Shopify Vs Woocommerce Comparison for 2020 (Le të Luftojmë)

Përmbajtja ime mbështetet nga lexuesit nga njerëz të mrekullueshëm si ju. Që do të thotë se mund të fitoja një komision. Mësoni më shumë këtu!


Woocommerce Vs Shopify

Shopify & Woocommerce janë platforma super të njohura për ndërtimin e faqeve të internetit të e-commerce.

Ekziston një arsye që mijëra njerëz janë në kërkim të termave si

 • Woocommerce Vs Shopify
 • Shopify Vs Woocommerce
 • A duhet të përdor Woocommerce ose Shopify

Këta të dy janë vendosur si liderë në platformat për tregti elektronike.

Dhe është e merituar:

Sepse, ata u ofrojnë përdoruesve të tyre një ton karakteristikash për të ndërtuar dhe rritur online.

E cila, nëse nuk e shihni

Sipas eMarketer shitjet do të vazhdojnë të shohin një rritje dyshifrore deri në vitin 2020 duke arritur në 4 trilionë.

Ummmmmmmmm,

Unë mendoj se do të merrja një pjesë të asaj pite, ju?

Por, ka shumë të ngjarë që ju duhet të vendosni se në cilën platformë, dhe mbase janë dy këto dy

Nëse jo, mund ta kontrolloni këtë dhe këtë gjë për t’ju ndihmuar (Përfundoni së pari këtë artikull ��

Le të fillojmë t’i copëtojmë këto dy, megjithëse …..

Shih Woocommerce   ose Filloni Provimin Falas Shopify

Cilat janë saktësisht këto dy platforma të tregtisë elektronike?

Le ta mbajmë këtë të thjeshtë dhe ta zbërthemë atë që saktësisht është secila.

Farë është Woocommerce?

Woocommerce është një plugins wordpress eCommerce falas me WordPress që lejon përdoruesit e wordpress të ndërtojnë faqen e tyre elektronike të e-commerce.

Farë është Shopify?

Shopify është një komplet i të gjithëve në një platformë të pritur të eCommerce.

Pra, në fund të fundit:

me WooCommerce ju e instaloni atë si një shtojcë në faqen e internetit të WordPress-it të vetë-pritur.

Ashtu si në përdorimin e një ndërmarrje pritëse në internet si Bluehost për të instaluar WordPress, atëherë shkarkoni plugin Woocommerce.

Shopify nga ana tjetër është thjesht hyrja në internet dhe BOOM atje fillon udhëtimin tuaj për ndërtimin e faqes tuaj të e-commerce.

Prandaj të gjitha në një platformë eCommerce.

Ka kuptim?

Rreth këtyre dy ndërtuesve të faqeve në internet tregtar

Rreth Shopify

Shopify është një platformë e vetë-pritur e përqendruar në ndihmën e sipërmarrësve që të krijojnë një dyqan në internet në një mënyrë të thjeshtë.

Themeluar në vitin 2006 nga shitësit me dëborë, Shopify u krijua për të mbushur një boshllëk në atë kohë për shitësit me pakicë në internet.

platforma ofron një produkt me shërbim të plotë që lejon shitësit të ndërtojnë një dyqan dhe karrocë blerjeje – duke siguruar gjithashtu mjete për të tregtuar ato produkte. Rreth 50,000 shitës me pakicë në internet përdorin Shopify për dyqanet e tyre.

Me Shopify, ju mund të strehoni të gjithë faqen tuaj të internetit me Shopify – përfshirë emrin e domain-it tuaj.

Ndërtuesi i faqes në internet vjen me mbi 100 tema profesionale që janë lehtësisht të personalizueshme.

Platforma është intuitive dhe ka për qëllim të përdoret nga kushdo – nuk ka njohuri të nevojshme për kodim. Por nëse jeni një HTML dhe / ose magjistar CSS, Shopify ju lejon të bëni ndryshimet tuaja koduese.

