Bigcommerce VS Shopify Krahasimi për vitin 2020

Përmbajtja ime mbështetet nga lexuesit nga njerëz të mrekullueshëm si ju. Që do të thotë se mund të fitoja një komision. Mësoni më shumë këtu!


Bigcommerce VS Shopify

Unë kam një ndjenjë që ju keni marrë në këtë faqe duke kërkuar me gjasë ose duke gjuajtur terma si:

 • Shopify VS Bigcommerce Për vitin 2019
 • Bigcommerce VS Shopify
 •  Bigcommerce ose Shopify

Më beso:

Ju larg nuk jeni fare.

Në fakt, ashtu si ju, me siguri ka mijëra çdo ditë që gjuajnë për këtë.

Dua të them, gjithçka që ju doni të bëni është të merrni faqen tuaj të internetit eCommerce filloi sot drejt?

por nuk po ndjeheni 100% të sigurt me ndjenjën tuaj të zorrëve në atë që dëshironi të përdorni.

ugh:

Ndjenjë e keqe e drejtë?

Gjë është, ju ndoshta jeni tashmë duke u përkulur drejt një, por vetëm duhet pak më shumë pasqyrë dhe informacion.

Epo, ju jeni në vendin e duhur miku im. Unë do të thyej Bigcommerce dhe Shopify poshtë, kështu që ju e dini se cilën unë mendoj se është më e mira, e cila do ta bëjë jetën tuaj më të lehtë.

Historia e tyre Shikoi:

Tregtoni Tregtinë

Themeluar nga Tobias Lutke dhe Scott Lake, Historia e suksesit e Shopify erdhi nga fillimet e përulura.

Duke përdorur investime nga familja, miqtë dhe një investitor engjëll, ata ishin në gjendje të inicojnë ndërtuesin e dyqanit të personalizueshëm online në 2006.

Dyshja nuk morën një kontroll mbi punën e tyre të vështirë deri në 2010 kur investitorët panë potencial në faqen e tyre të internetit.

Kështu ka mundur që kompania të kalojë nga një dyqan në mbi 200,000 në dhjetë vjet.

Motley Fool Canada shënon “potencialin masiv dhe të pashfrytëzuar të ndërmarrjeve” të Shopify dhe duke e quajtur atë “një nga pazaret më të mira të disponueshme në treg”.

Ndërsa kompanitë e tjera ishin ulur 15%, aksionet e uebfaqes së tregtisë elektronike po rriteshin me 5%.

Potenciali për rritje shërben si provë se sa mirë kompania bën në sytë e publikut.

Shopify vazhdon të shtojë aplikacione dhe veçori për të përmbushur nevojat e ndryshme të klientëve të saj.

Kohët e fundit, përpunimi i pagesave POS u bë një opsion për përdoruesit e telefonave celular.

Njerëzit që operojnë dyqane të vogla, stendat e tregtisë artizanale ose pleshtat ose kanë një llogari të ngjeshur Craigslist tani kanë mundësinë të pranojnë pagesa përmes smartphone ose tablet falë Shopify.

Tregtarët në SH.B.A. dhe Kanada kanë të drejtë për një lexues të kartave të kreditit falas. Ata pastaj mund të pranojnë Visa, MasterCard dhe American Express përmes aplikacionit POS.

Ekzistojnë tre plane të ndryshme përmes Shopify.

E para, Plani Themelor tarifon 2.9% + 30 cent për transaksion.

Plani Profesional tarifon 2.6% + 30 cent për transaksion.

Plani i Pafund tarifon 2.4% + 30 cent për transaksion.

Ju mund të lexoni më shumë mbi çmimet përmes pak

Historia e Bigcommerce

Bigcommerce, si Shopify, është një zgjidhje e paguar për tregtinë elektronike për pronarët e biznesit.

Kjo i lejon ata të krijojnë një dyqan në internet dhe të shesin produkte njerëzve në të gjithë botën.

Customshtë e personalizueshme dhe integron një numër mjetesh që e bëjnë më të lehtë drejtimin e një biznesi.

Themeluesit Mitchell Harper dhe Eddie Machaalani mbeten një pjesë e kompanisë pavarësisht kthimit të fajeve te Brent Bellm, ish shefi i PayPal Europe.

Që kur kompania filloi në vitin 2009, ajo është rritur në mënyrë eksponenciale me vlerësimin e saj të fundit duke arritur në 3 miliardë dollarë.

Bellm aktualisht po përgatit kompaninë për një listë publike në SHBA. Në një artikull të botuar IntheBlack.com, ai shënon një strategji dypalëshe për sukses.

