Shqyrtimi i Shopify Plus për vitin 2020 (për dyqanet me vëllim të lartë të tregtisë elektronike)

Përmbajtja ime mbështetet nga lexuesit nga njerëz të mrekullueshëm si ju. Që do të thotë se mund të fitoja një komision. Mësoni më shumë këtu!


Mendova se do të ishte një përfitim i madh për të bërë një Rishikimi i Shopify Plus për të gjithë që i konsiderojnë ato.

Dua të them, ka shumë të ngjarë që motorët e kërkimit tuaj të kërkimit për terma si

 • Ndërtues i Ndërmarrjeve eCommerce
 • Blerja e Ndërmarrjes
 • Platformat e ndërmarrjeve elektronike

pavarësisht:

Mundësia e Ndërmarrjes e Tregtisë e Tregtisë e Shopify për bizneset me vëllim të lartë dhe me zhvillim të shpejtë të tregtisë elektronike.

Pas te gjithave: 

Ose po mendoni të përdorni Shopify Plus TANI

Ose, është qëllimi juaj ndërsa shkallëzoni dhe rritni biznesin tuaj në tregti elektronike për të arritur në këtë nivel.

Dhe, ju jeni kurioz dhe po bëni detyrat e shtëpisë tuaj ose për biznesin ku punoni

ose, sepse është biznesi juaj.

Le të fillojmë me këtë Shqyrtim Shopify Plus

Contents

Pra, Isfarë është Shopify Plus? (Në rast se nuk e keni lexuar më lart)

Për ta përmbledhur lehtë për momentin:

Shopify Plus është opsioni i Ndërmarrjes e Tregtisë e Shopify për vëllime të larta dhe bizneset në rritje të shpejtë të tregtisë elektronike.

Shopify Plus API

Shopify Plus ka mjete marketingu në forma e API, Integrimet, dhe shtrirjet.

Të krijuar për të qenë miqësore me shtesat, ju jeni në gjendje të përdorni integrimet e integruara me ofruesit SPA, NetSuite, etj.

gjithashtu, ndërsa vizitoni App Store për të gjetur shtesat që ju nevojiten.

Për ta bërë këtë, do të duhet thjesht të ngjitni kodin e lëngshëm në dyqanin tuaj për të ndërtuar veçori ose të shtoni integrime.

Mësoni si të përdorni APify Shopify

Ekzistojnë 4 burime API aktualisht të disponueshme vetëm për një anëtar të Shopify plus të cilat janë:

 • zbritje
 • Giftcard
 • Multipass
 • përdorues

Këtu janë disa burime me vlerë shtesë

Bleni tarifat e transaksionit Plus

Shopify Plus tarifon një tarifë mujore bazuar në madhësinë e biznesit dhe shërbimet e bëra. Klientëve u kërkohet të paraqesin një kërkesë për një vlerësim.

Kjo u jep atyre një ide se çfarë të presin nga shërbimi.

Sasia e shitjeve dhe nevoja specifike të biznesit adresohen në kosto.

Në varësi të qëllimit që mund të jetë (rritja, mbështetja, dizajni, teknologjia) dhe sa të ardhura sjellin në baza ditore, Shopify Plus tarifon në përputhje me rrethanat.

Tarifat e transaksionit nuk ekzistojnë me Shopify Plus. Nivele të tjera të planeve të çmimeve të Shopify të këtij shërbimi shohin tarifa prej 2.2% në 2.9% me 30 cent për transaksion.

Kjo merr një pjesë të konsiderueshme të fitimeve.

Shopify Plus e bën atë në mënyrë që të merrni më shumë para që bëni. Ju tarifoni një tarifë mujore më të lartë, por nuk duhet të paguani sa më shumë për të shitur.

Nëse jeni një ndërmarrje e madhe, e dini se ndryshimi midis një llogarie të rregullt dhe Plus mund të nënkuptojë një ton të parave.

Shopify Plus Apps

Aplikacionet që përmirësojnë përvojën e Shopify Plus përfshijnë:

