Shopify Lite Review For 2020 (Shitet në Instagram & WordPress) + Tutorial

Përmbajtja ime mbështetet nga lexuesit nga njerëz të mrekullueshëm si ju. Që do të thotë se mund të fitoja një komision. Mësoni më shumë këtu!


Shitje Rishikimi Lite

Ndonjëherë kur ne jemi duke filluar të hyjmë në botën e tregtisë elektronike një produkt si Shopify Lite është vetëm ajo që na nevojitet.

Për shkak se:

Tashmë kemi një uebfaqe të gatshme për të shkuar siç është në WordPress ose një platformë tjetër për të cilën kemi rënë në sy dhe që kemi qenë të kënaqur me.

por:

Tani ishim të gatshëm për të hyrë në botën e shitjes në internet me mënyra si

 • Mediat sociale
 • Në Person
 • WordPress
 • Një tjetër Platformë Uebfaqesh

E megjithatë, ne nuk jemi vërtet të sigurt se si të fillojmë shitjen, ose çfarë të përdorim, ose ku të kthehemi.

Unë kam qenë edhe atje:

Epo, Shopify Lite ju ndihmon të zgjidhni këto çështje me një pako për 9 dollarë dollarë në muaj.

Dhe siç e vendos Shopify

Shitet në media sociale, personalisht, ose në një uebfaqe ekzistuese me Shopify Lite.

ose

Shitet në Facebook dhe bisedo me klientët tuaj në Messenger, shtoni produkte në çdo faqe në internet ose blog dhe pranoni pagesa të kartës së kreditit vetëm për 9 dollarë në muaj.

ose

Nëse dëshironi të shisni produktet tuaja personalisht – në tregun e fermerëve, një tregti tregtare ose një dyqan pop-up – atëherë mund ta bëni këtë në planin e Shopify Lite duke përdorur Bleni aplikacionin POS dhe a lexues karte.

Ka kuptim? Shpresoj ��

Le t’i përgjigjemi një pyetjeje të shpejtë të shpejtë

Vetëm për të pastruar gjërat, me Shopify Lite nuk merrni një dyqan në internet eCommerce.

Kjo është ajo për të cilën kryesisht njihet Shopify

por:

Ata filluan të ofrojnë këtë metodë.

Sidoqoftë, nëse doni një dyqan eCommerce dhe të gjitha tiparet e Shopify Lite

Ju do të dëshironi të shkoni me Blerja e Planit Themelor që fillon me 29 dollarë në muaj.

Ok, le të fillojmë me këtë përmbledhje të Shopify Lite.

Contents

Real i shpejtë, pra çfarë do të bëja – Në rast se jeni kujdesur :-)?

Për mua:

Do të ishte e thjeshtë:

Unë personalisht do ta bëja Plani themelor i Shopify 29 $. (82.1% e Njerëzve që Unë Ndihmoj Të Filloj Këtu, edhe nëse është thjesht për të provuar provën falas 14-ditore)

Arsyeja që ju kërkoni?

Ajo ofron gjithçka që ofron plani i Shopify Lite (të cilin do të lexoni), por edhe ju merrni një Uebfaqja e e-Tregtisë shumë.

Pra, në fund të fundit, ju thjesht keni gjithçka për të bërë.

Tani, nëse e keni atë tashmë ju mund të integroni Shopify Lite menjëherë rreth dyqanit tuaj aktual.

vetëm 2 centet e mia para se të lexoni këtë ��

Kështu që….

Provoni Shopify Lite Falas

Isfarë është Shopify Lite?

Shopify Lite është një ofertë nga prodhuesit e Shopify origjinal për përdoruesit që dëshirojnë një program të lehtë për t’u përdorur që është pak më i lehtë për buxhetin.

Ajo ofron të gjitha tiparet themelore që një sipërmarrës ose biznes duhet të fillojë një biznes të tregtisë elektronike pa shumë gëzof ose investime shumë të mëdha monetare.

Në vetëm një pikë fillestare prej $ 9 në muaj, Shopify Lite është një burim i përsosur për bizneset sapo fillon ose punon me një sipërm të ulët.