E para nënkupton njohjen e “nevojave të klientëve tuaj” përpara se ta bëjnë. ” E dyta është t’u “ofroni atyre diçka ndryshe nga sa mendoni se do ta duan”.

Si CEO, ai vëren rëndësinë e besueshmërisë në sytë e klientit. Gjithmonë kthehet duke bërë atë që thoni që do të bënit.

Kjo është mënyra se si ai e shndërroi kompaninë në një nga platformat kryesore të tregtisë elektronike në botë shpejt.

Të dhëna për të mbështetur popullaritetin për të dy

Siç mund ta shihni duke u bazuar në tendencat e kërkimit në Trends Google Trends çon brenda këtyre të dhënave të përdorura.

Provoni të Shopify 100% Falas ose Provoni Bigcommerce 100% Falas

Lehtësia e vendosjes së dyqanit tuaj lart

Vendosja e dyqanit të blerjeve

Karakteristikat e Shopify janë të gjera dhe të larmishme për të përmbushur nevojat e klientëve të saj.

Përveç një larmi temash profesionale për të zgjedhur, përdoruesit e platformës e-commerce janë në gjendje të përdorin emrin e tyre të domain ose të blejnë një për një tarifë shtesë.

Puna me një ekspert të Shopify për të rregulluar dyqanin tuaj është një opsion siç është marka dhe rregullimi i dyqanit tuaj online nga vetja.

Do shabllon ka cilësime të personalizuara që janë të shpejtë dhe të lehtë për t’u përdorur.

Ju keni qasje të plotë në HTML dhe CSS të dyqanit tuaj në mënyrë që imazhi juaj në internet të jetë i qëndrueshëm dhe qëllimi juaj i biznesit të jetë i qartë.

Në vend që të kaloni nëpër një kompani tjetër për të siguruar një përvojë plotësisht interaktive të blerjeve për klientët tuaj.

Ju merrni gjithçka që ju nevojitet nga Shopify, duke përfshirë një kartë tregtare të integruar të tregtisë celulare të arritshme nga kompjuterët, telefonat mobil dhe tabletët.

si dhe:

një platformë e plotë për Blogging që ju lejon të komunikoni drejtpërdrejt me njerëzit që blenë faqen tuaj të internetit.

Shporta e blerjeve mobile ofron të njëjtin nivel sigurie të përdorur nga bankat, i cili është 256-bit Certifikatë SSL dhe ju lejon të pranoni Visa, MasterCard, Discover dhe American Express që nga momenti kur filloni dyqanin tuaj me tarifa të ulëta të kartave të kreditit dhe pa tarifa të fshehura.

Kjo gjithashtu ju lejon të merrni pagesa nga 70 porta të jashtme duke përfshirë bitcoin, PayPal dhe iDEAL. Ky lloj fleksibiliteti bën që klientët për herë të parë të përsërisin klientët.

Vendosja e dyqanit tuaj kërkon shumë pak kohë, por Shopify nuk ju rekomandon të bëni hapat e mëposhtëm përpara se të njoftoni nisjen tuaj.

E para është të kontrolloni dyfish taksat dhe transportin.

Tjetra është të kontrolloni statusin e domeneve tuaja. Pasi të bëhen këto hapa, sigurohuni që tarifat tuaja të transportit nuk e kufizojnë klientin.

Tjetra, do të dëshironi të bëni një transaksion provë.

Pasi të keni parë se është e suksesshme, hapni dyqanin tuaj online për biznes. Udhëzime hap pas hapi se si të bëni secilën detyrë është të listuara nën dokumente në faqen e internetit të Shopify për qëllime referimi.

Blerje Udhëzimi Video pas Tjera për të Vendosur Dyqanin tuaj Elektronik Online

Vendoset dyqani i Bigcommerce

Bigcommerce ofron shumë nga të njëjtat karakteristika që ka Shopify por me një çmim më të lartë mujor për shërbimet Pro.

Përveç një numri të madh të temave për të zgjedhur, ajo ka një redaktues të dyqaneve që e bën të thjeshtë personalizimin e një faqe në internet me detaje personale..

Ajo gjithashtu ka një desktop të integruar dhe shikime të lëvizshme, kështu që ju e dini se çfarë shohin klientët tuaj kur shikojnë në faqen tuaj.

Platforma e-tregtisë elektronike ofron certifikim PCI DSS Nivelin 1 si dhe mbrojtje të shumë niveleve dhe mbrojtje DDOS.

Kjo i bën transaksionet dhe informacionet konfidenciale të sigurta që lehtësojnë mendjen e klientit.

Platforma me bazë cloud lejon përdoruesin e saj të përqëndrohet në shitjen e mos mbajtjes së faqes në internet.

