Rishikimi i Jimdo për vitin 2020: Një Pas Skenave Kërkoni Para se të Filloni

Përmbajtja ime mbështetet nga lexuesit nga njerëz të mrekullueshëm si ju. Që do të thotë se mund të fitoja një komision. Mësoni më shumë këtu!


Jimdo Rishikimi Picture Builder në Uebfaqe

Konsiderimi i Jimdo për ndërtuesin e faqes suaj të internetit?

Unë e kam shembur bukur për ju në këtë prapaskenë të rishikimit të Jimdo.

Gati për të filluar?

Unë mendoj se përgjigjja është po, ��

Një Informacion i vogël për Jimdo

Që kompania është themeluar në vitin 2007, 15 milion faqe interneti janë ndërtuar me Jimdo. Klientët e saj përfshijnë sipërmarrës, fotografë, muzikantë dhe blogerë.

Themeluesit e Jimdo, Fridtjof, Christian, dhe Matthias, përdorën reagime nga klientët për të cilët krijuan uebfaqe për të krijuar Jimdo.

Mësoni se klientët e tyre donin të ndërtonin faqe interneti, por nuk donin të ishin të kufizuar sepse nuk dinin se si të kodonin, ndihmuan në formimin e vizionit të burrave gjermanë për kompaninë e tyre.

Jimdo është një krijues i faqeve në internet shumë si Wix dhe Weebly që nuk kërkon nga përdoruesit të kuptojnë ose të shkruajnë kodin. Duke përdorur shabllone të krijuar para, përdoruesit e lirë dhe të paguar të shërbimit janë në gjendje të shtojnë elemente të tyre për të personalizuar faqet e internetit të tyre.

Jimdo është i përsosur për fillestarët dhe njerëzit që kanë njohuri të gjerë të kodit, gjithashtu.

Planet e saj të çmimeve variojnë nga 20 deri në 20 dollarë në muaj që faturohen çdo vit duke e bërë atë një mundësi të përballueshme për njerëzit në një gamë të industrive dhe profesioneve..

Disa nga konkurrentët e Jimdo janë Wix, Squarespace dhe Weebly. Duke ofruar shabllone të ngjashme dhe plane çmimi, gjithçka vlen se për cilën kompani preferon një person dhe cilat mjete dhe veçori vlerësohen të jenë më të dobishmet për përdoruesit..

Disa site eCommerce ngarkojnë një tarifë për transaksione ndërsa Jimdo jo. Kjo mund të bëjë një ndryshim të konsiderueshëm kur shkurtimi i kostove është i interesuar për bizneset e mëdha që shesin shumë përmes faqeve të tyre në internet.

Jimdo Lehtësia e Përdorimit

Jimdo heq mendimet nga ndërtimi i një uebsajti me porosi duke siguruar një ndërtues të thjeshtë të faqes në internet pa kod.

Ajo bën treg për sipërmarrësit dhe krijuesit në një numër fushash duke përfshirë shkrimtarët, fotografët, pronarët e restoranteve, planifikuesit e dasmave dhe blogerët e udhëtimit.

Modelet e ofruara nga kompania sillen në stil nga të hijshëm dhe të sofistikuar deri në guxim dhe trend.

Secili është i personalizueshëm, në mënyrë që përdoruesit e Jimdo të marrin uebfaqen që ata dëshirojnë që t’i përfaqësojë më mirë ata ose kompanitë që duan të promovojnë.

Gjëja e parë që duhet të bëni për të filluar ndërtimin e një faqe në internet është të zgjidhni një model dhe të regjistroheni duke përdorur adresën e tyre të emailit dhe zgjedhjen e fjalëkalimit.

Pasi të keni konfirmuar llogarinë tuaj duke hapur mesazhin që ju është dërguar nga Jimdo, jeni gati të filloni të redaktoni faqen tuaj të internetit.

Juve ju është dhënë mundësia të emëroni URL tuaj me markën Jimdo nëse keni zgjedhur të përdorni një llogari falas, të blini një domen ose të përdorni një domen që keni blerë tashmë.

