3 Ndërtuesit më të mirë të faqeve në internet të biznesit të vogël për vitin 2020

Përmbajtja ime mbështetet nga lexuesit nga njerëz të mrekullueshëm si ju. Që do të thotë se mund të fitoja një komision. Mësoni më shumë këtu!


Ndërtuesit më të mirë të faqes në internet të biznesit të vogël

Kështu që:

A jeni një biznes i vogël që e di se ka kaluar mjaft kohë pa një faqe në internet?

Dhe ju jeni gati që më në fund të filloni të ndërtoni një.

Ose gjuaj:

Ju madje mund të jeni pronari i biznesit që kërkon terma në motorët e kërkimit si:

 • Softuer më i mirë për ndërtues të faqes në internet
 • Ndërtuesi më i mirë falas i faqes në internet për biznesin e vogël
 • Platforma më e mirë në internet për biznesin e vogël

Unë me të vërtetë shpresoj se je ti.

Sepse ka akoma rreth 50% e bizneseve të vogla pa një.

Dhe kjo nuk është lloji i kompanisë që dëshironi të jeni pjesë e saj.

mirë,

Tani që unë mendoj për këtë, Nëse është një konkurrent i juaji, mbase nuk e keni parasysh nëse nuk kanë një faqe në internet ��

Më lejoni t’ju jap disa arsye pse biznesi juaj i vogël ka nevojë për një faqe në internet

 • besueshmëri
 • Lehtë-zbuluar
 • Zgjerimi i tregut
 • e quajtur
 • Shqyrtime
 • Rritja e arritjes së klientit
 • Të gjithë janë në internet ��

Reallyshtë vërtet pa mend.

Gjithashtu:

Vetëm disa lloje të biznesit të vogël që do t’i duan këta ndërtues të faqes në internet

dentistët
plumbers
electricians
Avokatët
Riparimi i shtëpisë
Klubet e palestrës
mjekët
Kompanitë e Financave
sekser
luleshitës
Për të përmendur disa.

Le të shkojmë përpara dhe të kontrolloni 3 ndërtuesit më të mirë të faqeve të internetit të biznesit të vogël në mënyrë që ju të afroheni me zgjedhjen e një.

Sistemi i Vlerësimit të Ndërtuesit të Biznesit të Vogël

Merrni një ide më të mirë për disa faktorë kryesorë të renditjes dhe mënyrën se si ato grumbullohen.

Vlerësimi im i përgjithshëm:

Vlerësimi i Vlerësimit të Përdoruesit:

8.7 nga 10 Nota

Bazuar në 3358

Shqyrtime të përdoruesve

?Vlerësimet bazohen në përdoruesit që shënojnë këtë platformë. Disa përdorues u janë dhënë stimuj për ta vlerësuar atë.

8.7 nga 10 Nota

Bazuar në 1112

Shqyrtime të përdoruesve

?Vlerësimet bazohen në përdoruesit që shënojnë këtë platformë. Disa përdorues u janë dhënë stimuj për ta vlerësuar atë.

9 nga 10 pikët

Bazuar në 1098

Shqyrtime të përdoruesve

?Vlerësimet bazohen në përdoruesit që shënojnë këtë platformë. Disa përdorues u janë dhënë stimuj për ta vlerësuar atë.

Provoni Wix

Provoni Weebly

Provoni katrorin

popullaritet

10 nga 10

6 nga 10

8 nga 10

SEO

7 nga 10

7 nga 10

7 nga 10

Çmimeve

8 nga 10

8 nga 10

6 nga 10

Lehtësinë e përdorimit

9 nga 10

8 nga 10

7 nga 10

Features

9 nga 10

6 nga 10

7 nga 10

mbështetje

7 nga 10

8.5 nga 10

8 nga 10

Nota më e mirë 50

50

43.5

43

Provoni Wix

Provoni Weebly

Provoni katrorin

Real i shpejtë:

Le të shohim se si ato priren edhe në Kërkimet në Google për t’ju dhënë një ide më të mirë të popullaritetit të tyre

Wix – Një ndërtues i shkëlqyeshëm i faqes së internetit të biznesit të vogël

Ndërtues i faqes në internet të biznesit të vogël me Wix

Unë e konsideroj Wix një mundësi të mrekullueshme për këdo që ka një biznes të vogël që kërkon të ndërtojë faqen e tyre të internetit.

