Rishikimi i Sheshit Hapësirë ​​për vitin 2020: (Prmimi i Sheshit dhe Karakteristikat e Rishikuara)

Përmbajtja ime mbështetet nga lexuesit nga njerëz të mrekullueshëm si ju. Që do të thotë se mund të fitoja një komision. Mësoni më shumë këtu!


Fotografia e Shqyrtimit të Sheshit

Nuk ka rëndësi nëse jeni një fotograf, një bloger, një artist, një restorant, një muzikant, pronar i e-commerce, ose dikush që planifikon një martesë.

Squarespace ju tërheq duke ju ofruar një gamë të gjerë modelesh të personalizueshme për të zgjedhur.

Ajo gjithashtu ofron një listë të gjatë të karakteristikave që e bëjnë drejtimin e një biznesi në internet të lehtë.

Nga SEO në fusha me porosi, ka diçka me vlerë për të gjithë ata që përdorin Squarespace për të komunikuar me klientët, shesin produkte dhe shërbime ose ndajnë talentin e tyre.

Le të fillojmë të rishikojmë Squarespace

Contents

A është katror hapësirë ​​e lehtë për t’u përdorur?

Squarespace është një ndërtues i thjeshtë i faqes në internet.

Ata janë “Ajo që ju shihni është ajo që ju merrni redaktori “

Unë thjesht do të them se redaktori i tyre i stilit është vetëm pak duke u përdorur për të.

Asgjë e çmendur, por një kurbë e vogël mësimi.

Def mos e lejo që të të ndalojë të provosh.

Në fakt, ju mund të përfundoni vetëm duke thënë.

Kjo nuk ishte aspak e vështirë Chris

Mendimi im se sa i lehtë është

Unë mendoj se ndërtimi dhe redaktimi duhet të jenë një fllad për ju sapo të shkoni.

Gjëja më e madhe është thjesht grindja dhe përdorimi i saj.

Nëse keni pyetje, mbështeteni për t’iu përgjigjur.

Këtu është një video ku tregon se si të ndërtosh një që të të jap një ide më të mirë

Ndiqni këtu, nëse dëshironi:

Karakteristikat e hapësirës SEO për ju

Optimizimi i Motorit të Kërkimit (SEO) vendos faqet e internetit në hartë duke i gjetur ato më të thjeshtë duke përdorur fjalë kyçe dhe fraza në fushën e kërkimit të një motori kërkimi. Squarespace ofron veçoritë e mëposhtme të SEO:

Lidhje artikujsh të pastër.
Etiketimi i duhur.
Hartat XML.
Kodi i vlefshëm XHTML.

Të gjitha këto karakteristika e bëjnë më të lehtë për njerëzit që të gjejnë uebfaqen tuaj midis një deti të faqeve të tjera, pronarë të afarizmave dhe krijuesve. Pa një audiencë, kurrë nuk do të jeni në gjendje të arrini gjithçka që keni menduar të bëni.

Kjo është arsyeja pse Squarespace e merr seriozisht SEO-në duke ju ofruar mjete që rrisin shanset tuaja për sukses.

Këtu janë të gjitha tiparet e SEO:

Karakteristikat e hapësirës katror të SEO ata ofrojnë

Pra, sa është hapësira e Sheshit?

Squarespace ofron një provë falas 14 ditore për përdoruesit e rinj të uebfaqes. Pasi të ketë mbaruar kjo periudhë, ju keni një mori opsionesh çmimesh.

Ekzistojnë dy lloje të ndryshme të ofertave të shitura nga Squarespace.

E para është për personal dhe biznes.

E dyta është për Dyqanet Online.

Le t’i hulumtojmë më tej, kështu që të dini se çfarë të prisni nga secili plan i çmimeve.

Icingmimet themelore të ndërtuesit të faqes në internet

Aresmimet Personale dhe Biznesit të Sheshit

Tjetra është Uebfaqet.

Ekzistojnë dy plane çmimi në dispozicion për këtë opsion. Njëra është për faqet e internetit personale dhe tjetra është për faqet e internetit të Biznesit. Le të shqyrtojmë ndryshimet midis dy planeve të çmimeve për faqet e internetit.

Një uebfaqe personale kushton 8 dollarë në muaj të faturuar çdo vit ose 12 dollarë muaj në muaj. Ajo vjen me 20 faqe, galeri, dhe bloge, si dhe bandë të pakufizuar dhe ruajtje. Dy persona janë në gjendje të kontribuojnë në faqen e internetit.