Përshtatja e faqes suaj të internetit praktikon dhe megjithëse gjithçka është paraqitur mjeshtërisht dhe kategorikisht, kërkon që të bëni blloqe lëvizëse me tekst, të ndryshoni ngjyrat e prejardhjes dhe të shtoni fotografi.

Ju mund të ngarkoni ose hyrni në Dropbox për fotografi që është një veçori e bukur nëse nuk keni shumë fotografi personale të ruajtura në desktop ose laptop..

Ju jeni gjithashtu në gjendje të modifikoni artikujt përmes aplikacioneve Jimdo për iPhone dhe pajisjet e aktivizuara me Android. Bërja e ndryshimeve gjatë lëvizjes është një tipar që vlerësojnë shumë profesionistë të biznesit dhe krijues.

Ata nuk mund të kenë gjithmonë qasje në një kompjuter, por ata kanë një telefon ose tabletë në dorë për të bërë ndryshime menjëherë.

Një nga pikat më të mëdha të shitjes së Jimdo është opsioni për të ndryshuar modelet në çdo kohë. Ju jeni gjithashtu në gjendje të ndërtoni një faqe në internet nga e para nëse dini se si të kodoni.

Kjo lejon përdoruesit nga të gjitha sferat e jetës dhe bazave të njohurive të përdorin ndërtuesin e faqes në internet për nevojat e tij ose të saj.

Meqenëse një domain dhe email përfshihen në planet e paguara të Jimdo, ju mund të ndërtoni një faqe interneti një ditë dhe të jeni duke punuar dhe drejtuar ditën tjetër pa ndonjë problem.

Gati për të provuar Jimdo?

Le të Shikojmë Sa e lehtë është të filloni me Jimdo

Tani, le të shohim se sa e lehtë për t’u përdorur

Opsione eCommerce me Jimdo

JimdoBusiness u ofron pajtimtarëve të paguar për të hyrë në një dyqan online me lista të pakufizuara. Sipërmarrësit me një listë të gjatë të inventarit përfitojnë asnjë tarifë transaksioni.

Në mënyrë të ngjashme, përdoruesit e JimdoPro me më pak produkte, jo më shumë se 15, gjithashtu përfitojnë nga mos pagesa për transaksione.

Avantazhi që paguan për planin më të shtrenjtë të pagesës është ky. Përdoruesit e JimdoBusiness marrin përkrahjen e përparësive të klientit kur gjërat shkojnë në jug në faqet e tyre të internetit.

Ky lloj shërbimi premium shpesh u kushton përdoruesve para shtesë çdo muaj por pjesën e tij të planit mujor në Jimdo.

Vegla dhe pajisje për të bërë dyqane eCommerce të punojnë pa probleme prapa skenave.

Në vend që të burojnë nga puna për kompanitë e tjera ose të blejnë softuer dhe shërbime shtesë, pronarët e bizneseve dhe sipërmarrësit kanë qasje në gjithçka që u nevojitet për të kryer inventar, për të promovuar produktet dhe shërbimet e tyre, për të komunikuar me klientët e tyre, madje dhe për të mbledhur pagesa për produktet e shitura dhe shërbimet e bëra.

Gati për të provuar Jimdo?

Le të Shikojmë Ndërtimin e një dyqani online me këto 4 video

Modelet e Uebfaqeve Jimdo

Templates Jimdo

Një uebfaqe e shkëlqyeshme është një çelës për të fituar besimin dhe interesin e klientit dhe tifozëve për atë që keni për të ofruar. Jimdo ofron një larmi modelesh që ju të zgjidhni, bazuar në objektivin që keni për faqen tuaj.

Zgjidhni nga kategoritë e mëposhtme bazuar në nevojat tuaja:

• Business
• Store
• Portfolio
• Personal

Modelet e biznesit përfshijnë opsione për agjencitë e udhëtimit, restorantet dhe agjensitë në internet të specializuara në SEO dhe marketing. Modelet e dyqaneve përfshijnë opsione perfekte për shitjen e bluzave, ushqimit dhe cupcakes.