 • SendOwl. Shes skedarë dixhitalë dhe shkarkime me lehtësi. SendOwl ofron shpërndarjen e menjëhershme dhe automatike.
 • ReferralCandy. Merrni më shumë shitje me fjalë. Shpërblejeni klientët tuaj për të bërë referime në dyqanin tuaj.
 • Searchanise. Kryeni kërkime të zgjuara dhe të menjëhershme që i kthejnë vizitorët në klientë. Ka pesë filtra të personalizueshëm dhe paraqitje të ndryshme me faqen e rezultateve të përmirësuara të kërkimit.
 • Returnly. Lërini blerësit të shtypin etiketat e tyre. Kjo aplikacion ju kursen kohë dhe para.
 • LoyaltyLion. Shpërblej blerjet e përsëritura, besnikërinë e klientit dhe referimet. Kjo aplikacion gjithashtu ju ndihmon të fitoni njohuri të klientit.
 • I rrallë. Dërgoni email parashikues që ndihmojnë në rritjen e konvertimeve. Seria e automatizuar kap klientët në çdo pikë të blerjes.
 • Cart2Cart. Aplikacioni Migrim i Automjetizuar në Shopify bën lëvizjen nga një platformë në tjetrën të shpejtë dhe të thjeshtë. Shtë një mundësi që është në dispozicion në dyqanin e Shopify App që përdorin shumë njerëz.
 • Shiphero. Kontrolloni mbledhësit dhe paketuesit në depon tuaj duke përdorur iPad dhe skanues. Kjo aplikacion ndihmon në rritjen e shpejtësisë dhe saktësisë.
 • Ditur. Mbroni kundër mashtrimit. Rishikoni urdhërat me një plan kërkese pa asnjë kosto.
 • ReCharge. Dërgoni faturime dhe pajtime të përsëritura. Nëse shesni mallra fizike në pajtim, kjo aplikacion ju ka mbuluar.
 • Vantage. Ky pult analitik ka parashikim të të ardhurave. Shtë falas dhe përdoret nga mbi 15,000 + shitës me pakicë në të gjithë botën.
 • Klaviyo. Rritni shitjet me reklama dhe postë elektronike të personalizuara në Facebook. Përdorni të dhënat që merrni nga dyqani juaj Shopify dhe brenda pak minutash, do të jeni në gjendje të përdorni modele të paracaktuara të përgjegjshme që i bëni me porosi me informacionin tuaj.
 • Dhe me shume!

Shopify Plus Apps

Prmimet speciale në këto aplikacione janë në dispozicion me Shopify Plus.

Ata janë krijuar për të punuar pa probleme me biznesin tuaj dhe platformën Shopify.

Ju nuk do të keni asnjë problem të kujdeseni për kërkimet, karrocat e blerjes dhe referimet kur vendosni t’i shtoni këto në faqen tuaj të internetit.

Disavantazhet e Shopify Plus – Hej Gotta Keni Disa

Disa nga disavantazhet që vijnë me Shopify Plus përfshijnë:

 • CMS e kufizuar dhe përmbajtja. Do të gjeni mjetet e integruara të blogezimit dhe sistemin e menaxhimit të faqeve ideal për disa nga gjërat që bëni. Botimi, megjithatë, nuk menaxhohet mirë nga Shopify Plus. Krijon nën-domene brenda adresës tuaj të internetit që nuk funksionon mirë për qëllime SEO. Gjithashtu kërkon llogari të analizave shtesë dhe reklamave edhe nënfushat.
 • Kufizimet në fundin e personalizuar. Nëse kompania me të cilën po punoni për inventarizim ose përmbushje nuk ka informacione që integrohen në API të Shopify, do t’ju duhet që ata ta bëjnë atë për ju. Ju gjithashtu nuk keni qasje në FTP ose bazën e të dhënave. Duhet të kalosh pjesën e përparme për të arritur asgjë.
 • Kyçet në Platformë. Nëse Shopify ka çështje financiare, biznesi juaj është në rrezik. Ju nuk keni serverat tuaj të cilët mund të rezervoni dhe të transferoni me lehtësi në një kompani tjetër. Kjo përbën një rrezik mjaft të madh të shitësit që ju të merrni në konsideratë.
 • Ekspertiza e Platformës. Lëngu nuk ju lejon të njëjtën liri që merrni në një platformë të pritur. Nëse mund të mësoni mjetet, megjithatë, do të jeni në gjendje të mbështeteni te njerëzit që dinë se si funksionon Shopify dhe mund të ndihmojë në zhvillimin e modeleve që plotësojnë nevojat tuaja. Nuk është një zgjidhje perfekte por ajo që funksionon, megjithatë.

Këto janë gjëra për të cilat duhet të mendoni kur përcaktoni nëse Shopify Plus është platforma e duhur për biznesin tuaj.

Ju lehtë mund të peshoni të mirat dhe të këqijat dhe të merrni një vendim të informuar pasi të merrni një vlerësim çmimesh nga kompania.

Shtë një opsion që ju ndihmon të merrni përshtatjen e duhur për biznesin tuaj.

Filloni me Shopify Plus

Avantazhet e Shopify Plus & përfitimet

Përparësitë për të pasur një llogari të Shopify Plus kanë të bëjnë me faktin se ajo adreson subjektin e kostos së mundësive.

Opsionet e pasura me karakteristikë bëjnë të mundur përdorimin e një platforme kundrejt shumë.

Nga zbatimi i veçorive deri tek administrimi i porosisë deri te gjerësia e bandës deri te ruajtja e skedarëve, ju jeni i mbuluar me një llogari të Shopify Plus.

Prmimi është i parashikueshëm.

Nuk ka shumë surpriza që ju lejojnë të rritni biznesin tuaj sado të madh që dëshironi të jeni pa shumë përpjekje.

