e aftësive.

Ok, e di kruajtjen tuaj për të filluar

Kështu që:

Më lejoni t’ju mbush pak

Farë është Shopify Dropshipping?

Shënim i shpejtë: Video më poshtë gjithashtu

Në thelb, ju po e shisni atë në faqen tuaj dhe kur e shet shkon drejtpërdrejt nga prodhuesi tek klienti juaj:

Ose, siç e thotë Shopify

Blerja e dyqaneve me Oberlo

Shënim i shpejtë anësor:  Oberlo është prodhuesit kryesorë të platformës dropifyping të Shopify rendit produktet e tyre në të cilat ju zgjidhni.

Provo Shopify

Kështu që, si filloni të bëni Dropshipping me Shopify

Qesharake kjo:

Shtë shumë e thjeshtë sepse e bënë atë të qetë.

Hapi 1.

Shkoni këtu te faqja fillestare e Shopify dhe klikoni filloni provën falas ose shkruani adresën tuaj të emailit dhe plotësoni informacionin bazë.

Kjo do t’ju marrë në faqen kryesore.

Hapi 2.

Nga këtu ju do të jeni në pult, i cili mund të bëjë një ton të gjërave siç janë zgjedhja e një teme, të hartoni një temë, të zgjidhni një domain. E gjithë kjo duhet të bëhet, por le të shtojmë produkte sepse është më lehtë të ndërtosh rreth faqes suaj të re eCommerce me produktet e shtuara.

Pra, klikoni në butonin e produkteve në të majtë, pastaj gjeni produkte.

Shopify UP Set Dropshipping

Hapi 3.

Një faqe ulje në Oberlo do të shfaqet

Thjesht klikoni “gjeni produktet tani”

Hapi 4.

Tani, do të instalonin aplikacionin Oberlo

Thjesht klikoni në instalimin e aplikacionit

Instaloni Oberlo On Shopify

Hapi 5.

Theelësi këtu është të dish se çfarë dëshiron të shesësh.

Sapo të gjeni produkte për t’i shtuar në dyqanin tuaj

Klikoni në “shtoni në listën e importit”

Kjo do të shfaqet ndërsa rri pezull mbi një produkt.

Hapi 6.

Tani klikoni në “listën e importit” të vendosur në menunë në të majtë.

Hapi 7.

Tani do të shihni të gjitha produktet dhe do të doni të modifikoni të gjitha informacionet, siç janë imazhet dhe përshkrimet.

Sigurohuni që po e bëni këtë sepse kjo i tregon dikujt gjithçka për të.

Si redaktimin e të gjitha informacioneve dhe të bëra me një produkt, ju mund të importoni një nga një.

Provo Shopify

Hap pas hapi Video Këtu Për Dropship Me Oberlo & aliexpress

Kjo video do t’ju tregojë se si të lëshoni anije me Oberlo & Aliexpress, të cilën nuk e përshkova këtë rrugë vetëm një IRJ në hapat e mia.

Klikoni këtu për të ndjekur së bashku

Mendimet e mia për vendosjen e dropshipping

Duke u nisur me të vërtetë mendova se mund të jetë pak dhimbje koke

Por, mund të them që fjalë për fjalë më morën rreth 10 minuta për të filluar zgjedhjen e produkteve në dyqanin tim.

Unë do të them se kanë prerë shumë gjëra të bezdisshme si psh.

Ashtë një plus i madh gjithashtu nuk kam pse të paguaj për shtimin e oberlo në faqen time.

Ose duhej të paguante edhe për të filluar planin e Shopify.

Blerja e Aplikacioneve të Dropshipping

Shopify mbart mjaft aplikacione dropshipping që mund të ndihmojnë në pompimin e faqes suaj të tregtisë.

Disa mund të njihni Oberlo-n tonë, Printues dhe Dropified.

Le të kontrollojmë disa më shumë këtu:

Blerja e Aplikacioneve të Dropshipping

Duke kërkuar për Shopify Dropshipping Dyqane Forsale?

Shopify ka lista të dyqaneve të drejtpërdrejta Vendi i tregut të këmbimit

Prettyshtë shumë e mahnitshme kur filloni të skanoni dyqanet.

Për shkak se:

Ka një ton për të zgjedhur nga dhe nga çdo lloj ngrohtë që ndiej.

Problemi i vetëm është se duhet të bëhet një investim për të blerë një të tillë.

Unë personalisht nuk jam aq i njohur me blerjen e një

Por, shikoni përreth dhe kontrolloni atë.

