Planet e Prmimeve të Sheshit Hapësirë ​​për vitin 2020 (dhe kostot shtesë)

Përmbajtja ime mbështetet nga lexuesit nga njerëz të mrekullueshëm si ju. Që do të thotë se mund të fitoja një komision. Mësoni më shumë këtu!


Planet e Prmimeve të Sheshit

Squarespace është bërë një ndërtues shumë i njohur i faqeve të internetit

Sigurisht:

Duhet gjithashtu, është ndërtuar shumë mirë.

Mendova se do të ishte mirë të kalonim planet e tyre të çmimeve

Kështu që:

Shtë më e lehtë për të kuptuar ndryshimin dhe cili prej tyre ju përfiton më shumë për të filluar.

Cilat janë planet e çmimit të katrorit?

4 planet vetëm për një përmbledhje të shpejtë para se të zhyten në janë …..

 • personal – 12 dollarë në muaj të faturuar çdo vit ose 16 dollarë të faturuar në muaj
 • biznes – 18 dollarë në muaj të faturuar çdo vit ose 26 dollarë të faturuar në muaj
 • Dyqani Online Basic – 26 dollarë në muaj të faturuar çdo vit ose 30 dollarë të faturuar në muaj
 • Dyqani Online i Avancuar – 40 dollarë në muaj të faturuar çdo vit ose 46 dollarë të faturuar në muaj

Shihni planet e çmimeve këtu nëse dëshiron.

Le të shkojmë përpara dhe të thyejmë secilin plan tani.

Shënim i shpejtë: më shumë për çmimet e studentëve më poshtë

Provoni një katror hapësirë ​​falas

Plani Personal

Unë mendoj se plani personal i Squarespace është një zgjidhje perfekte për atë biznes që kërkon thjesht një uebfaqe.

Ju mund të keni një faqe të bukur shtëpiake dhe të gjitha faqet e tjera të nevojshme për një sit të shkëlqyeshëm.

Ju merrni një bandë të pakufizuar dhe ruajtje për faqen tuaj.

Gjithashtu:

 • Analizat dhe të dhënat në internet
 • SSL Siguria e përfshirë
 • Modelet Falas
 • 2 Llogaritë e administratorit
 • Një domain falas kur paguhet vjetor ose dy-vjeçar

Ky plan është shumë i prerë dhe i thatë dhe drejt përpara.

Mbani në mend se ky plan nuk ju lejon të shisni.

Por, nëse përdorni Paypal ose një shërbim tjetër, me siguri mund të krijoni një faqe

dhe

Shitet nga aty atje.

Provoni një katror hapësirë ​​falas

Plani i Biznesit në Sheshi

Ky plan mbart shumë të njëjtat gjëra personale

por:

Me disa shtesa super të vlefshme.

Popup reklamues

Kjo do t’ju lejojë të reklamoni dhe mblidhni postë elektronike ose reklamoni gjëra që dëshironi. Unë e shoh këtë shumë të vlefshme sepse do të paguani mjaft për këtë mjet nëse vendosni ta përdorni. Unë do të thoja të zhveshura minimale $ 10 – 20 $.

Opsione eCommerce

Ky plan në të vërtetë ju jep mundësitë për të shitur produkte në këtë plan. Vetëm mbani në mend se ju do të paguani një Tarifa e transaksionit 3% me këtë. Pra, vetëm duke e ditur nëse ia vlen apo jo.

Qasja në CSS & Javascript

Në thelb, kjo ju lejon qasje të plotë në pamjen dhe ndjenjën e faqes suaj të internetit. Por, ju mund të gjeni veten që kanë nevojë për azhurnime kur kjo është e nevojshme.

Përdoruesit e pakufizuar

Me këtë plan, ju mund të keni sa më shumë njerëz që dëshironi të kontribuoni.

Në përgjithësi, ky plan ofron një themel të bukur dhe të qëndrueshëm për atë sit në rritje që kërkon më shumë.

Në përgjithësi, ajo ofron disa mjete që paguajnë lehtësisht për veten e tyre.