Mimet fikse është në dispozicion, por pasi një llogari të arrijë nivelet e pritura të trafikut ose të shtojë shumë karakteristika të personalizuara në pjesën e përparme të dyqanit të tyre, atëherë ata do të shohin një fluturim në tarifat mujore.

I lehtë në përdorim

Ekziston edhe përparësia e një platforme miqësore për përdoruesit me 99.99% up-time.

Në vend që të humbni kohë të vlefshme për të zgjidhur probleme të shmangshme, faqja juaj e internetit është duke shitur.

Ju po përfitoni në vend që të humbni kohën duke u përpjekur të zbuloni një problem teknik me ekipin e teknikut të ndihmës teknike të kompanisë.

Jetë kudo për klientët tuaj

Shopify Plus është gjithashtu në dispozicion për t’u përdorur në të gjitha vendet kryesore të tregut dhe rrjetet sociale.

Ju jeni në gjendje të takoni klientët tuaj kudo që ata kalojnë kohën më të madhe.

Pasja e aftësive shumë-kanale përmirëson ndërveprimet tuaja me ta, duke e bërë më të lehtë shitjen e produkteve dhe shërbimeve, si dhe rrit ndërgjegjësimin për markën.

Përfitimet që vijnë me Shopify Plus përfshijnë:

 • Shkallëzueshmëria
 • Përshtatje
 • mbështetje
 • Aftësia për të shitur kudo
 • Shitje Flash
 • siguri

Le t’i hedhim një vështrim secilit në detaje.

Kjo ju jep hapësirën më të plotë të asaj që ofrohet me shërbimin.

Kjo ju lejon të peshoni të mirat dhe të mirat e çmimeve të Shopify Plus dhe tarifat e transaksionit.

Shopify Plus Shërbimet e Migracionit

Jo i sigurt për ju.

Por, nëse kam menduar për platformat komutuese, do të jem nervoz siç mund të jetë.

Sidomos në madhësinë e një biznesi të madh.

Unë kam për të thënë se ata me të vërtetë goditën një shtëpi në shtëpi për t’u siguruar që ata t’ju lehtësojnë nga frika juaj.

Ata vendosin një konsulent të Shopify Plus dhe një Inxhinier me ju që të hidhni një sy në gjithçka.

Këtu është një përmbledhje e shpejtë e asaj që do të duket

Afati kohor i Shopify Plus i Migracionit

Unë kam për të thënë, ata me të vërtetë kanë sende atje dhe i lehtësojnë një ton sendesh.

Mbështetje – Ata gjithmonë përpiqen për klasin e parë

Menaxherët e suksesit ndihmojnë në zgjidhjen edhe të problemeve më komplekse të biznesit.

Ekzistojnë gjithashtu 40 mjete migracioni, si dhe menaxhim falas për fillimin për të ndihmuar biznesin të fillojë fillimisht.

Fillimi merr një çështje pa kohë fare.

Qendra e Ndihmës

Planet e tjera të anëtarësimit të Shopify sigurojnë qasje në Qendrën e Ndihmës së Shopify, e cila mund t’i ndihmojë klientët Plus t’i përgjigjen pyetjeve themelore.

Qendra ofron përgjigje për detyrat themelore të Shopify si Intro për blerje, migrimi për të bërë Shopify dhe llogaria e Shopify.

Ekziston gjithashtu mbështetje 24/7 e shërbimit ndaj klientit për anëtarët Plus.

3 opsione

Tre opsionet që ekzistojnë përfshijnë Open Chat, Dërgoni një email dhe Na Telefononi.

Koha mesatare e pritjes për bisedë është 7 minuta.

Koha mesatare e pritjes për email është 22 orë dhe koha mesatare e pritjes për thirrje është 6 minuta.

Ndihmë e Shpejtë – AHHHHH

Përgjigjet e menjëhershme janë pothuajse të pashmangshme me bisedën dhe mbështetjen e telefonit.

Mbështetja e postës elektronike zgjat më shumë, por është një mundësi nëse dikush ka një situatë unike që kërkon përgjigje.

Shtë gjithashtu mirë për anëtarët që nuk kanë kohë për të qenë në një bisedë ose telefonatë, por ende kanë nevojë për njëfarë niveli ndihme.

Rishikimi i Shopify Plus Për Mbështetjen e Klientit

Shkallueshmëria me Shopify Plus

Ofertat e Shopify Plus hosting i shkallëzuar i Saas. Avantazhi i kësaj është se ul IT dhe kostot e punës. Alsoshtë gjithashtu e garantuar të sigurojë performancën dhe fleksibilitetin.

Shopify është zgjidhja e shpejtë, e përgjegjshme dhe e besueshme që biznesi juaj ka kërkuar.

Rritet me kërkesë

Isshtë krijuar për tu rritur me operacionet tuaja. Kjo është arsyeja pse ajo ofron pa tarifa transaksioni dhe bandwidth i pakufizuar.

