Ndërtuesit më të mirë të faqeve në internet të dyqaneve për vitin 2020 – Grafiku i krahasimit

Përmbajtja ime mbështetet nga lexuesit nga njerëz të mrekullueshëm si ju. Që do të thotë se mund të fitoja një komision. Mësoni më shumë këtu!


Vlerësimi im i përgjithshëm:

Vlerësimi i Vlerësimit të Përdoruesit:

8.8 nga 10 pikët

Bazuar në 4564

Shqyrtime të përdoruesve

?Vlerësimet bazohen në përdoruesit që shënojnë këtë platformë. Disa përdorues u janë dhënë stimuj për ta vlerësuar atë.

8.7 nga 10 Nota

Bazuar në 378

Shqyrtime të përdoruesve

?Vlerësimet bazohen në përdoruesit që shënojnë këtë platformë. Disa përdorues u janë dhënë stimuj për ta vlerësuar atë.

8.7 nga 10 Nota

Bazuar në 3358

Shqyrtime të përdoruesve

?Vlerësimet bazohen në përdoruesit që shënojnë këtë platformë. Disa përdorues u janë dhënë stimuj për ta vlerësuar atë.

7 nga 10 pikët

Bazuar në 65

Shqyrtime të përdoruesve

?Vlerësimet bazohen në përdoruesit që shënojnë këtë platformë. Disa përdorues u janë dhënë stimuj për ta vlerësuar atë.

8.7 nga 10 Nota

Bazuar në 1112

Shqyrtime të përdoruesve

?Vlerësimet bazohen në përdoruesit që shënojnë këtë platformë. Disa përdorues u janë dhënë stimuj për ta vlerësuar atë.

Provoni # 1 Shopify

Provoni Bigcommerce

Provoni Wix

Provoni Volusion

Provoni Weebly

popullaritet

10 nga 10

8 nga 10

10 nga 10

5 nga 10

6 nga 10

SEO

9 nga 10

8 nga 10

7 nga 10

8 nga 10

7 nga 10

Çmimeve

10 nga 10

10 nga 10

8 nga 10

8 nga 10

8 nga 10

Lehtësinë e përdorimit

9 nga 10

9 nga 10

9 nga 10

8 nga 10

8 nga 10

Features

10 nga 10

9 nga 10

9 nga 10

9 nga 10

6 nga 10

mbështetje

10 nga 10

9 nga 10

7 nga 10

8 nga 10

8.5 nga 10

Nota më e mirë 50

58

53

50

46

43.5

Mundësuar nga Uebfaqja

Mbi 800,000 Dyqane Plus Mundësuar

Mundësuar 90,000 Dyqane Plus

90,000,000 Uebfaqe Plus Mundësuar nga Wix

40,000 Uebfaqe Plus Mundësuar nga Volusion

40,000,000 Uebfaqe Plus Mundësuar nga Weebly

Provohet falas

Gjyq 14 ditë Falas / Nuk nevojitet karte krediti

Gjyq 15 ditë Falas / Pa Kartë krediti

Ofron plan falas në përgjithësi

Gjykim Falas 14 ditor / Pa Kartë krediti

Ofron plan falas në përgjithësi

Startingmimi fillestar

$ 29 / mujore

29,95 dollarë në muaj

Fillon falas

15 dollarë dollarë në muaj

Fillon falas

Bandwidth

i pakufizuar

i pakufizuar

Ndryshon sipas planit

i pakufizuar

Ndryshon në Plan

Braktisni Shërimin e Shportave

Mjetet SEO

Krijuesi i Kodit të Zbritjes

Mobile Friendly

Sistemi POS

Mbështetje e ofruar

Telefon, Bisedë, & Email

Telefon, Bisedë, & Email

Telefon, Email & Forum

Telefon, Bisedë & Email

Telefon, Bisedë & Email

Vlerësimi i Mbështetjes së Klientit

Të gjitha planet e çmimeve

Shopify Lite 9 $ / hënë, Basic 29,00 $ / muaj Profesionale $ 79,00 / h Pafund 299,00 $ / muaj