Ekzistojnë gjithashtu një numër mjetesh që shndërrojnë shikuesit te klientët me “butona të blerë”, si dhe llogaritjen e transportit dhe kuponimin dhe zbritjen.

Këto janë gjëra që tërheqin klientët duke e bërë përvojën e blerjeve të lehtë.

Kur një personi ju jepet mundësia të aplikojë një zbritje me kohë të kufizuar ose të blini një artikull duke klikuar një buton, ata ka më shumë të ngjarë ta bëjnë këtë kur vizitojnë një faqe në internet.

Vendosja e një dyqani të tregtisë elektronike në Bigcommerce është dukshëm më e vështirë se Shopify sepse kërkon që ju të shikoni më shumë gjëra.

Për shembull, në Udhëzimin për Hyrjen në Shitore, përdoruesit drejtohen përmes faqes Bigcommerce, përmes temave, kategorive, produkteve dhe opsioneve të produkteve, si dhe portat e pagesave dhe llogaritë tregtare..

Më pas është rekomanduar që ata të bëjnë një vështrim në transportin, taksat, faqet e përmbajtjes dhe emrat e domain.

Sapo të jetë bërë, është koha të ekzaminoni Certifikatën SSL dhe më pas të filloni dyqanin tuaj.

Fushat shtesë të adresës së Udhëzuesit administrojnë dhe rritin biznesin tuaj dhe marrin ndihmë kur ju nevojitet.

Areado zonë ka një buton rënie, ku më shumë informacion u jepet përdoruesve të Bigcommerce.

Krahasimi i planeve të çmimeve me biznesin e madh dhe blerjen

Bleni Planet e icingmimeve

Me një gjykim 14-ditor pa pagesë, është e thjeshtë të ‘provosh me makinë’ Shopify pa bërë një angazhim financiar.

Ju nuk keni nevojë për një kartë krediti për t’u regjistruar, por do t’ju duhet një formë pagese në mënyrë që të përdorni shërbimin pas përfundimit të provës.

Opsionet e ndryshme për të zgjedhur, përfshijnë:

Basic Shopify me 29 dollarë në muaj.
Blerje me $ 79 në muaj.
Shopify i Avancuar me 299 dollarë në muaj.

Gjithashtu:

Zbritje për ifymimet e Shopify

 • Zbritjet e Planit Themelor të Shopifikimit – Prmimet e Planit Vjetor – Kontrata 1-vjeçare – 312 $ e cila mesatarisht $ 26 mujore – Kontrata 2-vjeçare – 558 $ e cila mesatarisht është 23.25 $ mujore – Kontrata 3-vjeçare – 783 $ e cila mesatarisht 21,75 $
 • Shopify Plan ualmimet Vjetore – Kontrata 1-vjeçare – 852 $ e cila mesatarisht 71 $ në muaj – kontrata 2-vjeçare – 1.518 $ e cila mesatarisht 63.25 $ mujore – Kontrata 3-vjeçare – 2.133 dollarë që mesatarisht $ 59.25
 • Shopify Planet Vjetore të Avancuara – Kontrata 1-vjeçare – 3,192 $ e cila mesatarisht $ 266 $ në muaj – kontrata 2-vjeçare – 5.640 $ e cila mesatarisht është 235,00 $ kontrata mujore 3-vjeçare – 7,884 $ e cila mesatarisht 219 $ $

Secila ofron një numër të pakufizuar të produkteve, mbështetje 24/7 të klientit dhe ruajtje të pakufizuar të skedarëve.

Nuk ka tarifa të transaksioneve nëse përdorni Pagesat e Shopify dhe tarifat më të vogla të transaksioneve për përdoruesit Pro dhe Pafund për shkak të tarifës më të lartë mujore të paguar.

Mbani në mend se Shopify mbledh taksat në shtetet ku kërkohet me ligj dhe që tarifat e listuara këtu nuk pasqyrojnë tarifën shtesë për taksën e shitjeve.

Ekziston gjithashtu një paketë me pakicë që ofron veçori shtesë si llogaritë e stafit dhe integrimin e pajisjeve, si dhe Shopify Plus që siguron “aftësi shitëse të shkallës së ndërmarrjes”. Kjo u jep mundësinë shitësve të energjisë të punojnë me Shopify gjithashtu.

Planet e icingmimeve të Bigcommerce

 • Prmimi Standard – 29,95 $ Mujore
 • Prmimet Plus – 79,95 $ Mujore – 71,95 $ nëse paguhen vjetore në muaj prishen
 • Prmimet Pro – 249,95 $ Mujore – 224,95 $ nëse paguhen vjetore në muaj prishen

Para se të bëni një angazhim financiar të çfarëdo lloji, Bigcommerce ofron një provë falas, pa rrezik, 15-ditore për të gjithë përdoruesit e rinj.