Modelet e portofolit janë perfekte për fotografët, muzikantët dhe stilistët e grafikëve. Modelet personale variojnë nga minimalistë deri te guximshëm dhe emocionues.

Rregullimi i shablloneve është i lehtë përmes përfshirjes së shkronjave, teksteve, fotografive, skedarëve audio dhe videove.

Ju nuk keni nevojë për njohuri se si të kodoni nëse nuk doni të shtoni diçka shtesë në faqen tuaj të internetit si një flamur të personalizuar ose dëshironi të krijoni një faqe në internet nga e para.

Planet e çmimeve të përballueshme përfshijnë një domen për një vit dhe hyrjen në email e cila është diçka për të cilën duhet të paguani shtesë nëse përdorni kompani të tjera për këto shërbime.

Vegla Jimdo & Widgets

Mjetet që përdoruesit e përdorimit të Jimdo përfshijnë shërbime të marketingut dhe caktimit të postës elektronike, krijimin e përmbajtjes dhe menaxhimin e mediave sociale, galeritë e videove, shfaqjet e fotografive, opsionet e pagesave, regjistrimin e ngjarjeve dhe mbështetjen e bisedës për klientët, si dhe kompaninë, produktin dhe rishikimet e shërbimit.

Disa pajisje widget që Jimdo rekomandon në blogun e saj përfshijnë butonat lundrues të mediave sociale, imazhe me ngjyra të ndezura dhe dramatike, marketing me email, kalendarët, shërbimin ndaj klientit dhe analitikë.

Secila është krijuar për të përmirësuar faqen tuaj të internetit duke e bërë më të lehtë arritjen dhe angazhimin e klientëve në të gjithë botën.

Disa nga kompanitë që punojnë me faqet e internetit të Jimdo janë MailChimp, Doodle, Prezi dhe AWeber.

Kompanitë e mjeteve të e-commerce përfshijnë PayPal, Freshbooks, Ticketbud dhe Munch.

Përdoruesit e mjeteve të komunitetit kanë qasje të përfshijnë Rumbletalk, Olark, Polldaddy dhe Disqus midis të tjerëve.

Kompanitë e mjeteve të projektimit me një marrëdhënie me Jimdo përfshijnë 99Designs, SproutVideo, Bannersnack, Photosnack, dhe Flickr si dhe shumë, shumë të tjerë.

Domain Jimdo & Email

Llogaria e paguar merrni një llogari pa domain dhe email. Kjo mban markë të qëndrueshme dhe eliminon nevojën për të përdorur shërbime shtesë për pritjen dhe komunikimin me klientët dhe tifozët.

Një llogari falas Jimdo nuk vjen me një domain të personalizuar. Ajo ka emrin e kompanisë për ndërtimin e uebfaqes bashkangjitur me të, ashtu si llogaritë falas të Wix dhe Weebly.

Nëse doni një URL të personalizuar, do të duhet të paguani për të. Kjo këshillohet nëse tashmë zotëroni një domen, dëshironi të përdorni emrin tuaj ose emrin e kompanisë pa pasur markë Jimdo në URL.

Do ta keni atë mundësi që nga momenti kur regjistroheni për një llogari në ndërtuesin e faqes në internet. Mund të ktheheni përsëri në atë opsion më vonë nëse nuk e keni bërë mendjen ende për këtë.

Jimdo SEO

Veglat e integruara të SEO bëjnë që faqja juaj e internetit të dalë e madhe dhe e lehtë në masa. Për shembull, a e dini se lehtë mund ta shtoni faqen tuaj në Google? Kjo është e drejtë! Mund të hyni në mjetin Google Indexing.

Kjo ju lejon të merrni URL-në tuaj dhe ta paraqisni atë në motorin e kërkimit. Edhe më interesante, ju mund të kërkoni pronësinë e faqes suaj të internetit duke përdorur Google Search Console.