Përveç mbajtjes në të gjithë faqen tuaj të internetit për eCommerce, Shopify është gjithashtu një platformë e plotë për Blogging që ofron mundësinë për ndërtimin e komunitetit dhe komunikimin e hapur rreth markës.

Shopify ofron një ekip mbështetës 24/7 të stilistëve, zhvilluesve, marketingut dhe ekspertëve të platformës elektronike.

Rreth WooCommerce

WooCommerce aktualisht është platforma më e popullarizuar eCommerce në internet me rreth 28% të të gjitha dyqaneve online që përdorin platformën.

Kompania WooCommerce u ndërtua si një ofrues mjetesh WordPress i përqendruar në shitësit me pakicë në internet.

WooCommerce është një plugin WordPress që është 100% me burim të hapur. Dizajni me burim të hapur lejon personalizimin e plotë dhe shkallëzueshmërinë që evoluon së bashku me biznesin tuaj.

Sistemi mbështetës për WooCommerce përfshin një komunitet me më shumë se 350 kontribues dhe ekip të përkushtuar për mbështetjen e klientëve.

Përveç platformës eCommerce, WooCommerce ka mbi 300 shtesa falas dhe të paguara për të zgjeruar ofertat e veçorive dhe integrimeve.

Fillimi

Si të filloni me Shopify

Për përdoruesit e rinj, Shopify ofron një pa rrezik, Gjykim falas 14 ditor kjo nuk kërkon as kartë krediti.

Nëse vazhdoni të kaloni 14 ditët e para, mund të zgjidhni nga disa plane mujore të paguara.

Shopify ishte krijuar për të qenë intuitiv dhe i lehtë për t’u përdorur për të gjithë shitësit në internet.

Pasi të regjistroheni për provën falas, platforma do t’ju ndjekë se si të vendosni pjesën e parë të dyqanit në domenin tuaj. Zgjedhni një temë – të dyja opsionet falas dhe të paguara janë në dispozicion – dhe filloni të shtoni karakteristika. Shfrytëzimi ka karrocën e vet të blerjeve, përpunimi i pagesave dhe sistemet e menaxhimit të porosive.

Si të filloni me WooCommerce

Për të përdorur WooCommerce, tashmë duhet të keni një hyrje dhe profil të WordPress.

Identifikimi i WordPress përdoret për të hyrë në dhe regjistrohu në WooCommerce.

të dy WordPress dhe WooCommerce janë falas për të filluar – me opsione të paguara për mbajtjen në internet, domainin, temat dhe veçori dhe shtesa shtesë.

WooCommerce do të sigurojë një karrocë blerëse dhe një dyqan të unifikuar përpara në faqen tuaj të WordPress.

WooCommerce vjen me tema të integruara, por gjithashtu mund të përdorni një temë e zhvilluar profesionalisht jashtë ofertave nga WooCommerce.

Shopify Vs Woocommerce Për mimet

Prmimet dhe Tarifat e Transaksionit për Shopify

Shopify Vs Woocommerce - Blerje Grafiku i icingmimeve dhe Tarifat e Transaksionit

Shopify ofron një provë 14-ditore falas për të filluar, por për të vazhduar shitësit duhet të paguajnë një primi mujor. Ekzistojnë tre nivele pagese në dispozicion:

1. Basic Shopify për 29 dollarë në muaj
2. Bleni blerje për 79 dollarë në muaj
3. Advanced Shopify për 299 dollarë në muaj

Tarifat e transaksionit për drejtimin e kartave të kreditit ndryshojnë sipas planit mujor gjithashtu. Pagesat e kartave të kreditit nga Shopify janë si më poshtë:

1. Shopify Basic është 2.9% plus 30 cent
2. Shopify është 2.6% plus 30 cent
3. Advanced Shopify është 2.4% plus 30 cent

Kostot shtesë mund të shtohen nëse dëshironi që një profesionist të krijojë dyqanin tuaj Shopify për ju.

Ndërsa mjeti është intuitiv, shumë shitës me pakicë do të preferonin dikë me njohuri rreth Shopify të ngritë sitin.