Edhe në pikën e çmimit të ulët, Shopify Lite ofron mënyra të thjeshta për të shitur dhe tregtuar produkte në internet duke përdorur media sociale, mbështetje 24/7 të klientit, një bibliotekë gjithëpërfshirëse të burimeve, dhe madje edhe një pikë të shitjes brenda personave.

Ka katër mënyra themelore për të përdorur Shopify Lite – përmes Facebook, me Messenger në Facebook, një buton “blej” në faqen e internetit ose blogun e biznesit tuaj, dhe pikën e shitjes së aplikacionit celular.

Ja se si të shfrytëzoni secilën karakteristikë:

Facebook Me Shopify Lite

Shopify Lite ofron veçori që integrohen drejtpërdrejt me Facebook. Shtë një mënyrë e shkëlqyeshme për ta shndërruar marketingun e mediave sociale në shitje.

Konsumatorët mund të blejnë artikuj direkt nga faqja e Facebook duke ndërtuar një faqe Shop me Shopify Lite.

Integruar plotësisht

Meqenëse është plotësisht i integruar me faqen e biznesit në Facebook, Shopify Lite ka një marketing të integruar.

Postdo postim në Facebook mund të jetë një mundësi për një shitje – pa ndonjë klient që ndonjëherë të ketë nevojë të lërë Facebook.

Heqja e asaj shtrese shtesë të rezistencës për klientin mund të nënkuptojë shndërrime më të mëdha nga marketingu juaj shoqëror.

Faqja e Facebook gjithashtu vjen me një audiencë të integruar të njerëzve që tashmë “pëlqejnë” ose ndjekin markën tuaj.

Pothuajse ju bën të pyesni veten nëse ia vlen të merrni kohën për të ndërtuar një dyqan të plotë në faqen tuaj të internetit kur të keni integrimin e plotë në Facebook me Shopify Lite.

Këtu është një video e bukur për t’ju treguar një dyqan në internet në Facebook me Shopify

Messenger në Facebook

Ngjashëm me faqen e Shop në Facebook, Shopify Lite ofron një mënyrë tjetër që konsumatorët të blejnë produktet tuaja përmes të dërguarit në Facebook.

Ai integrohet me Messenger për të lejuar konsumatorët të vendosin porosi dhe të ndjekin blerjet në të gjithë aplikacionin e mesazheve.

Blini butona

Shopify Lite ju lejon të shtoni Butonat Blej në faqen ose blogun tuaj.

Integrohet plotësisht me një larmi të madhe platformash përfshirë WordPress, Squarespace, dhe madje edhe faqet e blogezimit social si Tumblr.

Le të Shikojmë Një Udhëzues Video sesi të konfiguroni butonin Buy It Now

Aplikacioni Pika e Shitjes

Përveç opsioneve në internet për shitje, Shopify Lite ofron një pikë të aplikimit të shitjes që ju lejon të pranoni pagesa të kartave të kreditit pothuajse kudo.

Kjo është e shkëlqyeshme për bizneset që bëjnë shumë punë brenda personave si panaire, popup dhe ngjarje të tjera live.

Aplikacioni Shopify Lite i shitjes është i përputhshëm me të dy iOS dhe sistemet Android.

Provoni Shopify Lite Falas

Bleni mimet Lite & Tarifat e transaksionit

Pra, sa është Shopify Lite që ju kërkoni?

Do ta mbajë këtë të thjeshtë.

Ajo kushton 9 dollarë dollarë në muaj për shërbimin.

Dhe kur bëhet fjalë për tarifat e transaksionit do t’ju ekzekutojë ato që deklaron Shopify:

Përdorni Pagesat e Shopify për të pranuar kartat e kreditit në internet një pagesë 2.9% + 30 ¢. Pranoni pagesa personalisht dhe paguani 2.7% + 0. Pranoni pagesa të kartave të kreditit duke përdorur një portë pagese të jashtme dhe paguani 2.0% për të gjitha transaksionet.