Ju jeni gjithashtu në gjendje të vendosni Titullin e sitit tuaj dhe Titujt e faqeve. Duke përfshirë fjalët kyçe që përshkruajnë biznesin tuaj në titujt e faqes tuaj, ju rritni shanset që njerëzit t’ju gjejnë pasi të bëni një kërkim në internet duke përdorur ato fjalë dhe fraza.

Shtimi i përshkrimeve të faqeve dhe përgatitja e URL-ve të faqes lejon njerëzit të ju gjejnë më lehtë bazuar në fjalët kyçe dhe frazat që ata zgjedhin të hyjnë në motorët e kërkimit, si dhe.

Rishikimi Jimdo mbi Prmimet

Domimet Jimdo

Jimdo ka tre plane të ndryshme çmimesh për të përmbushur nevojat e klientëve të tij. Secili ngarkohet çdo muaj dhe ofron një gamë të gjerë karakteristikash për një grup specifik njerëzish. Për shembull, më themelori nga tre planet është JimdoFree.

Siç sugjeron emri i saj, nuk kushton para për të përdorur planin por ai vjen vetëm me një Jimdo.com subdomain.

Nëse jeni duke kërkuar të markësoni personalisht faqen tuaj të internetit, mund të jeni të interesuar për dy planet e tjera.

E para është JimdoPro e cila është më e mira për kreativët, përkthyes të pavarur dhe blogerë. Kushton 7,50 dollarë në muaj të faturuar çdo vit dhe ofron një llogari domain dhe email falas.

Përveç mbështetjes Jimdo, përdoruesit që zgjedhin këtë statistikë të hyrjes në planin e çmimeve, një dyqan bazë online për 15 produkte pa tarifa të transaksioneve, dhe një shumëllojshmëri të pajisjeve që përmirësojnë faqen e internetit dhe përvojën për klientët tuaj.

Uebsajti pa reklama është gjithashtu i optimizuar për pajisjet celulare si smartphone dhe tablet.

Plani i fundit i çmimeve në dispozicion përmes Jimdo është JimdoBusiness. Ka për qëllim përdorimin për bizneset dhe dyqanet në internet.

Kushton 20 dollarë në muaj i cili faturohet çdo vit dhe ofron shumë nga të njëjtat karakteristika në JimdoroPro përfshirë një domen falas dhe statistika.

Ajo vjen me një paketë të postës elektronike të biznesit dhe mbështetje të personalizuar me përparësi të personalizuar nga Jimdo.

Dyqani i plotë në internet ju lejon të rendisni dhe shesni produkte të pakufizuar pa tarifë transaksioni gjithashtu.

JimdoBusiness gjithashtu ju lejon të krijoni kode zbritje për klientët tuaj, të pranoni forma të ndryshme pagese përfshirë PayPal dhe fatura, dhe të ngarkoni transportin bazuar në peshën e produktit. Më e rëndësishmja, Jimdo ju mban të azhurnuar me të drejtën ndërkombëtare, në mënyrë që biznesi juaj online të vazhdojë të jetë i suksesshëm.

Ashtu si me planin tjetër, ju keni qasje në SEO dhe keni një faqe interneti të optimizuar për celular që njerëzit mund të shohin kudo ku shkojnë.

Planet e paguara vijnë me një provë falas 30-ditore. Kjo ju lejon të shihni nëse JimdoPro ose JimdoBusiness është i duhuri për ju. Nëse nuk është ashtu, ju mund të anuloni çdo kohë gjatë periudhës së provës për të shmangur tarifimin e shërbimit me vlerë të një viti.

Kompanitë e tjera të ndërtimit të faqeve në internet ofrojnë prova 14 ditore falas, kështu që është më bujar i Jimdo që t’ju japë 30 ditë për të provuar gjërat.

Gati për të provuar Jimdo?

Mbështetje Jimdo & Shërbimi ndaj klientit

Qendra e Ndihmës së Jimdo adreson tema duke i ndarë ato në kategori sipas temës.

Subjektet e ndryshme që ajo ofron informacione përfshijnë bazat, modelimin, domenet & Email, Blogim, Dyqan, Optimizimi, llogari dhe FAQ-je i Engine Search.

