Planet e icingmimeve Weebly për vitin 2020 (Le të Shikoni Plando Plan për Ju)

Përmbajtja ime mbështetet nga lexuesit nga njerëz të mrekullueshëm si ju. Që do të thotë se mund të fitoja një komision. Mësoni më shumë këtu!


Mimi Weebly

Weebly nëse def një ndërtues i njohur i faqes në internet

Më ka pëlqyer ta ndërtoj

Dhe unë e di që nuk jam i vetmi.

Mendova se do të ishte mirë të kalojmë plotësisht strukturën e saj të çmimeve

sidomos:

Meqenëse gjithnjë e më shumë lexues po e konsiderojnë atë.

Unë do të përgjigjem disa gjëra kyçe:

 • Ulje çmimesh
 • Cilin plan më pëlqen më shumë
 • Karakteristikat kryesore
 • Kostot e fshehura
 • Whatfarë është e përfshirë

Mirë, le të fillojmë

Të gjitha planet e çmimit të weebly

Weebly ofron 4 plane me çmime të zbritura ndërsa paguani më larg përpara:

 • Plan falas – Totalisht falas
 • personal – 9 dollarë muaj në muaj dhe mesatarisht 6 dollarë në muaj nëse paguhen çdo vit.
 • profesional – 16 dollarë muaj në muaj ose 12 dollarë në muaj nëse paguhen çdo vit.
 • Performance – 29 dollarë muaj në muaj ose 26 dollarë në muaj nëse paguhen çdo vit.

Tani, le të kontrollojmë çdo plan çmimi

Provoni Weebly Free

Plani Weebly Falas

Ky është mjaft i prerë dhe i thatë dhe i mirë për disa që duan vetëm një domen të lirë dhe nuk ju interesojnë reklamat Weebly dhe një nënfushë.

Disa gjëra kryesore për tu mbajtur në mend:

 • Statistikat e avancuara të faqes – kjo ju jep të dhëna në lidhje me faqen tuaj të internetit
 • Kërkimi në sit
 • Certifikim falas SSL për faqen tuaj
 • Shporta e blerjes – aftësia për të shitur
 • Mjetet SEO
 • Ofertoni kuponë
 • Reklamat katrore do të shfaqen në faqen tuaj
 • Do të jetë një nën-domain
 • Përpunimi i pagesave – 2.9% + 30 ¢ (përmes Sheshit)

Ashtë një vend i shkëlqyeshëm për të mësuar.

Plani Personal

Plani Personal për Weebly fshin reklamën Weebly dhe sjell disa veçori shtesë.

Unë e shoh të përsosur për një biznes lokal ose një kompani që shet disa artikuj.

Këtu janë disa:

 • Certifikata falas SSL
 • Reklamat katrore do të shfaqen në faqen tuaj
 • Përpunimi i pagesave – 2.9% + 30 ¢ (përmes Sheshit)

Theelësi i këtij plani megjithëkëtë është marka Weebly është jashtë tij.

Duke ju dhënë një uebsajt të pastër profesional me emrin e domain.

Provoni Weebly Free

Plani profesional

Po fillon të ju ndihmojë të shkallëzoni për një faqe në internet më të gjerë me disa arsye më të zgjeruara.

Ose, për nevojat tuaja në tregti elektronike.

që,

Justshtë mirë me mua.

Le t’i kontrollojmë ato

 • Përpunimi i pagesave – 2.9% + 30 ¢ (përmes Sheshit)
 • Karakteristikat e anëtarësisë
 • Faqet e mbrojtura me fjalëkalim

Në përgjithësi, ky plan është një plan i mirë pasi rriteni ose keni një organizatë ose grup ku është e nevojshme anëtarësimi.

Gjithashtu, mbështetja e telefonit është gjithashtu një veçori e bukur.

Plani i Performancës

Plani i performancës është atje në krye të opsionit të linjës së internetit.

Të gjitha opsionet më të mira elektronike dhe krijuese të faqeve të internetit janë në këtë paketë.

 • Faqet e mbrojtura me fjalëkalim
 • Përpunimi i pagesave – 2.9% + 30 ¢ (përmes Sheshit)
 • Pranoni pagesa përmes Paypal
 • Të gjitha shabllonet

Ebmimi i Cloud Weebly

Para së gjithash, nëse kërkoni për këtë ju mund ta dini tashmë se çfarë është.

por:

Thjesht ngulit, këtu është përshkrimi i Weebly

Weebly for Cloud është për shitësit që kërkojnë t’u ofrojnë klientëve një ndërtues të faqeve më të mira në klasë, ku ata mund të krijojnë uebfaqen e tyre, blogun dhe dyqanin online në pak minuta. Si shitës, ju mbani kontrollin e plotë mbi faturimin, mbështetjen dhe marrëdhënien e klientit. Platforma Weebly Cloud ju lejon të integroni me lehtësi Weebly në aplikacionin tuaj të brendshëm ekzistues, CMS ose aplikacionin në internet të palëve të treta. Ju mund të përdorni tonën Admin në re për të menaxhuar përdoruesit dhe faqet ose mund të përdorni API-në tonë RESTful për t’u integruar programuar me sistemet ekzistuese. Ju gjithashtu mund të përdorni shtesa që ju lejojnë të integroni Weebly me sistemet ekzistuese.