29,95 $ / muaj standardPlus $ 79,95 / muaj Ndërmarrja – Custommimi me porosi

Falas, 4.08 dollarë në muaj, 9,25 $ / muaj, 12,42 $ / muaj, tregti 16,17 $ / muaj, VIP 24,92 $ / muaj

Mini 15 $ / muaj, Plus $ 35 / muaj, Pro 75 $ / muaj, Premium 135 $ / muaj

Falas / 0 $, Fillestar / 8 $, Pro / 12 $, Biznes / 25 $, Performanca / 49 $ Mujore

Në një shënim përfundimtar

Shopify është # 1 ndërtuesi i faqes në internet eCommerce që duhet të provoni. ajo'Duart poshtë opsionit më të fuqishëm në treg.

 Bigcommerce është një mundësi e shkëlqyeshme për ndërtimin e një dyqani në internet. Une don'e konsiderojnë atë si të fuqishëm si Shopify por ata kanë bërë një punë të shkëlqyeshme për pronarët e dyqaneve të tyre.

Në përgjithësi, Wix ka bërë një punë të mirë duke u dhënë pronarëve të faqeve të internetit një përvojë të shkëlqyeshme. Unë e konsideroj atë një nga opsionet më të mira nëse thjesht mbani një dyqan të vogël në internet. Ka shumë për të ofruar një pronar dyqanesh.

Volusion ofron një ton opsionesh për këdo që kërkon të ndërtojë një faqe në internet eCommerce. Ajo siguron një ton mjetesh për të ndihmuar në rritjen e dyqanit tuaj online.

Weebly është një platformë e ngjashme me WIx. Më pëlqen vërtet ajo që ka për të ofruar e kombinuar me aftësinë e saj të lehtë për t’u përdorur gjithashtu.  

Provoni # 1 Shopify

Provoni Bigcommerce

Provoni Wix

Provoni Volusion

Provoni Weebly

Farë do të thotë gjithçka?

Vlerësimi i përgjithshëm:  Kjo është ajo që unë konsideroj të jetë vlerësimi i përgjithshëm i bazuar në karakteristikat dhe lehtësinë e përdorimit që ofron çdo ndërtues faqesh në internet. Vlerësimi i përgjithshëm kur vendosni këtë ka disa faktorë që luajnë në këtë. Ajo që unë jam duke përdorur është testimi im aktual i përgjithshëm i secilës platformë. Kështu për shembull, unë provoj gjëra të tilla si regjistrimi për secilin dhe sa e lehtë është. Arritja për ndihmë nga secili ndërtues i faqes në internet dhe se si ndjeja se jam ndihmuar dhe koha e duhur për atë gjithashtu. Gjithashtu, duke provuar shtimin e faqeve, duke bërë azhurnime, mirëdashësi SEO. Për më tepër, unë përdor figura të tjera kryesore në lojën e krijuesit të faqes në internet dhe se si ata testojnë dhe renditin secilën prej tyre. Ky është një faktor i rëndësishëm sepse ata gjithashtu marrin kohën e tyre për të studiuar këto dhe për të testuar dhe renditur. Një tjetër gjë që unë dua ta marr në konsideratë është ajo që lexuesit e mi po thonë Kjo është jashtëzakonisht e rëndësishme sepse ata janë ata që provojnë këto dhe ndoshta duke i përdorur ato.

Uebfaqet Mundësuar:  Numri i faqeve të internetit të ndërtuara me çdo platformë krijuese të dyqaneve në internet dhe funksionon. Kështu, për shembull, kjo do të thotë thjesht ta prishësh atë pak më shumë se sa faqe në internet aktualisht funksionojnë në platformën eCommerce. Kjo gjithmonë mund të ndryshojë pak natyrisht sepse gjithmonë mund të jetë e luhatshme.