Kjo ju jep kohë të provoni gjërat për të parë nëse ato do të punojnë për ju.

Pasi të përfundojë gjyqi, ju keni katër opsione të ndryshme çmimesh për të zgjedhur.

Ata janë:

Standard me 29,95 dollarë në muaj. Ky opsion është ideal për pronarët e biznesit me deri në 50k dollarë në shitje në internet në vit.
Plus me 79,95 dollarë në muaj. Ky opsion është ideal për pronarët e bizneseve me deri në 125k dollarë në shitje në internet në vit.
Pro me 199,95 dollarë në muaj. Ky opsion është ideal për pronarët e bizneseve me porosi deri në 3k në vit.
Ndërmarrja e cila është çmimi me porosi i bazuar në porosi i përshtatur për nevojat e biznesit tuaj. Ky opsion është ideal për dyqanet që bëjnë 1 milion dollarë në shitje në internet në vit.

Konsumatorët kursejnë 10% kur paguajnë çdo vit, përkundrejt çdo muaji. Do nivel çmimesh ofron listën e vet të veçorive.

Për shembull, Standardi përfshin qindra karakteristika të integruara, Plus përfshin të gjitha tiparet standarde, Pro përfshin të gjitha tiparet Plus, dhe Ndërmarrja përfshin të gjitha tiparet e Pro.

Secila ofron tarifa të ndryshme transaksionesh me Pro dhe Enterprise që ofrojnë më të ultat.

Temat që ata ofrojnë

Temat e blerjeve

Bleni Dyqanin e Tregtisë

Me mbi 100+ tema profesionale falas dhe të paguara për të zgjedhur, është e lehtë të shihet pse kaq shumë biznese përdorin Shopify.

Industritë e përfaqësuara nga platforma e-tregtisë përfshijnë Artin & Fotografi, Veshje & Moda, Bizhuteri & Aksesorë, Elektronikë, Ushqim & Pini, në shtëpi & Kopsht, Mobilje, Shëndet & Bukuri, Sport & Zbavitje, Lodra & Lojëra dhe të tjera.

Disa nga temat më të mira falas përfshijnë:

ndërmarrje. Zgjidhni nga Boksi, Snowboard ose Outdoors.
i pafund. Dy opsionet tuaja janë të Zeza & Bardhë apo e gjallë.
Brooklyn. E përkryer për dyqanin tuaj modern të veshjeve.
pop. Lodra dhe Bone janë dy zgjedhjet në dispozicion.
solo. E shkëlqyeshme për dyqane të vogla dhe të mesme.
furnizim. Zgjidh Green Green, të errët, blu ose të butë në varësi të preferencave tuaja personale dhe skemës së zgjedhur të ngjyrave.
klasik. Zgjidhni nga Sharp, Dark, dhe Drita.
minimal. Qëndroni të përqendruar me Muzikë, Modë dhe Vintage Minimaliste.
Shumë të tjerë. Ka Lookbook, Simple (Bukuri ose Dritë), New Standard (E errët, Sepia ose e Bardhë), dhe Kickstand (Ebook ose Starter).

Nëse keni temën tuaj, mos ngurroni ta ndani me Shopify.

Kompania ju lejon të fitoni para nga aftësitë tuaja të projektimit duke ofruar temën tuaj të re për mijëra tregtarë në të gjithë botën.

Kjo është një mënyrë për të mposhtur kostot e dyqanit tuaj të ri të tregtisë elektronike.

Temat e Bigcommerce

Bigcommerce ka tema të reja të përgjegjshme të tregtisë në punë.

Palët e interesuara mund të regjistrohen për njoftime për atë kohë kur shërbimi bëhet i disponueshëm.

Për momentin, ata mund të marrin një paraqitje të shkurtër të asaj që ka në mendje platforma e-commerce, por nuk mund të shohin specifikat.

Temat aktuale të tregtisë elektronike janë falas ose paguhen në varësi të mënyrës së klasifikimit të tyre. Disa nga temat më të mira falas përfshijnë:

Klasik Tjetër.
pistë.
i jashtëm.
Musik.
Munchen.
IQ në shtëpi.
shëndetësor & bukuri.
Gremuni Monkey.
Lojëra zbavitëse ‘N.
E bardha klasike.
Hip klasik.
Nusja për të qenë.
Bedazzled.
Dyqan verë.
Hipster.
zbukurimi.