Provo Shopify

Të mirat e braktisjes me blerje

Vendosur i thjeshtë:

zgjat vetëm disa minuta dhe ju fjalë për fjalë keni produkte për të shitur

Shërbim i shkëlqyeshëm për klientët:

Shopify e bën shumë të thjeshtë për të marrë ndihmë kur të keni nevojë. Dhe, do të keni pyetje ose do të keni nevojë për ndihmë përfundimisht.

Të këqijat e heqjes dorë nga blerja

Shitja e të njëjtit produkt:

Për shkak se zgjedhja juaj nga një katalog i anijeve rënie të gjithë kanë të drejtë të shesin të njëjtën gjë.

Kështu, për shembull:

Ju dëshironi të shisni cadra dhe dilni në faqe dhe zgjidhni llojet e tyre dhe filloni t’i shisni ato.

Ekziston një shans i mirë që klientët tuaj do të gjejnë të njëjtin produkt.

Më duhet të shtoj edhe pse:

Për ta veçuar veten.

Ndoshta shtoni disa fotografi me porosi të tuaat.

Pra, po, i njëjti produkt por një rrugëdalje më e mirë

Bleni kursin e kursit për të ndihmuar

Shopify ofron një kurs të bukur që mund të të ndihmojë vërtet.

Disa gjëra që do të vazhdoni janë këto:

 • Mësoni modelin dropshipping dhe për çfarë bëhet fjalë
 • Identifikimi i tregut tuaj të synuar dhe çfarë doni të ndërtoni biznesin tuaj përreth
 • Si të filloni në Shopify
 • Gjeni produkte për të shitur
 • Marrja e shitjes tuaj të parë

Këtu është lidhja në kurse për t’ju ndihmuar

Disa pyetje të bëra më shpesh

Sa e lehtë është të vendoset?

Dropshipping me Shopify është shumë e thjeshtë. Një pjesë e vështirë është bërë deri atëherë. Ata gjithashtu do t’ju ndihmojnë.

A do të më ndihmojnë të gjej produkte për të shitur?

Shopify ka udhëzues për këtë.

Si funksionon dropshipping?

1. Klienti juaj vendos një urdhër nga dyqani juaj online. 2. Dyqani juaj automatikisht i dërgon porositë furnizuesit tuaj dropshipping. 3. Furnizuesi juaj dropshipping përgatit urdhrin e klientit tuaj. 4. Furnizuesi juaj dropshipping dërgon urdhrin direkt te klienti juaj.

Në cilat shtete mund të përdor Shopify?

Ju mund të përdorni Shopify në pothuajse çdo vend të botës.

{
"@kontekst": "https://schema.org",
"@type": "FAQPage",
"mainEntity": [
{
"@type": "pyetje",
"emër": "Sa e lehtë është të vendoset?",
"acceptedAnswer":
"@type": "përgjigje",
"tekst": "Dropshipping me Shopify është shumë e thjeshtë. Një pjesë e vështirë është bërë deri atëherë. Ata gjithashtu do t’ju ndihmojnë."
}
}
, {
"@type": "pyetje",
"emër": "A do të më ndihmojnë të gjej produkte për të shitur?",
"acceptedAnswer":
"@type": "përgjigje",
"tekst": "Shopify ka udhëzues për këtë."
}
}
, {
"@type": "pyetje",
"emër": "Si funksionon dropshipping?",
"acceptedAnswer":
"@type": "përgjigje",
"tekst": "1. Klienti juaj vendos një urdhër nga dyqani juaj online. 2. Dyqani juaj automatikisht i dërgon porositë furnizuesit tuaj dropshipping. 3. Furnizuesi juaj dropshipping përgatit urdhrin e klientit tuaj. 4. Furnizuesi juaj dropshipping dërgon urdhrin direkt te klienti juaj."
}
}
, {
"@type": "pyetje",
"emër": "Në cilat shtete mund të përdor Shopify?",
"acceptedAnswer":
"@type": "përgjigje",
"tekst": "Ju mund të përdorni Shopify në pothuajse çdo vend të botës."
}
}
]
}

Përfundim mbi heqjen dorë nga blerja

Ky opsion eCommerce është një mënyrë e shkëlqyeshme për të ndërtuar një sit sot

Më e mira:

Mund ta provoni plotësisht falas dhe thjesht të shihni atë që mendoni.

Mos harroni këto 5 gjëra:

 1.  Shtoni produktet tuaja së pari
 2.  Zgjidh një vend dhe mos shko shumë i gjerë për të filluar
 3.  Nëse do të reklamoni, filloni vetëm me Facebook
 4.  Shtoni temën tuaj
 5. Eksploroni të gjitha tiparet në Shopify

Unë mendoj se do të të pëlqejë vërtet

Prisni derisa faqet tuaja të funksionojnë dhe ato të jetojnë, dhe BOOM

Shitja e parë:

Anydo pyetje vetëm më njoftoni.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map