Ndërsa kompania juaj bëhet më e madhe dhe kërkesa për produkte dhe shërbime rritet, ju jeni në gjendje të qëndroni ashtu si jeni me Shopify Plus.

Qëndroj

Kjo do të thotë më pak kohë duke lëvizur nga një sit në tjetrin. Ju nuk do të detyroheni të mësoni se si të lundroni në një platformë tjetër.

Do të keni mundësinë të qëndroni atje ku jeni, me mjetet tuaja tashmë në vend, dhe të shesni për të fituar fitime.

Përshtatje

Marrja e përvojës personale të Shopify Plus është e thjeshtë duke përdorur mjetet, aplikacionet dhe integrimet e personalizuara, të ofruara me një anëtarësi të paguar.

Kontrolli

Kontrolli dhe raportimi i klientëve kërkon një pamje të re me API dhe SDK. Aplikimet nga partnerë të palëve të treta rrisin më tej përvojën, duke krijuar një ekosistem unik për të drejtuar biznesin tuaj.

Krijimi i një uebfaqe vërtet personal që përputhet me vlerat tuaja dhe tregon produktet dhe shërbimet tuaja është i lehtë me Shopify Plus.

Ju mund t’i merrni gjërat ashtu si dëshironi ato duke përdorur mjetet dhe veçoritë e personalizimit.

Aplikimet

Shtimi i aplikacioneve ju jep mbështetje shtesë në fushat për të cilat ju duhen më shumë, siç janë puna administrative, analitika, menaxhimi i listës së postave dhe madje edhe inventarizimi.

Shtë si të kesh një ekip punëtorësh prapa skenave që bëjnë punë të shumta për ju.

Nëse jeni një biznes i vogël, ju ndihmon të hiqni pamjen se jeni po aq profesional sa disa nga ndërmarrjet gjigande që bëjnë biznes në rrjetë.

Aftësia për të shitur kudo – Keni një strategji shumë-kanale të shitjeve

Ka kaq shumë vende të ndryshme për të shitur. Për shembull, përdoruesve u është dhënë mundësia të përdorin Facebook, Pinterest, Amazon, dhe edhe Houzz për të shitur mallrat dhe shërbimet e tyre.

Ka edhe aplikacione të palëve të treta që të ndihmojnë gjithashtu me këtë proces. Ato ndihmojnë në nxitjen e angazhimit të klientit, rritjen e shitjeve dhe madje përmirësimin e vetëdijes për markën.

Të jesh në gjendje të shesësh nëpër kanale bën shumë për një kompani. Takohet me klientin ku ata kalojnë kohën më të madhe.

Ata marrin përfitimin e shtuar të shitjes përmes ndërmarrjeve tashmë të njohura, me të cilat klientët kanë bërë tashmë biznes, gjithashtu.

Shikoni Shqyrtimin Plus me Skenarin e Strategjisë së Shitjes Multichannel

Kontrolloni këtë shitje të drejtë në Messenger në Facebook

Shitje Flash

Takoni kërkesën e klientit me shumë pak përpjekje.

Biznesi juaj i Shopify Plus ka shkallë të pakufizuar, si dhe mbrojtje nga botët dhe një ekip i dedikuar.

Klientët tuaj do të kenë një përvojë të jashtëzakonshme kur të bëjnë blerje me ju gjatë fillimit të produktit tuaj, shitje flash, dhe ngjarje të veçanta.

Siguria me Shopify Plus

Shopify Plus është Niveli 1 PCI DSS i pajtueshëm

të cilat:

Mban biznesin tuaj të sigurt dhe të sigurt. Me një platformë të menaxhuar në mënyrë aktive me vlerësime vjetore të pajtueshmërisë është në dispozicion.

Ne krye te kesaj…

Ekziston gjithashtu një zbulim i avancuar i mashtrimit, si dhe mjete të dizajnuara për të parandaluar bots dhe lloje të tjera të sulmeve të sigurisë.

Karakteristika të tjera që vlen të përmenden

Disa karakteristika të tjera që ia vlen të përmenden përfshijnë serverë të shpejtë dhe bandë të pakufizuar, si dhe nivele të larta të azhurnimeve dhe mbi 1.000 aplikacioneve të ndërtuara profesionalisht.

Një tjetër veçori që ka fituar shumë interes është mbështetja telefonike dhe e-mail 24/7.

Ndihmë e menjëhershme

Nëse një klient i Shopify Plus ka nevojë për ndihmë, ata nuk duhet të presin periudha të gjata kohore për të.

Të jesh në gjendje të arrish dikë me telefon ose email në çdo orë të ditës është i dobishëm.

Shtë një veçori që ia vlen padyshim peshën e saj në ar.

i pajtueshëm 

Shopify Plus mbështetet në një numër pajisjesh duke përfshirë Windows, Android, iPhone / iPad, Mac dhe me bazë në internet.

