Planet Wix icingmimeve për vitin 2020 (Shpenzimet e fshehura dhe Duhet të Dini Informacionin)

Përmbajtja ime mbështetet nga lexuesit nga njerëz të mrekullueshëm si ju. Që do të thotë se mund të fitoja një komision. Mësoni më shumë këtu!


Plane Wix Prmimi

Ton njerëz kërkojnë çmimin Wix

Mbi të gjitha, është një përbindësh në botën e krijuesit të faqeve të internetit.

megjithatë,

Ka kaq shumë plane që madje personalisht i kam parë konfuze.

Dhe unë e provoj atë dhe kërkime pothuajse çdo ditë.

Ju keni 7 plane në total:

 • combo
 • i pakufizuar
 • pro
 • VIP
 • Bazë e biznesit
 • Biznes i Pafund
 • Biznes VIP

Phew, ok jam bërë.

Në rregull, le të fillojmë dhe kontrolloni çdo plan.

Planet dhe kostot e Wix smimeve

Kjo është e gjitha e zbërthyer në varësi të mënyrës se si paguani për të.

Nëse paguani çdo muaj, paguani më shumë.

Por, nëse paguani një vit ose dy para, mesatarja e përgjithshme mujore është shumë më e ulët.

Shembull, nën kombinimin, nëse paguani çdo vit, mesatarisht 13 dollarë në muaj.

Pra, 13 X 12 $ = 156 $ nga xhepi juaj në vend që të paguani 17 $ në muaj që shton deri në 204 $

Një kursim prej 48 dollarë gjatë gjithë vitit.

Plane Wix Prmimi:

 • combo – (Muaji në muaj do të jetë 17 dollarë në muaj) – (Paguar Vjetor – Vie deri në 13 $ Mujor) – (2 vjet të paguar – Arrin deri në 10,50 $ në muaj) – (3 vjet të paguar – Vjen deri në 9 $ në muaj)
 • i pakufizuar – (Muaji në muaj do të jetë 22 dollarë në muaj) – (Paguar çdo vit – Shkon deri në 17 $ Mujor) – (2 vjet të paguar – Arrin deri në 13.50 $ në muaj) – (3 vjet të paguar – Vjen deri në 12 $ në muaj)
 • pro – (Muaji në muaj do të jetë 27 $ në muaj) – (Paguar çdo vit – Shkon deri në 22 $ Mujore) – (2 vjet të paguar – Shkon deri në 18 $ në muaj) – (3 vjet të paguar – Arrin deri në 16 $ në muaj)
 • VIP – (Muaji në muaj do të jetë 47 $ në muaj) – (Paguar Vjetor – Vie deri në 39 $ Mujore) – (2 vjet të paguar – Arrin deri në 35 $ në muaj) – (3 vjet të paguar – Arrin deri në 31 $ në muaj)
 • Bazë e biznesit – (Muaji në muaj do të jetë 28 $ në muaj) – (Paguar Vjetor – Vie deri në 23 $ Mujor) – (2 vjet të paguar – Arrin deri në 20 $ në muaj) – (3 vjet të paguar – Vjen deri në 18 $ në muaj)
 • Biznes i Pafund – (Muaji në muaj do të jetë 33 $ në muaj) – (Paguar çdo vit – Shkon deri në $ 27 Mujor) – (2 vjet të paguar – Vjen deri në 23,50 $ në muaj) – (3 vjet të paguar – Vjen deri në 22 $ në muaj)
 • Biznes VIP – (Muaji në muaj do të jetë 56 $ në muaj) – (Paguar Vjetor – Vie deri në 49 $ Mujor) – (2 vjet të paguar – Arrin deri në 42 $ në muaj) – (3 vjet të paguar – Arrin deri në 38,50 $ në muaj)

Dakord, le ta kontrollojmë secilën dhe të shohim se çfarë po merrni.