Ajo ka një domen pa porosi (me blerje vjetore), mbështetje 24/7 të klientit, dhe plotësisht të integruar me aftësitë e tregtisë elektronike. ’Shtë i optimizuar në celular dhe ofron një pasqyrë duke përdorur metrikë.

Kjo gjithashtu ju lejon të shisni një artikull dhe të pranoni dhurime. Squarespace tarifon një tarifë të transaksionit të shitjeve 3%.

Një uebfaqe biznesi kushton 18 dollarë në muaj të faturuar çdo vit ose 26 dollarë muaj në muaj. Si një faqe personale, ajo vjen me një listë të veçorive. Një nga faqet më tërheqëse është pafund.

Karakteristika të tjera të interesit janë galeritë, bloget, ruajtja, gjerësia e bandës dhe kontribuesit e pakufizuar.

Uebsajti është i optimizuar me celular, ju lejon të keni qasje në metrikat e faqes në internet, vjen me domenin e tij personal me porosi (me blerje vjetore), një email profesional nga Google.

Ju gjithashtu merrni një kredi 100 $ Google Adwords, keni mundësinë të shesni deri në 25 produkte në faqen tuaj të integruar plotësisht të e-commerce dhe vetëm duhet të paguani një tarifë të transaksionit të shitjeve 3% për artikull.

Kjo gjithashtu ju lejon qasje në platformën e zhvilluesit e cila rrit performancën e faqes tuaj.

Opsionet e çmimeve të katrorit në eCommerce

Planet e icingmimeve të e-Tregtisë në katror

Mundësia e fundit e çmimeve është për ndërtimin e një Dyqani Online eCommerce.

Zgjidhni Basic ose Advanced. Kostot themelore 26 dollarë në muaj (faturuar çdo vit) ose 30 dollarë në planin një muaj në muaj. Kjo ju lejon të shisni produkte të pakufizuar pa tarifë transaksioni.

Ajo vjen me një faqe në internet Squarespace me galeri dhe bloge të integruara dhe domain falas me porosi (me blerje vjetore).

Uebsajti dhe procesi i arkëtimit janë optimizuar për klientët mobil.

Ju gjithashtu merrni akses në metrikë të tregtisë, një email profesional nga Google, dhe 24/7 support nga Squarespace.

Një kredi prej 100 dollarë Adwords është pjesë e paketës, si dhe shtypja e etiketave përmes Shipstation dhe kontabilitetit të integruar përmes Xero.

Njerëzit që blejnë këtë plan kanë ruajtje të pakufizuar, Bandwidth, dhe kontribues duke e bërë shumë të lehtë shitjen e artikujve në internet.

Kostot e avancuara kushtojnë 70 dollarë në muaj (faturuar çdo vit) ose 80 dollarë muaj në muaj.

Ajo vjen me gjithçka që ofron Plani Themelor si dhe aftësinë për të rikuperuar automatikisht një karrocë të braktisur dhe informacione të transportit në kohë reale.

Nëse parashikoni të shisni një vëllim të madh artikujsh, ky opsion ka të ngjarë të jetë një investim i mirë për ju.

Filloni Gjyqin Tuaj Falas 14 Ditëve Sot

Temat e Sheshit dhe Modelet

Modelet e hapësirës katror të ofruar

Ka shumë modele të ndryshme për të zgjedhur kur filloni një uebfaqe të re në Squarespace.

Të keni apelime për opsione për njerëzit që nuk duan zgjidhje të të gjitha madhësive për nevojat e biznesit ose promovimit të tyre.

Njerëzit duan një faqe në internet që duket e shkëlqyeshme, është e thjeshtë për tu përshtatur dhe performuar në mënyrë optimale.

Me Squarespace, ju jeni në gjendje të zgjidhni nga llojet e mëposhtme të modeleve:

 biznes
personal Faqja e internetit
• Dyqan online

Secili klient ka në mendje misionin e tij unik. Kjo është arsyeja pse është e rëndësishme që ju të jeni në gjendje të vendosni se cili lloj modeli ju përshtatet më së miri juve dhe nevojave tuaja. Pasi ta keni vërtetuar këtë, atëherë do të keni mundësi të shikoni faqen në internet për të parë se cilin opsion dëshironi të bëni vetë.

Me Uebfaqe Personale & Biznes:

Ju keni mundësinë që të filtroni shabllonet sipas Featured, Businesses, Portofoli, Personal, Muzikantë, Restorante dhe Dasma.