Pra, çfarë kushton?

 • Weebly Lite – tarifë platforme prej 0 $ dhe secila faqe në internet 15 $ në muaj. Këto faqe do të kenë markë Weebly.
 • Weebly Pro – 30 dollarë në muaj, por të markës ashtu siç dëshironi të jetë. Secila faqe do të fillojë me 8 dollarë në muaj.

Provoni Weebly Free

Cila është kostoja Weebly SSL?

Kjo është goxha e prerë dhe e thatë.

Weebly përfshin një SSL falas për të gjitha planet.

Cilat janë kostot e domenit

Ekzistojnë 4 çmime kryesore të domain, të cilat i kurseni ndërsa paguani më shumë përpara:

 • 1 vit për 19,95 dollarë
 • 2 vjet tuaj 16,95 $ që ju kursen 15% kur paguhen paraprakisht
 • 5 vjeç 14,96 dollarë e cila ju kursen 25% kur paguhen paraprakisht
 • 10 vjetët tuaj 12.57 vjeç që ju kursen 37% kur paguhen paraprakisht

Një gjë kryesore për tu mbajtur në mend është nëse paguani çdo vit, ju merrni një vit falas për të filluar.

Gjithashtu:

Ti mundesh bleni domenin tuaj gjithashtu diku tjetër, dhe pastaj drejtojeni atë edhe në faqen tënde Weebly.

Mos u shqetëso, jo aq e vështirë sa mendon.

Kostot e postës elektronike

Pra, Weebly ofron G Suite për të ofruar email.

Sidoqoftë, ekziston një kosto e lidhur me këtë punë drejt 45 $ në vit për çdo përdorues.

Një rrugëdalje ose mundësi tjetër është të blini një emër domaini diku tjetër dhe të shfrytëzoni platformën e tyre për të hyrë në email.

Disa pyetje të bëra më shpesh

A ka Weebly një plan falas?

Weebly bën plotësisht. Mbani në mend edhe pse është mjaft i kufizuar dhe nuk e rekomandoj për një afat të gjatë.

Cili është plani i lidhjes Weebly?

Plani i Lidhjes thjesht ju lejon të lidhni një domen të jashtëm në një sit të Weebly falas.

A është Weebly apo Wix mirë?

Unë do të duhet të them se varet vërtet nga ajo që ju kërkoni. Konsideroni testimin e të dyve për t’u siguruar që i përshtatet nevojave tuaja.

Do Weebly të zotërojë përmbajtjen time?

Jo, ata nuk do të zotërojnë përmbajtjen tuaj.

{
"@kontekst": "https://schema.org",
"@type": "FAQPage",
"mainEntity": [
{
"@type": "pyetje",
"emër": "A ka Weebly një plan falas?",
"acceptedAnswer":
"@type": "përgjigje",
"tekst": "Weebly bën plotësisht. Mbani në mend edhe pse është mjaft i kufizuar dhe nuk e rekomandoj për një afat të gjatë."
}
}
, {
"@type": "pyetje",
"emër": "Cili është plani i lidhjes Weebly?",
"acceptedAnswer":
"@type": "përgjigje",
"tekst": "Plani i Lidhjes thjesht ju lejon të lidhni një domen të jashtëm në një sit të Weebly falas."
}
}
, {
"@type": "pyetje",
"emër": "A është Weebly apo Wix mirë?",
"acceptedAnswer":
"@type": "përgjigje",
"tekst": "Unë do të duhet të them se varet vërtet nga ajo që ju kërkoni. Konsideroni testimin e të dyve për t’u siguruar që i përshtatet nevojave tuaja."
}
}
, {
"@type": "pyetje",
"emër": "Do Weebly të zotërojë përmbajtjen time?",
"acceptedAnswer":
"@type": "përgjigje",
"tekst": "Jo, ata nuk do të zotërojnë përmbajtjen tuaj. "
}
}
]
}

Përfundim mbi planet e çmimit të weebly & kostot

i përgjithshëm,

Weebly ka disa plane të qëndrueshme çmimesh.

Kështu që, shpresojmë, që ju të jeni në gjendje të zgjidhni atë që ju jep më shumë kuptim.

Nëse keni ndonjë pyetje, vetëm më njoftoni.

Provoni Weebly Free

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map