Provoni Wix plotësisht falas

Planet e Uebfaqeve

Planet e biznesit Wix

Plani Wix Combo

Ky është një mundësi pa reklama për ju.

Super e kufizuar në 2 GB Bandwidth që të kufizon.

Ndoshta përshtaten nevojave të një biznesi lokal të trafikut të ulët.

E përkryer për të marrë rreth 20 deri në 30 vizita çdo ditë.

Pagedo faqe në faqen tuaj Wix do të shkojë mesatarisht pak më shumë se 1 GB

Kështu që:

Mund të jetë një telefonatë e ngushtë për të përdorur madje këtë opsion.

Por, mund të jetë me vlerë testimi siç thashë nëse jeni thjesht një biznes i vogël vendor.

Plani i Pafund – Unë do të zgjedh këtë për të filluar

Ky është plani për mua që ka kuptimin më të madh për t’u përdorur për një biznes.

ju filloni të merrni bandwidth të pakufizuar

Cila, nuk duhet të shqetësoheni për trafikun.

Gjithashtu, ju merrni një fushë falas 1-vjeçare e cila është e bukur.

Në përgjithësi, zgjedhja më e mirë për një biznes të vogël për mendimin tim.

Plani Pro

Wix e vendos këtë si planin më të mirë të vlerave nën planet e biznesit.

Kjo kryesisht ka të bëjë me atë që unë mund të them është markë më e mirë.

Ata duan të ju japin një logo për të ndihmuar në markë.

E cila, është e shkëlqyeshme do të thoja.

Plus, një orë shtesë video që mund të ngarkoni (nëse futet nga youtube ose shërbime të tjera është e pakufizuar)

Në përgjithësi, pak më shumë që ju merrni nuk është ndoshta diçka që unë personalisht do ta bëj.

Sigurisht, ose bëj logon time ose përdor një ofrues shërbimesh si kjo një Fiverr.

Linja e poshtme, super e ngjashme me të pakufizuar.

Por, ai opsion i markës mund të jetë një tipar i bukur i vogël për ju.

E di, kur sapo fillova do të kishte kaluar kohë e madhe.

Plani VIP

Plani VIP i ndryshëm ka të bëjë me ofrimin e mbështetjes prioritare dhe kjo është ajo.

E cila, mund të jetë një gjë e mirë për disa.

Por, nëse e dini rrugën tuaj përreth, asnjë mënyrë.

Ata do t’ju ofrojnë ndihmë telefonike të hënën – e enjte 6 e mëngjesit – 17:00 PST

dhe gjithashtu, kur të hyni në një pyetje në Wix përgjigjet pyetja juaj bëhet me majë.

Provoni Wix plotësisht falas

Plane Wix e Prmimeve të Tregtisë

Plane Wix e Prmimeve të Tregtisë

Të tre këto janë kryesisht të ngjashme me vetëm disa tipare që i ndajnë.

Ata ofrojnë komision 100% falas për shitje, gjë që është e bukur.

Sigurisht, mbani në mend, ju do të paguani tarifat e përpunimit të kartave të kreditit.

Thjesht tingëllon bukur të dëgjosh komision falas.

të cilat, në të vërtetë, ata mund të ngarkonin diçka.

Plani Themelor i Biznesit – Unë do të zgjidhja këtë për të filluar

Ky është plani i parë për të ofruar eCommerce dhe të jetë në gjendje të shesë.

Wix, gjithashtu nuk do t’ju ngarkojë asgjë për të shitur.

Thjesht nuk ofron mbështetje me përparësi ose ndihmë logjike

Plani i Pafund i Biznesit

Me këtë plan, ndryshimi është se ju po merrni ndihmën e markës

Një mënyrë e thjeshtë për të marrë logot për faqen tuaj ose daljet e mediave sociale.

Plus, kohë shtesë dhe ruajtje video.