Disa prej shablloneve të mundshme përfshijnë Shift, Flatiron dhe Aubrey. Paqësori, Native dhe Horizon janë ndër disa prej zgjedhjeve më të njohura.

Me eCommerce:

Ka Hyde, Marta, Thorne dhe Brine si opsione për të zgjedhur. Modelet janë të personalizueshme me shkronja, ngjyra dhe konfigurime faqesh. Ata janë gjithashtu miqësor me celularin dhe vijnë Integrimi i Getty Images.

Zgjidhni imazhet që dëshironi të përdorni nga një bazë e të dhënave me mbi 40 milion dhe paguani vetëm $ 10 për një imazh për përdorim në internet.

Dizajni i shabllonit:

Do shabllon është i përshtatshëm për përdoruesit e internetit dhe celular. Kjo është një veçori që dallon pasi aq shumë njerëz blejnë ose shikojnë faqet e internetit, bloget dhe portofolet nga smartphone dhe tabletët e tyre. Të jesh në gjendje t’u japësh njerëzve akses 24/7 në një faqe në internet është një gjë. Për t’u dhënë atyre akses në lëvizje kudo që të jenë është edhe më tërheqës.

Njerëzit pëlqejnë procese të thjeshtuara. Ata duan të gjejnë informacionin e nevojshëm, të blejnë produktin ose shërbimin që dëshirojnë, dhe ta bëjnë atë në sa më pak kohë të jetë e mundur. Nëse kjo do të thotë se ata e bëjnë atë ndërsa ecin në rutine në palestër ose gjatë pushimit të tyre të drekës, ata do ta bëjnë.

Një pyetje e madhe u bë:

Mund të kaloni shabllone?

Po, ju mund ta bëni atë.

Le të Shikojmë Disa Uebfaqe duke përdorur Hapësirë ​​Squares

Këtu janë disa uebfaqe për të cilat jam i sigurt se i dini se po përdorin Squarespace.

Para se të kaloni në pjesën tjetër, pse nuk shkoni, shikoni modelet për veten tuaj dhe shihni cili është modeli më i mirë i Squarespace për ju.

Shihni Modelet e hapësirës Squarespace

Plani i Tregtisë në Squarespace

Ju nuk dëgjoni një ton muhabet në planin e tregtisë Squarespace eCommerce.

Por, ajo në të vërtetë renditet në 5 top-in në renditjen time.

Jo e keqe huh?

Le t’iu përgjigjemi disa sendeve të tregtisë elektronike nëse jeni duke përdorur Squarespace

Për ta përdorur atë duhet të jeni të paktën duke përdorur planin e biznesit për të pasur veçoritë e tregtisë elektronike për të shitur.

Në mënyrë që të përdorni mjete të caktuara për tregtinë elektronike, megjithëse duhet të përdorni një plan tregtie.

A mund të blejnë produktet nga e gjithë bota produktet tuaja?

Ju mund të sigurt.

A ka kufij në ato që mund të shes në faqen time?

Hapësira katror lejon më së shumti.

Por, gjithashtu mund të ndryshojë nga procesorët e tyre të pagesave që e lejojnë atë.

A mund të krijoj një pajtim ose pagesa të përsëritura?

Ju mund t’i ngarkoni klientët tuaj të përsërisin duke shitur produktet tuaja fizike ose të shërbimit.

Karakteristika vërtet të dobishme.

A do të kursejë shporta e klientit?

Klientët tuaj që lënë faqen tuaj dhe që ende kanë artikuj në karrocë do të kursejnë plotësisht.

Për më tepër, nëse përdorni një plan tregtie elektronike mund të përdorni mjetin e tyre të braktisur të Sharrës së Shportave.

Mendimet e mia mbi opsionet e tyre në tregtinë elektronike

Unë mendoj se Squarespace ofron një mundësi të bukur eCommerce për këdo.

E shkëlqyeshme për një dyqan më të vogël në tregti elektronike.

Do të ketë ato karakteristika të shkëlqyera për transportin, SEO, marketing dhe më shumë.

Më pëlqen shumë mjeti i braktisur i rivendosjes së kartave

Për të ndihmuar në rikuperimin e shitjeve për njerëzit që largohen nga karrocat e tyre.

Filloni Gjyqin Tuaj Falas 14 Ditëve Sot

Mbështetja e klientit në katror

Squarespace ka një ekip të Kujdesit për Klientin në dispozicion 24/7. Secili anëtar i ekipit është një ekspert dhe mund t’i përgjigjet çdo pyetjeje që një person ka në faqen e saj të internetit.