Disa nga temat më të paguara përfshijnë:

sheqer & nenexhik.
i ndritshëm & guximtar.
muzg & agim.
biskota & krem.
Ohio.
Hawaii.
Connecticut.
Alaska.
Indiana.
Kaliforni.
Mënyra e jetesës minimaliste.
Mercante.
qartësi.
Dyqani në re.
Dhe, Shumë, Shumë më tepër!

Sipas Bigcommerce, tiparet e personalizuara janë në dispozicion që të gjithë ju të qëndroni në përputhje me markën duke përdorur logon tuaj, pilula soma shkronjat dhe ngjyrat, si dhe integrimin e llogarive tuaja të mediave sociale, në mënyrë që të mund të angazhoni klientët tuaj me postime dhe azhurnime domethënëse.

Bigcommerce Vs Blerje Për Mbështetjen e Konsumatorëve: Le të shohim se si ata grumbullohen

Shopify Ndihma për Klientin

Me mbështetjen e klientit 24/7, ju mund të siguroheni se biznesi juaj nuk do të ketë asnjëherë ulje për një kohë të gjatë nëse ka ndonjë problem.

Ekipi mbështetës i Shopify është në dispozicion për t’u kontaktuar me email, chat live dhe telefon.

Do të arrini dikë në çdo kohë ditën ose natën përmes çfarëdo mjeti të komunikimit është më i lehtë për të hyrë në ju.

Nëse jeni më shumë një zgjidhës i problemeve në DIY, do të jeni të kënaqur të dini se ekziston një faqe e pyetjeve të bëra më shpesh (FAQ), udhëzuesit e përdoruesve dhe udhëzimet në manualin Shopify për t’u konsultuar.

Ju gjithashtu mund të bëni pyetje dhe të merrni pjesë në biseda në forume diskutimi.

Më në fund, ekziston Universiteti Ecommerce i cili është i mbushur me libra elektronikë, seri video, webinars, dhe më shumë.

Mësoni, gjithçka që duhet të dini në lidhje me faqen tuaj të internetit për zgjedhjen e e-tregtisë ju ndihmon të merrni vendimet më të mira, në lidhje me biznesin tuaj.

Kjo ju jep një avantazh ndaj njerëzve që nuk posedojnë njohuritë që ju bëni.

Ekziston edhe një podcast i quajtur Shopify Masters që përmban sipërmarrës të suksesshëm të tregtisë elektronike.

Vizitorët ofrojnë njohuri mbi mënyrat se si i kanë bërë bizneset e tyre të veçohen. Segmentet 40 deri 60 minutash drejtohen dy herë në javë përmes Soundcloud.

Shtë një mjet më shumë për të shtuar një kuti mjetesh Shopify të mbushur me bllokime dhe një mënyrë tjetër që kompania e veçon veten nga konkurrenca.

Një provë e vogël që unë bëj me Mbështetjen e blerësve të Shopify:

Unë u arrita atyre bisedë VIA me një ndihmë të vogël që më duhej në lidhje me lexuesit e mi për të zgjatur provën e tyre falas.

Tani ata nuk mund të më ndihmojnë mua personalisht të zgjas gjykimin falas për lexuesit e mi, por ata thanë se do të ishin të lumtur të ndihmonin lexuesin tim pasi të regjistroheshin për të zgjatur provën e tyre falas.

Ata ishin gjithashtu shumë të dobishëm, u ndjeva sikur u përgjigjen të gjitha pyetjeve të mia dhe më dhanë një rezolutë.

Ndihma për klientët e Bigcommerce

Portali i Mbështetjes prek bazën në një numër subjektesh të ndryshme duke përfshirë konfigurimin e dyqanit tuaj, drejtimin e dyqanit tuaj, modelin e dyqanit & Përmbajtja, Marketingu i dyqanit tuaj dhe faturimi & llogari.

Artikujt adresojnë tema të tilla si transporti, pagesa, tema dhe model, dhe detaje të pagesave.

Ashtu si Shopify, Bigcommerce ofron mbështetje 24/7 përmes telefonit, postës elektronike ose bisedës.

Kompania përpiqet të zgjidhë problemet në telefonatën e parë që flet vëllime në lidhje me mbështetjen e saj.

Sigurimi i një zgjidhjeje për një çështje shpejt dhe pa shtuar stresin tek klienti është se si platformat e tregtisë elektronike krijojnë një emër për veten e tyre publikisht.

Kam kontaktuar me Ndihmën e Konsumatorëve për Disa Ndihmë:

Kam arritur një ndihmë të vogël për të parë se si grumbulloheshin. Ata u përgjigjën shpejt, por çështja ime ende nuk është zgjidhur (Përditësimi, ata e zgjidhën atë, u desh rreth 1 muaj).