Plani VIP i biznesit

Dallimi me këtë plan është se ata ju ofrojnë mbështetje përparësore në telefon.

dhe

pyetjet tuaja të përgjigjeve Wix përmblidhen në krye për ndihmë.

Provoni Wix plotësisht falas

Plani Wix Free

Ju ndoshta po pyesnit pse nuk e përmenda ende.

Arsyeja kryesore:

Nuk më pëlqen, LOL

Kjo nuk është asgjë më shumë sesa t’ju bëjë që të regjistroheni për ta.

E cila, është një taktikë e shkëlqyer e marketingut nga ana e tyre.

Sidoqoftë, unë e marr atë.

Clubsshtë e dobishme për klube, ose informacione themelore për t’i marrë ato atje.

Klubi im i futbollit e përdor atë për të na çuar diku të marrim informacione.

Ajo funksionon sepse ne nuk na intereson vërtet.

Por, kurrë mos e përdorni atë më shumë sesa thjesht një vend të thjeshtë themelor për të kërkuar informacione.

Ju dëshironi të paktën të paguani për një plan themelor që të ketë përshtatjen e duhur.

A ofron Wix Prmimi i Studentit?

po,

Wix ofron një zbritje të bukur 50% për planet premium vjetore që përdoren Fasule studentore.

vetëm Shkoni ketu dhe lëviz pak poshtë për të gjetur kodin e marrjes & faqe e hapur.

Pyetjet kryesore të bëra rreth Wix

Le të kontrollojmë pyetjet më të njohura që njerëzit po bëjnë.

 1. Cili është një plan premium – Në të vërtetë këto janë planet që do të përdorni për të ndërtuar një faqe në internet. Ata mund t’ju fillojnë pa pagesë, por këto plane ka shumë të ngjarë të përdorni dhe për të cilat kemi folur në këtë artikull.
 2. Si mund të marr një domain falas – Planet vjetore dhe shumëvjeçare vijnë me kupon për ta marrë atë. Do ta shihni teksa bëni arkëtimin për të blerë planin tuaj premium.
 3. Mund të provoni një plan premium falas – Wix e bën këtë ndryshe nga sa duhej. Ju paguani para, por keni 14 ditë për ta provuar dhe për të marrë një rimbursim. Unë do të them se ata janë të shkëlqyeshëm në rimbursimin, por, unë do të doja të shoh vetëm ata të ofrojnë një plan premium për të filluar, atëherë nëse pas 14 ditësh ju paguani.
 4. Si mund të marr një adresë të personalizuar të postës elektronike – Wix është partner me G suite (Google) të cilën mund të blini një plan atje duke filluar nga rreth 4 deri në 5 dollarë në muaj për adresë emaili. Ky është një çmim i drejtë dhe është Google. Mundësia tjetër është që të themi se e lidhni domenin tuaj nga një ofrues tjetër ku blini domenin tuaj. Ata mund të kenë një ndërfaqe në internet për t’u futur falas gjithashtu.
 5. Paymentfarë pagese në internet pranohet – Wix pranon të gjitha kartat kryesore të kreditit dhe kartat e debitit, duke përfshirë Visa, Mastercard, American Express, Discover, JCB dhe Diners. Mundësitë shtesë të pagesës mund të jenë të disponueshme në vendndodhjen tuaj specifike.

Mendimet e mia të plota mbi planet e çmimit Wix

Epo, unë mendoj se të dy mund të pajtohemi.

Ata me siguri ofrojnë një ton planet.

Ndjehem se ata mund të konsolidojnë një ton personalisht.

Në përgjithësi, unë zgjodha një për secilën kategori që ndoshta ju përshtatet më së miri.

Kontrolloni dhe shikoni vetë.

Ata megjithatë kyç, pasi të gjeni një të vendosni nëse do të ishte më mirë të blini shumë vite

Të ruaj:

Cilat janë mendimet tuaja për të gjitha planet e çmimeve Wix?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map