Dyqani Online Godaddy (Rishikimi i Ndërtuesit të Uebfaqeve për vitin 2020)

Përmbajtja ime mbështetet nga lexuesit nga njerëz të mrekullueshëm si ju. Që do të thotë se mund të fitoja një komision. Mësoni më shumë këtu!


Tregtia Godaddy

Po kërkoni të shikoni ndërtuesin e faqes së internetit të e-commerce Godaddy?

ose pastrimi i motorëve të kërkimit me terma si….

 • Dyqani Online Godaddy
 • Godaddy eCommerce Builder

Atëherë jeni në partnerin e duhur.

GoDaddy ka qenë gjithmonë një nga më të njohurit regjistrimi i domenit dhe kompani pritjeje në internet.

Sidoqoftë, faqja është zgjeruar për të përfshirë të gjitha llojet e ndërtuesve të dyqaneve dhe shërbimeve të integrimit të tregtisë elektronike.

Me të gjitha këto shërbime të reja, është duke u bërë një tip gjithëpërfshirës i një ofruesi të mbajtjes së faqes në internet.

Ndërsa ndërtuesi i eCommerce nuk është falas, çmimi është relativisht i ulët në krahasim me konkurrencën.

Ndërtuesi i dyqaneve në internet Godaddy është i lehtë për t’u përdorur dhe në të vërtetë lejon tregtarët të krijojnë një sit në më pak se 5 minuta. Ka disa disavantazhe, por në përgjithësi, është një vlerë e madhe.

Provoni GoDaddy plotësisht të lirë për 30 ditë – Asnjë kartë krediti nuk nevojitet, kontrollova

Përfitimet e GoCaddy eCommerce:

Magjistari i ndërtuesve të dyqaneve nga GoDaddy ka vetëm tre hapa për tregtarët që duan të vendosin shpejt një sit dhe karrocë blerjeje.

Ju gjithashtu merrni një pritje falas, mbështetje të klientit, menaxhimin e postës elektronike dhe fotografi iStock.

Ekzistojnë një gamë e modeleve nga të cilat mund të zgjidhni, por shumë njerëz ka të ngjarë të zgjedhin të përmirësohen në një shabllon premium ose të hartojnë vetë duke marrë parasysh se zgjedhja është e paktë me planin themelor.

Diferenca Gjithëpërfshirëse:

Ju mund të regjistroni një domen, të presë dhe të ndërtoni dyqanin tuaj të gjitha nga GoDaddy.

Ju nuk duhet të shkoni diku tjetër për ndonjë pjesë të procesit. Ekzistojnë tre plane të ndryshme duke përfshirë ekonominë, luksoz dhe premium.

Secili plan shkon në ruajtje, fotografi falas iStock dhe kufijtë e produkteve.

Vetëm planet luksoze dhe premium ofrojnë zgjidhje për celular. Kjo është thelbësore për bizneset e sotme pasi tregtia elektronike me celular po kapërcen shpejt llojet e tjera të blerjeve në internet.

Nëse dëshironi Certifikatat SSL përfshini, ju duhet të blini planin e primit.

Dyqani Online GoDaddy SKarakteristikat e hipit

Godaddy ofron veçori për transportin vendas ose ndërkombëtar.

Gjithashtu, nëse jetoni në SH.B.A., ju mund të merrni tarifa të transportit në kohë reale. Sa e drejtë?

Një tjetër gjë që mund të bëni është të zgjidhni atë lloj transporti që dëshironi.

Për shembull:

Ndoshta ju doni të drejtoni një promo dhe të ofroni transportin falas. Mund ta vendosni deri në atë për klientët tuaj ��

Por mbi të gjitha, zgjidhni nga transporti falas, shkalla e sheshtë ose transporti i bazuar në peshë.

Pra, çfarë lloj pagese mund të pranoj nëse përdor Godaddy?

Godaddy ka një normë të sheshtë që ngarkon në 2.9% + 0,30 $ për transaksion kur bëni një shitje. Mos u shqetëso, asnjë tarifë mujore me këtë. Këtu keni disa informacione më shumë për t’ju dhënë një ide më të mirë.

Opsionet e Pagesës për ndërtuesin e faqes elektronike e-Tregtisë Godaddy

Pra, çfarë lidhje me modelet e GoCaddy eCommerce?

Modelet e modeleve në GoDaddy janë goxha të thjeshta. Nëse doni diçka më komplekse dhe tërheqëse për të, ju mund të duhet të shkoni diku tjetër për të gjetur një model premium.

Ekzistojnë 24 kategori në GoDaddy që shkojnë nga veshja, kafshët, shëndeti, hobi, sportet dhe financat.

Ju duhet të shikoni së pari modelet para se të zgjidhni një plan pasi zgjedhja është e kufizuar dhe mund të mos tërheqë ato që dëshironi për markën tuaj.