Shopify siguron një listë të Bleni ekspertë për t’ju ndihmuar të vendosni faqen tuaj profesionalisht.

Projektet mund të shkojnë diku nga disa qindra dollarë deri në 15,000 dollarë+.

Mimet dhe Tarifat e Transaksionit për WooCommerce

Fillimi me WooCommerce – dhe platforma kryesore e tij WordPress – është falas për të filluar.

Ju kurrë nuk do të paguani për ato shërbime themelore, por ka një numër të shtesave për pagë që mund të jenë me të vërtetë të dobishme për një shitës me pakicë.

WooCommerce tregon qindra mundësi shtesë në të saj Dyqani i zgjerimeve.

Ato variojnë në çmim nga 299 dollarë falas dhe ndihmojnë shitësit online të shtojnë funksionalitetin si pagesa të pranuara, integrimin e mediave sociale, opsionet e transportit dhe shumë më tepër.

WooCommerce ka një Dyqan Theme për të ndihmuar shitësit të zhvillojnë pamjen, ndjenjën dhe funksionalitetin e parafabrikut të tyre në internet.

Mundësia më e njohur është të shkoni me WooCommerces storefront temë – që integron lehtësisht me qindra shtesa në dispozicion.

Vetë Storefront është falas, por shumica e shtesave janë një kosto shtesë. Ekziston edhe grupi i temave të Canvas që shkojnë nga 99 deri në 199 dollarë.

Nëse dëshironi të blini një pako të të gjitha temave në dispozicion (për të krijuar dyqane të shumëfishta ose dyqane online), një paketë është në dispozicion për 399 dollarë.

Shih Woocommerce   ose Filloni Provimin Falas Shopify

Të mirat dhe të mirat për blerje dhe WooCommerce

Pro të mirat e Shopify

Tani që bazat janë mbuluar, le të zhyten në avantazhet më të mira për përdorimin e Shopify:

 • Shtë një platformë gjithëpërfshirëse që ju lejon të ndërtoni një uebfaqe të plotë dhe dyqan tregtie pa pasur nevojë të përdorni shtojca ose kod.
 • Mjeti është intuitiv dhe i lehtë për t’u përdorur edhe nëse nuk keni përvojë në internet ose ndërtim. Shopify ju ecën nëpër gjëra, në mënyrë që të dini se çfarë ju nevojitet dhe si ta rregulloni.
 • Tregtia celulare është gati, do të thotë sa më shpejt që të hartoni dyqanin tuaj të Shopify – klientët mund të blejnë produktet tuaja.
 • Integron me një larmi mjetesh të përpunimit të pagesave përfshirë Visa, Mastercard, Discover, American Express, Paypal, iDeal, dhe madje edhe BitCoin.
 • Shopify integron me transportin e mallrave si Ordoro, Burimi i Inventarizmit dhe eComm Hub për t’u bërë thirrje shitësve me pakicë në internet që kërkojnë të shmangin mbajtjen e inventarit dhe të fillojnë një ndërmarrje të transportit rënie.
 • Përdoruesit kanë qasje në mbështetje 24/7 përfshirë ekipe ekspertësh në marketing, dizajn dhe zhvillim.
 • Faturimi është një premion mujor, kështu që gjithmonë e dini se çfarë do t’ju kushtojë Shopify. Kjo e bën buxhetimin afatgjatë të lehtë.

Kundrat kryesore të Shopify

Ndërsa Shopify është një mjet fantastik, ka disa gjëra që ne do të donim si shërbim, si:

 • Ka pak më pak opsione për personalizim nëse po kërkoni diçka vërtet specifike.
 • Përdoruesit e Shopify kanë raportuar bezdi me mënyrën se si Shopify ju lejon të kategorizoni produktet – duke ofruar vetëm variacione të madhësisë, ngjyrës dhe materialit. (Unë do të them me drejtësi, ka aplikacione për të vërtet ngjitur edhe karakteristikat e produktit tuaj)