Shikoni grafikun më poshtë për t’ju dhënë pak më shumë detaje mbi të.

Planifikoni Planet Lite Vs Plani Thelbësor i Shopifikimit – Cili është ndryshimi?

Shopify Lite Plan Vs Basic Shopify Plan

Shopify ofron nivele të shumta të pajtimeve për të lejuar pronarët e bizneseve të zgjedhin përshtatjen më të mirë.

Shopify Lite është pikat më të ulëta të çmimeve dhe Basic Shopify është niveli tjetër. Ja se si krahasohen dy pajtimet.

Çmimeve

Shopify Lite është një mundësi e shkëlqyeshme për pronarët e biznesit të ndërgjegjshëm nga buxheti me vetëm 9 dollarë në muaj.

Basic Shopify është në dispozicion për 29 dollarë në muaj.

Të dy Shopify Lite dhe Basic Shopify kanë të njëjtat tarifa të kartave të kreditit me 2.9% plus 30 cent për transaksione në internet dhe 2.7% për blerje brenda personave.

Features

Basic Shopify ka të gjitha tiparet e Shopify Lite të përshkruara më parë.

Të dy kanë një sasi të pakufizuar të produkteve, shitje të pakufizuara, aftësi në media sociale dhe shitje të personave përmes aplikacionit.

Me Basic Shopify, do të merrni pak më shumë për paratë tuaja.

Pak më shumë gjëra

Basic Shopify është drejtuar drejt sipërmarrësve që duan të hapin një biznes online të tregtisë elektronike në faqen e tyre.

Ai ka integrim edhe në Facebook – por ju lejon të keni një dyqan të veçantë në internet në faqen e internetit të biznesit.

Kjo është një veçori që Shopify Lite nuk lejon.

Basic Shopify lejon dy llogari të stafit përveç administratorit kryesor.

Shopify Lite lejon vetëm një llogari të stafit.

Përdorimi i Shopify Lite me faqen tuaj të internetit

Edhe pse Shopify Lite nuk lejon krijimin e një dyqani të plotë në internet për tregtinë elektronike në faqen tuaj të internetit, ai ende ofron funksionalitet për shitje brenda faqes tuaj të internetit të quajtur.

Butoni i Blerjes

Shopify Lite ofron një “Buton Buy” që mund t’i shtohet pothuajse çdo faqe në internet ose blog.

Kjo ju lejon të vendosni shpejt dhe lehtë një kartë produkti dhe arka në ndonjë uebfaqe – pa qenë e nevojshme të ndërtoni një dyqan të tërë.

Për shembull,

ju mund të vendosni një produkt që njerëzit mund ta blejnë me një klik brenda një postimi në blog.

Shtë një mënyrë e dobishme për të fituar para nga një blog ose faqe interneti pa ndonjë bujë të madhe ose investim.

Për ndihmë në vendosjen ose integrimin e Butonave të Blerjes në faqen tuaj të veçantë, vizitoni bibliotekë gjithëpërfshirëse e materialeve referuese që Shopify e ka bashkuar.

Ose kontaktoni 24/7 mbështetjen e klientit që Shopify u ofron të gjithë përdoruesve të Shopify – me të gjitha pikat e çmimeve.

Po për Shopify Lite Me Instagram?

Një pyetje që po bëhet shumë nga ajo që mund të them me siguri.

Dua të them që kur lexoni për Shopify lite dhe shihni rrugët e mediave sociale edhe supozoni Instagram.

Në ose mendohet të përdorni Instagram duhet të paktën të përdorni Planin Themelor të Shopifikimit.

Për më tepër, ekzistojnë disa kërkesa të tjera që janë:

 • Ju duhet të jeni në planin themelor të Shopify ose më të lartë dhe të keni hapur një dyqan në internet.
 • Ju duhet të vendosni kanalin në Facebook me një Facebook Shop të aprovuar dhe faqja juaj e Facebook nuk mund të ketë kufizime në moshë apo vend.
 • Ju duhet ta lidhni profilin tuaj të biznesit në Instagram me një katalog në Facebook.
 • Ju duhet të pajtoheni me Facebook-un marrëveshje tregtare dhe politikat e tregtisë.
 • Duhet të shesësh mallra fizike.
 • Ju duhet të përdorni versionin më të fundit të aplikacionit Instagram që është në dispozicion në vendin tuaj.