Pricemimi fillestar:  Ky është çmimi fillestar për secilin plan që ju lejon të filloni një dyqan në internet dhe në të vërtetë të shesni sende.

mbështetur:  Ja se si ju mbështet çdo kompani kur keni nevojë për to. Për shembull, a ofrojnë ata biseda, email, ose mbase mbështetje telefonike. Shtë mirë të dini këto gjëra sepse kur keni pyetje ju duhet përgjigje.

Bandwidth: Kjo është sasia e të dhënave që mund të transferohen në të njëjtën kohë. Më pëlqen si faqja e internetit e prishi duke thënë “Mendoni në këtë mënyrë. Nëse gjerësia e bandës do të ishte një tunel, aq më i madh është tuneli aq më shumë makina mund të kalojnë nëpër të. Transferimi i të dhënave atëherë do të jetë numri i makinave të lejuara të kalojnë nëpër tunel në një periudhë të caktuar, të themi një muaj. “

Krijuesi i Kodit të Zbritjes: Kjo ju jep mundësinë për të krijuar kode. Një shembull mund të jetë që ju të ofroni një faqe promovimi të gjerë siç është% 10 off. E dua këtë karakteristikë sepse të gjithë e dimë se zbritjet janë jashtëzakonisht të rëndësishme kur marrin klientë të rinj ose konvertojnë ato që mund të jenë me hamendje të dytë. Sa herë keni marrë një kod zbritje dhe e keni dashur atë? Unë jam i sigurt disa herë. Personalisht, unë i dua ato që kam Kohl.

Mjetet SEO: SEO është Optimizimi i Motorit të Kërkimit. Qëllimi juaj është të paraqiteni në motorët e kërkimit dhe keni nevojë për disa mjete të shkëlqyera për ta bërë këtë, në mënyrë të thjeshtuar për ju. Këta ndërtues të tregtisë elektronike ofrojnë mjete për ta bërë atë më të lehtë për ju.

Friendly Mobile: Google e do miqësoren me celularin dhe kështu bëjnë përdoruesit tuaj. Kjo e bën më të lehtë shikimin e faqes tuaj në të gjitha pajisjet e tyre mobile. Kjo nuk është as një pyetje, ky është një tipar i domosdoshëm.

Shqyrtime mbi tregtinë elektronike: Këto janë rishikime që kam shkruar në secilin ndërtues të faqes së internetit të e-commerce.  Unë do të thoja se ata ia vlen të kontrollohen plotësisht nëse keni nevojë për pak më shumë informacion para se të filloni. Gjithashtu, në secilën prej tyre do t’ju ndihmojë t’i kuptoni pak më shumë dhe ato që ju ofrojnë.

Të gjitha planet e çmimeve:  Këto janë ato që ofron secili ndërtues eCommerce për planet e çmimeve. Ata e bëjnë me siguri por në këtë moment kjo është ajo që gjeta.

Shënimi Përfundimtar:  Vetëm pak shtesë për secilën dhe disa reagime të shpejta.

Një përfundim i shpejtë mbi grafikun e krahasimit të tregtisë elektronike

Një përmbledhje e shpejtë:

Pra, 5 ndërtuesit më të mirë të tregtisë elektronike janë:

 • Shopify
 • Bigcommerce
 • Wix
 • Volusion
 • Weebly

Unë dua që ju të dini se kjo tabelë e krahasimit eCommerce u krijua së bashku për dikë si ju që i duhet vetëm pak më shumë krahasuar me të bërë.

E vlerësoj plotësisht tabelën e krahasimit dhe jam i kënaqur që mund të zbërtheja një herë për ju.

Nëse keni ndonjë pyetje, thjesht më hidhni një vijë më poshtë ose kontaktoni me mua dhe unë do t’ju ndihmoj plotësisht.

Ekziston një arsye që e kam bërë këtë që nga viti 2012.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map