Ekziston gjithashtu një pjesë e tërë e faqes së internetit të kompanisë kushtuar mbështetjes së klientit. Anydo pyetje që keni në lidhje me përdorimin e Squarespace është mbuluar atje.

Secili anëtar i ekipit është një ekspert dhe mund t’i përgjigjet çdo pyetjeje që një person ka në faqen e saj të internetit. Ekziston gjithashtu një pjesë e tërë e faqes së internetit të kompanisë kushtuar mbështetjes së klientit. Anydo pyetje që keni në lidhje me përdorimin e Squarespace është mbuluar atje.

Përgjigja e postës elektronike raportohet të jetë shumë e shpejtë e cila është e dobishme. Jo të gjithë kanë ditë që presin të dëgjojnë sërish në lidhje me blogun, faqen e internetit ose dyqanin online.

Koha e humbur shpesh çon në të ardhura të humbura dhe kjo është diçka që i largon njerëzit nga një shërbim pa marrë parasysh sa aspekte të tjera të mëdha mund të jenë.

Ekspertët e hapësirës katror

Ekspertët e katrorit janë dizajnerë, zhvillues dhe ekspertë të vendosjes për marrje me qira. Kompania e kupton që jo të gjithë janë po aq teknikë sa fqinji i tyre. Ato gjithashtu mund të kenë kufizime të ndryshme kohore. Këtu mund të gjeni ekspertë.

Ekspertët e Squarespace ofrojnë shërbime individuale si kodimi dhe fotografia si dhe oferta me shërbim të plotë për të përmbushur nevojat unike të çdo përdoruesi. Kompanitë si Lovably, Designsite, Radish Lab, dhe Black Candy ofrojnë shërbime në orë dhe në bazë të projektit.

Për të parë të gjitha kompanitë e ndryshme që ofrojnë ekspertizën e tyre, do t’ju duhet të vizitoni faqe specialiste :-).

Një biografi e shkurtër që përshkruan punën, shkallën dhe shembujt e punës së një kompanie eksperte përfshihen në secilin profil.

Përdoruesit e Squarespace mund të klikojnë në emrin e kompanisë që ata dëshirojnë të shohin dhe të gjejnë detaje edhe në faqen e internetit të asaj kompanie.

Shtë një mënyrë e shkëlqyeshme për të lidhur individët me ekspertin e duhur për t’u kujdesur për biznesin dhe nevojat e tyre krijuese.

Drejtohuni tek Faqja e specialistëve të katrorit dhe hidhni një vështrim rreth e rrotull përpara se të vazhdoni më tej.

3 të mirat dhe të këqijat e hapësirës katror

Të mirat e katrorit

Një nga të mirat e përdorimit të Squarespace është koha më e shpejtë e ngarkesës. Fotografitë marrin shumë Bandwidth.

Me Squarespace, të gjitha imazhet janë pritur në një rrjeti global i ofrimit të përmbajtjes (CDN). Ai përdor qindra serverë të shpërndarë gjeografikisht për të zvogëluar kohën e ngarkesës që rrit durimin e klientit.

Nëse biznesi juaj është pritur përmes Squarespace, nuk do të duhet të shqetësoheni për humbjen e shitjeve ose interesin për atë që keni për të ofruar sepse një faqe kërkon shumë kohë për të ngarkuar.

Një tjetër pro përdorimit të Squarespace është Redaktori i Ndërtuar i Aviary Image i saj. Kjo lejon që të gjitha imazhet e pritura të redaktohen sipas dëshirës tuaj.

Nëse keni nevojë për të korrur një foto për ta bërë atë më dramatike, mundeni. Nëse dëshironi ta ndryshoni në madhësi ose ta rrotulloni, nuk ka problem.

Nëse imazhi ka nevojë për rregullimin e shkëlqimit të tij, ju jeni në gjendje ta bëni atë vetëm. Meqenëse shumë njerëz janë nxënës vizualë, ata do të jenë të lumtur të shohin uebfaqen tuaj, dyqanin në internet, blogun ose portofolin tuaj, që përfshin tekstin dhe fotot.

Ndihmon për të prishur monotoninë e faqeve të ngarkuara me fjalë duke u dhënë shikuesve diçka interesante për të parë.

Një pro i fundit për të përdorur Squarespace mbi një kompani tjetër është se ai ofron një larmi opsionesh çmimesh për të përmbushur nevojat e një personi ose biznesi.