Tani, kjo mund të duket pak e tronditur, por disa nga këto ju ndoshta jeni duke e bërë ose bëni vetëm sepse e keni atë tashmë shumë.

Shikoni më shumë për këtë faqe e dedikuar për Instagram në Shopify

Top Shopify Lite Cons

Shopify Lite është një produkt i shkëlqyeshëm, por është niveli i hyrjes me disa pengesa.

Asnjë Front Store

Ju nuk mund të ndërtoni një dyqan të tërë në faqen tuaj të internetit e cila do të kufizojë mënyrën e shitjes së produkteve dhe shërbimeve.

Një Kufizuar Tad

Plani i Shopify Lite është më i kufizuar se pajtimet e tjera të Shopify në sa përdorues kanë qasje.

Me Shopify Lite keni vetëm një logjikë kryesore dhe një staf – që do të thotë se vetëm dy njerëz mund të hyjnë në program.

Për operacione të vogla, kjo mund të jetë mirë, por do të ishte e lehtë të dilni në kufizimet e hyrjes të Shopify Lite.

Mungesa e disa integrimeve në median sociale

Shopify Lite ju lejon të përdorni Facebook-un për biznesin tuaj të tregtisë elektronike, por është i kufizuar diku tjetër.

Me Basic Shopify, keni integrim me Pinterest dhe Twitter.

Shopify Lite integron disa elementë me faqet e blogerës si Tumblr, por nuk do të ketë integrimin me Pinterest dhe Twitter.

Kjo trondit butësisht Librat e Xhepit, Por, Ju mungojnë Karakteristikat

Pagesa mujore prej 9 dollarë për Shopify Lite është mjaft e përballueshme, por tarifat e kartës së kreditit janë më të larta sesa me planet e tjera.

Nëse biznesi hiqet dhe produktet po lëvizin shpejt, tarifa më të larta të kartave të kreditit mund të negociojë shpejt kursimet nga niveli më i lirë i pajtimit.

Pro Top Shopify Lite

Shopify Lite është një mënyrë e shkëlqyeshme për të filluar biznesin e tregtisë elektronike me një listë të gjatë të mirat për të kontrolluar bizneset.

Kostoja e ulët e Shopify Lite

Pro më i madh i Shopify Lite është kostoja e ulët e tij. Me vetëm 9 dollarë në muaj, çdo biznes mund të justifikojë koston e Shopify Lite.

Kjo pikë me çmim të ulët ofron mjaft karakteristika të vlefshme dhe nuk është jashtë mundësive të bizneseve me buxhet të vogël ose të ngushtë.

Kjo pikë me çmim të ulët gjithashtu do të thotë se është më pak e rrezikshme të filloni një biznes të tregtisë elektronike sesa me programet e tjera.

Përdorues-miqësor për fillestarët

Shopify Lite është gjithashtu super e lehtë për t’u përdorur. Nëse mund të përdorni një faqe biznesi në Facebook, mund të operoni Shopify Lite.

Integrimi me gjigantin e mediave sociale do të thotë që ju keni një grup të integruar të klientëve përmes ndjekësve në Facebook.

Lejimi i klientëve për të blerë direkt nga Facebook do të thotë që përpjekjet tuaja të mediave sociale mund të shndërrohen në mënyrë më të drejtpërdrejtë në shitje.

Mundësia për të blerë përmes Facebook heq një shtresë të rezistencës – nuk ka nevojë të “klikoni përmes” klientët thjesht mund të “blini tani!”

Ton të mënyrave për tu integruar me Shopify Lite

Jashtë Facebook-ut, Shopify Lite ju lejon të ofroni lehtësisht një mundësi për blerje me veçorinë Blej Butonat.