Me të vërtetë edhe pse kjo çështje duhet të prekë duar të shumta, kështu që të bësh një punë ok. Butttttt, nuk kam marrë vazhdimin që më premtuan.

Provo Shopify Falas ose Provoni Bigcommerce Falas

marketing & Vegla SEO Këto Këto djem të këqij kanë

Blerje Marketingu & Mjetet SEO

Marketingu dhe Optimizimi i Motorit të Kërkimit (SEO) janë të rëndësishëm për çdo biznes të suksesshëm.

Kjo është arsyeja pse Shopify angazhohet të ofrojë disa nga burimet më të mira ku bëhet fjalë për promovimin e biznesit tuaj.

Disa nga mjetet falas që merrni me Shopify përfshijnë:

Gjenerator i emrit të biznesit. Ju duhet një emër i shkëlqyeshëm për të dalë në detin e konkurrencës. Këtu hyn ky mjet. Shopify ndihmon në emërimin e biznesit tuaj në mënyrë që të ecni përpara me markë dhe marketing.
Prodhuesi i sloganit. Ejani me një xhingël ose moton që i bën njerëzit të kujtojnë se kush jeni dhe se për çfarë biznesi merret gjithçka me mjetin Slogan Maker.
Kërkimi i produkteve me shumicë. Lidhuni me furnizuesit me shumicë që ju ndihmojnë të rriteni biznesin tuaj. Gjeni një produkt brenda disa minutave me mjetin e kërkimit të produkteve me shumicë.
Paguaj gjeneratorin e bimëve. Krijoni bimë pagash me bazë cloud, sa herë që ju nevojiten. Kujdesuni për shpenzimet tuaja brenda disa minutash me mjetin Pay Stub Generator.
Gjenerator i kodit QR. Krijoni kode QR të lexueshme në celular. Bëni të dhënat skanuese dhe të thjeshta për t’u deshifruar.
Gjeneratori i kushteve dhe kushteve. Vendosni se çfarë është e lejuar dhe çfarë nuk lejohet. Krijoni Kushtet dhe Kushtet për uebfaqen tuaj.
Prodhuesi i Kartave të Biznesit. Mos paguani më shumë që dikush tjetër të hartojë kartën tuaj të biznesit. Përdorni mjetin e Shopify për të krijuar një të shpejtë dhe falas!
Modeli i Certifikatës së Dhuratave. Apeloni tek më shumë klientë duke ofruar mundësi të certifikatës së dhuratave. Ndihmoni të tjerët të zgjedhin dhuratën e përsosur duke përdorur Modelin e Certifikatës së Dhuratës.
Gjeneratori i faturave. Krijoni fatura që ju ndihmojnë të paguheni më shpejt. Mjeti i faturimit me bazë cloud është ndër më të mirat në dispozicion.
Modeli i Rendit Blerje. Krijoni urdhra blerjeje me këtë shabllon. Trajtoni atë punë të vështirë administrative brenda pak minutash.
Gjenerator i politikës së privatësisë. Theksoni politikën e privatësisë së kompanisë suaj. Postojeni atë në faqen tuaj të internetit në mënyrë që të tjerët të shohin sa ju vlerësoni konfidencialitetin.
Modeli i Etiketave të Transportit. Shkoni në një vend për të shtypur etiketat tuaja të transportit. Sigurohuni që urdhërat tuaj të dalin në kohë me këtë mjet të vlefshëm.
Gjeneratori i politikës së rimbursimit. Lërini klientët tuaj të dinë se çfarë përbën një rimbursim. Shpjegojeni qartë me mjetin e gjeneratorit të politikave të rimbursimit.
Modelet e talljeve. Shikoni si do të duket imazhi juaj në produkte të ndryshme. Dizajnoni bluza, raste telefoni dhe më shumë me mjetin e Shopify-së Modelet Mockup.
Modeli i Faturimit. Krijoni format tuaja të Faturimit. Kaloni kohën tuaj të vlefshme duke ardhur me ide të reja produkti sesa të shpenzoni kohë për të bërë detyra të mençura.
Gjeneratori i barkodit. Krijoni, gjurmoni dhe organizoni produkte me lehtësi. Caktoni secilën barkod unik, personal, për qëllime të inventarit me mjetin e gjeneratorit të barkodit.
Resizer imazhi. Madhësia e fotografive në mënyrë që ata të duken më të mirët. Mbani gjithçka uniforme dhe tërheqëse për klientët tuaj me mjetin Resizer Image.
Llogaritësi i huasë së biznesit. Përdorni Llogaritësin e Huasë së Biznesit të Shopify për të përcaktuar se sa para mund të huazoni. Investoni në biznesin tuaj dhe rriteni në mënyrë eksponenciale me pak ndihmë financiare jashtë.
Llogaritësi i Tarifave PayPal. Mësoni si të kurseni para në tarifat e fshehura të PayPal. Mos u mërzit duke paguar më shumë seç duhet të kesh me Llogaritësin e Tarifave PayPal.
Llogaritësi CPM. Optimizoni fushatat. Bëni reklama fitimprurëse me Llogaritësin CPM.
Llogaritësi i Marzhit të Fitimit. Vendosni si t’i çmoni produktet tuaja. Mësoni si të bëni fitime më të mëdha të imagjinueshme.