Kjo është arsyeja pse miliona njerëz përdorin shërbimin. Përdoruesit e katrorit vijnë nga mbi 100 industri të ndryshme duke përfshirë industrinë e muzikës dhe industrinë e restoranteve.

Cons të hapësirës katrore

Negativët për të përdorur Squarespace nuk janë dukshëm të qarta, por kanë të bëjnë me mbingarkesë. Me kaq shumë mundësi për të zgjedhur, përdoruesit e rinj ngatërrohen lehtësisht. Ata kanë pothuajse shumë vendime për të marrë.

Për shembull, ata duhet të përcaktojnë se çfarë lloji të faqes në internet dëshirojnë. Atëherë ata duhet të vendosin nëse duan të paguajnë çdo vit ose muaj në muaj.

Pasi të jenë kujdesur për këto detaje, ata duhet të zgjedhin një model. Pastaj, ata duhet të rregullojnë shabllonin për ta bërë atë të tyre.

Kjo mund të jetë shumë shqetësuese për dikë që nuk është më i pakët i zgjuar i teknologjisë ose që dëshiron të marrë vendime shpejt.

Për mbrojtjen e Squarespace, kjo është arsyeja pse ajo ofron ndihmë shtesë eksperte por që vjen me një kosto të lartë. Jo të gjithë duan të paguajnë një kompani 15,000 $ për shërbimet e tyre të kodimit ose fotografisë.

Ka edhe më pak modele të ofruara në krahasim me vendet e tjera. Ekzistojnë një pjesë e vogël e zgjedhjeve të Dyqanit në internet.

Nëse nuk jeni të vetëdijshëm se si të personalizoni plotësisht faqen, ka të ngjarë të keni një faqe eCommerce që duket shumë e njohur për dikë tjetër.

Së fundmi, Squarespace nuk ofron ndonjë plan falas. Ju merrni një gjyq falas por kjo është ajo. Nëse jeni një operator i vogël ose dikush që dëshiron të tërheq pak vëmendjen

Nëse jeni një operator i vogël ose dikush që dëshiron të tërheq pak vëmendjen me një sit portofoli, por nuk keni buxhet për një plan të paguar, nuk keni fat.

Ju nuk mund të përdorni Squarespace nëse nuk jeni të gatshëm të paguani diçka mujore ose në vit.

Filloni Gjyqin Tuaj Falas 14 Ditëve Sot

Pyetjet më të kërkuara më shpesh në hapësirën e katrorit

1. A është hapësira e lirë në katror?

Sheshi hapësinor ofron një provë falas 14-ditore, por nuk ka një plan të vazhdueshëm falas.

2. Nuk mund të gjej një model që i përshtatet biznesit tim, ose nevojave.

Hej, do të ndodhë. Fatmirësisht, ju mund të rregulloni një model në maksimum për të përshtatur atë që ju nevojitet.

Gjëja më e lehtë për të bërë është të punësoni një nga të mirat e Sheshit Sapo një tryezën tuaj.

Kontaktoni me Sheshin e hapësirës ose kontrolloni më shumë këtu.

Unë do të them se mund të ia vlen të kontrolloni Fiverr gjithashtu për të parë nëse njerëzit bëjnë punë Squarespace.

3. A mund të punojnë shumë njerëz në sitin tim?

100% po. Ju mund të ftoni kontribuesit dhe të modifikoni lejet e tyre bazuar në ato që bëjnë.

Në këtë mënyrë ju e dini që jeni mirë dhe i sigurt.

4. A mund ta heq hapësirën e mundësuar nga sheshet në fund?

Sigurisht, thjesht modifikoni shabllonin për ta hequr ose shtuar gjithçka që dëshironi.

Përfundimi i Rishikimit të Sheshit Hapësirë

Squarespace ofron një ton karakteristikash që do t’ju sjellin dobi kur ndërtoni një uebfaqe të tregtisë elektronike, një uebfaqe themelore, uebfaqe fotografie ose për ndonjë arsye, po kërkoni të ndërtoni një faqe në internet.

Ka shumë karakteristika dhe shumica e tyre janë shumë të këndshme për të pasur në arsenalin tuaj.

Merrni kohën për të shqyrtuar dhe provuar secilin prej tyre për të parë nëse funksionon për ju.

më lejoni të drejtohem tek ju dhe të pyesni a keni patur rastin të përdorni Squarespace ose a jeni tani?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map