Kjo veçori integron një buton të blerjes në faqen tuaj të internetit ose blogun tuaj tashmë ekzistues.

Shtë një mënyrë e shkëlqyeshme për të fituar para një faqe në internet ose blog pa pasur nevojë të kushtoni kohë, para dhe energji në ndërtimin e një dyqani të tërë.

Butonat e blerjes janë një mënyrë më pak e shtypur për të promovuar produktet dhe ndihmojnë për të hequr një shtresë të rezistencës për të blerë direkt për një faqe në internet.

Butonat Blej janë kompatibilë me një larmi platformash, përfshirë WordPress, Squarespace, dhe Tumblr.

Kjo mund të jetë një plus i madh nëse shitet kudo

Shopify Lite gjithashtu ofron një platformë për të ofruar shitje të produkteve brenda personave. Përfshirë në pajtimin me 9 dollarë në muaj është një Shopify Si pika e shitjes së aplikacionit.

Aplikacioni është i disponueshëm për të dy sistemet e lëvizshme iOS dhe Android për t’ju bërë të filloni shitjen në botën e vërtetë.

Ky është një tipar i shkëlqyeshëm për bizneset me një llaç prej tullash dhe lulesh, ngjarje të drejtpërdrejta si panaire dhe ekspozime, dhe biznese udhëtimi për shitje në vend.

Applicationshtë pika e aplikimit të shitjes brenda personave që përmbledh shërbimet e plotë të Shopify Lite.

Një faturë e vogël thjeshtplotë nuk dëmton kurrë

Krijoni faturë me Shopify Lite

Në krye të mediave sociale që shesin dhe blenë butona, Shopify Lite ofron mundësinë për të krijuar dhe dërguar fatura nga brenda platformës.

Bizneset që ofrojnë shërbime – në krahasim me produktet fizike – do të përfitojnë shumë nga kjo veçori.

Ju mund të dërgoni faturat dhe të pranoni pagesën nga brenda platformës Shopify Lite.

mbështetje & Burimet janë në nivelin më të lartë

Përveç të gjitha përfitimeve nga tregtia elektronike dhe shitjet, Shopify Lite vjen me mbështetje 24/7 të klientit.

Isshtë një mendje e këndshme të dini se edhe në pikat e çmimeve të ulëta, do të keni mbështetje në ngritjen e biznesit tuaj të tregtisë elektronike me Shopify Lite.

Ekziston gjithashtu një bibliotekë gjithëpërfshirëse e përmbajtjes për të ndihmuar përdoruesit e Shopify Lite të fillojnë me sukses dhe drejtojnë biznesin e tyre.

Shopify ka përpiluar një sërë podcast, këshilla për marketing dhe burime të tjera për t’ju ndihmuar të keni sukses.

Shtë e qartë me të gjitha tiparet, pikat e arsyeshme të çmimeve dhe mbështetjen serioze – Shopify Lite dëshiron që përdoruesit e saj të lulëzojnë në biznesin e tyre të tregtisë elektronike..

Provoni Shopify Lite Falas

Pyetjet më të mira të bëra në lidhje me Shopify Lite

Nuk kam nevojë për një uebfaqe, a mund ta përdor Shopify Lite?

Ju mund të siguroni, Shopify Lite ju lejon të shesë në faqen tuaj të internetit, media sociale, në tregun e fermerëve, dhe më shumë.

Happensfarë ndodh nëse përfundoj duke kërkuar një faqe në internet?

Një copë tortë, thjesht azhurnoni planin dhe bumin tuaj, filloni të ndërtoni faqen tuaj në internet. Linja fundore, integrim i lehtë.

A mund të krijoj fatura dhe t’i dërgoj tek klientët e mi?

Po, ju mund ta bëni këtë të drejtë në pultin tuaj të Shopify.

A mund të pranoj karta krediti kudo?

Po ti mundesh. Shitet në ngjarje, panaire, popup, dhe kudo ku biznesi juaj ju merr. Softueri është gati të shkojë.