Siç mund ta shihni, Shopify ofron shumë karakteristika që e bëjnë shërbimin të vlefshëm.

Në vend që të shkoni te ofruesit e tjerë për mjete shtesë, i gjeni të gjitha në një vend, dhe më e rëndësishmja, një çmim.

Kjo ju ndihmon të mbani shënimet e shpenzimeve tuaja dhe të njiheni plotësisht me platformën e Shopify.

Marketingu i Bigcommerce & Mjetet SEO

Bigcommerce ofron marketing dhe mjete SEO shumë si Shopify. Ndihmon dyqanin tuaj të renditet më i lartë në Google, Yahoo dhe Bing.

Bigcommerce përdor tituj të optimizuar automatikë dhe URL të faqeve, 301 ridrejtime dhe rishkrime të URL-ve, dhe faqe të kategorive të personalizueshme dhe faqe me produkte kanonike, si dhe veçori shtesë të SEO.

Krijimi, botimi dhe shpërndarja e përmbajtjes përmes platformës së integruar të blogjeve siguron që ajo që ndani renditet dhe angazhon klientët. Ju jeni gjithashtu në gjendje të përmirësoni klikimin me vlerësimet e produktit.

Kur një klient i pëlqen produktet tuaja, vlerësimet e tyre pozitive përfshihen në rezultatet e motorit të kërkimit.

Analizat e shkallës së ndërmarrjes ju ndihmojnë të matni performancën dhe të shihni se sa urdhra u vendosën, numrin e njerëzve që vizitojnë faqen tuaj, shkallën e konvertimit dhe më shumë.

Kjo ju lejon të krijoni një përvojë më të mirë të blerjes së përgjithshme për njerëzit që vizitojnë faqen tuaj të internetit.

Marketingu përmes postës elektronike përmes MailChimp dhe HubSpot ndihmon klientët në shënjestër bazuar në historinë e blerjes, i shpërblejë ata me stimuj siç janë kuponat dhe zbritjet, dhe fitojnë përsëri ish-klientët duke u ofruar atyre një lloj marrëveshje të veçantë.

Bigcommerce raporton se “Roi mesatar i një fushate me email është 4,000%!” Platforma e-commerce e bën të lehtë tregtimin duke siguruar mjetet që një biznes i duhet më së shumti për të qenë i suksesshëm.

Aplikacionet që ata duhet t’ju ofrojnë

Blerja e Aplikacioneve

Blerja e Aplikacioneve

Me mbi 500 aplikacione për të zgjedhur në Dyqanin e App Store Shopify, keni marrë vendime për të marrë.

Sipas platformës eCommerce, njëzet aplikacionet e mëposhtëm janë shkarkimet e tyre më të njohura:

Chimpified (Falas)
Rendit Printerin (Falas)
ShopPad (Falas)
Dyqani i Facebook (Falas)
SEO për Plugin (Falas)
Kulla me pakicë (Falas)
Yotpo (Falas)
Njoftime të drejtpërdrejta në internet (Falas)
Shopify Widgets (Falas)
SumAll (Falas)
Vegla e Ndarjes AddThis (Falas)
Imazhe Variant (Falas)
Dëshironi butonin (Falas)
AddShoppers Analytics Sociale (Falas)
Bar personal (Falas)
Portier (Falas)
AfterShip (Falas)
Vantage (Falas)
Shippo (Falas)

Ka shumë mundësi falas dhe të paguara për të zgjedhur, por siç mund të keni vënë re, Shopify thekson ato falas.

Ky është një bonus sepse sipas kompanisë, ato janë aplikacionet që mbajtësit e llogarive i përdorin shpesh.

Sidoqoftë, varet nga ju, pronari i biznesit, të përcaktoni se cilat janë më të dobishmet.