Shtë në dispozicion në një numër gjuhësh të ndryshme, përfshirë ato që fliten në SH.B.A., në Mbretërinë e Bashkuar, në Kanada dhe në Indi.

Shtë e krahasueshme me Yahoo Stores, Cs-Cart, Infusionsoft dhe Oracle iStore.

Menaxher i përkushtuar i llogarisë

Shopify plus vjen me një menaxher të llogarisë që ju ndihmon të vendosni se cilat tipare janë më të mirat për ju dhe biznesin tuaj në rritje.

Ju gjithashtu merrni një bandë të pakufizuar që ju lejon të merrni deri në 500k hitet në minutë. Ky është një numër mjaft i konsiderueshëm shitjesh për çdo biznes!

Marka të mëdha që përdorin dhe mbështesin Shopify Plus

Disa klientë të Shopify Plus përfshijnë Endy, Death Wish Cafe Co, MVMT, Thinx, BlackMilk, Hootsuite, Dodocase dhe Kith.

Nëse këta emra duken të njohur, ekziston një arsye e mirë.

Ata kanë qasje në mjetet dhe mbështetjen që u duhen për të dalë në një det të konkurrentëve.

mbështetje & Menaxhimi i llogarisë

Mbështetja dhe administrimi i llogarisë është një pjesë e madhe e Shopify Plus.

Pasja e një ekipi të veçantë të individëve ju ndihmon në drejtimin e biznesit tuaj ju ndihmon të keni më shumë sukses.

Përdoruesit inkurajohen të kontaktojnë kompaninë në çdo kohë kur kanë nevojë për ndihmë shtesë.

Telefon ose email

Një formë kontakti ju lejon të bëni një kërkesë që mund të përcillet me telefon ose email.

Ekziston edhe një mundësi chat, e cila ju lejon të merrni ndihmë me pyetjet tuaja më të menjëhershme.

Do të merrni një përgjigje menjëherë, kështu që të mund të kujdeseni për biznesin tuaj si duhet çdo ditë.

24/7 Ndihma për klientinPasja e mundësive për 24/7 mbështetje në dispozicion është veçanërisht e vlefshme sepse shumë kompani ngarkojnë ekstra për këtë shërbim.Shopify Plus e përfshin atë si pjesë të paketës mujore që bleni prej tyre, duke ju lejuar të përfitoni sa më shumë nga çdo dollar që shpenzoni. Zgjidhjet janë të shpejta dhe nuk keni ngecur me një situatë zhgënjyese që përfshin biznesin tuaj që kërkon ditë ose madje javë për të adresuar.

Si mund të filloj me Shopify Plus, ose të flasim vetëm me dikë?

Ata me të vërtetë mbajnë dorën kur bëhet fjalë për Shopify Plus.

fjalë për fjalë, Shkoni ketu

Plotësoni këto 5 fusha duke kërkuar pak informacion për të marrë një kontroll prej jush.

ose:

Goditi butonin chat dhe bisedo tani

Mos u shqetësoni nëse tashmë keni një dyqan Shopify dhe kërkoni ta shkallëzoni atë.

Ata do t’ju pyesin këtë ��

Shopify Plus Forma Fillimi

Pjesë më e keqe e të gjitha?

Ata thjesht bëjnë marrëzi në mënyrë të lehtë për të marrë informacion ose kanë filluar.

Pra, nëse një vendimmarrës i biznesit tuaj në tryezën tuaj tani, sipërmarrës i gatshëm për të shkuar, një dyqan Shopify gati për shkallë.

Litershtë fjalë për fjalë një klik për të biseduar tani.

Lloji i shkakut të frikshëm është gati të jetë real nuk është ashtu?

Gjithashtu, ju jep një shije se sa janë të gatshëm t’ju ndihmojnë.

A ka një mënyrë më të lehtë për të filluar?

Thjesht plotësoni formularin tim më poshtë dhe do t’ju kontaktoj dikush personalisht për t’ju përgjigjur pyetjeve tuaja.

Një formë pak më të gjatë e di por është e rëndësishme të merrni pak informacion nga ju

[forma e kontaktit në = “[email protected]” subjekti = “Merrni Informacionin Në Shopify Plus”] [emri i fushës së kontaktit = “Emri” lloji “=” emri “i kërkuar =” 1 ″] [label-fushën e kontaktit = ” Emri i biznesit “lloji” “emri” i kërkuar = “1 ″] [emërtimi i fushës së kontaktit =” Adresa e emailit “lloji” “email” i kërkuar = “1 ″] [emri i fushës së kontaktit =” Numri i telefonit “lloji” teksti ” kërkohet = “1 ″] [emri i fushës së kontaktit =” Shteti “lloji” teksti “] [label-fushë kontakti =” Platforma aktuale e e-Tregtisë (Nëse keni një) “teksti =” teksti “] [etiketë-fushë kontakti = “Informacion shtesë që dëshironi të shtoni tekstin” tip “=” “[/ formularin e kontaktit]

Disa klientë të Shopify Plus që mund të njihni dhe studime të rastit

Unë dua t’ju tregoj se kush është duke përdorur Shopify Plus.