Interfaceshtë e lehtë për t’u përdorur ndërfaqja lejon çdo biznes të vogël të ketë një faqe në internet që funksionon, e cila duket e mahnitshme dhe tregon gjithçka rreth tyre.

Çmimeve

 • Karakteristika falas – të kufizuara, por jo ato që dëshironi.
 • Lidheni Domain – 5 $ Mujor
 • Combo – 10 $ Mujore
 • Pafund – Më të njohurit – 14 dollarë mujor
 • Tregti elektronik – 17 $ Mujor  
 • VIP – 25 $ Mujore

Karakteristikat kryesore më pëlqejnë për bizneset e vogla

 • Ndërtoni me lehtësi faqen tuaj të internetit me elementë të lehtë për t’u përdorur dhe tërheqje. Kjo e bën të thjeshtë që dikush të fillojë pa punësuar një kodues sa herë që keni nevojë për azhurnime.
 • Shtoni forma kontakti që klientët tuaj, dhe së shpejti të jenë klientë, mund të marrin lehtësisht nga ju në faqen tuaj të internetit. Kjo do të jetë e madhe sepse duhet ta bëni më të lehtë kontaktin tuaj.
 • Shtoni me lehtësi tuajin NAP (Emri, Adresa, Numri i Telefonit) informacion në të gjitha faqet tuaja që është diçka që dëshironi atje me siguri.
 • Shtoni lehtësisht faqet që kanë rëndësi në faqen tuaj të internetit. Faqet e kontaktit, rreth, shërbimeve mund të jenë të mëdha. Kjo bëhet e thjeshtë me shabllonet tërheqëse të faqes në internet të biznesit që ofron Wix.
 • Aplikime mbresëlënëse për të shtuar artikuj shtesë.

Një kon për mua

 • Pasi të keni varur gjithçka, kjo mund të mos ketë rëndësi. Unë thjesht duhet të shoh Wix hapin lojën e tyre të shërbimit ndaj klientit. Unë personalisht dua të shoh një veçori chat. Unë me të vërtetë nuk mendoj se do të interesohesh aq shumë edhe pse një herë do të lëkundesh

Pra, çfarë mund të bëni për të filluar? (Falas për të filluar shumë)

E kuptova se do të ishte mirë të përdorësh një video në këtë skenar.

Në këtë mënyrë ju merrni një ton të bërë dhe mund të ndiqni së bashku.

Ti mundesh klikoni këtu për të ndjekur së bashku me këtë video.

Weebly – Një ndërtues në internet i shkëlqyeshëm për një biznes të vogël

Uebfaqe duke përdorur Weebly

Weebly është një nga ata krijuesit e faqeve të internetit që mund të mos dini aq shumë rreth.

por:

Ju dëshironi plotësisht sepse ato janë një ndërtues i mrekullueshëm i faqes në internet. Plus, kur shkoni në faqen e tyre të internetit është thjesht argëtuese (Do të shihni se çfarë dua të them)

Weebly ofron disa karakteristika të shkëlqyera për një biznes të vogël duke ndjekur opsionin e tyre për ndërtuesin e internetit. Le të shkojmë përpara dhe të kontrolloni tiparet e tyre.

çmimi:

 • falas
 • Fillestar – 8 $ / Mujor
 • Pro – 12 dollarë / muaj
 • Biznes – 25 dollarë mujor
 • Performanca – $ 38 / Mujore

Karakteristikat që i dua për një biznes të vogël

 • SEO dhe veçoritë e marketingut për tu parë me lehtësi dhe promovuar.
 • Easy drag and drop builder për të hartuar faqen e internetit në mënyrën tuaj.
 • Custom HTML / CSS / Javascript i cili ju jep mundësinë për të rregulluar plotësisht gjithçka.
 • Ka një platformë të integruar të blogezimit nëse vendosni të filloni Blogging
 • Modele të shkëlqyera për një pamje të thjeshtë

Pra, çfarë të bësh nëse dëshiron të fillosh me Weebly?