Temat e mostrës përfshijnë si të rikuperoni një fjalëkalim të harruar dhe si të ndryshoni imazhin tuaj të sfondit. Jimdo adreson gjithashtu shqetësime të tjera përmes krijimit të një bilete mbështetëse.

Ju keni mundësinë të zgjidhni problemin tuaj dhe të plotësoni një formular kontakti për të marrë një përgjigje nga ekipi i ndihmës së Jimdo.

Uebsajti nuk jep një kornizë kohore specifike për përgjigje por thotë se nëse keni bërë përpjekje të shumta për të kontaktuar mbështetje pa sukses, mund t’ju duhet të kontrolloni dosjen tuaj të spamit dhe të shënoni korrespodencën si “jo spam”.

Jimdo nuk ofron mbështetje telefonike. Sidoqoftë, ajo ofron mbështetje live chat.

Shtë në dispozicion sipas disponueshmërisë së stafit nga 9 e mëngjesit deri në 5 pasdite me kohën e Paqësorit. Nëse nuk jeni në gjendje të arrini dikë, mos hiqni dorë. Do të arrini dikë brenda pak kohësh.

Mendimet përfundimtare për Jimdo

Jimdo është një ndërtues i shkëlqyeshëm në internet për fillestarët.

Ka shabllone të bollshme për të zgjedhur dhe rregullimi i detajeve është i lehtë me funksionimin e tij të tërheqjes dhe rënies.

Planet e çmimeve janë të përballueshme dhe ofrojnë shumë kursim kohe dhe veçori ekonomike.

Në vend që të paguani për një ofrues të veçantë të postës elektronike, shërbimin pritës, specialistin SEO dhe menaxherin e mediave sociale, ju keni qasje tek secili me Jimdo.

Mbështetja e klientëve me përparësi për klientët JimdoBusiness është e dobishme sepse njerëzit që regjistrohen në këtë plan çmimi janë qartë të interesuar për listat e pakufizuara që ofron.

Nëse faqja e internetit e tyre do të përjetonte një shqetësim gjatë rrugës, kjo mund të dëmtonte ndjeshëm fitimet e tyre.

Kjo është arsyeja pse të kesh një ekip të dedikuar specialistësh mbështetës në dispozicion për të ndihmuar në çdo moment të caktuar, paguhet. Vlen 20 dollarë në muaj vetëm për atë shërbim!

Jimdo ofron një nga gjykimet më të gjata falas për kompanitë e ndërtimit të faqeve në internet. Në vend të vetëm dy javësh, ju duhet të provoni gjithçka për një muaj.

Kjo ju jep shumë kohë për të provuar ujin, shikoni se cilat karakteristika ju doni dhe nuk mund të jetojnë pa, dhe si klientët ose shikuesit tuaj si faqja juaj e internetit para se të angazhohen për një plan të paguar.

Ka edhe aplikacione celularë të disponueshme për të gjitha llojet e pajisjeve që përdorin softuerin iOS dhe Android.

Nëse nuk do të ishte aq i përshtatshëm, Jimdo gjithashtu ka llogari në media sociale që adresojnë oferta të reja, pyetje të klientit dhe shërbejnë si frymëzim për njerëzit që hartojnë faqen e tyre të internetit.

Nëse një temë nuk adresohet në faqen e internetit të Jimdo ose llogaritë e mediave sociale, mund të mbështeteni që stafi i tyre i shërbimit të klientëve të jetë në gjendje t’i përgjigjet asaj për ju.

Nëse krijoni një uebfaqe plotësisht funksionale në pak ose aspak kohë pa ndihmën e një ekipi të dizajnit të uebit tërheq apel për ju, Jimdo është një mundësi për të marrë në konsideratë.

Nëse jeni akoma në gardh se cili ndërtues i faqes në internet është më i miri, ju keni mundësinë të “provoni para se të blini” me provën e gjatë falas të Jimdo.

Gati për të provuar Jimdo?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map