Kjo me të vërtetë do t’ju tregojë se sa e shkëlqyeshme është platforma e tyre.

Dua të them, nëse Marshawn i beson ………….

Këtu janë disa marka të mëdha që përdorin Shopify Plus shumë….

Kompanitë që përdorin Shopify Plus

Le të Shikojmë Disa Studime të Rasteve të Kompanisë dhe Si Ndihmoi Shopify Plus të arrijnë atë që u nevojiten

Unë do ta mbaj këtë të thjeshtë.

Por nëse jeni i interesuar të zhyteni thellë dhe të shihni disa studime të mrekullueshme të rasteve dhe si i ndihmoi Shopify Plus.

Projektet e bregdetit Studimi i Rastit Me Shopify Plus

Studim i Rastit Google

Studimi i Rastit në Los Angeles Lakers

Shopify Plus Vs Magento

Unë nuk e kam ndjekur Magento një ton për faktin se është më i thelluar dhe një zgjidhje që nuk është vetëm në të njëjtën ditë.

Në çdo drejtësi, megjithëse:

Ose është Shopify Plus.

Por pasi unë mbuloj një ton në Shopify, dhe nëse tashmë keni një plan dhe kërkoni të azhurnoni në Shopify Plus

Kindshtë kuptim të kalosh.

Nëse dëshironi të krahasoni Shopify Plus & Magento këtu është një lidhje për një faqe krahasimi Shopify

Unë e di unë e di. tërësisht i njëanshëm

Do të shtoj më shumë komente ndërsa i gjej.

Por meqenëse nuk kam mbledhje, dua t’ju jap diçka nëse kujdeseni

Këtu është lidhja

Prisni …

Këtu keni disa në Magento

Ifymimi i Shopify Plus – Prmimet e tyre janë mjaft të thjeshta

Ju nuk do të gjeni një tabelë të krahasimit të çmimeve me Shopify Plus.

Unë arrita të Shopify për një përgjigje dhe u tha në vijim.

Plani i çmimeve në Plus varet nga klienti dhe është negociuar me hakerin e shitjeve. Ne nuk kemi asnjë çmim publik. Sidoqoftë, Plus është rreth 2,000 dollarë në muaj.

Linja e Fundit:

është negociuar

Për të shtuar një gjë të fundit:

Po në lidhje me rritjen e çmimit të Shopify Plus?

Për ta zbërthyer, shikoni këtë nga Shopify për ta shpjeguar atë ��

Shpjegimi i Rritjes së mimeve të Shopify Plus

Shopify Plus Vs Shopify Advanced, Shopify, & Blerje themelore

Gjëja qesharake është:

Një nga konkurrentët kryesorë për Shopify Plus planet tona të tjera Shopify.

sidomos:

Blerje dhe Shopifikim të Avancuar

Megjithëse nuk do të arrij ta bëj Shopify për të marrë përsipër që t’ju ndihmojë të kuptoni më mirë gjithashtu, në vend që të shpjegoj vetëm mua. ��

Biseda ime e parë

15:18 Chris Pontine: Hej atje,

15:18 Zuzanna L: Hej, unë jam Zuzanna, një guru këtu në Shopify, si mund t’ju ndihmoj sot?

15:18 Chris Pontine: Pyetje të shpejta, cili është saktësisht ndryshimi midis Shopify Plus dhe planeve të tjera të Shopify?

15:19 Chris Pontine: Shumë mirë pasdite ��

15:20 Zuzanna L: Ah kështu Shopify Plus është plani ynë i nivelit premium për të dy bizneset në rritje të shpejtë, si dhe dyqanet ekzistuese me vëllim të lartë. Me Plus, nuk do të merrni shitësin tuaj tipik të tregtisë së ndërmarrjes. Designedshtë projektuar që bizneset e klasave të ndërmarrjeve të përfshijnë mjetet e shitjes me efikasitet të lartë minus etiketën me çmim tradicionalisht të lartë që prisni nga këto lloj shërbimesh. Ajo punon me dyqane me vëllim të lartë, si dhe marka të njohura globalisht për të mbajtur biznesin të shkallëzuar dhe të suksesshëm. Karakteristikat gjithashtu përfshijnë: Shopify Skriptet, Zbritja API, API për Kartat e Dhuratave, API Multipass, API i përdoruesit, arka të personalizuara dhe plotësisht të markave, deri në 2 klone dyqanesh (për monedha të ndryshme dhe / ose gjuhë), Ulje zbritje në disa aplikacione, rritje të thirrjes API kufijtë, Raportimi i Avalara, Paketa me pakicë POS është e përfshirë, anëtarët e pakufizuar të stafit, tarifat e transaksionit 0%, Menaxheri i nisjes për të ndihmuar në ngritjen e dyqanit, Menaxheri i Suksesit Merchant për një prekje personale pas fillimit, prezantimet dhe rekomandimet e partnerit të Agjencisë dhe në fund, 24 / 7 mbështetje prioritare ��

15:26 Zuzanna L: A ju ndihmon kjo në sqarimin e ndryshimit?