Plani Themelor i Storemimeve të Dyqanit Online

Ky plan Squarespace ofron mundësinë tuaj të tregtisë elektronike që ju duhet të shisni në internet

Ju merrni:

 • Mundësia për të shitur produkte të pakufizuara
 • Kontribuesit e pakufizuar
 • Shtypja e etiketave përmes stacionit të anijeve
 • Procesi i arkëtimit në domenin tuaj
 • Aftësia për të bërë llogari të klientit për t’ju ndihmuar të thelloni marrëdhëniet
 • Llogaria e integruar VIA Xero për të ndihmuar në kontabilitet dhe më shumë

Në përgjithësi, ky është një plan shumë solid për tregtinë elektronike.

Ton me karakteristika të shkëlqyera për të pasur një sit të shkëlqyeshëm dhe për të shitur.

Plani i Avancuar i Dyqanit Online

Pra, në përgjithësi, është jashtëzakonisht e thjeshtë për planin themelor të dyqaneve në internet

Por, me disa mjete kyçe ju merrni:

 • Arka e braktisur rimëkëmbja automatike – kjo ju lejon të dërgoni kujtesë njerëzve që nuk e kanë kontrolluar plotësisht.
 • Transporti i Transportuesit në kohë reale – Pra, një kod zip mund të futet brenda dhe të bum atje. Sa e mrekullueshme
 • Shisni abonimet – nëse ofroni një produkt ose shërbim me tarifa javore ose mujore, ato ju ndihmojnë të largoheni.
 • Shitet karte dixhitale për dhurata – shumë e mirë për tu ofruar klientëve tuaj

Në përgjithësi, ky është një plan i shkëlqyeshëm me disa veçori super të këndshme.

Plani i Prmimeve të Studentit ose Fakultetit

Shumë pyesni për planin e studentit ose Fakultetit të Sheshit

E cila, gjuaj edhe unë.

Ky plan mund të jetë i shkëlqyeshëm për atë mësues ose student.

Pra, me këtë mundësi, mund ta përdorni për planin personal ose planet e e-commerce

Sheshi hapësinor do t’ju japë 50% zbritje nga blerja juaj vjetore.

Pra, ju jeni duke blerë tërë vitin përpara me një zbritje prej 50%

Për shembull: Në planin personal, ju do të paguani 72 $, që është 50% zbritje nga çmimi 144 $.

Këtu është lejueshmëria

Planet e mimeve të Sferës së Kualifikimit Për Studentët dhe Mësuesit

Kontrolloni Studentin & Opsioni i icingmimeve të Fakultetit

Sa është një emër domaini me hapësirën katror?

le të zbërthejmë disa pyetje të bëra

 • Kur paguani për një plan vjetor, domeni është falas për vitin e parë
 • Ju mund të regjistroni domenin tuaj brenda diku tjetër.
 • Ju mund të regjistroheni përmes Squarespace me një çmim rreth 20 – 70 $ në vit. Unë mund të konsideroj një vend të ndryshëm me këtë kosto, dhe thjesht lidheni atë me llogarinë tuaj Squarespace. Nuk është edhe aq e vështirë.
 • Ato ofrojnë të gjitha shtesat më të larta të tipit top. Një shembull është .com, .net, .org dhe .biz

Sa e lehtë është të anulosh me hapësirën e katrorit?

Hapësira katror është e thjeshtë.

Unë irritohem diçka ku ata duan që ju të telefononi

ose

Ju drejtoni nëpër një mënyrë të vështirë për ta bërë atë.

Fatmirësisht, është një rrugë e automatizuar në internet e cila më bën vërtet të lumtur.

Më tregon se ata kanë besim në shërbimin e tyre.

A ka një plan të lirë me hapësirën Squares?

Sheshi i hapësirës nuk ofron fare një plan falas.

Mund të regjistroheni për një gjykim plotësisht 14-ditor, megjithëse.

Mbani në mend, falas nuk është kurrë falas.

Gjithmonë duhet të paguash diçka gjithsesi.

Provoni një katror hapësirë ​​falas

Le të përfundojmë Planet e Prmimeve të Sheshit Hapësirë

Unë do të them se ka 4 plane të shkëlqyera që mund t’ju ndihmojnë pavarësisht se çfarë lloji të faqes në internet po ndërtoni.

Dhe gjithashtu:

Planet e çmimeve të drejta.

Pra, jepi edhe një e shtënë

Sepse ka atë gjykim 14-ditor falas gjithsesi.

Provoni një katror hapësirë ​​falas

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map