Aplikacione Bigcommerce

Bigcommerce ofron një shumëllojshmëri të aplikacioneve falas dhe të paguara përmes App Store të saj.

Secila është etiketuar qartë me fjalën “Falas” ose informacion në lidhje me koston e aplikacionit.

Për shembull, Upsell dhe Reciptful janë aplikacione falas që punojnë pa probleme në platformën Bigcommerce.

Pixelz, megjithatë, ofron një provë falas, por më pas ngarkon një tarifë për imazh për shërbimin e redaktimit të imazhit pasi të ketë mbaruar kjo kohë.

Disa aplikacione të shfaqura falas përfshijnë:

Ordoro: Rendit dhe Transportit
Salesforce
QuickBooks Online
McAfee SECURE
Kutia më e mirë e kuponit
Dyqani në Facebook
AfterShip
PriceWaiter

Disa aplikacione të paraqitura me pagesë përfshijnë:

S Besnikëri
kooptojë
Blerjet në Google
BoostSuite
Justuno
Optimizely
Sellbrite
Squixa

Aplikacionet e paguara variojnë në çmimin e cila është e shënuar nën emrin e aplikacionit.

Shumë ofrojnë një provë falas, kështu që ju mund të shihni se për çfarë kanë të bëjnë dhe si funksionojnë ata për biznesin tuaj pa bërë një angazhim zyrtar.

Nëse dëshironi t’i përdorni ato për një kohë të gjatë, megjithatë, përgatituni të paguani një tarifë mujore ose një tarifë vjetore.

Rezultatet përfundimtare të Bigcommerce VS Shopify

Tani që mund të shihni se si Shopify dhe Bigcommerce krahasohen me njëri-tjetrin për sa i përket tipareve, çmimeve dhe shërbimit ndaj klientit, do të keni një kohë më të lehtë të vendosni se cila është platforma e duhur për biznesin tuaj.

Secila ka diçka unike për të ofruar klientëve të saj. Nga opsionet e pagesave mujore deri tek aplikacionet dhe veçoritë, është koha e duhur për ta vendosur biznesin tuaj në internet.

Mendimet përfundimtare për blerjen

Shopify ka një tendencë të jetë opsioni më i popullarizuar për shkak të lehtësisë së tij të përdorimit, listës masive të veçorive dhe mbështetjes gjatë gjithë ditës.

Alsoshtë gjithashtu me çmim që të përshtatet të gjitha madhësive të bizneseve dhe buxheteve që është me të vërtetë e dobishme për përdoruesit.

Shopify vazhdon të bëjë përshtypje dhe tërheq tërheqës të përdoruesve të rinj me shtimin e shërbimeve shumë të nevojshme, siç janë përpunimi i pagesave mobile POS dhe shërbimet arsimore, duke përfshirë podcast-in e tij të ri, që paraqet sipërmarrës të vërtetë, duke siguruar jetesën në faqet e tyre të tregtisë elektronike..

Dhe Bigcommerce

Megjithëse Bigcommerce ka fituar një vëmendje të konsiderueshme vitet e fundit, është akoma më pak i njohurit për dy platformat e tregtisë elektronike.

Nuk ka shumë informacione të disponueshme në faqen e saj të internetit për mënyrën sesi kompania u realizua, as nuk i përcakton planet e saj për rritje haptas.

Informacioni i gjetur dhe i shpërndarë në këtë artikull erdhi nga intervistat me CEO të kompanisë dhe themeluesit, por nuk ishte e lehtë për t’u gjetur në faqen e internetit të Bigcommerce.

Shopify është shumë e hapur me zbulimin e informacionit.

kjo rrit besimin e klientit në platformën e e-tregtisë.

Kjo është arsyeja pse njerëzit kanë filluar të shohin aksionet e Shopify si një investim të shkëlqyeshëm. Ndërsa hapen më shumë dyqane në faqen e-commerce, vlera e vetë kompanisë do të vazhdojë të rritet.

Në një botë ku të qenit pronar i një biznesi nuk është më ëndërr por realitet për shumë njerëz, sigurimi i një platforme gjithëpërfshirëse me të gjitha mjetet, tiparet dhe mbështetjen e nevojshme për të drejtuar në mënyrë optimale nën një kompani dhe me një kosto mujore, ka kuptim.

Shtë vetëm çështje kohe kur konkurrentët e tjerë përpiqen të rikrijojnë modelin e biznesit të Shopify.

Për momentin, Bigcommerce mbetet një opsion por ai që nuk ka bërë përshtypjen që ka Shopify.

Pra, fituesi i përgjithshëm është Shopify

Provo Shopify Falas ose Provoni Bigcommerce Falas

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map