Këtu janë disa shembuj:

Modelet e dyqaneve në internet Godaddy

Le ta shikojmë këtë video për të bërë një vrapim të shpejtë në modele të Godaddy:

Disa përfitime të tjera për ju:

 • Provojeni plotësisht falas dhe pa rrezik për 1 muaj. Në këtë mënyrë ju e dini plotësisht atë që merrni dhe e dini vendimin tuaj
 • Hapni me lehtësi një dyqan në Facebook në mënyrë që klientët tuaj të mund të blejnë blerjen e duhur në faqen tuaj në Facebook.
 • Tregoni klientëve tuaj deri në 10 imazhe të secilit produkt. Në këtë mënyrë sigurohuni që ata të shohin gjithçka dhe çdo kënd.
 • Mbështetje 24/7 e klientit. Në këtë mënyrë gjithmonë keni dikë që t’i drejtohet kur të keni nevojë për ndihmë.
 • Një arka plotësisht e sigurt
 • Shitet produkte te pakufizuar. Në atë mënyrë nëse filloni me 10 produkte dhe përfundoni me 100 tuaj plotësisht të mirë për të shkuar.
 • Ofroni kodet e kuponit për klientët tuaj.
 • Krijues i thjeshtë i faqes në internet tërheq dhe lësho. Totallyshtë krejtësisht një copë tortë për të hartuar dhe modifikuar pa pasur nevojë të punësojë dikë.

Planet e Tregtisë Godaddy për Prmimet

Epo, Godaddy mban planin e ndërtuesit të dyqaneve në internet mjaft të thjeshtë. Unë mendoj se kjo pamje nga ekrani e përmbledh atë.

Ju ka shumë të ngjarë të dëshironi një certifikatë SSL, veçanërisht me shitjen në internet.

Kështu që:

Këtu është pak Kodi Promo Code i Godaddy Kam gjetur që duhet të ju ndihmojë të ulni koston me 25% (cjcgroups).

Planet e dyqaneve të dyqaneve të tregtisë Godaddy

Punësoni dikë për të ndërtuar dyqanin tuaj online në Godaddy

Ndëgjoni, nëse thjesht nuk dëshironi t’i ndani duart tuaja me kodim, SEO, personalizim, etj. Godaddy ofron një shërbim që do të ndihmojë në ndërtimin e dyqanit tuaj të tregtisë elektronike.

Pra, çfarë kushton? Do t’ju ekzekutojë mbi $ 1400 dollarë. Por, mbani në mend se ata po e bëjnë këtë për ju. Le të kontrollojmë se çfarë merrni.

 • Vendoset bërë në 2 javë ose më pak
 • Tema bazuar në industrinë tuaj
 • 6 orë azhurnime në 12 muajt e parë
 • Ose në 10 produkte të shtuara

Disa gjëra të tjera që përfshihen janë një çertifikatë SSL 1 vjeçare, llogari falas e-mail dhe mjete SEO.

Unë nuk po them se kjo është rruga më e mirë për ju, por kontrollojeni atë dhe telefononi për të marrë konsultimin falas për të parë nëse ka shumë vlerë për ju.

Kontrolloni Shërbim i dizajnimit të faqes në internet Godaddy

Disa pengesa në GoDaddy:

Në krahasim me ndërtuesit e tjerë të dyqaneve të tregtisë elektronike, GoDaddy nuk ofron vërtet mjetet më të mira të marketingut ose SEO.

Ajo gjithashtu nuk ka aq modele. Ndërtuesit mund të kërkojnë në të vërtetë një kohë për të konfiguruar nëse doni të rregulloni ndonjë pjesë të faqes, pasi do të duhet të dini disa HTML.

Nëse jeni fillestar dhe doni diçka të lirë dhe të thjeshtë, GoDaddy mund të sigurojë patjetër një zgjidhje gjithëpërfshirëse që gjithashtu ka mbështetje të klientit, dyqan celular dhe çertifikata SSL.

Sidoqoftë, mund t’ju duhet të azhurnoni për të marrë të gjitha gjërat për të cilat ju nevojitet një sit ose mund të dëshironi të zgjidhni modelin tuaj të premium diku tjetër.

Shikoni këtë Video Hangout të Godaddy për të ndërtuar Uebfaqen tuaj

Aboutfarë është në lidhje me dyqanin online Godaddy Vs Shopify për tregti elektronike?

Dua të them:

Ju ndoshta po pyesni mirë?

Duke krahasuar këto dy unë mendoj se Shopify është lehtësisht fituesi i përgjithshëm për shkak të lehtësisë, mjeteve, mbështetjes dhe funksionalitetit për të filluar.

Natyrisht ju mund të dëshironi pak më shumë informacion dhe ndoshta pse edhe pse shumë.

Këtu janë disa lidhje për të ndihmuar në mbështetjen e këtij informacioni:

Grafiku i Krahasimit të e-Tregtisë

5 Ndërtuesit e internetit më të mirë të e-commerce

Përfundimi i Dyqanit në internet Godaddy:

Në përgjithësi, GoDaddy është një ndërtues i thjeshtë i përdorimit të tregtisë elektronike që bën punën e bërë.

Ka disa karakteristika që duhet të azhurnohen, por është një opsion i lirë me çmim relativisht të ulët në krahasim me konkurrencën.

Për fillestarët e rinj dhe ata që duan një zgjidhje të thjeshtë për një dyqan në internet, GoDaddy ofron më së shumti tipare për çmimin.

Filloni të Ndërtoni Me Godaddy Free

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map