{
"@kontekst": "https://schema.org",
"@type": "FAQPage",
"mainEntity": [
{
"@type": "pyetje",
"emër": "Nuk kam nevojë për një uebfaqe, a mund ta përdor Shopify Lite?",
"acceptedAnswer":
"@type": "përgjigje",
"tekst": "Ju mund të siguroni, Shopify Lite ju lejon të shesë në faqen tuaj të internetit, media sociale, në tregun e fermerëve, dhe më shumë."
}
}
, {
"@type": "pyetje",
"emër": "Happensfarë ndodh nëse përfundoj duke kërkuar një faqe në internet?",
"acceptedAnswer":
"@type": "përgjigje",
"tekst": "Një copë tortë, thjesht azhurnoni planin dhe bumin tuaj, filloni të ndërtoni faqen tuaj në internet. Linja fundore, integrim i lehtë."
}
}
, {
"@type": "pyetje",
"emër": "A mund të krijoj fatura dhe t’i dërgoj tek klientët e mi?",
"acceptedAnswer":
"@type": "përgjigje",
"tekst": "Po, ju mund ta bëni këtë të drejtë në pultin tuaj të Shopify."
}
}
, {
"@type": "pyetje",
"emër": "A mund të pranoj karta krediti kudo?",
"acceptedAnswer":
"@type": "përgjigje",
"tekst": "Po ti mundesh. Shitet në ngjarje, panaire, popup, dhe kudo ku biznesi juaj ju merr. Softueri është gati të shkojë. "
}
}
]
}

Përfundimi i Shqyrtimit të Lite të Shopify

Më pëlqen shumë ideja Shopify Lite.

Është e thjeshtë. Lehtë për t’u përdorur. Dhe menjëherë gati për të shkuar.

Dhe eshte e shkëlqyeshme për personin që nuk ka nevojë për një uebfaqe megjithatë, por ka nevojë për një mënyrë për të marrë pagesa dhe më shumë

Ose, siç e vendosin ata.

Shitet në media sociale, personalisht, ose në një uebfaqe ekzistuese me Shopify Lite.

ose

Shitet në Facebook dhe bisedo me klientët tuaj në Messenger, shtoni produkte në çdo faqe në internet ose blog dhe pranoni pagesa të kartës së kreditit vetëm për 9 dollarë në muaj.

Siç mund ta shihni edhe nëse keni nevojë për një zgjidhje në internet eCommerce

Këtu mund të ndodhë telashet

Dua të them i sigurt, ju mund të ndërtoni një sit duke përdorur WordPress dhe më pas të përdorni Shopify Lite me të. (Cila mund të jetë një rrugë e shkëlqyeshme)

Ose, natyrisht.

Nëse tashmë keni një uebfaqe.

Por, nëse keni nevojë për gjithçka ofron Shopify Lite plus një uebfaqe për tregti elektronike.

Plani juaj i katit përdhes ka shumë të ngjarë të jetë Shopify Themelore.

Këtu janë të gjitha planet e çmimeve për t’ju ndihmuar edhe pse:

Pagedo faqe e planit të çmimeve të blerjeve për të krahasuar

 • Bleni Lite -Muaji 9 dollarë – Shitet në Rrjetet Sociale, personalisht ose në uebfaqen ekzistuese
 • Plani Themelor i Shopifikimit – 29 $ Mujore – Gjithçka ofron Lite Plus Dyqanin Tuaj Online. 82.1% e lexuesve të mi fillojnë këtu.
 • Shopify – 79 dollarë mujorë – Kur fillon të rritet – 1 Klient ka qenë i lumtur me këtë qëkur filloi në 2012
 • Blerje e përparuar – 299 $ Mujore – Karakteristika të Avancuara Kur Shkallëzimi juaj
 • Shopify Plus (Për ndërmarrjet më të mëdha) – Prmimi i negociuar – Kjo fillon me rreth $ 2,000 Mujore – Lexoni më shumë Rreth Shopify Plus këtu

Kështu që:

Cilat janë mendimet tuaja të përgjithshme në Shopify Lite?

A e keni përdorur atë?

Mendimet për përdorimin e tij?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map