Unë shkova përpara dhe gjeta një video të bukur që do t’ju përshkojë procesin për ta bërë më të lehtë për ju.

Vetëm mbani në mend, në këtë video, do të fillojë në pultin tuaj.

Pra, thjesht do të duhet të regjistroheni dhe të zgjidhni modelin tuaj.

Ti mundesh klikoni këtu nëse doni të ndiqni së bashku.

Squarespace – Ndërtoni me lehtësi një faqe në internet për biznesin tuaj të vogël

Uebsajti i biznesit të vogël i ndërtuar me hapësirën Squares

Squarespace është një ndërtues i mahnitshëm i faqes në internet që mbulon mjaft baza kur bëhet fjalë për krijimin më të lehtë të një uebsajti, dhe gjithashtu, një faqe interneti të fortë për biznesin tuaj.

Ata e dinë se çfarë duhet t’u ofrohet klientëve të tyre, dhe ju gjithashtu mund t’i tregoni asaj të vlerësuar gjithashtu.

Le të kontrollojmë se çfarë kanë vazhduar për të ofruar biznesin tënd të vogël.

çmimi:

 • 8 $ / Mujore Për Personal
 • 18 $ / Mujore Për Personal
 • Ofron Cmime eCommerce shumë në Uebfaqe

Karakteristikat që më pëlqejnë vërtet

 • Modele të mahnitshme për ta bërë me të vërtetë POP-in tuaj të internetit
 • Një ndërtues i lehtë drag and drop për ta bërë atë super të lehtë për të ndërtuar dhe modifikuar faqen tuaj në internet.
 • Shtoni emrin tuaj të domain për biznesin tuaj.
 • Përfshirë CDN Për Imazhe E cila zvogëlon kohën e ngarkesës
 • Karakteristikat e SEO
 • Integroni hartat e Google menjëherë në faqen tuaj të internetit. Në këtë mënyrë klientët tuaj dhe klientët e mundshëm mund të shohin saktësisht se ku jeni.
 • Një tipar i blogjeve në rast se vendosni të shtoni një blog në faqen tuaj të internetit

Pra, çfarë mund të bësh për të provuar hapësirën e katrorit?

Hej, faleminderit që pyeta ��

Kjo video më poshtë duhet të jetë e mirë për tu ndjekur, nëse dëshironi t’i provoni.

Në atë mënyrë, ajo mund t’ju përshkojë plotësisht përmes saj.

Klikoni këtu për të ndjekur së bashku.

Përfundim mbi 3 Ndërtuesit më të mirë të faqeve në internet të biznesit të vogël

Vetëm për të kapur

3 Ndërtuesit më të mirë të faqeve të internetit të biznesit të vogël janë

 • Wix
 • Weebly
 • Squarespace

Këta 3 ndërtues të uebfaqeve e bëjnë jetën kaq të thjeshtë për kompaninë që nuk ka faqe në internet dhe e dinë se është koha për të filluar.

vërtet,

Unë do ta quaja një nevojë të detyrueshme për shkak të vëllimit të kërkimit që po ndodh tani.

Dhe, në pjesën e prapme të kokës, ju ndoshta bëni shumë.

Vetëm mos harroni ndërsa jeni duke e ndërtuar atë që Roma nuk u ndërtua brenda natës.

por:

Do të jeni shumë të befasuar nga sa fitoni nëse filloni sot.

Në fakt, me siguri do të keni një faqe fillestare shumë të këndshme të filluar tashmë që duket absolutisht e mahnitshme.

Vetëm për të pyetur:

A keni pasur rastin të përdorni ndonjë prej këtyre krijuesve të faqeve të internetit ende?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map