15:31 Zuzanna L: Duket sikur mund të jeni larguar. Shpresoj të mos keni mend, por do të shkëputem kështu që të mund të ndihmoj të radhën. Nëse keni ndonjë pyetje tjetër, ose keni nevojë për ndihmë, ne jemi këtu 24/7 365! Keni një të mirë, ��

Biseda ime e dytë duke pyetur Me Hailey, ajo lëkundet nga rruga

15:37 Hailey T: Përshëndetje! Hailey këtu. Canfarë mund t’ju ndihmoj sot?

15:43 Hailey T: Ende atje?

15:44 Chris Pontine: Cili është saktësisht ndryshimi midis Shopify Plus Vs Shopify

15:47 Hailey T: Përshëndetje atje Chris! Faleminderit që arritët, pyetje e shkëlqyeshme! Shopify ka 4 plane që variojnë nga 9 deri në 299 $, të cilat janë renditur [këtu] Me veçoritë e tyre përkatëse. Shopify Plus është zgjidhja jonë e ndërmarrjes me doreza të bardha, plotësisht të menaxhuara nga llogaria. Karakteristikat e shtuara Plus përfshijnë SSL të personalizuar, menaxherin tuaj të veçantë të llogarisë, aftësinë për të rregulluar procesin e arkëtimit dhe shumë më tepër! Mimet mund të diskutohen me ekipin tonë Plus, nëse jeni të interesuar të dëgjoni më shumë unë mund t’ju vë në kontakt me ta.

Plando plan Plus ka qasje në këto karakteristika:

Blerje Skriptet
Zbritje API
Karta e Dhuratës API
API Multipass
API i përdoruesit
Kontrolli i personalizuar dhe plotësisht i markës
Deri në 2 klone dyqanesh (monedha të ndryshme, gjuhë)
Zbritje në aplikacionet e zgjedhura
.Shtë rritur kufijtë e thirrjeve API
Paketa me pakicë e përfshirë

15:48 Chris Pontine: Pra, vetëm për të pyetur. Nëse do të filloja me planin e Advanced Shopify, ose një plan tjetër, unë mund të azhurnoja në një datë të mëvonshme pasi kompania ime shkallëzohej?

15:48 Hailey T: Absolutisht!

15:49 Chris Pontine: Ok, faleminderit që ju përgjigjët kësaj për mua Hailey. Plotësoni disa boshllëqe për mua ��

15:51 Hailey T: I lumtur do të ndihmoja të hedh dritë!

15:51 Hailey T: haha

15:51 Hailey T: A mund t’ju ndihmoj me asgjë tjetër sot, Chris?

15:55 Chris Pontine: Të gjithë u vendosën këtu – faleminderit shumë!

15:55 Hailey T: Kënaqësia ime! Faleminderit shumë për arritjen, në përfundim të këtij bashkëveprimi do t’ju dërgohet një transkriptim dhe nëse ishit të kënaqur me shërbimet, ju lutem më lini disa reagime!

Një shënim anësor nga një pikë qëndrimi e të ardhurave.

Kjo është bazuar në tarifat që ju paguani.

Shopify themelore – 0 – 16,665 dollarë

Blerje – 16,665 dollarë – 109,999 dollarë

I përparuar – 110,000 dollarë – 1.000.000 dollarë

Shopify Plus – 1 milion plus shitje

Takoni kërkesat e larta pa shqetësime

Shopify Plus është krijuar për të dhënë lëshimet më të pabesueshme të produkteve, shitjet flash dhe ngjarjet speciale.

Si klient ju jepet një ekip i përkushtuar i gatshëm të shkojë nëse do të ishte e nevojshme

Imagjinoni në këtë skenar faqja juaj ishte në rënie dhe shitjet që do të humbisnin.

Shikoni këtë skenar në këtë video ku u shfaq një situatë ku faqja e internetit u shkallëzua me shpejtësi.

Por në përgjithësi ajo solli paqe mendore sepse ata nuk duhet të shqetësohen.

Shopify Plus po vazhdon me Kardashians

Shikoni kush po vazhdon me Kardashians në E! Këtu keni një pas skenave të shikoni në lansimin e Kylie Jenner të glosses buzëve si, Fjalë për fjalë, dhe kaq e lezetshme për linjën e saj Kylie Cosmetics.

Postuar nga Shopify Plus të hënën, 4 korrik 2016

Disa Pyetje me Përgjigje të Njerëzve pyesin Në lidhje me blerjen Plus

Kush është pronari i Shopify?

Shopify u themelua në 2004 nga Tobias LütkeDaniel Weinand, dhe Scott Lake pasi u përpoqën të hapnin Snowdevil.  