Pro të mirat e WooCommerce

Duke qenë platforma më e popullarizuar në eCommerce do të thotë që WooCommerce ka një listë të gjatë të mirat:

 • Lehtë për t’u integruar nëse tashmë keni llogarinë tuaj të hostimit, domenit dhe WordPress.
 • Ofron personalizim plotësisht, me qasje në mbi 300 shtojca dhe integrime.
 • Lejon për kategoritë e pakufizuara të produkteve, një përshtatje e përsosur për artikuj të pazakontë ose të vështirë për tu kategorizuar.
 • WooCommerce është 100% me burim të hapur. Kjo do të thotë që ju keni një komunitet aktiv të stilistëve, zhvilluesve dhe shitësve me pakicë që kontribuojnë në përmirësimet e platformës. Nëse jeni duke dizajnuar ueb ose duke koduar veten, do të vlerësoni aftësinë për të përshtatur WooCommerce në plotësimin e nevojave tuaja.
 • WooCommerce dhe WordPress janë të dyja falas për të filluar dhe përdorur. Nëse jeni me një buxhet të ngushtë, kjo mund t’ju ndihmojë të filloni pa bërë ndonjë investim monetar. Ju mund të ndërtoni një faqe në internet eCommerce me zero dollarë dhe një investim serioz në kohë.

Kundër kryesive të WooCommerce

Ka disa avantazhe në zgjedhjen e WooCommerce mbi opsionet e tjera të ndërtimit të faqes në internet të eCommerce, duke përfshirë:

 • Duhet të përdorni WordPress si platforma kryesore që kufizon disa opsione.
 • Mund të jetë sfiduese për të ndërtuar një karrocë tregtare ose dyqan përpara duke përdorur WooCommerce nëse njohuritë tuaja për ndërtimin e uebit janë minimale. Edhe të dish se cilat zgjatje do të të duhet, mund të jenë konfuze dhe dërrmuese për një fillestar.
 • Siguria – veçanërisht sigurimi i një certifikate SSL – është diçka që duhet të blini veçmas nga WooCommerce. Kur merreni me paratë e njerëzve në internet, kjo është një domosdoshmëri për të cilën duhet të pranoni dhe të integroni veten.
 • Ndërsa përdorimi i WooCommerce është falas për të filluar, të gjitha shtesat dhe shtesat mund të shumëzojnë kostot shpejt. Nëse keni nevojë të dini kostot rreptësisht para kohe, një premion mujor është më i lehtë për t’u buxhetuar.

Përfundimi i Shopify Vs Woocommerce: Pra, cili është më i miri për ju?

vërtetësi:

Kjo është një pyetje e ashpër e ashpër pasi të keni kontrolluar këto dy.

Ata në të vërtetë ofrojnë mundësi të mëdha të tregtisë elektronike.

Pra, mosmarrja e një vendimi të keq në asnjë mënyrë.

megjithatë,

Nga një pikë qëndrimi e kurbës së të mësuarit

Shopify e bën jetën super të thjeshtë

Nga fillimi, mund të regjistroheni me Shopify in 60 sekonda

Dhe, me WooCommerce do të duhen ditë për ju që të shkoni nëse jo…..

 • Punësimi i dikujt
 • Të njohur me WordPress
 • Të njohur me instalimin WooCommerce

Pra, plani im më i mirë i veprimit për ju është të filloni duke provuar Shopify për 14 ditë plotësisht falas.

Nga atje:

Nëse thjesht nuk e ndjeni se është për ju ju inkurajoj që ndoshta të filloni të shkoni drejt drejtimit WooCommerce.

ose

Kontrolloni 5 ndërtuesit e mi më të mirë të faqes elektronike të tregtisë për të parë nëse ndonjë nga këto i përshtatet nevojave tuaja.

Ose: më kontaktoni direkt nëse keni nevojë dhe ne mund të bisedojmë.

Cila eshte e juaja

Shih Woocommerce   ose Filloni Provimin Falas Shopify

Cilat janë mendimet tuaja në këto dy platforma?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map