Shopshtë Shopify falas për t’u përdorur?

Shopify nuk është i lirë për t’u përdorur, por ju merrni një provë falas 14-ditore për ta provuar atë.

Sa kushton Magento?

Kostoja për të ndërtuar faqen e internetit mund të jetë 20K dollarë e lart.  Por licenca për të kandiduar në Magento duhet të jetë rreth e rrotull 18K dollarë në vit bazuar jashtë hulumtimit që bëra.

Pse ndërmarrjet përdorin Shopify?

Shumë kompani preferojnë këtë rrugë sepse është një zgjidhje e plotë e vetë tregtare e-komerciale nën një çati. Kjo e bën më të lehtë për kompanitë të konkurrojnë në internet dhe të kenë mbështetje të plotë.

Iffarë nëse do të doja të filloja tani, dhe nuk e di nëse Shopify Plus është e drejtë për mua? Ose me të vërtetë çfarë të bëjmë.

Këto janë disa pyetje mjaft të mira për të kërkuar vetveten

veçanërisht

Nëse ai që merr vendimin në kompaninë tuaj, ju jeni pronari ose sipërmarrësi i gatshëm për të filluar.

Mbi të gjitha, ju duhet të merrni vendimin më të mirë

Dhe, ju mund të mos dëshironi të shkruani informacionin tuaj të kontaktit siç e përmenda më lart.

Ju jeni thjesht të gatshëm të merrni diçka që do të lëkundet dhe do të merrni informacionet ndërsa jeni duke lëvizur.

Gjëja e madhe është, ju mund ta bëni plotësisht këtë. Dhe me të vërtetë, është ajo që do të bëja.

Ok, le të shohim vetëm një set të thjeshtë, kështu që ju jeni në provën tuaj 14-ditore falas, dhe pastaj si ta ndihmoni dikë t’ju ndihmojë nga Shopify tani.

Hapi 1. Kliko këtu për të shkuar në faqen kryesore

Hapi 2. Vendosni adresën tuaj të emailit dhe klikoni për të filluar

Hapi 3. Vendosni një emër dyqani dhe disa të dhëna personale (Tani do të jeni në faqen tuaj të administratorit të dyqanit)

Boom:

gjyqi juaj tani ka filluar nga këtu. Kështu që ju keni 14 ditët që të shikoni përreth dhe të vendosni.

Por, po mendoni se cili është plani më i mirë i veprimit për ju, kështu që mund të dëshironi të zgjidhni një plan dhe të filloni.

Pra, duhet të ketë një plan të vogël për të zgjedhur butonin që shihni. Këtu është ekrani që shfaqet.

Ifymimi i Shopify Plus

Ju nuk do ta shihni Shopify Plus këtu, por do të shihni 3 planet kryesore.

Pra, ose zgjidhni një plan ose bisedoni me Shopify për t’ju ndihmuar të vendosni (kjo është arsyeja pse unë i dua ata)

Pra, në skrapin e poshtëm të majtë do të shihni një fotografi nga ju.

Klikoni atje dhe del një ekran pop-up

zgjedh Aktivizo Bisedën Live

Një kuti e vogël do të shfaqet në fund për të biseduar.

Klikoni atë dhe filloni të flisni me një GURU atje.

Ata do t’ju ndjekin opsionin më të mirë dhe do t’ju ndihmojnë të kontaktoni një ekspert të Shopify Plus.

Shikoni, tani ju keni filluar një moment moment moment

Gjithashtu, jam gjithmonë falas, nëse keni nevojë të bisedoni.

Përfundimi i Shqyrtimit të Shopify Plus

Siç mund ta shihni, Shopify Plus është një mundësi e mahnitshme e platformës eCommerce Enterprise.

Ajo ofron një ton për një kompani më të madhe me një çmim pa pasur nevojë të transferojë disa gjëra.

Vetëm për të kapur shpejt të vërtetë:

Këtu janë disa gjëra që ajo ofron.

 • 99.99% Koha e serverit – Klientët tuaj nuk duhet të shqetësohen kur vlerësoni
 • Menaxher i përkushtuar i llogarisë & Ndihma me përparësi – Trajtimi i mahnitshëm dhe shërbimi ndaj klientit të gatshëm kur të keni nevojë. Gjithmonë keni dikë.
 • Pa tarifa transaksioni – Ju i mbani gjithçka që vjen brenda.
 • Shërbime plotësisht të menaxhuara – Shopify A bën të gjitha azhurnimet teknike, punën e mirëmbajtjes prapa skenave dhe arna të sigurisë. Paqja totale e mendjes për ju.
 • Kontrolloni domenin personal

Pra, ndonjë gjë në të cilën mund të futeni? Provoi Shopify Plus? Duke e konsideruar? Ndoshta një pyetje? Ose mund të shtohet ndonjë gjë në këtë përmbledhje të Shopify Plus?

Filloni me Shopify Plus

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map